Версия 12:02, 25 января 2011Гіпермаркет Знань>>Інформатика>>Інформатика 10 клас. Повні уроки>> Інформатика: Комп'ютерні мережі.
Тема: Комп'ютерні мережі. Мета: Ознайомити з основними поняттями комп'ютерної мережі, з технологією передачі даних. Сформувати цілісне уявлення про роботу комп'ютерних мереж.
Хід уроку: Комп'ютерна мережа - це розподілена система обробки інформації, що складаэться із двох (це мінімум) комп'ютерів, які взаємодіють один з одним за допомогою апаратних засобів зв'язку - мережного кабелю (патч-корду) і мережної карти
Види комп'ютерних мереж. Локальна мережа - найпростіша форма мережі, що з'єднує в одну групу комп'ютери або з’єднує їх з потужнішою машиною (наприклад, з мережним сервером). Кожний ПК у такій мережі називаються робочою станцією або ж мережним вузлом. Локальні мережі поділяють на однорангові та мережі з виділеним сервером.
Локальна мережа або LAN поєднує ПК користувачів і принтери, установлені в межах офісу, одного приміщення або в сусідніх будинках. Такі мережі, в основному, розташовані на відстані не більше 1 км. Якщо ж відстань потрібно збільшити, то для цієї мети використовуються спеціальні прилади – репітери (англ. Repeat - повторити).
Комп'ютери, з'єднані в одну локальну мережу управляють не тільки організацією доступу до мережі,
Отже, виділимо можливості локальної мережі:
Територіально-розподілена мережа (WAN) з'єднує кілька комп'ютерних локальних мереж, досить віддалених одна від одної. Такі мережі мають ті ж позитивні сторони, що й «локальний побратим», але при цьому охоплюють більшу територію. Для такої мережі, в основному, використовуються «телефонні лінії» загального користування, з'єднані через модем або високошвидкісну цифрову мережу з наданням додаткових послуг (наприклад, передача більших файлів – софту, фільмів тощо). За допомогою таких технологій, мережа може використовувати для: Інтернет Інтернет є подобою локальної мережі, але у величезному, загальнодоступному, глобальному масштабі, що з'єднує користувачів з усіх континентів зі сховищами різноманітної інформації.
Основними функціями Всесвітньої павутини є спілкування по електронній пошті, обмін усілякими ресурсами (від тексту до HD-фільмів). На сьогодні, до Інтернету підключається все більше число користувачів і компаній. До того ж, Глобальна мережа підтримує передачу мови й відео в реальному часі. Завдяки розвитку цієї технології, стала популярна така система навчання як дистанційна – школярі й студенти більше можуть не відвідувати лекції або семінари, а виконувати й відправляти завдання, наприклад, через електронну пошту (e-mail).
1. Що таке локальна мережа? 2. Скільки потрібно комп'ютерів для створення мережі? 3. Які переваги локальної мережі? 4. У чому суть територіально-розподілених мереж? 5. Що таке Інтернет?
Список використаної літератури: 1. Урок на тему: «Комп'ютерні мережі», Барських А. М., м. Суми 2. Олифер В., Олифер Н. Компьютерные сети. Принципы, технологии, протоколы. 4-е издание. - Питер, 2010 г. 3. Ватаманюк А. Создание и обслуживание локальных сетей. - Питер, 2008 г. Скомпоновано та надіслано викладачем Київського національного університету імені Тараса Шевченка Соловйовим М. С. Якщо у вас є виправлення чи пропозиції до цього уроку, напишіть нам. Якщо ви хочете побачити інші виправлення чи пропозиції до уроків, дивіться тут - Образовательный форум. Предмети > Інформатика > Інформатика 10 клас |
Авторські права | Privacy Policy |FAQ | Партнери | Контакти | Кейс-уроки
© Автор системы образования 7W и Гипермаркета Знаний - Владимир Спиваковский
При использовании материалов ресурса
ссылка на edufuture.biz обязательна (для интернет ресурсов -
гиперссылка).
edufuture.biz 2008-© Все права защищены.
Сайт edufuture.biz является порталом, в котором не предусмотрены темы политики, наркомании, алкоголизма, курения и других "взрослых" тем.
Ждем Ваши замечания и предложения на email:
По вопросам рекламы и спонсорства пишите на email: