KNOWLEDGE HYPERMARKET


Конспект уроку: Пряма мова. Діалог
(Новая страница: «Конспект уроку до предмету Українська мова, [[Українська мова 10 клас|10 к...»)
 
(1 промежуточная версия не показана)
Строка 3: Строка 3:
<br>  
<br>  
-
'''Тема:''' <br>
+
'''Тема уроку:'''&nbsp; Розділові знаки у вивчених синтаксичних конструкціях. Пряма мова. Діалог.<br>'''Мета: '''<br>- систематизувати та поглибити знання&nbsp; учнів про синтаксичні конструкції, їх структуру, засоби зв’язку;<br>- поглибити знання учнів про способи вираження однорідних членів речення;вдосконалювати навички використання в мові звертань, вставних слів, однорідних членів речення;<br>- формувати навички пунктуаційної грамотності при прямій мові та діалозі;<br>- виховувати любов до рідного слова<br>'''Обладнання:''' індивідуальні картки,опорні схеми «Пряма мова»<br>'''Тип уроку:''' узагальнення та систематизації знань, умінь, навичок<br>
 +
 
 +
<br><u>'''Хід уроку'''</u><br>
 +
 
 +
<br>І Організація учнів до уроку<br>ІІ Актуалізація учнів до уроку<br>'''1. Перевірка домашнього завдання.<br>2. Робота на картках'''<br>Картка 1<br>Підкресли граматичні основи та запиши у дужках, простим чи складним є речення; постав розділові&nbsp; знаки.<br>1. Добриня поїхав прямо&nbsp; піднявся на гору і опинився на майдані перед Бєлгородськими воротами. (В. Малик) ( —&nbsp;&nbsp;&nbsp; &nbsp;&nbsp;&nbsp; )<br>2. Потім проскакав кінний загін вершники спішилися на тому боці Хрещатика на високому горбі.<br>&nbsp;(В. Малик) (&nbsp;&nbsp;&nbsp; )<br>3. Воєвода Дмитро кожному сотникові визначив місце на валу яке&nbsp; той мав захищати.<br>(В. Малик) (&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; )<br><br>
 +
 
