|
|
Строка 7: |
Строка 7: |
| '''Cкачати конспект уроку можна клікнувши на текст "[http://school.xvatit.com/Presentation/English/New_1_semestr/2/Shusterova/navchgram_1kl_tema_103/1kons_navchgram_1kl_tema_103.ppt Скачати конспект]" і встановивши Microsoft PowerPoint'''<br> | | '''Cкачати конспект уроку можна клікнувши на текст "[http://school.xvatit.com/Presentation/English/New_1_semestr/2/Shusterova/navchgram_1kl_tema_103/1kons_navchgram_1kl_tema_103.ppt Скачати конспект]" і встановивши Microsoft PowerPoint'''<br> |
| | | |
- | '''Мета:''' ознайомити учнів з літерою “Б”, її назвою та звуковим значенням;формувати навички [[Українська література|'''читання''']] слів з літерою “Б”, уміння робити звуко-буквенний аналіз; розвивати мовлення і мислення учнів.<br>'''Обладнання'''<u>:</u> фішки для звуко-буквенного аналізу слів; предметні малюнки, слайд-фільм, поле для гри у “Звукову мозаїку”, індивідуальні картки для гри “Коректор”.<br>'''<u>План:</u>'''<br><u>'''1. Організаційний момент (2 хв.)'''</u><br><u>'''2. Актуалізація опорних знань. (10 хв.)'''</u><br> Відгадування [[Конспект урока на тему: Загадки, песенки|'''загадок''']], вправа на образне [http://xvatit.com/relax/games/logical/46605-montesum.html '''мислення'''].<br> Повторення віршів на вивчені букви<br> Удосконалення навичок техніки читання слів з вивченими буквами<br> Повторення граматичного матеріалу<br><u>'''3. Вивчення нового матеріалу. (10 хв.)'''</u><br> 1). Ознайомлення із[[«Наші літні канікули». Презентація уроку|'''звуком''']] “г”<br> 2). Спостереження за артикуляцією звука, віднесення його до приголосних<br> 3). Називання слів з звуком “г”<br> 4). Гра “Звукова мозаїка” (позиція звука)<br> 5). Ознайомлення з буквою “г”<br> 6). Вправа на концентрацію уваги. Гра “Коректор”<br> 7). Утворення і читання складів<br><u>'''4. Фізкультхвилинка (5 хв.)'''</u><br><u>'''5. Робота з букварем (с.80) (10 хв.)'''</u><br> 1). Словникова робота<br> 2) читання слів у колонках<br> 3) розвиток мовлення.<br>6. Підсумок уроку (3 хв.)<br> | + | '''Мета:''' ознайомити учнів з літерою “Б”, її назвою та звуковим значенням;формувати навички [[Українська література|'''читання''']] слів з літерою “Б”, уміння робити звуко-буквенний аналіз; розвивати мовлення і мислення учнів.<br>'''Обладнання'''<u>:</u> фішки для звуко-буквенного аналізу слів; предметні малюнки, слайд-фільм, поле для гри у “Звукову мозаїку”, індивідуальні картки для гри “Коректор”.<br>'''<u>План:</u>'''<br><u>'''1. Організаційний момент (2 хв.)'''</u><br><u>'''2. Актуалізація опорних знань. (10 хв.)'''</u><br> Відгадування [[Конспект урока на тему: Загадки, песенки|'''загадок''']], вправа на образне [http://xvatit.com/relax/games/logical/46605-montesum.html '''мислення'''].<br> Повторення віршів на вивчені букви<br> Удосконалення навичок техніки читання слів з вивченими буквами<br> Повторення граматичного матеріалу<br><u>'''3. Вивчення нового матеріалу. (10 хв.)'''</u><br> 1). Ознайомлення із звуком “г”<br> 2). Спостереження за артикуляцією звука, віднесення його до приголосних<br> 3). Називання слів з звуком “г”<br> 4). Гра “Звукова мозаїка” (позиція звука)<br> 5). Ознайомлення з буквою “г”<br> 6). Вправа на концентрацію уваги. Гра “Коректор”<br> 7). Утворення і читання складів<br><u>'''4. Фізкультхвилинка (5 хв.)'''</u><br><u>'''5. Робота з букварем (с.80) (10 хв.)'''</u><br> 1). Словникова робота<br> 2) читання слів у колонках<br> 3) розвиток мовлення.<br>6. Підсумок уроку (3 хв.)<br> |
