KNOWLEDGE HYPERMARKET


Все добре переймай, а злого уникай.Повні уроки
 
(5 промежуточных версий не показаны.)
Строка 1: Строка 1:
-
'''[[Гіпермаркет Знань - перший в світі!|Гіпермаркет Знань]]>>[[Українська література|Українська література]]>>'''[[Українська література 3 клас. Повні уроки|'''Українська література 3 клас.Повні уроки''']]'''>> Українська література: Все добре переймай, а злого уникай. Повні уроки.'''  
+
'''[[Гіпермаркет Знань - перший в світі!|<metakeywords>Українська література, українська література 3 клас, Тема Все добре переймай, а злого уникай, Повні уроки</metakeywords>Гіпермаркет Знань]]&gt;&gt;[[Українська література|Українська література]]&gt;&gt;'''[[Українська література 3 клас. Повні уроки|'''Українська література 3 клас.Повні уроки''']]'''&gt;&gt; Українська література: Все добре переймай, а злого уникай. Повні уроки.'''  
=== Тема.  ===
=== Тема.  ===
Строка 19: Строка 19:
[[Image:Dzz1.JPEG]]  
[[Image:Dzz1.JPEG]]  
-
Ще маленьким людина прагне самоствердитися, пізнати нове, корисне, розібратися, що таке добро і зло. Дійсно, людина сама визначає власні бажання. Що хоче: здоров'я, любов, матеріальне благополуччя, владу над іншими ... У сучасному світі кожен намагається протистояти біді, несправедливості, жорстокості, захищаючи добро, правду, справедливість.  
+
Ще маленьким людина прагне самоствердитися, пізнати нове, корисне, розібратися, що таке добро і зло. Дійсно, [[Тема_10._Людина_–_частина_живої_природи.|'''людина''']] сама визначає власні бажання. Що хоче: здоров'я, любов, матеріальне благополуччя, владу над іншими ... У сучасному світі кожен намагається протистояти біді, несправедливості, жорстокості, захищаючи добро, правду, справедливість.  
«Створи добро», - каже давня мудрість. Це просто: досить робити з іншою людиною так, як ти хотів би, щоб чинили з тобою. Але як складно часом буває виконати старовинне правило!  
«Створи добро», - каже давня мудрість. Це просто: досить робити з іншою людиною так, як ти хотів би, щоб чинили з тобою. Але як складно часом буває виконати старовинне правило!  
 +
 +
[[Image:Dzz5.JPEG]]
Історія людства - це історія протистояння добра і зла. Війни, палацові перевороти, революції, голод, епідемії чуми, геноцид. Примирення, договори про співпрацю, достаток, спокій, торжество милосердя, взаєморозуміння. Які різні слова! Як по-різному вони звучать, народжуючи у свідомості абсолютно різні образи.  
Історія людства - це історія протистояння добра і зла. Війни, палацові перевороти, революції, голод, епідемії чуми, геноцид. Примирення, договори про співпрацю, достаток, спокій, торжество милосердя, взаєморозуміння. Які різні слова! Як по-різному вони звучать, народжуючи у свідомості абсолютно різні образи.  
Строка 37: Строка 39:
[[Image:Dzz3.JPEG]]  
[[Image:Dzz3.JPEG]]  
-
Перш ніж робити добро іншим людям, ти сам повинен стати добрим. Добра людина ніколи не злиться, не кричить, готовий завжди прийти на допомогу іншій людині і випромінює тепло і світло. Цією душевною добротою хочеться поділитися з іншими людьми: з повагою ставитися до людей старше тебе і допомагати маленьким, бути ввічливим і не грубити оточуючим тебе людям. Я розумію, що однакових людей на землі немає і всі вони різні: добрі і злі. Але було б здорово, якби на нашій величезної планеті були тільки добрі люди, тоді не було б воєн і всі один одному допомагали. Дивлячись на людей, які роблять тільки добро оточуючим, хочеться самому творити тільки добро. Намагайтесяся слухатися, добре вчіться, допомагайте слабким і нужденним. Взимку птахи потребують допомоги – годуйте їх. Багато бездомних кішок і собак, їх теж не ображайте. Добро треба робити не тільки в рік добрих справ, а завжди, щодня, щогодини.  
+
Перш ніж робити добро іншим людям, ти сам повинен стати добрим. Добра людина ніколи не злиться, не кричить, готовий завжди прийти на допомогу іншій людині і випромінює тепло і світло. Цією душевною добротою хочеться поділитися з іншими людьми: з повагою ставитися до людей старше тебе і допомагати маленьким, бути [[Тема_19._Школа_ввічливості._Правила_поведінки_в_гостях.|'''ввічливим''']] і не грубити оточуючим тебе людям. Я розумію, що однакових людей на землі немає і всі вони різні: добрі і злі. Але було б здорово, якби на нашій величезної планеті були тільки добрі люди, тоді не було б воєн і всі один одному допомагали. Дивлячись на людей, які роблять тільки добро оточуючим, хочеться самому творити тільки добро. Намагайтесяся слухатися, добре вчіться, допомагайте слабким і нужденним. Взимку птахи потребують допомоги – годуйте їх. Багато бездомних кішок і собак, їх теж не ображайте. Добро треба робити не тільки в рік добрих справ, а завжди, щодня, щогодини.  
-
{{#ev:youtube| tjyCwih4nl4}}
+
{{#ev:youtube| tjyCwih4nl4}}  
=== Прислів’я та приказки  ===
=== Прислів’я та приказки  ===
Строка 68: Строка 70:
Але є люди, одна присутність яких серед нас, робить нас чистішими, піднесеніше.  
