<?xml version="1.0"?>
<?xml-stylesheet type="text/css" href="http://edufuture.biz/skins/common/feed.css?270"?>
<feed xmlns="http://www.w3.org/2005/Atom" xml:lang="ru">
		<id>http://edufuture.biz/index.php?action=history&amp;feed=atom&amp;title=%D0%9A%D0%BE%D0%BD%D1%81%D0%BF%D0%B5%D0%BA%D1%82_%D1%83%D1%80%D0%BE%D0%BA%D1%83%3A_%D0%A1%D1%85%D0%B5%D0%BC%D0%B0_%D1%80%D0%BE%D0%B7%D0%B1%D0%BE%D1%80%D1%83_%D0%BF%D1%80%D0%B8%D0%BA%D0%BC%D0%B5%D1%82%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%B0_%D1%8F%D0%BA_%D1%87%D0%B0%D1%81%D1%82%D0%B8%D0%BD%D0%B8_%D0%BC%D0%BE%D0%B2%D0%B8</id>
		<title>Конспект уроку: Схема розбору прикметника як частини мови - История изменений</title>
		<link rel="self" type="application/atom+xml" href="http://edufuture.biz/index.php?action=history&amp;feed=atom&amp;title=%D0%9A%D0%BE%D0%BD%D1%81%D0%BF%D0%B5%D0%BA%D1%82_%D1%83%D1%80%D0%BE%D0%BA%D1%83%3A_%D0%A1%D1%85%D0%B5%D0%BC%D0%B0_%D1%80%D0%BE%D0%B7%D0%B1%D0%BE%D1%80%D1%83_%D0%BF%D1%80%D0%B8%D0%BA%D0%BC%D0%B5%D1%82%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%B0_%D1%8F%D0%BA_%D1%87%D0%B0%D1%81%D1%82%D0%B8%D0%BD%D0%B8_%D0%BC%D0%BE%D0%B2%D0%B8"/>
		<link rel="alternate" type="text/html" href="http://edufuture.biz/index.php?title=%D0%9A%D0%BE%D0%BD%D1%81%D0%BF%D0%B5%D0%BA%D1%82_%D1%83%D1%80%D0%BE%D0%BA%D1%83:_%D0%A1%D1%85%D0%B5%D0%BC%D0%B0_%D1%80%D0%BE%D0%B7%D0%B1%D0%BE%D1%80%D1%83_%D0%BF%D1%80%D0%B8%D0%BA%D0%BC%D0%B5%D1%82%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%B0_%D1%8F%D0%BA_%D1%87%D0%B0%D1%81%D1%82%D0%B8%D0%BD%D0%B8_%D0%BC%D0%BE%D0%B2%D0%B8&amp;action=history"/>
		<updated>2026-04-12T17:38:41Z</updated>
		<subtitle>История изменений этой страницы в вики</subtitle>
		<generator>MediaWiki 1.16.0</generator>

	<entry>
		<id>http://edufuture.biz/index.php?title=%D0%9A%D0%BE%D0%BD%D1%81%D0%BF%D0%B5%D0%BA%D1%82_%D1%83%D1%80%D0%BE%D0%BA%D1%83:_%D0%A1%D1%85%D0%B5%D0%BC%D0%B0_%D1%80%D0%BE%D0%B7%D0%B1%D0%BE%D1%80%D1%83_%D0%BF%D1%80%D0%B8%D0%BA%D0%BC%D0%B5%D1%82%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%B0_%D1%8F%D0%BA_%D1%87%D0%B0%D1%81%D1%82%D0%B8%D0%BD%D0%B8_%D0%BC%D0%BE%D0%B2%D0%B8&amp;diff=140717&amp;oldid=prev</id>
		<title>ВикторияМора: Новая страница: «Конспект уроку до предмету Українська мова, [[Українська_мова_6_клас|6 кл...»</title>
		<link rel="alternate" type="text/html" href="http://edufuture.biz/index.php?title=%D0%9A%D0%BE%D0%BD%D1%81%D0%BF%D0%B5%D0%BA%D1%82_%D1%83%D1%80%D0%BE%D0%BA%D1%83:_%D0%A1%D1%85%D0%B5%D0%BC%D0%B0_%D1%80%D0%BE%D0%B7%D0%B1%D0%BE%D1%80%D1%83_%D0%BF%D1%80%D0%B8%D0%BA%D0%BC%D0%B5%D1%82%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%B0_%D1%8F%D0%BA_%D1%87%D0%B0%D1%81%D1%82%D0%B8%D0%BD%D0%B8_%D0%BC%D0%BE%D0%B2%D0%B8&amp;diff=140717&amp;oldid=prev"/>
				<updated>2011-04-01T12:40:27Z</updated>
		
		<summary type="html">&lt;p&gt;Новая страница: «Конспект уроку до предмету &lt;a href=&quot;/index.php?title=%D0%A3%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%97%D0%BD%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%B0_%D0%BC%D0%BE%D0%B2%D0%B0&quot; title=&quot;Українська мова&quot;&gt;Українська мова&lt;/a&gt;, [[Українська_мова_6_клас|6 кл...»&lt;/p&gt;
&lt;p&gt;&lt;b&gt;Новая страница&lt;/b&gt;&lt;/p&gt;&lt;div&gt;Конспект уроку до предмету [[Українська мова|Українська мова]], [[Українська_мова_6_клас|6 клас]]&amp;lt;br&amp;gt;'''''Тема:&amp;amp;nbsp;'''''[[Тема_54._Схема_розбору_прикметника_як_частини_мови|'''''«Схема розбору прикметника як частини мови.»''''']]'''''&amp;lt;br&amp;gt;'''''&amp;lt;br&amp;gt;УРОК - ДОСЛІДНИЦЬКА ПОДОРОЖ.&amp;lt;br&amp;gt;УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ З ТЕМИ «ПРИКМЕТНИК»&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