| | | |
| <u>'''Хід уроку:'''</u><br><u>'''1. Організаційний момент (2 хв.)'''</u><br> Учитель вітає дітей, створює робочу атмосферу, налаштовує на позитив. <br> Горішок знань міцний-це знає кожний.<br> Та нам – не відступать!<br> Його вам розколоти допоможе<br> Бажання ваше все на світі знать | | <u>'''Хід уроку:'''</u><br><u>'''1. Організаційний момент (2 хв.)'''</u><br> Учитель вітає дітей, створює робочу атмосферу, налаштовує на позитив. <br> Горішок знань міцний-це знає кожний.<br> Та нам – не відступать!<br> Його вам розколоти допоможе<br> Бажання ваше все на світі знать |
Строка 17: |
Строка 17: |
| Викласти звукову схему цього слова. Які букви ми знаємо? Відновіть букви (на дошці написані вивчені букви, але вони напівстерті)<br> | | Викласти звукову схему цього слова. Які букви ми знаємо? Відновіть букви (на дошці написані вивчені букви, але вони напівстерті)<br> |
| | | |
- | Повторення віршів на вивчені букви<br> - Які вірші ми вчили про букви? (повторення)<br>Удосконалення навичок техніки читання слів з вивченими буквами<br> - На екрані рядок, що рухається. На ньому написані слова. Спробуйте встигнути прочитати їх за той час, поки рухається рядок. Яке слово зайве?<br>Повторення граматичного матеріалу<br> - Чим відрізняється буква від звука? (звуки ми чуємо, букви ми бачимо)<br> - Які бувають звуки? (голосні і приголосні)'''<br><u>3. Вивчення нового матеріалу. (10 хв.)</u>'''<br>'''1). Ознайомлення із звуком “б”'''<br>- Який один і той самий звук зустрічається в словах “будинок”, “береза”, “бриль”, “краб”<br>'''2). Спостереження за артикуляцією звука, віднесення його до приголосних'''<br>- Чи можна [[Учимся петь|'''проспівати''']] цей звук? Який висновок ми зробимо?<br>'''3). Називання слів з звуком “б”'''<br>- Назвіть слова, де є звук “б”.''<br>'''''4). Гра “Драбинка”. '''<br> Би-би-би - у лісі ду... (би).<br> Бе-бе-бе - дятел дуба дов...(бе).<br> | + | Повторення віршів на вивчені букви<br> - Які вірші ми вчили про букви? (повторення)<br>Удосконалення навичок техніки читання слів з вивченими буквами<br> - На екрані рядок, що рухається. На ньому написані слова. Спробуйте встигнути прочитати їх за той час, поки рухається рядок. Яке слово зайве?<br>Повторення граматичного матеріалу<br> - Чим відрізняється буква від звука? (звуки ми чуємо, букви ми бачимо)<br> - Які бувають звуки? (голосні і приголосні)'''<br><u>3. Вивчення нового матеріалу. (10 хв.)</u>'''<br>'''1). Ознайомлення із звуком “б”'''<br>- Який один і той самий звук зустрічається в словах “будинок”, “береза”, “бриль”, “краб”<br>'''2). Спостереження за артикуляцією [[Поняття про голосні і приголосні звуки.Повні уроки|звука]], віднесення його до приголосних'''<br>- Чи можна [[Учимся петь|'''проспівати''']] цей звук? Який висновок ми зробимо?<br>'''3). Називання слів з звуком “б”'''<br>- Назвіть слова, де є звук “б”.''<br>'''''4). Гра “Драбинка”. '''<br> Би-би-би - у лісі ду... (би).<br> Бе-бе-бе - дятел дуба дов...(бе).<br> |