Але є люди, одна присутність яких серед нас, робить нас чистішими, піднесеніше.  
 +
 +
[[Image:Dzz4.JPEG]]
=== Розповідь по надзвичайно добру жінку  ===
=== Розповідь по надзвичайно добру жінку  ===
-
Я хочу розповісти вам історію про дуже милу, добродушну жінку – бабу Шуру. Так тепло її називають жителі містечка, де вона живе. На жаль, не пам'ятаю назви міста. Розповідь про неї я почула по телевізору з передачі «Країни співдружності». Баба Шура - пенсіонерка, але це не заважає їй займатися улюбленою справою. Вона вручну валяє валянки, правда, розмір цих валянок дуже маленький: їх можна одягти тільки на палець. Баба Шура кличе їх «сувенірчиками». Щодня вона приходить на своє робоче місце на міському ринку і розкладає свої «сувенірчики» на розкладному столику. Вона впевнена, що її валяночки приносять щастя і мир в будь-який будинок. І люди, довіряючись їй, приїжджають за ними за багато кілометрів. Можливо, тому, що в ці валяночки вкладені тепло, любов, доброта. Баба Шура згодна роздавати свої вироби безкоштовно, але все ж продає їх за недорогу ціну. Але виручені гроші вона бере не собі, а купує на них іграшки, одяг, фрукти і цукерки для дітей з дитячого будинку. У ньому вона бажаний і дорогий гість. А ще ця чудова жінка вирішила завести на кожну дитину ощадну книжку та перераховувати на них гроші зі своєї пенсії, хоча вона у неї невелика. Багато хто вважає бабу Шуру чудернацькою. Може бути, це й так. Але все ж таки саме ось на таких диваків і тримається світ. Подібних людей, на жаль, у наш час стає все менше і менше, але саме завдяки їм наша країна змогла вистояти в роки війни, відновити зруйновані міста і села, освоїти нові землі, підкорити гірські вершини, відкривати космічні простори. Навіть зараз, начебто в мирний час, деякі люди з різних причин залишаються без даху над головою. І тоді до них, слава Богу, на допомогу приходять люди. Одні поспішають на пошту, щоб перерахувати гроші, інші - збирають, шиють, в'яжуть речі ... А треті просто допомагають добрим словом, порадою, висловлюють співчуття. Адже це теж необхідно, в цьому випадку людина не відчуває себе самотнім, покинутим, забутим. Існує чимало способів дарувати добро людям. Суть же їх, як мені здається, в тому, що, здійснюючи добрі справи, людина не повинна забувати про те, що вони повинні бути спрямовані в першу чергу на благо людини. Я думаю, що тема добра вічна й невичерпна. І тому абсолютно згодна з думкою відомого вірменського художника: «Справжній сенс народження людини - творити добро. Я все життя вірю в кінцеве торжество добра ...&nbsp;»  
+
Я хочу розповісти вам історію про дуже милу, добродушну жінку – бабу Шуру. Так тепло її називають жителі містечка, де вона живе. На жаль, не пам'ятаю назви міста. Розповідь про неї я почула по телевізору з передачі «Країни співдружності». Баба Шура - пенсіонерка, але це не заважає їй займатися улюбленою справою. Вона вручну валяє валянки, правда, розмір цих валянок дуже маленький: їх можна одягти тільки на палець. Баба Шура кличе їх «сувенірчиками». Щодня вона приходить на своє робоче місце на міському ринку і розкладає свої «сувенірчики» на розкладному столику. Вона впевнена, що її валяночки приносять щастя і мир в будь-який будинок. І люди, довіряючись їй, приїжджають за ними за багато кілометрів. Можливо, тому, що в ці валяночки вкладені тепло, любов, доброта. Баба Шура згодна роздавати свої [[Тема_27._Народні_промисли_України.|'''вироби''']] безкоштовно, але все ж продає їх за недорогу ціну. Але виручені гроші вона бере не собі, а купує на них іграшки, одяг, фрукти і цукерки для дітей з дитячого будинку. У ньому вона бажаний і дорогий гість. А ще ця чудова жінка вирішила завести на кожну дитину ощадну книжку та перераховувати на них гроші зі своєї пенсії, хоча вона у неї невелика. Багато хто вважає бабу Шуру чудернацькою. Може бути, це й так. Але все ж таки саме ось на таких диваків і тримається світ. Подібних людей, на жаль, у наш час стає все менше і менше, але саме завдяки їм наша країна змогла вистояти в роки війни, відновити зруйновані міста і села, освоїти нові землі, підкорити гірські вершини, відкривати космічні простори. Навіть зараз, начебто в мирний час, деякі люди з різних причин залишаються без даху над головою. І тоді до них, слава Богу, на допомогу приходять люди. Одні поспішають на пошту, щоб перерахувати гроші, інші - збирають, шиють, в'яжуть речі ... А треті просто допомагають добрим словом, порадою, висловлюють співчуття. Адже це теж необхідно, в цьому випадку людина не відчуває себе самотнім, покинутим, забутим. Існує чимало способів дарувати добро людям. Суть же їх, як мені здається, в тому, що, здійснюючи добрі справи, людина не повинна забувати про те, що вони повинні бути спрямовані в першу чергу на благо людини. Я думаю, що тема добра вічна й невичерпна. І тому абсолютно згодна з думкою відомого вірменського художника: «Справжній сенс народження людини - творити добро. Я все життя вірю в кінцеве торжество добра ...&nbsp;»  
 +
 
