KNOWLEDGE HYPERMARKET


Тематичне оцінювання №1. Повні уроки
Строка 1: Строка 1:
-
'''[[Гіпермаркет Знань - перший в світі!|Гіпермаркет Знань]]&gt;&gt;[[Біологія|Біологія]]&gt;&gt;[[Біологія 8 клас. Повні уроки]]&gt;&gt;Біологія: Тематичне оцінювання №1. Повні уроки'''<br><br>'''''Мета уроку:'''''<br>
+
'''[[Гіпермаркет Знань - перший в світі!|Гіпермаркет Знань]]&gt;&gt;[[Біологія|Біологія]]&gt;&gt;[[Біологія 8 клас. Повні уроки]]&gt;&gt;Біологія: Тематичне оцінювання №1. Повні уроки'''<br><br>'''''Мета уроку:'''''<br>  
'''Продовжити формування умінь працювати з тестовими матеріалами.'''''<b><br>Хід уроку<br>Частина 1.</b>''<br>&nbsp;  
'''Продовжити формування умінь працювати з тестовими матеріалами.'''''<b><br>Хід уроку<br>Частина 1.</b>''<br>&nbsp;  
Строка 13: Строка 13:
{| cellspacing="1" cellpadding="1" border="1" style="width: 565px; height: 274px;"
{| cellspacing="1" cellpadding="1" border="1" style="width: 565px; height: 274px;"
|-
|-
-
|  
+
| <span style="font-weight: bold;">Тип тканин тварин</span><br>
-
====== '''<span>&nbsp;&nbsp; Тип ткан</span><span lang="UK">ин</span><span lang="UK">&nbsp;</span>'''  ======
+
-
 
+
-
====== '''<span lang="UK">&nbsp;&nbsp; тварин</span>'''  ======
+
-
 
+
| <!--[if gte mso 10]>
| <!--[if gte mso 10]>
<style>
<style>
Строка 82: Строка 78:
одного, міжклітинний речовина майже відсутня.
одного, міжклітинний речовина майже відсутня.
 +
</span>  
</span>  
 +
 +
<br>
| <!--[if gte mso 10]>
| <!--[if gte mso 10]>
Строка 107: Строка 106:
проникнення мікробів, механічних пошкоджень.
проникнення мікробів, механічних пошкоджень.
 +
</span>  
</span>  
 +
 +
<br>
|-
|-
Строка 135: Строка 137:
міжклітинної речовини. До цього типу належать кісткова тканина, хрящ, жирова
міжклітинної речовини. До цього типу належать кісткова тканина, хрящ, жирова
тканина, кров та ін.
тканина, кров та ін.
 +
</span>  
</span>  
 +
 +
<br>
| <!--[if gte mso 10]>
| <!--[if gte mso 10]>
Строка 160: Строка 165:
організмі.
організмі.
 +
</span>  
</span>  
 +
 +
<br>
|-
|-
Строка 187: Строка 195:
клітин, багатоядерні клітини тканини мають поперечнополосату смугастість.
клітин, багатоядерні клітини тканини мають поперечнополосату смугастість.
 +
</span>  
</span>  
 +
 +
<br>
| <!--[if gte mso 10]>
| <!--[if gte mso 10]>
Строка 212: Строка 223:
скоротливості забезпечує пересування тварин.
скоротливості забезпечує пересування тварин.
 +
</span>  
</span>  
 +
 +
<br>
|-
|-
-
| 4<br>
+
| &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; 4<br>  
-
| Клітка тканини складається з тіла і численних відростків різної довжини. Один з них особливо довгий, може досягати до кількох метрів.<br>
+
| Клітка тканини складається з тіла і численних відростків різної довжини. Один з них особливо довгий, може досягати до кількох метрів.<br>  
| <span>Завдяки сво</span><span lang="UK">їй</span><span> основн</span><span lang="UK">ій</span><span> властивості провідності - </span><span lang="UK">з</span><span>дійснює взаємозв'язок тканин і органів в організмі.</span>
| <span>Завдяки сво</span><span lang="UK">їй</span><span> основн</span><span lang="UK">ій</span><span> властивості провідності - </span><span lang="UK">з</span><span>дійснює взаємозв'язок тканин і органів в організмі.</span>
|}
|}
Строка 239: Строка 253:
<br>8.&nbsp;&nbsp;&nbsp; Пышный хвост торчит с верхушки,<br>Что за странная зверушка?<br>Щелкает орешки мелко.<br>Ну, конечно, это … (белка)  
<br>8.&nbsp;&nbsp;&nbsp; Пышный хвост торчит с верхушки,<br>Что за странная зверушка?<br>Щелкает орешки мелко.<br>Ну, конечно, это … (белка)  
-
<br>Прочитайте, яке слово вийшло у виділеному рядку?<br><br>''Малюнок 5.''
+
<br>Прочитайте, яке слово вийшло у виділеному рядку?<br><br>''Малюнок 5.''  
'''''Список використаних джерел'''''&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; <br>1.&nbsp;&nbsp;&nbsp; Каменский А. А., Криксунов Е. А., Пасечник В. В. Биология. Введение в общую биологию и экологию: Учеб. для 9 кл. общеобразоват. учеб. заведений. – 2-е изд., стереотип. – М.: Дрофа, 2001. – 304 с., ил.<br>2.&nbsp;&nbsp;&nbsp; Белова Н. И., Наумова Н. Н. Экология в мастерских. Метод. пособие. - СПб.: "Паритет", 2004. - 224 с.<br>3.&nbsp;&nbsp;&nbsp; Левонтин Р.К. Адаптация. –&nbsp; СПб.: Эволюция. М., 1991.<br>4.&nbsp;&nbsp;&nbsp; Бородюк Н. Р. Адаптация. Новое в приспособлении к окружающей среде. М.: «Глобус», 1998. — 88 с. <br>  
'''''Список використаних джерел'''''&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; <br>1.&nbsp;&nbsp;&nbsp; Каменский А. А., Криксунов Е. А., Пасечник В. В. Биология. Введение в общую биологию и экологию: Учеб. для 9 кл. общеобразоват. учеб. заведений. – 2-е изд., стереотип. – М.: Дрофа, 2001. – 304 с., ил.<br>2.&nbsp;&nbsp;&nbsp; Белова Н. И., Наумова Н. Н. Экология в мастерских. Метод. пособие. - СПб.: "Паритет", 2004. - 224 с.<br>3.&nbsp;&nbsp;&nbsp; Левонтин Р.К. Адаптация. –&nbsp; СПб.: Эволюция. М., 1991.<br>4.&nbsp;&nbsp;&nbsp; Бородюк Н. Р. Адаптация. Новое в приспособлении к окружающей среде. М.: «Глобус», 1998. — 88 с. <br>  