&amp;lt;br&amp;gt;'''Мета:'''освітня: закріпити й поглибити знання учнів про прикметник як частину мови, його&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp; значення, семантико-граматичні властивості, синтаксичну роль у реченні, сприяти виро­бленню в учнів уміння знаходити в тексті прикметники, визначати їхні граматичні категорії;&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
&amp;lt;br&amp;gt;розвивальна: розвивати в учнів культуру мовлення, творчі на­хили, такі вміння, як: аналіз — синтез, мислення умовними знаками, спостережливість, зорову пам'ять, прищеплювати навички пошукової діяльності та інтерес до виконання проблемно-ситуативних завдань;&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
&amp;lt;br&amp;gt;виховна: виховувати любов і пошану до рідної України, її ча­рівної природи, мови через красу й велич минулого нашої країни та сьогодення, формувати естетичні смаки учнів.&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
&amp;lt;br&amp;gt;'''Тип уроку:&amp;amp;nbsp;'''&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp; комбінований.&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
&amp;lt;br&amp;gt;'''Обладнання:&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp;''' підручник, наочна узагальнювальна схема «Прикметник», фото­картки мальовничих містУкраїни, схеми мовних розборів.&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
&amp;lt;br&amp;gt;&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp; Люби і знай свій Рідний край! &amp;lt;br&amp;gt;''Народна мудрість''&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
&amp;lt;br&amp;gt;'''ХІД УРОКУ'''&amp;lt;br&amp;gt;I. Мотивація навчання школярів&amp;lt;br&amp;gt;Організаційний момент.&amp;lt;br&amp;gt;Повідомлення теми, мети уроку.&amp;lt;br&amp;gt;Вступне слово вчителя.&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
&amp;lt;br&amp;gt;'''II.Актуалізація опорних знань учнів. Інтерактивна права «Мозковий штурм».'''&amp;lt;br&amp;gt;1. Розділ мовознавства, що вивчає відомості про частини мови, ... .(Морфологія)&amp;lt;br&amp;gt;Прикметник — це ... частина мови. (Самостійна)&amp;lt;br&amp;gt;Прикметник вказує... .(Ознаку предмета)&amp;lt;br&amp;gt;Морфологічні ознаки прикметника.(Змінюється за родами, числами, відмінками)&amp;lt;br&amp;gt;Синтаксична роль прикметника. (Означення, інколи головним членом речення).&amp;lt;br&amp;gt;За розрядами прикметник поділяється на ... . (Якісні, відносні, присвійні).&amp;lt;br&amp;gt;7.Який розряд прикметника утворює ступені порівняння? (Якісний)&amp;lt;br&amp;gt;8. Які форми мають прикметники? (Повну чи коротку)&amp;lt;br&amp;gt;9.&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp; Назвіть ступені порівняння прикметника. (Вищий і найвищий)&amp;lt;br&amp;gt;10.Назвіть форми ступенів порівняння прик­метника. (Проста і складена)&amp;lt;br&amp;gt;11.На які групи поділяються прикметники? (Тверда і м’яка)&amp;lt;br&amp;gt;12.За чим визначаються групи прикметника? (Приголосний , на який закінчується основа слова)&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