 +
{{#ev:youtube|-2HRIgz4uzw }}
=== Запитання для уроку.  ===
=== Запитання для уроку.  ===
Строка 118: Строка 124:
<br>
<br>
 +
[[категория: Українська література 3 клас]]

Текущая версия на 19:23, 14 августа 2012

Гіпермаркет Знань>>Українська література>>Українська література 3 клас.Повні уроки>> Українська література: Все добре переймай, а злого уникай. Повні уроки.

Содержание

Тема.

Все добре переймай, а злого уникай.

Мета.

Допомогти учням усвідомити зміст понять «добро» «доброчинність», робити вибір між добром і злом, давати оцінку добру і злу; формувати вміння учнів моделювати ситуації та розв’язувати їх; виховувати в учнів моральні цінності та орієнтири, правила культури поведінки.

Тип уроку

Навчально-пізнавальний.

Хід уроку

На сьогоднішньому уроці ми з вами розглянемо тему: Все добре переймай, а злого уникай. Прочитаємо «Перебите крило» Є. Гуцало Давайте разом прочитаємо оповідання.

Dzz1.JPEG

Ще маленьким людина прагне самоствердитися, пізнати нове, корисне, розібратися, що таке добро і зло. Дійсно, людина сама визначає власні бажання. Що хоче: здоров'я, любов, матеріальне благополуччя, владу над іншими ... У сучасному світі кожен намагається протистояти біді, несправедливості, жорстокості, захищаючи добро, правду, справедливість.

«Створи добро», - каже давня мудрість. Це просто: досить робити з іншою людиною так, як ти хотів би, щоб чинили з тобою. Але як складно часом буває виконати старовинне правило!

