KNOWLEDGE HYPERMARKET


Письмо рядкової букви а.Повні уроки
(Новая страница: «'''Гіпермаркет Знань>>[[Українська мова|Українська ...»)
 
(3 промежуточные версии не показаны)
Строка 3: Строка 3:
<u>'''Тема: Письмо рядкової букви а.'''</u><br>  
<u>'''Тема: Письмо рядкової букви а.'''</u><br>  
-
=== Мета: ===
+
=== Мета: ===
-
Вчити учнів писати&nbsp; букву "а", склади та слова з нею; розвивати вміння правильно розміщувати букви на рядках, закріплювати знання назв елементів букв, виховувати у дітей увагу, старанність, спостережливість<br>  
+
Вчити учнів писати&nbsp; [[Звук_a.Повні_уроки|'''букву "а"''']], склади та слова з нею; розвивати вміння правильно розміщувати букви на рядках, закріплювати знання назв елементів букв, виховувати у дітей увагу, старанність, спостережливість<br>  
-
=== Тип уроку: ===
+
=== Тип уроку: ===
навчально - виховний<br>  
навчально - виховний<br>  
-
=== Хід уроку<br> ===
+
=== Хід уроку<br> ===
-
=== Актуалізація опорних знань ===
+
=== Актуалізація опорних знань ===
-
<br>Дітки, сьогодні ми з вами будемо вчитись писати букву а.<br>Подивіться малюнки і назвіть що зображено на ньому:<br>Акула<br>Аккордеон<br>Ангели<br>Учні називають предмети, зображені на малюнку, визначають місце звуків [а], у словах, складають речення за схемою. Підбирають слово до звукової схеми, послідовно називають звуки у слові. Виділяють звук [а].<br>
+
<br>Дітки, сьогодні ми з вами будемо вчитись писати букву а.<br>Подивіться малюнки і назвіть що зображено на них:  
-
=== Гра «Упіймай звук» ===
+
[[Image:T24a5.jpeg]]<br>Акула
-
<br>Коли чуємо букву [а], плескаємо в долоні<br>Сергійко і Андрійко <br>За іграшку новеньку <br>Почали сперечатись, <br>Хто перший буде гратись.<br>Сварилися годину <br>Хлоп'ята за машину. <br>А потім, як зчепились, <br>То не на жарт побились. <br>Андрій штовхнув Сергійка, <br>Сергій вкусив Андрійка... <br>Попадали в болото <br>Й боролися в ньому доти,<br>Аж поки пес кудлатий <br>Не став на них гарчати<br>Заклякли з переляку <br>Маленькі розбишаки. <br>І припинили бійку<br>Сергійко і Андрійко. <br>Так іноді гарчання <br>Слугує вихованню! <br>  
+
[[Image:T24a4.jpeg]]<br>Аккордеон
-
=== Робота в зошиті<br> ===
+
[[Image:T24a3.jpeg]]<br>Ангели<br>Учні називають предмети, зображені на [[Малювання|'''малюнку''']], визначають місце звуків [а], у словах, складають речення за схемою. Підбирають слово до звукової схеми, послідовно називають звуки у слові. Виділяють звук [а].<br>  
-
Діти, подивіться уважно на&nbsp; малу писану букву "а ", порівняйтеть друковану й писану букви.<br>- Як ви гадаєте, про яку букву (друковану чи писану) йдеться у цьому вірші?<br>&nbsp;<u>Перша зустріч</u><br><br>─ Хто така? – спитав&nbsp; художник –<br>Малювати тебе можна?<br>─ «А»; будь ласка; мій портрет…<br>─ «А»&nbsp; велика – це намет…<br>─ Чи курінь, що на баштані… <br>─ «А»&nbsp; -&nbsp; не літера остання;<br>Починаю алфавіт!..<br>Мій маляточкам привіт.<br>&nbsp;Написання букви "а".<br>Перш ніж почати писати в зошитах, давайте намалюємо букву а в повітрі.<br>- Тепер приступимо до написання самої букви. Писана буква складається з двох елементів - півколо, та похила лінія із заокругленням в низу. Пишемо півколо і з правого боку нашої букви пряму похилу, із заокругленням&nbsp; від верхньої до нижньої рядкової лініїПишемо під лічбу раз, два, три-і.<br>Потім учні пишуть самостійно.<br>
+
=== Гра «Упіймай звук»  ===
-
=== Фізкультхвилинка. ===
+
