KNOWLEDGE HYPERMARKET


Твій друг – книга.Повні уроки
 
(9 промежуточных версий не показаны.)
Строка 1: Строка 1:
-
'''[[Гіпермаркет Знань - перший в світі!|Гіпермаркет Знань]]>>[[Українська література|Українська література]]>>[[Українська література 2 клас|Українська література 2 клас. Повні уроки]]>> Українська література: Твій друг - книга. Повні уроки.'''  
+
'''[[Гіпермаркет Знань - перший в світі!|<metakeywords>Українська література, Українська література 2 клас, Тема Твій друг - книга, Повні уроки</metakeywords>Гіпермаркет Знань]]&gt;&gt;[[Українська література|Українська література]]&gt;&gt;[[Українська література 2 клас. Повні уроки|Українська література 2 клас. Повні уроки]]&gt;&gt; Українська література: Твій друг - книга. Повні уроки.'''  
=== Тема.  ===
=== Тема.  ===
Строка 19: Строка 19:
=== Книга – твій друг і порадник. Бережіть книгу!  ===
=== Книга – твій друг і порадник. Бережіть книгу!  ===
-
Книгу потрібно берегти. Існує безліч книг: підручники, довідники, художня література. Книга - це джерело знань. З книг ми дізнаємося багато цікавого і повчального. Є давні книги, які були знайдені археологами. Такі книги є цінними, особливо для істориків. Їх потрібно берегти, щоб люди в майбутньому могли дізнатися свою історію, культуру, літературу. Книга може бути й розвагою. Всі ми дуже люблемо казки і фантастичні оповідання. З книгами треба поводитися дуже обережно: не рвати, не загинати листи, а користуватися закладкою, не писати на книжкових аркушах ручкою. Позначки треба робити олівцем, а потім стирати їх, щоб вони не заважали іншим читачам. Картон та папір роблять з дерева. Якщо ми будемо берегти книги, то збережемо ліс і красу нашої Землі. Книги корисні і необхідні людині. Їх потрібно берегти, щоб більша кількість людей змогло ними скористатися.  
+
Книгу потрібно берегти. Існує безліч книг: підручники, довідники, художня література. [[Конспект_урока_на_тему:_Книга_великое_чудо|'''Книга''']] - це джерело знань. З книг ми дізнаємося багато цікавого і повчального. Є давні книги, які були знайдені археологами. Такі книги є цінними, особливо для істориків. Їх потрібно берегти, щоб люди в майбутньому могли дізнатися свою історію, культуру, літературу. Книга може бути й розвагою. Всі ми дуже люблемо казки і фантастичні оповідання. З книгами треба поводитися дуже обережно: не рвати, не загинати листи, а користуватися закладкою, не писати на книжкових аркушах ручкою. Позначки треба робити олівцем, а потім стирати їх, щоб вони не заважали іншим читачам. Картон та папір роблять з дерева. Якщо ми будемо берегти книги, то збережемо ліс і красу нашої Землі. Книги корисні і необхідні людині. Їх потрібно берегти, щоб більша кількість людей змогло ними скористатися.  
[[Image:Ttt5.JPEG]]  
[[Image:Ttt5.JPEG]]  
Строка 29: Строка 29:
{{#ev:youtube| fbmq_ymbky4}}  
{{#ev:youtube| fbmq_ymbky4}}  
-
=== Книга чи комп’ютер?  ===
+
=== Книга чи [[Інформатика|комп’ютер]]?  ===
-