Версия 10:46, 20 ноября 2010

Гіпермаркет Знань>>Біологія>>Біологія 8 клас. Повні уроки>>Біологія: Тематичне оцінювання №1. Повні уроки

Мета уроку:

Продовжити формування умінь працювати з тестовими матеріалами.
Хід уроку
Частина 1.

 

Малюнок 1

http://www.youtube.com/watch?v=HQbiOSxxRzU
Відео 1. Різномаїття тваринного світу.

Оберіть правильну відповідь:


1. У травній системі відбувається:
а) тільки всмоктування живильних речовин
б) лише перетравлювання поживних речовин
в) перетравлювання і всмоктування поживних речовин
г) надходження, перетравлення і всмоктування поживних речовин

2. До органів травної системи риби відноситься (ятся):
а) хвостовій плавник
б) зябра
в) ротова полость
г) почки

3. Товста кишка входить до складу:
а) видільної системи
б) дихальної системи
в) ендокринної системи
м) травної системи

4. Надходження в усі органи тварини поживних речовин забезпечує:
а) опорно-рухова система
б) травнева система
в) ендокринна система
г) кровоносна система

5. Дихальна система комахи представлена:
а) легкими
б) зябрами
в) трахеями
г) кишечником

6. В організм річкового окуня кисень надходить:
а) з легенів у кров
б) із крові в м'язи
в) з крові в жабри
г) з кишечнику в кровь

7. Розщеплення вуглеводів, в результаті якого виділяється енергія, в організмі птиці відбувається:
а) в легенях
б) в кишечнику
в) у міжклітинній речовині кісток
г) в усіх клітинах організму

8.    За допомогою кровоносної системи в організмі їжака здійснюється перенесення:
а) хлорофілу
б) нервових клітин
в) неперетравленої їжі
г) вуглекислого газу

9. До опорно-рухової системи кита відносяться:
а) м'язи, які рухають хвостом
б) серцевий м'яз
в) легкені
г) головний мозок

10. Гормони доставляє до органів:
а) нервова система
б) кров
в) дихальна система
г) травна система

11. Всі частини організму тварини - клітини, тканини, органи, системи органів - працюють злагоджено,як єдине ціле, завдяки:
а) тільки ендокринній системі
б) лише нервовій системі
в) тільки органам почуттів і головного мозку
г) нервової та ендокринної системи.

Частина 2.
Розгляньте малюнок і дайте відповідь на запитання тесту.


Малюнок 2.