<br>Коли чуємо букву [а], плескаємо в долоні<br>Сергійко і Андрійко <br>За іграшку новеньку <br>Почали сперечатись, <br>Хто перший буде гратись.<br>Сварилися годину <br>Хлоп'ята за машину. <br>А потім, як зчепились, <br>То не на жарт побились. <br>Андрій штовхнув Сергійка, <br>Сергій вкусив Андрійка... <br>Попадали в болото <br>Й боролися в ньому доти,<br>Аж поки пес кудлатий <br>Не став на них гарчати<br>Заклякли з переляку <br>Маленькі розбишаки. <br>І припинили бійку<br>Сергійко і Андрійко. <br>Так іноді гарчання <br>Слугує вихованню! <br> {{#ev:youtube|_1knzjqr6NM}}
-
&nbsp; Гра «Зайчик»<br>Учні присідають біля своїх парт. На слова вчителя: «Сірий зайчик сів і жде, спритно вушками пряде», вихованці приклавши кисті до вух, то розгинають, то згинають їх. Потім класовод пропонує «зайчикам» ніжки погріти:<br>Зимно зайчику стояти,<br>Треба трошки пострибать:<br>Скік-скік,скік-скік, скік-скік.<br>Треба трошки пострибать,<br>Пострибавши відпочить.<br>«Зайчики» займають місце за партою. Урок триває.<br>Слухаємо віршик і запам’ятовуємо слова з буквою а:<br><br>  
+
=== Робота в зошиті<br> ===
-
=== Продовження роботи в зошиті ===
+
[[Image:T24a1.jpeg]]
-
<br>Написання складів з буквою "а"<br>Діти, зараз ми з вами подивимось мультфільм:<br>Назвіть героїв мультфільму: Чебурашка, крокодил Гена, Шапокляк тепер давайте поділимо на склади, діти виділяють склади "ка, на, ша ". Потім читають склад у зошиті, підбирають слова з ним, пишуть його на дошці, в зошитах.<br>Вчитель звертає увагу на відривне сполучення букв у складах "на, ша".<br>Така ж робота проводиться при написанні складів "ні, ну" з використанням предметних малюнків птахів (снігур) і тварин (нутрія) .<br>Звертається увага на з'єднання букв.<br>  
+
Діти, подивіться уважно на&nbsp; малу писану [[Конспект_урока_на_тему:_И._Токмакова._«Аля,_Кляксич_и_буква_«А»|'''букву''']] "а ", порівняйтеть друковану й писану букви.<br>- Як ви гадаєте, про яку букву (друковану чи писану) йдеться у цьому вірші?<br>&nbsp;<u>Перша зустріч</u><br><br>─ Хто така? – спитав&nbsp; художник –<br>Малювати тебе можна?<br>─ «А»; будь ласка; мій портрет…<br>─ «А»&nbsp; велика – це намет…<br>─ Чи курінь, що на баштані… <br>─ «А»&nbsp; -&nbsp; не літера остання;<br>Починаю алфавіт!..<br>Мій маляточкам привіт.<br>&nbsp;Написання букви "а".<br>Перш ніж почати писати в зошитах, давайте намалюємо букву а в повітрі.<br>- Тепер приступимо до написання самої букви. Писана буква складається з двох елементів - півколо, та похила лінія із заокругленням в низу. Пишемо півколо і з правого боку нашої букви пряму похилу, із заокругленням&nbsp; від верхньої до нижньої рядкової лініїПишемо під лічбу раз, два, три-і.<br>Потім учні пишуть самостійно.<br>  
-
=== Фізкультхвилина. ===
+
[[Image:T24a2.jpeg]]
-
Гра «Піаніно»<br>Поставити всі пальці на парту і під рахунок вчителя «раз і два» імітується гра на піаніно, пальці перебираються по порядку, починаючи від великого до мізинця.<br>
+
=== Фізкультхвилинка. ===
-
=== Вправи на закріплення<br> ===
+
&nbsp; Гра «Зайчик»<br>Учні присідають біля своїх парт. На слова вчителя: «Сірий зайчик сів і жде, спритно вушками пряде», вихованці приклавши кисті до вух, то розгинають, то згинають їх. Потім класовод пропонує «зайчикам» ніжки погріти:<br>Зимно зайчику стояти,<br>Треба трошки пострибать:<br>Скік-скік,скік-скік, скік-скік.<br>Треба трошки пострибать,<br>Пострибавши відпочить.<br>«Зайчики» займають місце за партою. Урок триває.<br>Слухаємо віршик і запам’ятовуємо слова з буквою а:
-
1. Звуко - складовий аналіз слів "аккордеон"<br> 2. Диктант вивчених букв (у вільному рядку)<br>,
+
{{#ev:youtube|KvkIZ1GupT8&feature}} <br><br>  
-
<br>
+
=== Продовження роботи в зошиті  ===
-
=== Підсумок ===
+
[[Image:T24a.jpeg]]<br>Написання [[Склад._Перенос_слів_з_рядка_в_рядок._Повні_уроки|'''складів''']] з буквою "а"<br>Діти, зараз ми з вами подивимось мультфільм:
 +
 