Та багато хто може сказати: «На вулиці XXI століття, століття космічних швидкостей і комп'ютерних технологій, століття насичене різного роду інформацією, подіями, стресами. І де знайти людині тихий притулок, щоб помріяти, подума про добре і вічне? Не так давно, наприкінці минулого століття, багато вчених, засліплені багатьма можливостями кіно, телебачення та комп'ютера, прогнозували зникнення книжкової культури взагалі. Для чого, здається, книги з паперу, якщо можна просто подивитися фільм або навіть всю національну бібліотеку записати. Так,можливості інформаціоннних технологій сьогодні досягли таких висот, куди навіть не заглядали наукові фантасти. Але мені все ж віриться, що книги назавжди залишаться великим надбанням людської культури. Як приємно пахне нове видання. Які яскраві і красиві в цій книзі ілюстрації! Мені подобається, як з тихим шелестом перевертаються сторінки. Я завжди радію, коли в мої руки потрапляє нова книга, тому що я знаходжу в ній мудрого і доброго друга - яке б століття не стояло за вікном. Приступаючи до читання нового роману, ми очікуємо на зустріч з новою людиною, героєм або негідником, принцом або жебракам, скептиком або романтиком. Ми "приміряю" на себе той чи інший образ, створений рукою майстра, уявляю його одяг, рухи, погляди "свого" героя. І саме цього, на мою думку, не може дати кіно, телебачення і комп'ютер. Адже вони пропонують вже готовий образ, не залишаючи простору для польоту фантазії. А от читання книг якраз і пропонує роботу думки і серця, а не просто споживання "готового продукту". Важливо при цьому і те, які книги ми вибираємо. Не секрет, що зараз у продажу з'явилася велика кількість низькопробної літератури, тому треба бути дуже розбірливим при виборі книг. Можна "проковтнути" всі детективи і романи, так нічому і не навчившись. Адже "Книга - джерело знань". Тому не можна ставитися до книг як до способу відпочинку та розваги. Книга повинна сприяти духовному розвитку людини, становлення його як особистості. Звичайно, в пошуках певної інформації розумніше скористатися комп'ютером. Він оперативно знайде і надасть необхідні відомості. Існують також такі галузі знань, де наочність більш інформативна, ніж друкований текст. Хіба не цікавіше побачити красу рослинного і тваринного світу або спостерігати зміни молекули, ніж прочитати про це в підручнику? Тут, безумовно, книга поступається кіно і телебаченню, як би чудово вона не була ілюстрована. Але якщо говорити про художні твори, то ніколи телебачення не зрівняється з книгою. Який же результат роздумів? Книга передає нам досвід минулих поколінь, їхні ідеали, переконання, шляхи пошуку істини. І в наш час Інтернет і космічні польоти не замінять книгу. Я ж твердо переконана в одному. Яких би висот не досягло людство в своєму розвитку, воно завжди буде берегти і цінувати книгу.
+
Та багато хто може сказати: «На вулиці XXI століття, століття космічних швидкостей і комп'ютерних технологій, століття насичене різного роду інформацією, подіями, стресами. І де знайти людині тихий притулок, щоб помріяти, подума про добре і вічне? Не так давно, наприкінці минулого століття, багато вчених, засліплені багатьма можливостями кіно, телебачення та комп'ютера, прогнозували зникнення книжкової культури взагалі. Для чого, здається, книги з паперу, якщо можна просто подивитися фільм або навіть всю національну бібліотеку записати. Так,можливості інформаціоннних технологій сьогодні досягли таких висот, куди навіть не заглядали наукові фантасти. Але мені все ж віриться, що книги назавжди залишаться великим надбанням людської культури. Як приємно пахне нове видання. Які яскраві і красиві в цій книзі ілюстрації! Мені подобається, як з тихим шелестом перевертаються сторінки.  
-
[[Image:ttt2.JPEG]]
+
[[Image:Ttt1.JPEG]]
 +
 