&amp;lt;br&amp;gt;1. Повідомлення вчителя.&amp;lt;br&amp;gt;— Сьогодні ми повторимо тему, над якою працюватили декілька уроків. А почнемо повторення урочисто. Помандруємо стежками неньки-України! Проведемо урок у вигляді дослідницької подорожі. Дослідницької тому, що сьогодні розглянемо походження назв багатьох міст України.&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
&amp;lt;br&amp;gt;2. Бесіда.&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
&amp;lt;br&amp;gt;Наша велика тема охоплює поняття «прикметник». Що це таке? Для чого потрібні прикметники?&amp;lt;br&amp;gt;Користуючись наочною узагальнювальною схемою «Прикметник», розкажіть, доповнюючи власну відповідь прикладами, що вам відомо про цю частину мови.&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
&amp;lt;br&amp;gt;3. Уважно прочитайте речення, звертаючи увагу при цьому на виразність читання.&amp;lt;br&amp;gt;За площею Україні належить 40 місце в світі. За чисельністю на­селення Україна знаходиться на 21 місці серед інших країн світу. За цими показниками Україна належить не лише до великих європейських, а й до великих світових держав (3 підручника).&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
&amp;lt;br&amp;gt;Завдання&amp;lt;br&amp;gt;Доведіть, що перед вами записаний текст. Доберіть заголовок.&amp;lt;br&amp;gt;Визначте граматичні ознаки та синтаксичну роль прикметника вели­ких.&amp;lt;br&amp;gt;Введіть (усно) в поданий текст прикметники, не змінюючи змісту.&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
&amp;lt;br&amp;gt;'''III. Сприйняття та засвоєння учнями навчального матеріалу'''&amp;lt;br&amp;gt;1. —&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp; Тепер шляхом спостережень ми повинні чітко зафіксувати у своїй пам'яті визначення терміна «прикметник», запам'ятати граматичні ознаки цієї частини мови, а також можливу синтаксичну роль.&amp;lt;br&amp;gt;Пропоную помандрувати мальовничими куточками України! Зазирну­ти в неозорі долини, чарівні міста... Першим містом, яке ми відвідаємо сьогодні&amp;amp;nbsp; - буде Київ.&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
&amp;lt;br&amp;gt;'''Прослухайте уважно текст.'''&amp;lt;br&amp;gt;Київ багато віків стоїть над могутнім Дніпром-СлавутичегЛ. Археологи вважають, що місто виникло приблизно в п'ятому столітті. Отже, його вік сягає тисячі п'ятисот років.&amp;lt;br&amp;gt;Походження назви Київ давно цікавило дослідників. За легендою, три брати Кий, Щек і Хорив та їхня сестра Либідь були засновниками Києва. Брати стояли на чолі східнослов'янського племені полян. Місто назвали на честь старшого брата Кия (І. Вихованець).&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
[[Image:kiev-dnipro_ukrmova6kl_kons.jpg|center]]&amp;lt;br&amp;gt;'''Завдання '''&amp;lt;br&amp;gt;Доберіть назву до тексту, вживаючи прикметник з іншими частинами мови.&amp;lt;br&amp;gt;Підкресліть у тексті прикметники, з'ясуйте їх синтаксичну роль.&amp;lt;br&amp;gt;Поясніть правопис іменників та прикметників. Позначте двома ри­сками орфограми в тексті.&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
&amp;lt;br&amp;gt;'''2. Вибірковий диктант.'''&amp;lt;br&amp;gt;— Пропоную завітати до Харкова, дізнатися про те, як виникла назва та саме місто.&amp;lt;br&amp;gt;Будьте уважні! Ваше завдання — з поданого тексту виписати пару прикметників-антонімів разом з іменниками..&amp;lt;br&amp;gt;Місто Харків стоїть при злитті річок Харкова, Лопані та Уди. У дже­релах перша згадка про Харків припадає на 1655 рік...&amp;lt;br&amp;gt;Версія назви міста така. За переказом, козак на ім'я Харко заснував хутір. Поселенці вели вперту боротьбу з нападниками-татарами. Одного разу впав на полі бою й Харко. Пограбований хутір запустів. Але згодом на цьому місці знову з'явилися люди. Новий хутір зберіг стару назву. Лю­ди не забули імені першого поселенця козака Харка (/. Вихованець).&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