 +
{{#ev:youtube|V-TithD7izM}} <br>Назвіть героїв мультфільму: Чебурашка, крокодил Гена, Шапокляк тепер давайте поділимо на склади, діти виділяють склади "ка, на, ша ". Потім читають склад у зошиті, підбирають слова з ним, пишуть його на дошці, в зошитах.<br>Вчитель звертає увагу на відривне сполучення букв у складах "на, ша".<br>Така ж робота проводиться при написанні складів "ні, ну" з використанням предметних малюнків птахів (снігур) і тварин (нутрія) .<br>Звертається увага на з'єднання букв.<br>
 +
 
 +
=== Фізкультхвилина.  ===
 +
 
 +
Гра «Піаніно»<br>Поставити всі пальці на парту і під рахунок вчителя «раз і два» імітується гра на [[Високі_та_низькі_звуки._Повні_уроки|'''піаніно''']], пальці перебираються по порядку, починаючи від великого до мізинця.<br>
 +
 
 +
=== Вправи на закріплення<br>  ===
 +
 
 +
1. Звуко - складовий аналіз слів "аккордеон"<br> 2. Диктант вивчених букв (у вільному рядку)<br><br>
 +
 
 +
=== Підсумок ===
<br>- Яку букву ви вчилися писати на уроці?<br>- Які склади ви писали?<br>  
<br>- Яку букву ви вчилися писати на уроці?<br>- Які склади ви писали?<br>  
-
=== Домашнє завдання: ===
+
=== Домашнє завдання: ===
<br>Писати малу букву а.<br>  
<br>Писати малу букву а.<br>  
-
=== Список використаних джерел: ===
+
=== Список використаних джерел: ===
<br>Урок зв'язного мовлення для 1 класу.Копильчук Надія Василівна, учитель початкових класів.Хімчинська школа Косівського району Івано-Франківської обл.<br>Урок на тему: Практичне ознайомлення зі словом, речення. Бесіда на тему "Літні розваги". Спосіб умовного позначення речення. Робота з дитячою книгою <br>Цесорева Ганна Вікторівна, вчитель початкових класів Сулимівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Яготинського районуФедієнко В.В. Прописи: Навчальний посібник. - Х.: ВД «Школа», 2007<br>Будна Н.О., Походжай Н.Я., Шост Н.Б. Уроки письма. 1 клас. - Тернопіль: Навчальна книга - Богдан, 2002.<br>Сапун Г.М., Пачашинська М.О.Уроки навчання грамоти(письмо та розвиток мовлення).- Тернопіль: Підручники і посібники, 2002.<br>Відредаговано і надіслано Пилипенко В.В..<br>  
<br>Урок зв'язного мовлення для 1 класу.Копильчук Надія Василівна, учитель початкових класів.Хімчинська школа Косівського району Івано-Франківської обл.<br>Урок на тему: Практичне ознайомлення зі словом, речення. Бесіда на тему "Літні розваги". Спосіб умовного позначення речення. Робота з дитячою книгою <br>Цесорева Ганна Вікторівна, вчитель початкових класів Сулимівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Яготинського районуФедієнко В.В. Прописи: Навчальний посібник. - Х.: ВД «Школа», 2007<br>Будна Н.О., Походжай Н.Я., Шост Н.Б. Уроки письма. 1 клас. - Тернопіль: Навчальна книга - Богдан, 2002.<br>Сапун Г.М., Пачашинська М.О.Уроки навчання грамоти(письмо та розвиток мовлення).- Тернопіль: Підручники і посібники, 2002.<br>Відредаговано і надіслано Пилипенко В.В..<br>  
-
Если у вас есть исправления или предложения к данному уроку, [http://xvatit.com/index.php?do=feedback напишите нам]. <br> Если вы хотите увидеть другие корректировки и пожелания к урокам, смотрите здесь - [http://xvatit.com/forum/ Образовательный форум].<br>  
+
---
 +
 