 +
Я завжди радію, коли в мої руки потрапляє нова книга, тому що я знаходжу в ній мудрого і доброго друга - яке б століття не стояло за вікном. Приступаючи до читання нового роману, ми очікуємо на зустріч з новою людиною, героєм або негідником, принцом або жебракам, скептиком або романтиком. Ми "приміряю" на себе той чи інший образ, створений рукою майстра, уявляю його одяг, рухи, погляди "свого" героя. І саме цього, на мою думку, не може дати кіно, телебачення і комп'ютер. Адже вони пропонують вже готовий образ, не залишаючи простору для польоту фантазії. А от читання книг якраз і пропонує роботу думки і серця, а не просто споживання "готового продукту". Важливо при цьому і те, які книги ми вибираємо. Не секрет, що зараз у продажу з'явилася велика кількість низькопробної літератури, тому треба бути дуже розбірливим при виборі книг. Можна "проковтнути" всі детективи і [[Роман._Рассказ._Повесть|'''романи''']], так нічому і не навчившись.
 +
 
 +
[[Image:Ttt3.JPEG]]
 +
 
 +
Адже "Книга - джерело знань". Тому не можна ставитися до книг як до способу відпочинку та розваги. Книга повинна сприяти духовному розвитку людини, становлення його як особистості. Звичайно, в пошуках певної інформації розумніше скористатися комп'ютером. Він оперативно знайде і надасть необхідні відомості. Існують також такі галузі знань, де наочність більш інформативна, ніж друкований текст. Хіба не цікавіше побачити красу рослинного і тваринного світу або спостерігати зміни молекули, ніж прочитати про це в підручнику? Тут, безумовно, книга поступається кіно і телебаченню, як би чудово вона не була ілюстрована. Але якщо говорити про художні твори, то ніколи телебачення не зрівняється з книгою. Який же результат роздумів? Книга передає нам досвід минулих поколінь, їхні ідеали, переконання, шляхи пошуку істини. І в наш час Інтернет і космічні польоти не замінять книгу. Я ж твердо переконана в одному. Яких би висот не досягло людство в своєму розвитку, воно завжди буде берегти і цінувати книгу.
 +
 
 +
[[Image:Ttt2.JPEG]]  
Книги - це джерела інформації, знань, виховання. Вони оточують нас з самого народження. Спочатку це «малятка» з безліччю кольорових картинок, казок, загадок, вони допомагають дитині мислити, а потім вимовляти перші слова. Малюк росте, і дорослішають його книги.Ми дізнаємося, що на земній кулі є ліси, поля, рівнини і гори, моря, річки та озера. Перед нашим поглядом відбуваються поетичні картини природи, ніби чуємо співи струмочків, шум лісів і дібров, дзвін коси в росистому лузі. Ми пізнаємо світ: бачимо, як змінюються дні і ночі. Осінь і зима, весна і літо. Дізнаємося, що таке тундра і тайга, яке поле найбільше; де живуть тварини, які вони; скільки зірок на небі; чому в космос літають на ракеті; «чим пахнуть ремесла» - книга дає нам відповіді на тисячі «чому». Книга - чудовий світ перетворень, через який ми «бачимо» чужий біль, страждання, радість, щастя. Вона не тільки дає нам знання, а й навчає доброті і щирості. Це єдиний наш учитель, з яким ми не розлучаємося все життя.  
Книги - це джерела інформації, знань, виховання. Вони оточують нас з самого народження. Спочатку це «малятка» з безліччю кольорових картинок, казок, загадок, вони допомагають дитині мислити, а потім вимовляти перші слова. Малюк росте, і дорослішають його книги.Ми дізнаємося, що на земній кулі є ліси, поля, рівнини і гори, моря, річки та озера. Перед нашим поглядом відбуваються поетичні картини природи, ніби чуємо співи струмочків, шум лісів і дібров, дзвін коси в росистому лузі. Ми пізнаємо світ: бачимо, як змінюються дні і ночі. Осінь і зима, весна і літо. Дізнаємося, що таке тундра і тайга, яке поле найбільше; де живуть тварини, які вони; скільки зірок на небі; чому в космос літають на ракеті; «чим пахнуть ремесла» - книга дає нам відповіді на тисячі «чому». Книга - чудовий світ перетворень, через який ми «бачимо» чужий біль, страждання, радість, щастя. Вона не тільки дає нам знання, а й навчає доброті і щирості. Це єдиний наш учитель, з яким ми не розлучаємося все життя.  
 +
 +
{{#ev:youtube| Q_mqTMgkT9s&amp;feature }}
=== Народ про книгу  ===
=== Народ про книгу  ===
-
Хочеш пізнати світ – читай книжки. Мудра книжка – безцінний скарб. Книга – джерело знань. Книга – найкращий порадник. Книга вчить, як на світі жить. Хто багато читає, той багато знає. Гарна, мудра книга як вірний друг. Книга – найкращий подарунок. Золото добувають із землі, а знання - із книг. Хочеш багато знати – читай книжки. Хто багато читає, той горе забуває. Книжка – найдивовижніший винахід людства. З молоду даремно час не чай, а книжки читай. Хто багато читає, той швидко на ноги стає. Як хочеш багато знати, то треба книжки читати. Не на користь книжку читати, коли вершки лише хапати.  
+
Хочеш пізнати світ – читай книжки. Мудра книжка – безцінний скарб. Книга – джерело знань. Книга – найкращий порадник. Книга вчить, як на світі жить. Хто багато читає, той багато знає. Гарна, мудра книга як вірний друг. Книга – найкращий подарунок. Золото добувають із землі, а знання - із книг. Хочеш багато знати – [[Українська_література_2_клас._Повні_уроки|'''читай''']] книжки. Хто багато читає, той горе забуває. Книжка – найдивовижніший винахід людства. З молоду даремно час не чай, а книжки читай. Хто багато читає, той швидко на ноги стає. Як хочеш багато знати, то треба книжки читати. Не на користь книжку читати, коли вершки лише хапати.  
 +
 