Dzz5.JPEG

Історія людства - це історія протистояння добра і зла. Війни, палацові перевороти, революції, голод, епідемії чуми, геноцид. Примирення, договори про співпрацю, достаток, спокій, торжество милосердя, взаєморозуміння. Які різні слова! Як по-різному вони звучать, народжуючи у свідомості абсолютно різні образи.

Протистояння добра і зла

Dzz2.JPEG

Душа людини противиться злу і прагне до добра. Є, звичайно, і такі люди, у яких це прагнення майже повністю придушене жадібністю, ненавистю, бажанням помсти, але їх не так вже й багато. Неважливо, вірить людина в Бога чи ні, проте добрі вчинки зазвичай впливають на його життя і долю позитивно, конструктивно, а злі - руйнівно. Виходить, що біблійний закон відплати («Якою мірою ти міряєш, такою і тобі відміряють») має універсальне значення. Добро має тисячу осіб. Воно може бути малим, навіть крихітним, або великим, вселюдським. Але і найменше добро збільшує загальну кількість добра в нескінченному Всесвіті.


Творячи добре і уникаючи злого, людина набуває надію, а купуючи надію, він отримує віру, що веде до Любові. Життя такої людини благополучна вже тому, що руйнівні внутрішні сили, зачаток яких є в душі кожного, для нього не є небезпечними. Практика діяльного добра може стати повсякденною звичкою. Навіть дрібниці мають значення: будь-яка допомога, надана тому, хто в ній дуже потребує, вагома. Життя, сповнена добра, ніколи не закінчується. Вона знаходить відображення в далеких нащадків, наступних по шляху правди, чесності, самодисципліни. Так, зло і добро часто важко відрізнити один від одного. Але в житті кожної людини буває момент, коли людина повинна вибирати між добром і злом. Тому відрізняти добро від зла необхідно. Адже за наслідки свого вибору доведеться відповідати всім життям, і один неправильний вчинок може спотворити весь життєвий шлях. Якщо всі люди будуть прагнути творити добро, то світ, в якому вони живуть, стане добрішим і світлішим.

Dzz3.JPEG

Перш ніж робити добро іншим людям, ти сам повинен стати добрим. Добра людина ніколи не злиться, не кричить, готовий завжди прийти на допомогу іншій людині і випромінює тепло і світло. Цією душевною добротою хочеться поділитися з іншими людьми: з повагою ставитися до людей старше тебе і допомагати маленьким, бути ввічливим і не грубити оточуючим тебе людям. Я розумію, що однакових людей на землі немає і всі вони різні: добрі і злі. Але було б здорово, якби на нашій величезної планеті були тільки добрі люди, тоді не було б воєн і всі один одному допомагали. Дивлячись на людей, які роблять тільки добро оточуючим, хочеться самому творити тільки добро. Намагайтесяся слухатися, добре вчіться, допомагайте слабким і нужденним. Взимку птахи потребують допомоги – годуйте їх. Багато бездомних кішок і собак, їх теж не ображайте. Добро треба робити не тільки в рік добрих справ, а завжди, щодня, щогодини.


Прислів’я та приказки

За добру справу берися сміливо - сам не подужаєш - допоможуть.

Без добрих справ не буде і доброго імені.

Добра справа саме себе хвалить.

Добро творити - себе веселити.

Від добра лиха не буває.

Добра бажаєш - добро й роби.

Добре слово в воді не тоне.

Життя дане на добрі справи.

Якщо ти зробив добро - сховай, якщо тобі інший зробив добро - розкажи.

Добре слово людині - це дощ у засуху, худе слово і солодким медом не зап'єш.

Доброта - це і безмежна любов, і глибоку повагу, і добрі думки, і благородні вчинки і дії.

Бути добрим може кожен, тільки не всі чомусь прагнуть творити добро і жити на благо іншим.

Але є люди, одна присутність яких серед нас, робить нас чистішими, піднесеніше.

