KNOWLEDGE HYPERMARKET


Презентація 8 до теми: "Попит та пропозиція"
(Новая страница: «<metakeywords>Гіпермаркет Знань - перший в світі!, Гіпермаркет Знань, Економіка 4 клас, Економіка, ...»)
 
(1 промежуточная версия не показана)
Строка 9: Строка 9:
Розгляд теми: Попит та пропозиція на ринку.  
Розгляд теми: Попит та пропозиція на ринку.  
-
це кількість товару, яку покупці бажають та в змозі купити за даною ціною.<br>це економічна категорія, характерна для ринкового господарства, яка виражає сукупну суспільну потребу в різних товарах з врахуванням платоспроможності покупців.<br>величина попиту оцінюється кількістю конкретної продукції, об’єм якої може бути придбаний покупцями по встановленій, або договірній ціні. Або інакше кажучи: це вартісна оцінка попиту, або попит помножений на ціну.<br>Згідно із законом попиту, чим вища ціна на продукти, тим меншу його кількість купуватимуть споживачі. І, навпаки, чим менша ціна продукту, тим більшу його кількість купуватимуть.<br><br>Отже, закон попиту відображує обернену залежність між ціною продукту і величиною попиту. Цю залежність можна зобразити за допомогою простого графіка, на якому по горизонталі відкладаємо кількість ( Qd ), по вертикалі ціну ( Р ).З малюнку видно, що чим вища ціна на продукти, тим менша величина попиту на нього, і навпаки.<br>Скільки можна з’їсти плиток шоколаду на день: одну, дві, більше? Звичайно, за низьких цін хтось може з’їсти і більше.&nbsp; Але споживаючи кожну наступну плитку шоколаду, ми отримуємо дедалі менше додаткової користі, додаткового задоволення. Економісти називають це явище законом спадної граничної користі, згідно з яким величина додаткового задоволення під час споживання кожної додаткової одиниці певного продукту зменшуватиметься. <br>&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; <br>Під корисністю розуміють його здатність задовольнити смаки й уподобання, потреби й бажання людей.<br>Корисність – це величина задоволення від споживання продукту.<br><br>Протилежна категорія – некорисність, що виявляється, за надмірного споживання продукту, її ще називають від’ємною корисністю, або шкідливістю. Наприклад, надмірна кількість спожитих порцій морозива може негативно позначитися на здоров’ї. Закон спадної граничної корисності дає змогу пояснити, чому для збільшення попиту потрібні низькі ціни. <br>Ціна продукту здатна змінювати попит на нього. <br>Що ще, окрім ціни продукту, може вплинути на попит і змінити його?��Уявіть собі ситуацію: ви прийшли на ринок, щоб купити необхідне приладдя для інституту: зошити, олівці ручки та інше. <br><br>Що вплине на ваш попит? Звичайно, насамперед ціна продукту. Якщо вона зросла, ви тут же шукаєте інший продукт з потрібними властивостями і нижчою ціною; отже, попит на основний продукт зменшується. Крім цього у разі підвищення ціни ви витратите ту саму суму, обмежену величиною вашого доходу, але купите значно меншу кількість продуктів. Водночас купівля певного продукту виявляють ваші індивідуальні смаки та уподобання: ви купуєте зошити, наприклад, не в коричневій оправі, а в синій, ручку не чорного кольору, а зеленого. <br>&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; <br>Отже на попит впливають такі чинники:  
+
[[Image:trading (1).jpg]]
 +
 
 +
Попит - це кількість товару, яку покупці бажають та в змозі купити за даною ціною.<br>Попит - це економічна категорія, характерна для ринкового господарства, яка виражає сукупну суспільну потребу в різних товарах з врахуванням платоспроможності покупців.<br>Величина попиту оцінюється кількістю конкретної продукції, об’єм якої може бути придбаний покупцями по встановленій, або договірній ціні. Або інакше кажучи: це вартісна оцінка попиту, або попит помножений на ціну.<br>Згідно із законом попиту, чим вища ціна на продукти, тим меншу його кількість купуватимуть споживачі. І, навпаки, чим менша ціна продукту, тим більшу його кількість купуватимуть.<br><br>Отже, закон попиту відображує обернену залежність між ціною продукту і величиною попиту. Цю залежність можна зобразити за допомогою простого графіка, на якому по горизонталі відкладаємо кількість ( Qd ), по вертикалі ціну ( Р ).З малюнку видно, що чим вища ціна на продукти, тим менша величина попиту на нього, і навпаки.<br>Скільки можна з’їсти плиток шоколаду на день: одну, дві, більше? Звичайно, за низьких цін хтось може з’їсти і більше.&nbsp; Але споживаючи кожну наступну плитку шоколаду, ми отримуємо дедалі менше додаткової користі, додаткового задоволення. Економісти називають це явище законом спадної граничної користі, згідно з яким величина додаткового задоволення під час споживання кожної додаткової одиниці певного продукту зменшуватиметься. <br>&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; <br>Під корисністю розуміють його здатність задовольнити смаки й уподобання, потреби й бажання людей.<br>'''''Корисність''''' – це величина задоволення від споживання продукту.<br><br><u>'''Протилежна категорія'''</u> – некорисність, що виявляється, за надмірного споживання продукту, її ще називають від’ємною корисністю, або шкідливістю. Наприклад, надмірна кількість спожитих порцій морозива може негативно позначитися на здоров’ї. Закон спадної граничної корисності дає змогу пояснити, чому для збільшення попиту потрібні низькі ціни. <br>Ціна продукту здатна змінювати попит на нього. <br>Що ще, окрім ціни продукту, може вплинути на попит і змінити його?Уявіть собі ситуацію: ви прийшли на ринок, щоб купити необхідне приладдя для інституту: зошити, олівці ручки та інше. <br><br>Що вплине на ваш попит? Звичайно, насамперед ціна продукту. Якщо вона зросла, ви тут же шукаєте інший продукт з потрібними властивостями і нижчою ціною; отже, попит на основний продукт зменшується. Крім цього у разі підвищення ціни ви витратите ту саму суму, обмежену величиною вашого доходу, але купите значно меншу кількість продуктів. Водночас купівля певного продукту виявляють ваші індивідуальні смаки та уподобання: ви купуєте зошити, наприклад, не в коричневій оправі, а в синій, ручку не чорного кольору, а зеленого. <br>&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; [[Image:resursu.jpg]]<br>Отже, на попит впливають такі чинники:  
*ціна продукту,  
*ціна продукту,  
Строка 16: Строка 18:
*індивідуальні смаки й уподобання.
*індивідуальні смаки й уподобання.
-
<br>'''Перейти до презентації можна клікнувши на текст ''''''"Скачати презентацію"''''''і встановивши Microsoft PowerPoint '''<br> <br>  
+
<br>'''Перейти до презентації можна клікнувши на текст ''''''"[http://school.xvatit.com/Presentation/Kuratory/Bykov/Bykov_14/4kl/2prez_4class_economics_14god.pptx Скачати презентацію]"''''''і встановивши Microsoft PowerPoint '''<br> <br>  
Надіслано учителем економіки Міжнародного ліцею "Гранд" Биковим Д.А.  
Надіслано учителем економіки Міжнародного ліцею "Гранд" Биковим Д.А.  