 +
{{#ev:youtube| EAuAZmoam0M }}
=== Запитання до уроку.  ===
=== Запитання до уроку.  ===
Строка 52: Строка 64:
5. А які книги полюбляєте читати ви?  
5. А які книги полюбляєте читати ви?  
 +
 +
[[Image:Ttt4.JPEG]]
=== Домашнє завдання.  ===
=== Домашнє завдання.  ===
Строка 71: Строка 85:
<br>  
<br>  
-
<br> <br> ''Відредаговано і надіслано Дідковська І.П.'' <br><br>Если у вас есть исправления или предложения к данному уроку, [http://xvatit.com/index.php?do=feedback напишите нам]. <br><br>Если вы хотите увидеть другие корректировки и пожелания к урокам, смотрите здесь - [http://xvatit.com/forum/ Образовательный форум].
+
<br> <br> ''Відредаговано і надіслано Дідковська І.П.'' <br>----
 +
 
 +
'''<u>Над уроком працювали</u>'''
 +
 
 +
Жуковська Т.В.
 +
 
 +
Поліщук І.В.
 +
 
 +
Жолник Р.М.
 +
----
 +
 
 +
 
 +
 
 +
Поставить вопрос о современном образовании, выразить идею или решить назревшую проблему Вы можете на [http://xvatit.com/forum/ '''Образовательном форуме'''], где на международном уровне собирается образовательный совет свежей мысли и действия. Создав [http://xvatit.com/club/blogs/ '''блог,'''] Вы не только повысите свой статус, как компетентного преподавателя, но и сделаете весомый вклад в развитие школы будущего. [http://xvatit.com/school/guild/ '''Гильдия Лидеров Образования'''] открывает двери для специалистов&nbsp; высшего ранга и приглашает к сотрудничеству в направлении создания лучших в мире школ.<br>
 +
 
 +
[[Category:Українська_література_2_клас]]

Текущая версия на 13:10, 9 августа 2012

Гіпермаркет Знань>>Українська література>>Українська література 2 клас. Повні уроки>> Українська література: Твій друг - книга. Повні уроки.

Содержание

Тема.

Твій друг – книга.

Мета.

Засвоєння матеріалу про книгу. Навчити любити, берегти і цінувати книжки.

Тип уроку.

Навчально-пізнавальний.

Хід уроку.

Ttt7.JPEG

Книга – твій друг і порадник. Бережіть книгу!