| | | |
| '''5). Ознайомлення з буквою “б”'''<br> Відгадайте слова, які починаються складом бу, за їх лексичним значенням:<br> Будівля, призначена для житла (будинок),<br> Ім”я синочка папи Карло (Буратіно),<br> Пучок зібраних квітів (букет),<br> Великий перелітний птах з довгим дзьобом і довгими ногами (бусол)<br> Яке з названих слів найдовше за складовою будовою (Буратіно -4 склади),<br> Виділіть наголошений склад у слові будинок, підставивши до нього слово це ( це будинок?)<br>'''6). Вправа на концентрацію уваги. Гра “Коректор”'''<br> - Графічне зображення букви ми запам'ятали, а тепер на своїх картках спробуйте викреслити всі букви “б”. Треба встигнути якнайшвидше, але не пропустити жодної букви.<br> | | '''5). Ознайомлення з буквою “б”'''<br> Відгадайте слова, які починаються складом бу, за їх лексичним значенням:<br> Будівля, призначена для житла (будинок),<br> Ім”я синочка папи Карло (Буратіно),<br> Пучок зібраних квітів (букет),<br> Великий перелітний птах з довгим дзьобом і довгими ногами (бусол)<br> Яке з названих слів найдовше за складовою будовою (Буратіно -4 склади),<br> Виділіть наголошений склад у слові будинок, підставивши до нього слово це ( це будинок?)<br>'''6). Вправа на концентрацію уваги. Гра “Коректор”'''<br> - Графічне зображення букви ми запам'ятали, а тепер на своїх картках спробуйте викреслити всі букви “б”. Треба встигнути якнайшвидше, але не пропустити жодної букви.<br> |
Текущая версия на 06:57, 13 июня 2012
Гіпермаркет Знань>>Українська мова>>Письмо. Читання. 1 клас>> Українська мова: Звуки [б], [б']. Закріплення звукового значення букви б, умінь читати з нею склади, слова і речення. Робота з дитячою книгою. Г. Бойко План-конспект уроку з курсу «Письмо. Читання. 1 клас» з теми «Звуки [б], [б']. Закріплення звукового значення букви б, умінь читати з нею склади, слова і речення. Робота з дитячою книгою. Г. Бойко»
Тема: Звук [б], позначення його буквою “Б”
Cкачати конспект уроку можна клікнувши на текст "Скачати конспект" і встановивши Microsoft PowerPoint
Мета: ознайомити учнів з літерою “Б”, її назвою та звуковим значенням;формувати навички читання слів з літерою “Б”, уміння робити звуко-буквенний аналіз; розвивати мовлення і мислення учнів. Обладнання: фішки для звуко-буквенного аналізу слів; предметні малюнки, слайд-фільм, поле для гри у “Звукову мозаїку”, індивідуальні картки для гри “Коректор”. План: 1. Організаційний момент (2 хв.) 2. Актуалізація опорних знань. (10 хв.) Відгадування загадок, вправа на образне мислення. Повторення віршів на вивчені букви Удосконалення навичок техніки читання слів з вивченими буквами Повторення граматичного матеріалу 3. Вивчення нового матеріалу. (10 хв.) 1). Ознайомлення із звуком “г” 2). Спостереження за артикуляцією звука, віднесення його до приголосних 3). Називання слів з звуком “г” 4). Гра “Звукова мозаїка” (позиція звука) 5). Ознайомлення з буквою “г” 6). Вправа на концентрацію уваги. Гра “Коректор” 7). Утворення і читання складів 4. Фізкультхвилинка (5 хв.) 5. Робота з букварем (с.80) (10 хв.) 1). Словникова робота 2) читання слів у колонках 3) розвиток мовлення. 6. Підсумок уроку (3 хв.)