 +
'''<u>Над уроком працювали</u>'''
 +
 
 +
Копильчук Н. В.
 +
 
 +
Дзюба І.
 +
 
 +
Цесорева Г. В.
 +
 
 +
Пилипенко В.В.
 +
----
 +
 
 +
 
 +
 
 +
Поставить вопрос о современном образовании, выразить идею или решить назревшую проблему Вы можете на [http://xvatit.com/forum/ '''Образовательном форуме'''], где на международном уровне собирается образовательный совет свежей мысли и действия. Создав [http://xvatit.com/club/blogs/ '''блог,'''] Вы не только повысите свой статус, как компетентного преподавателя, но и сделаете весомый вклад в развитие школы будущего. [http://xvatit.com/school/guild/ '''Гильдия Лидеров Образования'''] открывает двери для специалистов&nbsp; высшего ранга и приглашает к сотрудничеству в направлении создания лучших в мире школ.<br>  
 +
 
 +
[[Category:Українська_мова_1_клас]]
[[Category:Українська_мова_1_клас]]

Текущая версия на 12:13, 15 августа 2012

Гіпермаркет Знань>>Українська мова>>Письмо. Читання. 1 клас. Повні уроки>> Українська мова:Письмо рядкової букви а.Повні уроки

Тема: Письмо рядкової букви а.

Содержание

Мета:

Вчити учнів писати  букву "а", склади та слова з нею; розвивати вміння правильно розміщувати букви на рядках, закріплювати знання назв елементів букв, виховувати у дітей увагу, старанність, спостережливість

Тип уроку:

навчально - виховний

Хід уроку

Актуалізація опорних знань


Дітки, сьогодні ми з вами будемо вчитись писати букву а.
Подивіться малюнки і назвіть що зображено на них:

T24a5.jpeg
Акула

T24a4.jpeg
Аккордеон

T24a3.jpeg
Ангели
Учні називають предмети, зображені на малюнку, визначають місце звуків [а], у словах, складають речення за схемою. Підбирають слово до звукової схеми, послідовно називають звуки у слові. Виділяють звук [а].

Гра «Упіймай звук»


Коли чуємо букву [а], плескаємо в долоні
Сергійко і Андрійко
За іграшку новеньку
Почали сперечатись,
Хто перший буде гратись.
Сварилися годину
Хлоп'ята за машину.
А потім, як зчепились,
То не на жарт побились.
Андрій штовхнув Сергійка,
Сергій вкусив Андрійка...
Попадали в болото
Й боролися в ньому доти,
Аж поки пес кудлатий
Не став на них гарчати
Заклякли з переляку
Маленькі розбишаки.
І припинили бійку
Сергійко і Андрійко.
Так іноді гарчання
Слугує вихованню!