&amp;lt;br&amp;gt;Завдання.&amp;lt;br&amp;gt;1). Зробіть морфологічний розбір прикметника новий.&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp; &amp;lt;br&amp;gt;3 Щоб дізнатися про те, як був заснований Львів, уважно прочитайте текст.&amp;lt;br&amp;gt;За переказами, поселення назвав Данило Галицький іменем сина Льва. За іншою легендою, Львів заснував не Данило Галицький, а сам Лев Данилович. Назву міста утворено від особового імені Лев за допо­могою суфікса присвійності -ів. Присвійний прикметник тут перейшов в іменник. Цікаво, що пізніше відбулося переосмислення назви на іншій основи. Це втілилося у старовинному гербі міста — зображенні лева (/. Вихованець). &lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
&amp;lt;br&amp;gt;'''Завдання.'''&amp;lt;br&amp;gt;1) Розподіліть прикметники з поданого тексту в З колонки відповідно до груп, на які поділяються прикметники.&amp;lt;br&amp;gt;&amp;lt;br&amp;gt;Якісні&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp; Відносні&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp; Присвійні&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp; &amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp; &amp;lt;br&amp;gt;&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp; &amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp; &amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp; &amp;amp;nbsp;&amp;lt;br&amp;gt;2) Пояснити правопис слова «старовинний».&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
&amp;lt;br&amp;gt;4.&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp; Цікаве походження й міста під назвою Одеса.Уважно прочитайте текст, звертаючи&amp;amp;nbsp; увагу на виразність.&amp;lt;br&amp;gt;Місто Одеса розташоване на північно-західному узбережжі Чорного моря. На території сучасної Одеси було татарське поселення Хаджибей. Поселення згадується вперше 1415 року.&amp;lt;br&amp;gt;Назву Одеса місто одержало 1795 року.&amp;lt;br&amp;gt;Назвали місто на згадку про давньогрецьку колонію Одесос, що, як гадали, була розташована на цьому місці (/. Вихованець).&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
&amp;lt;br&amp;gt;'''Завдання.'''&amp;lt;br&amp;gt;1) Підкресліть у тексті прикметники, визначивши їхню синтаксичну роль.&amp;lt;br&amp;gt;2).Зробіть морфемний розбір прикметника «татарський».&amp;lt;br&amp;gt;3). Від 5 іменників на вибір утворіть прикметники.&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
&amp;lt;br&amp;gt;'''IV. Підсумкова бесіда'''&amp;lt;br&amp;gt;Чи сподобалася вам наша дослідницька подорож?&amp;lt;br&amp;gt;Подумайте, як можна коротко, схематично записати все те, про що ви дізналися сьогодні.&amp;lt;br&amp;gt;Опрацювати картку самооцінки роботи на уроці.&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
&amp;lt;br&amp;gt;'''V. Домашнє завдання.'''&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