Книгу потрібно берегти. Існує безліч книг: підручники, довідники, художня література. Книга - це джерело знань. З книг ми дізнаємося багато цікавого і повчального. Є давні книги, які були знайдені археологами. Такі книги є цінними, особливо для істориків. Їх потрібно берегти, щоб люди в майбутньому могли дізнатися свою історію, культуру, літературу. Книга може бути й розвагою. Всі ми дуже люблемо казки і фантастичні оповідання. З книгами треба поводитися дуже обережно: не рвати, не загинати листи, а користуватися закладкою, не писати на книжкових аркушах ручкою. Позначки треба робити олівцем, а потім стирати їх, щоб вони не заважали іншим читачам. Картон та папір роблять з дерева. Якщо ми будемо берегти книги, то збережемо ліс і красу нашої Землі. Книги корисні і необхідні людині. Їх потрібно берегти, щоб більша кількість людей змогло ними скористатися.

Ttt5.JPEG

Світ книги.

Бережіть книги! У нас багато знань. За допомогою книг ми поринаємо в інший світ - світ фантазій, інтриг, знань, сміху, добра чи зла. Часом книги відкривають нам те, що ми не знаємо, про що навіть не підозрюємо: таємниці океану або космосу, будова рослин або щонайменшої клітини. Книги розвивають нашу мову. З їх допомогою ми вчимося читати і писати. Всі повинні читати книги, щоб більше знати, накопичувати досвід, відточувати майстерність в тій чи іншій професії. А щоб передати це майбутнім поколінням, існують розумні, добрі хороші книги.


Книга чи комп’ютер?

Та багато хто може сказати: «На вулиці XXI століття, століття космічних швидкостей і комп'ютерних технологій, століття насичене різного роду інформацією, подіями, стресами. І де знайти людині тихий притулок, щоб помріяти, подума про добре і вічне? Не так давно, наприкінці минулого століття, багато вчених, засліплені багатьма можливостями кіно, телебачення та комп'ютера, прогнозували зникнення книжкової культури взагалі. Для чого, здається, книги з паперу, якщо можна просто подивитися фільм або навіть всю національну бібліотеку записати. Так,можливості інформаціоннних технологій сьогодні досягли таких висот, куди навіть не заглядали наукові фантасти. Але мені все ж віриться, що книги назавжди залишаться великим надбанням людської культури. Як приємно пахне нове видання. Які яскраві і красиві в цій книзі ілюстрації! Мені подобається, як з тихим шелестом перевертаються сторінки.

Ttt1.JPEG

Я завжди радію, коли в мої руки потрапляє нова книга, тому що я знаходжу в ній мудрого і доброго друга - яке б століття не стояло за вікном. Приступаючи до читання нового роману, ми очікуємо на зустріч з новою людиною, героєм або негідником, принцом або жебракам, скептиком або романтиком. Ми "приміряю" на себе той чи інший образ, створений рукою майстра, уявляю його одяг, рухи, погляди "свого" героя. І саме цього, на мою думку, не може дати кіно, телебачення і комп'ютер. Адже вони пропонують вже готовий образ, не залишаючи простору для польоту фантазії. А от читання книг якраз і пропонує роботу думки і серця, а не просто споживання "готового продукту". Важливо при цьому і те, які книги ми вибираємо. Не секрет, що зараз у продажу з'явилася велика кількість низькопробної літератури, тому треба бути дуже розбірливим при виборі книг. Можна "проковтнути" всі детективи і романи, так нічому і не навчившись.

Ttt3.JPEG

Адже "Книга - джерело знань". Тому не можна ставитися до книг як до способу відпочинку та розваги. Книга повинна сприяти духовному розвитку людини, становлення його як особистості. Звичайно, в пошуках певної інформації розумніше скористатися комп'ютером. Він оперативно знайде і надасть необхідні відомості. Існують також такі галузі знань, де наочність більш інформативна, ніж друкований текст. Хіба не цікавіше побачити красу рослинного і тваринного світу або спостерігати зміни молекули, ніж прочитати про це в підручнику? Тут, безумовно, книга поступається кіно і телебаченню, як би чудово вона не була ілюстрована. Але якщо говорити про художні твори, то ніколи телебачення не зрівняється з книгою. Який же результат роздумів? Книга передає нам досвід минулих поколінь, їхні ідеали, переконання, шляхи пошуку істини. І в наш час Інтернет і космічні польоти не замінять книгу. Я ж твердо переконана в одному. Яких би висот не досягло людство в своєму розвитку, воно завжди буде берегти і цінувати книгу.