Робота в зошиті

T24a1.jpeg

Діти, подивіться уважно на  малу писану букву "а ", порівняйтеть друковану й писану букви.
- Як ви гадаєте, про яку букву (друковану чи писану) йдеться у цьому вірші?
 Перша зустріч

─ Хто така? – спитав  художник –
Малювати тебе можна?
─ «А»; будь ласка; мій портрет…
─ «А»  велика – це намет…
─ Чи курінь, що на баштані…
─ «А»  -  не літера остання;
Починаю алфавіт!..
Мій маляточкам привіт.
 Написання букви "а".
Перш ніж почати писати в зошитах, давайте намалюємо букву а в повітрі.
- Тепер приступимо до написання самої букви. Писана буква складається з двох елементів - півколо, та похила лінія із заокругленням в низу. Пишемо півколо і з правого боку нашої букви пряму похилу, із заокругленням  від верхньої до нижньої рядкової лініїПишемо під лічбу раз, два, три-і.
Потім учні пишуть самостійно.

T24a2.jpeg

Фізкультхвилинка.

  Гра «Зайчик»
Учні присідають біля своїх парт. На слова вчителя: «Сірий зайчик сів і жде, спритно вушками пряде», вихованці приклавши кисті до вух, то розгинають, то згинають їх. Потім класовод пропонує «зайчикам» ніжки погріти:
Зимно зайчику стояти,
Треба трошки пострибать:
Скік-скік,скік-скік, скік-скік.
Треба трошки пострибать,
Пострибавши відпочить.
«Зайчики» займають місце за партою. Урок триває.
Слухаємо віршик і запам’ятовуємо слова з буквою а:




Продовження роботи в зошиті

T24a.jpeg
Написання складів з буквою "а"
Діти, зараз ми з вами подивимось мультфільм:



Назвіть героїв мультфільму: Чебурашка, крокодил Гена, Шапокляк тепер давайте поділимо на склади, діти виділяють склади "ка, на, ша ". Потім читають склад у зошиті, підбирають слова з ним, пишуть його на дошці, в зошитах.
Вчитель звертає увагу на відривне сполучення букв у складах "на, ша".
Така ж робота проводиться при написанні складів "ні, ну" з використанням предметних малюнків птахів (снігур) і тварин (нутрія) .
Звертається увага на з'єднання букв.

Фізкультхвилина.

Гра «Піаніно»
Поставити всі пальці на парту і під рахунок вчителя «раз і два» імітується гра на піаніно, пальці перебираються по порядку, починаючи від великого до мізинця.

Вправи на закріплення

1. Звуко - складовий аналіз слів "аккордеон"
2. Диктант вивчених букв (у вільному рядку)

Підсумок


- Яку букву ви вчилися писати на уроці?
- Які склади ви писали?

Домашнє завдання:


Писати малу букву а.

Список використаних джерел:


Урок зв'язного мовлення для 1 класу.Копильчук Надія Василівна, учитель початкових класів.Хімчинська школа Косівського району Івано-Франківської обл.
Урок на тему: Практичне ознайомлення зі словом, речення. Бесіда на тему "Літні розваги". Спосіб умовного позначення речення. Робота з дитячою книгою
Цесорева Ганна Вікторівна, вчитель початкових класів Сулимівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Яготинського районуФедієнко В.В. Прописи: Навчальний посібник. - Х.: ВД «Школа», 2007
Будна Н.О., Походжай Н.Я., Шост Н.Б. Уроки письма. 1 клас. - Тернопіль: Навчальна книга - Богдан, 2002.
Сапун Г.М., Пачашинська М.О.Уроки навчання грамоти(письмо та розвиток мовлення).- Тернопіль: Підручники і посібники, 2002.
Відредаговано і надіслано Пилипенко В.В..

---

Над уроком працювали

Копильчук Н. В.

Дзюба І.

Цесорева Г. В.

Пилипенко В.В.



Поставить вопрос о современном образовании, выразить идею или решить назревшую проблему Вы можете на Образовательном форуме, где на международном уровне собирается образовательный совет свежей мысли и действия. Создав блог, Вы не только повысите свой статус, как компетентного преподавателя, но и сделаете весомый вклад в развитие школы будущего. Гильдия Лидеров Образования открывает двери для специалистов  высшего ранга и приглашает к сотрудничеству в направлении создания лучших в мире школ.

Предмети > Українська мова > Українська мова 1 клас