Написати твір-розповідь або вірш на тему: «Подорож славетною Україною».&amp;lt;br&amp;gt;Завдання до твору:&amp;lt;br&amp;gt;підкресліть прикметники, визначивши їхню синтаксичну функцію;&amp;lt;br&amp;gt;два прикметники (на вибір) розберіть морфологічно.&amp;lt;br&amp;gt;&amp;lt;br&amp;gt;'''І. Інтерактивна вправа «Мозковий штурм».'''&amp;lt;br&amp;gt;1. Розділ мовознавства, що вивчає відомості про частини мови_____________________________&amp;lt;br&amp;gt;Прикметник — це ________________________ частина мови&amp;lt;br&amp;gt;Морфологічні ознаки прикметника__________________________________________________&amp;lt;br&amp;gt;Синтаксична роль прикметника_____________________________________________________&amp;lt;br&amp;gt;За розрядами прикметник поділяється на ____________________________________________&amp;lt;br&amp;gt;7.Який розряд прикметника утворює ступені порівняння? ________________________________&amp;lt;br&amp;gt;8. Які форми мають прикметники? ____________________________________________________&amp;lt;br&amp;gt;9.&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp; Назвіть ступені порівняння прикметника. ____________________________________________&amp;lt;br&amp;gt;10.Назвіть форми ступенів порівняння прик­метника. ____________________________________&amp;lt;br&amp;gt;11.На які групи поділяються прикметники? ____________________________________________&amp;lt;br&amp;gt;12.За чим визначаються групи прикметника? ___________________________________________&amp;lt;br&amp;gt;&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
&amp;lt;br&amp;gt;'''І. Інтерактивна вправа «Мозковий штурм».'''&amp;lt;br&amp;gt;1. Розділ мовознавства, що вивчає відомості про частини мови_____________________________&amp;lt;br&amp;gt;Прикметник — це ________________________ частина мови&amp;lt;br&amp;gt;Морфологічні ознаки прикметника__________________________________________________&amp;lt;br&amp;gt;Синтаксична роль прикметника_____________________________________________________&amp;lt;br&amp;gt;За розрядами прикметник поділяється на ____________________________________________&amp;lt;br&amp;gt;7.Який розряд прикметника утворює ступені порівняння? ________________________________&amp;lt;br&amp;gt;8. Які форми мають прикметники? ____________________________________________________&amp;lt;br&amp;gt;9.&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp; Назвіть ступені порівняння прикметника. ____________________________________________&amp;lt;br&amp;gt;10.Назвіть форми ступенів порівняння прик­метника. ____________________________________&amp;lt;br&amp;gt;11.На які групи поділяються прикметники? ____________________________________________&amp;lt;br&amp;gt;12.За чим визначаються групи прикметника? ___________________________________________&amp;lt;br&amp;gt;&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
&amp;lt;br&amp;gt;'''3.Уважно прочитайте текст.'''&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
&amp;lt;br&amp;gt;За переказами, поселення назвав Данило Галицький іменем сина Льва. За іншою легендою, Львів заснував не Данило Галицький, а сам Лев Данилович. Назву міста утворено від особового імені Лев за допо­могою суфікса присвійності -ів. Присвійний прикметник тут перейшов в іменник. Цікаво, що пізніше відбулося переосмислення назви на іншій основи. Це втілилося у старовинному гербі міста — зображенні лева (І. Вихованець). &amp;lt;br&amp;gt;'''''&amp;lt;br&amp;gt;&amp;lt;br&amp;gt;Надіслано вчителем міжнародного ліцею „Гранд” Горецькою І.І.'''''[[категория: Схема розбору прикметника як частини мови. Конспект уроку і опорний каркас]]&lt;/div&gt;</summary>
		<author><name>ВикторияМора</name></author>	</entry>

	</feed>