1. Ця клітина
-    рослинна
-    тваринна
-    грибна
-    прокаріотична

2. Під номером 1 на малюнку:
- пластида
- плазміда
- лізосома
- мітохондрія

3. Під номером 2:
- плазматична мембрана
- шорсткий ендоплазматичний ретикулум
- гладкий ендоплазматичний ретікулум
- мікротрубочки

 4. Під номером 3:
- плазматична мембрана
- гладкий ендоплазматичний ретикулум
-   шорсткий ендоплазматичний ретикулум
-  лізосоми

5. Під номером 4
- ядерце
- ядерна пора
-  рибосома
- нуклеосома

 6. Під номером 5
- гранули запасних речовин
-  інтерфазні хромосоми- в ядрі
- метафазні хромосоми в ядрі
- нуклеосома

7. Численні органели під номером 6, позначені на малюнку крапками
- мітохондрії
- лізосоми
- білки-ферменти
- рибосоми

8. Під номером 7
- ядерна пора
- іонний канал у плазматичнії мембрані
- хромосома
- нуклеосома

9.Під номером 8
-    джгутики в розрізі
-     розвиваються джгутики
-     центріолі
-     мікротрубочки
10.Під номером 9
-    мітотичний апарат
-    апарат Гольджі
-     ендоплазматична мережа
-     мікрофіламенти

11. Під номером 10
- мезосоми
-  рибосоми
-  аутосоми
- лізосоми


12. Деталі будови клітини, зображені на цьому малюнку, можна побачити
- у світловий мікроскоп при великому збільшенні
- в світловий мікроскоп з використанням радіоактивної мітки
- тільки в делящейся клітині
-  тільки в електронний мікроскоп

Частина 3.
А тепер пригадаємо, які види тканин є в організмах тварин. Розглянемо уважно таблицю.

Тип тканин тварин
Особливості будови Функції
             1 Клітини тканини дуже щільно прилягають один до

одного, міжклітинний речовина майже відсутня.



Забезпечує захист нижележащих тканин від висихання,

проникнення мікробів, механічних пошкоджень.



             2 Всі види цієї тканини мають велику кількість

міжклітинної речовини. До цього типу належать кісткова тканина, хрящ, жирова тканина, кров та ін.



Виконує опорну і захисну функції у тваринному

організмі.



             3 Тканина складається з одноядерних і багатоядерних

клітин, багатоядерні клітини тканини мають поперечнополосату смугастість.



Завдяки своєму основному властивості -

скоротливості забезпечує пересування тварин.



             4
Клітка тканини складається з тіла і численних відростків різної довжини. Один з них особливо довгий, може досягати до кількох метрів.
Завдяки своїй основній властивості провідності - здійснює взаємозв'язок тканин і органів в організмі.



За наведеними ознаками учні дізнаються тканини тварин, позначені ціфрамі 1-4
Відповідь: 1 - епітеліальна, 2 - сполучна, 3-м'язова, 4-нервова.

Частина 4.
Розгадайте кросворд.

Малюнок 3.

Малюнок 4.


Для того щоб розгадати кросворд, відгадайте загадки:
1.    Он пятнистый, длинношеий,
Нет длинных ног его длиннее.
Ходит важно, словно граф,
Называется …(жираф)


2.    Хитрая плутовка,
Рыжая головка,
Пушистый хвост-краса,
А зовут ее …(лиса)


3.    В яме спит зимою длинной,
Но чуть солнце станет греть,
В путь за медом и малиной
Отправляется … (медведь)


4.    Всю ночь летает,
Мышей добывает,
А станет светло –
Спать летит в дупло… (сова)


5.    В лесу под щебет и под свист
Стучит лесной телеграфист:
Здорово, дрозд-приятель!
И ставит подпись… (дятел)


6.    Краской сероватая,
Походкой мешковатая,
Повадкой вороватая,
Крикунья хрипловатая… (ворона)


7.    У какой кисочки на ушах кисточки? (рысь)


8.    Пышный хвост торчит с верхушки,
Что за странная зверушка?
Щелкает орешки мелко.
Ну, конечно, это … (белка)


Прочитайте, яке слово вийшло у виділеному рядку?

Малюнок 5.

Список використаних джерел                     
1.    Каменский А. А., Криксунов Е. А., Пасечник В. В. Биология. Введение в общую биологию и экологию: Учеб. для 9 кл. общеобразоват. учеб. заведений. – 2-е изд., стереотип. – М.: Дрофа, 2001. – 304 с., ил.
2.    Белова Н. И., Наумова Н. Н. Экология в мастерских. Метод. пособие. - СПб.: "Паритет", 2004. - 224 с.
3.    Левонтин Р.К. Адаптация. –  СПб.: Эволюция. М., 1991.
4.    Бородюк Н. Р. Адаптация. Новое в приспособлении к окружающей среде. М.: «Глобус», 1998. — 88 с.


Відредаговано та надіслано Борисенко І. М.


Если у вас есть исправления или предложения к данному уроку, напишите нам.

Если вы хотите увидеть другие корректировки и пожелания к урокам, смотрите здесь - Образовательный форум.