Текущая версия на 13:16, 11 мая 2012

Гіпермаркет Знань>>Економіка >>Економіка 4 клас>> Економіка: Попит та пропозиція на ринку

Презентація до предмету Економіка 4 клас.

Тема «Попит та пропозиція».

Розгляд теми: Попит та пропозиція на ринку.

Trading (1).jpg

Попит - це кількість товару, яку покупці бажають та в змозі купити за даною ціною.
Попит - це економічна категорія, характерна для ринкового господарства, яка виражає сукупну суспільну потребу в різних товарах з врахуванням платоспроможності покупців.
Величина попиту оцінюється кількістю конкретної продукції, об’єм якої може бути придбаний покупцями по встановленій, або договірній ціні. Або інакше кажучи: це вартісна оцінка попиту, або попит помножений на ціну.
Згідно із законом попиту, чим вища ціна на продукти, тим меншу його кількість купуватимуть споживачі. І, навпаки, чим менша ціна продукту, тим більшу його кількість купуватимуть.

Отже, закон попиту відображує обернену залежність між ціною продукту і величиною попиту. Цю залежність можна зобразити за допомогою простого графіка, на якому по горизонталі відкладаємо кількість ( Qd ), по вертикалі ціну ( Р ).З малюнку видно, що чим вища ціна на продукти, тим менша величина попиту на нього, і навпаки.
Скільки можна з’їсти плиток шоколаду на день: одну, дві, більше? Звичайно, за низьких цін хтось може з’їсти і більше.  Але споживаючи кожну наступну плитку шоколаду, ми отримуємо дедалі менше додаткової користі, додаткового задоволення. Економісти називають це явище законом спадної граничної користі, згідно з яким величина додаткового задоволення під час споживання кожної додаткової одиниці певного продукту зменшуватиметься.
    
Під корисністю розуміють його здатність задовольнити смаки й уподобання, потреби й бажання людей.
Корисність – це величина задоволення від споживання продукту.

Протилежна категорія – некорисність, що виявляється, за надмірного споживання продукту, її ще називають від’ємною корисністю, або шкідливістю. Наприклад, надмірна кількість спожитих порцій морозива може негативно позначитися на здоров’ї. Закон спадної граничної корисності дає змогу пояснити, чому для збільшення попиту потрібні низькі ціни.
Ціна продукту здатна змінювати попит на нього.
Що ще, окрім ціни продукту, може вплинути на попит і змінити його?Уявіть собі ситуацію: ви прийшли на ринок, щоб купити необхідне приладдя для інституту: зошити, олівці ручки та інше.

Що вплине на ваш попит? Звичайно, насамперед ціна продукту. Якщо вона зросла, ви тут же шукаєте інший продукт з потрібними властивостями і нижчою ціною; отже, попит на основний продукт зменшується. Крім цього у разі підвищення ціни ви витратите ту саму суму, обмежену величиною вашого доходу, але купите значно меншу кількість продуктів. Водночас купівля певного продукту виявляють ваші індивідуальні смаки та уподобання: ви купуєте зошити, наприклад, не в коричневій оправі, а в синій, ручку не чорного кольору, а зеленого.
       Resursu.jpg
Отже, на попит впливають такі чинники:

  • ціна продукту,
  • ціни на взаємодоповнювані та взаємозамінювані товари,
  • величина доходів,
  • індивідуальні смаки й уподобання.


Перейти до презентації можна клікнувши на текст '"Скачати презентацію"'і встановивши Microsoft PowerPoint

Надіслано учителем економіки Міжнародного ліцею "Гранд" Биковим Д.А.


Планування з економіки, матеріали з економіки 4 класу скачати, підручники онлайн

Предмети > Економіка > Економіка 4 клас > Попит та пропозиція на ринку > Попит та пропозиція на ринку. Презентація уроку