Ttt2.JPEG

Книги - це джерела інформації, знань, виховання. Вони оточують нас з самого народження. Спочатку це «малятка» з безліччю кольорових картинок, казок, загадок, вони допомагають дитині мислити, а потім вимовляти перші слова. Малюк росте, і дорослішають його книги.Ми дізнаємося, що на земній кулі є ліси, поля, рівнини і гори, моря, річки та озера. Перед нашим поглядом відбуваються поетичні картини природи, ніби чуємо співи струмочків, шум лісів і дібров, дзвін коси в росистому лузі. Ми пізнаємо світ: бачимо, як змінюються дні і ночі. Осінь і зима, весна і літо. Дізнаємося, що таке тундра і тайга, яке поле найбільше; де живуть тварини, які вони; скільки зірок на небі; чому в космос літають на ракеті; «чим пахнуть ремесла» - книга дає нам відповіді на тисячі «чому». Книга - чудовий світ перетворень, через який ми «бачимо» чужий біль, страждання, радість, щастя. Вона не тільки дає нам знання, а й навчає доброті і щирості. Це єдиний наш учитель, з яким ми не розлучаємося все життя.


Народ про книгу

Хочеш пізнати світ – читай книжки. Мудра книжка – безцінний скарб. Книга – джерело знань. Книга – найкращий порадник. Книга вчить, як на світі жить. Хто багато читає, той багато знає. Гарна, мудра книга як вірний друг. Книга – найкращий подарунок. Золото добувають із землі, а знання - із книг. Хочеш багато знати – читай книжки. Хто багато читає, той горе забуває. Книжка – найдивовижніший винахід людства. З молоду даремно час не чай, а книжки читай. Хто багато читає, той швидко на ноги стає. Як хочеш багато знати, то треба книжки читати. Не на користь книжку читати, коли вершки лише хапати.


Запитання до уроку.

1. Що цікавого ви дізналися з сьогоднішнього уроку?

2. Про що розповідають нам книги?

3. Чому потрібно берегти книгу?

4. Як ти розумієш прислів’я, які описані в уроці?

5. А які книги полюбляєте читати ви?

Ttt4.JPEG

Домашнє завдання.

1. Підготуйте розповідь про книгу, яку ви прочитали і яка біль за все вам сподобалась. Намалюйте малюнок до цієї книги.

Список використаних джерел:

Урок на тему : "Українська література" Жуковська Т.В. учителі української мови та літератури, сш №10, м Київ

Урок на тему : «Книга – джерело знань» учителі українська література м. Суми сш №23

Будна М.О. , Головко З.Л. Позакласне читання «Збірка художніх творів: Підручник для навч.закл. - Т.: Богдан 2009. - 203с. Савченко О.Я.

Читанка Підручник для навч.закл. К.: Освіта, 2002.- 311с.

Вашуленко М.С., Мельничайко О.І.Рідна мова 3 клас : Підручник для навч.закл. - К.: Освіта 2003. - 295c.




Відредаговано і надіслано Дідковська І.П.
----

Над уроком працювали

Жуковська Т.В.

Поліщук І.В.

Жолник Р.М.



Поставить вопрос о современном образовании, выразить идею или решить назревшую проблему Вы можете на Образовательном форуме, где на международном уровне собирается образовательный совет свежей мысли и действия. Создав блог, Вы не только повысите свой статус, как компетентного преподавателя, но и сделаете весомый вклад в развитие школы будущего. Гильдия Лидеров Образования открывает двери для специалистов  высшего ранга и приглашает к сотрудничеству в направлении создания лучших в мире школ.

Предмети > Українська література > Українська література 2 клас