Dzz4.JPEG

Розповідь по надзвичайно добру жінку

Я хочу розповісти вам історію про дуже милу, добродушну жінку – бабу Шуру. Так тепло її називають жителі містечка, де вона живе. На жаль, не пам'ятаю назви міста. Розповідь про неї я почула по телевізору з передачі «Країни співдружності». Баба Шура - пенсіонерка, але це не заважає їй займатися улюбленою справою. Вона вручну валяє валянки, правда, розмір цих валянок дуже маленький: їх можна одягти тільки на палець. Баба Шура кличе їх «сувенірчиками». Щодня вона приходить на своє робоче місце на міському ринку і розкладає свої «сувенірчики» на розкладному столику. Вона впевнена, що її валяночки приносять щастя і мир в будь-який будинок. І люди, довіряючись їй, приїжджають за ними за багато кілометрів. Можливо, тому, що в ці валяночки вкладені тепло, любов, доброта. Баба Шура згодна роздавати свої вироби безкоштовно, але все ж продає їх за недорогу ціну. Але виручені гроші вона бере не собі, а купує на них іграшки, одяг, фрукти і цукерки для дітей з дитячого будинку. У ньому вона бажаний і дорогий гість. А ще ця чудова жінка вирішила завести на кожну дитину ощадну книжку та перераховувати на них гроші зі своєї пенсії, хоча вона у неї невелика. Багато хто вважає бабу Шуру чудернацькою. Може бути, це й так. Але все ж таки саме ось на таких диваків і тримається світ. Подібних людей, на жаль, у наш час стає все менше і менше, але саме завдяки їм наша країна змогла вистояти в роки війни, відновити зруйновані міста і села, освоїти нові землі, підкорити гірські вершини, відкривати космічні простори. Навіть зараз, начебто в мирний час, деякі люди з різних причин залишаються без даху над головою. І тоді до них, слава Богу, на допомогу приходять люди. Одні поспішають на пошту, щоб перерахувати гроші, інші - збирають, шиють, в'яжуть речі ... А треті просто допомагають добрим словом, порадою, висловлюють співчуття. Адже це теж необхідно, в цьому випадку людина не відчуває себе самотнім, покинутим, забутим. Існує чимало способів дарувати добро людям. Суть же їх, як мені здається, в тому, що, здійснюючи добрі справи, людина не повинна забувати про те, що вони повинні бути спрямовані в першу чергу на благо людини. Я думаю, що тема добра вічна й невичерпна. І тому абсолютно згодна з думкою відомого вірменського художника: «Справжній сенс народження людини - творити добро. Я все життя вірю в кінцеве торжество добра ... »


Запитання для уроку.

1. З якою інтонацією та у якому темпі слід читати слова Дениска і Олега в оповіданні«Перебите крило» Є. Гуцало?

2. Які вчинки Олега засвідчують, що він зрозумів свою провину?

3. Якими бувають добрі діла?

4. Назвіть прислів’я та приказки про добро.

5. Якою буда незвичайна жінка Баба Шура?

6. Чи погоджуєтесь ви з тим, що справжній сенс народження людини - творити добро?


Список використаних джерел:

 Урок на тему : «Все добре переймай, а злого уникай» учитель початкових класів Куличенко Руслана Миколаївна, ЗОШ №7 м. Коростень Житомирської обл..

Урок на тему : «"«Перебите крило» Є. Гуцало " учитель початкових класів Куличенко Руслана Миколаївна, ЗОШ №7 м. Коростень Житомирської обл..

Вокруг тебя – Мир…: Книга для ученика. 3 класс/ К.Сухарев – Дериваз, В.Ю.Выборнова и др. – М.: ООО “Гендальф”, 2000. – с.22- 29.

Мішура О.Л. Добрі справи. Світ книг. Ранок, 2007.- 250с.

Савченко О.Я. Читанка, Підручник для навч.закл. К.: Освіта, 2002.- 311с.

Вашуленко М.С., Мельничайко О.І.Рідна мова 3 клас : Підручник для навч.закл. - К.: Освіта 2003. - 295c.



Над уроком працювали


Дідковська І.П.

Поставить вопрос о современном образовании, выразить идею или решить назревшую проблему Вы можете на Образовательном форуме, где на международном уровне собирается образовательный совет свежей мысли и действия. Создав блог, Вы не только повысите свой статус, как компетентного преподавателя, а и сделаете весомый вклад в развитие школы будущего. Гильдия Лидеров Образования открывает двери для специалистов  высшего ранга и приглашает к сотрудничеству в направлении создания лучших в мире школ.





Предмети > Українська література > Українська література 3 клас