Хід уроку: 1. Організаційний момент (2 хв.) Учитель вітає дітей, створює робочу атмосферу, налаштовує на позитив. Горішок знань міцний-це знає кожний. Та нам – не відступать! Його вам розколоти допоможе Бажання ваше все на світі знать
2. Актуалізація опорних знань. (10 хв.) Відгадування загадок, вправа на образне мислення.
- Що росте тільки взимку? (бурулька).
Викласти звукову схему цього слова. Які букви ми знаємо? Відновіть букви (на дошці написані вивчені букви, але вони напівстерті)
Повторення віршів на вивчені букви - Які вірші ми вчили про букви? (повторення) Удосконалення навичок техніки читання слів з вивченими буквами - На екрані рядок, що рухається. На ньому написані слова. Спробуйте встигнути прочитати їх за той час, поки рухається рядок. Яке слово зайве? Повторення граматичного матеріалу - Чим відрізняється буква від звука? (звуки ми чуємо, букви ми бачимо) - Які бувають звуки? (голосні і приголосні) 3. Вивчення нового матеріалу. (10 хв.) 1). Ознайомлення із звуком “б” - Який один і той самий звук зустрічається в словах “будинок”, “береза”, “бриль”, “краб” 2). Спостереження за артикуляцією звука, віднесення його до приголосних - Чи можна проспівати цей звук? Який висновок ми зробимо? 3). Називання слів з звуком “б” - Назвіть слова, де є звук “б”. 4). Гра “Драбинка”. Би-би-би - у лісі ду... (би). Бе-бе-бе - дятел дуба дов...(бе).
5). Ознайомлення з буквою “б” Відгадайте слова, які починаються складом бу, за їх лексичним значенням: Будівля, призначена для житла (будинок), Ім”я синочка папи Карло (Буратіно), Пучок зібраних квітів (букет), Великий перелітний птах з довгим дзьобом і довгими ногами (бусол) Яке з названих слів найдовше за складовою будовою (Буратіно -4 склади), Виділіть наголошений склад у слові будинок, підставивши до нього слово це ( це будинок?) 6). Вправа на концентрацію уваги. Гра “Коректор” - Графічне зображення букви ми запам'ятали, а тепер на своїх картках спробуйте викреслити всі букви “б”. Треба встигнути якнайшвидше, але не пропустити жодної букви.
Запишіть цифрами скільки букв ви знайшли у кожному рядочку. 7). Утворення і читання складів - Давайте поєднаємо нашу букву “б” з кожною з голосних. Які склади утворилися. Прочитаємо їх.
5. Робота з Букварем (с.80) (10 хв.) 1). Словникова робота - Прочитайте слова на с.79 зверху, під якими підписані цифри. Яке значення матимуть слова, утворені переставити місцями букви? ( банка-кабан, куб-бук, краб-брак) 2) читання слів у колонках, відпрацювання б-п. Читання вчителя Читання “бджолине” Читання вибіркове (прочитати односкладові слова, слова-назви істот, рослин, с буквою ”б” посередині тощо)
3) Читання тексту”Виставка марок”. - Складання запитань за малюнками. Складання повних відповідей.
6. Підсумок уроку (3 хв.) - Яку букву ми вивчили? Який звук вона позначає? Де може стояти буква Б у словах( на початку, в середині, в кінці)? Який вид роботи вам сподобався найбільше? -Про значення яких слів ви дізналися вперше? Література: 1. Буквар. Під ред. Каніщенко А.П.,. 2. Уроки навчання грамоти у 1 класі. Будна Н.О., Походжай Н. Я, Шост Н. Б. 3. Інтернет-сайт viki.rdf.ru Надіслано учителем Міжнародного Ліцею «Гранд» Шустерова О.М.
Допомога школяру онлайн, Українська мова для 1 класу скачати, календарно-тематичне планування
Предмети > Українська мова > Українська мова 1 клас > Звуки б. Закріплення звукового значення букви б, умінь читати з нею склади, слова і речення > Звуки б. Закріплення звукового значення букви б, умінь читати з нею склади, слова і речення. Конспект уроку і опорний каркас
|