 +
Картка 2<br>Підкресли граматичні основи та запиши у дужках, простим чи складним є речення; постав розділові знаки.<br>1. З долини на гору виринули вершники промчали Бєлгородські ворота ввірвалися на Бабин торжок оточили великокнязівський двір (В. Малик) (&nbsp;&nbsp;&nbsp; &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; )<br>2. Швидка течія підхоплювала і несла їх до протилежного берега&nbsp;&nbsp; та ноги черкнули раптом по твердому піщаному дну. (В. Ма лик) (&nbsp;&nbsp;&nbsp; &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; )<br>3. Вітер поступово улігся. і в ранковій тиші в голубе небо раптом ударив на сполох дзвін. <br>(В. Малик) (&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; ) <br>  
[[Image:Jfdgfftrhg23.jpg|320px|українська мова]]  
[[Image:Jfdgfftrhg23.jpg|320px|українська мова]]  
 +
<br>ІІІ Основна частина уроку<br>'''1. Пряма мова. Пояснювальний диктант'''<br>І. «Ніколи не відкладай на завтра того, що можна зробити сьогодні», -казала мати синові.<br>Розгляньте схему речення&nbsp;&nbsp;&nbsp; «П»,-а<br>2. «Добре, матінко», — весело відповів хлопчик і побіг до сусідної кімнати. <br>Намалюйте схему речення<br>3.«Що ти збираєшся робити?» — запитує мати. <br>Намалюйте схему речення<br>4.«Хочу з'їсти завтрашню порцію цукерок!»— відповідає малий.<br>Намалюйте схему речення<br><br>2. Хлопчик каже приятелеві: «Приходь до нас&nbsp;!Мені подарували собаку ,і я хочу перевірити, кусається він чи ні».<br>Розгляньте схему речення:&nbsp;&nbsp; А: «П»<br>'''2. Запишіть тексти&nbsp; діалогом'''<br>'''3. Навчальний диктант'''<br>«У нас над усе честь і слава...»<br>Добродушність, безкорисливість,щедрість, схильність до щирої дружби-все це риси характеру,якими славились запорозькі козаки. Окрім того — висока любов до особистої свободи, а також глибока повага до старшого покоління:старих козаків і залужених воїнів.<br>Щодо інших людей запорізькі козаки завжди були гостинними й привітними.Цей звичай ,звичайно,був у запорожців не лише до приятелів та знайомих, але й до сторонніх людей.<br>Один із сучасників розповідає:«Хоча в Січі жили люди різного стану, але там панувала така чесність і безпека, що можна було на вулиці залишити свої гроші, не боячись, що їх украдуть».<br>«Брати -запоржці,у нас над усе честь і слава, військова справа...» — казали козаки<br><br>ІV Підсумок уроку<br>V Домашнє завдання<br>
 +
 +
<br>
 +
 +
'''Додаток до уроку'''<br>&nbsp;&nbsp;&nbsp; А: «П».<br>&nbsp;&nbsp;&nbsp; А: «П!».<br>&nbsp;&nbsp;&nbsp; А: «П?».<br>&nbsp;&nbsp;&nbsp; А: «П…».<br>&nbsp;&nbsp; «П»,-а.<br>&nbsp;&nbsp; «П!»-а.<br>&nbsp;&nbsp; «П?»-а.<br>&nbsp;&nbsp; «П…»-а.<br><br>Картка 1<br>Підкресли граматичні основи та запиши у дужках&nbsp; простим чи складним є речення; постав розділові знаки.<br>1. Добриня поїхав прямо піднявся на гору і опинився на майдані перед Бєлгородськими воротами.&nbsp; ( —&nbsp;&nbsp;&nbsp; &nbsp;&nbsp;&nbsp; )<br>2. Потім проскакав кінний загін вершники спішилися на тому боці Хрещатика на високому горбі. (&nbsp;&nbsp;&nbsp; &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; )<br>3. Воєвода Дмитро кожному сотникові визначив місце на валу яке&nbsp; гой мав захищати. (В. Малик) (&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; )&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; <br><br>
 +
 +
Картка 2<br>Підкресли граматичні основи та запиши у дужках, простим чи складним є речення; постав розділові знаки.<br>1. З долини на гору виринули вершники промчали Бєлгородські ворота ввірвалися на Бабин торжок оточили великокнязівський двір (В. Малик) (&nbsp;&nbsp;&nbsp; &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; )<br>2. Швидка течія підхоплювала і несла їх до протилежного берега&nbsp;&nbsp; та ноги черкнули раптом по твердому піщаному дну. (В. Ма лик) (&nbsp;&nbsp;&nbsp; &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; )<br>3. Вітер поступово улігся і в ранковій тиші в голубе небо раптом ударив на сполох дзвін. (В. Малик) (&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; )&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; &nbsp; <br>
 +
<br>
'''''Надіслано вчителем школи «Виноградник» Борисенко О. В.'''''  
'''''Надіслано вчителем школи «Виноградник» Борисенко О. В.'''''  
[[Category:Пряма_мова._Діалог._Конспект_уроку_і_опорний_каркас]]
[[Category:Пряма_мова._Діалог._Конспект_уроку_і_опорний_каркас]]

Текущая версия на 09:30, 5 декабря 2012

Конспект уроку до предмету Українська мова, 10 клас
Тема: «Пряма мова. Діалог»


Тема уроку:  Розділові знаки у вивчених синтаксичних конструкціях. Пряма мова. Діалог.
Мета:
- систематизувати та поглибити знання  учнів про синтаксичні конструкції, їх структуру, засоби зв’язку;
- поглибити знання учнів про способи вираження однорідних членів речення;вдосконалювати навички використання в мові звертань, вставних слів, однорідних членів речення;
- формувати навички пунктуаційної грамотності при прямій мові та діалозі;
- виховувати любов до рідного слова
Обладнання: індивідуальні картки,опорні схеми «Пряма мова»
Тип уроку: узагальнення та систематизації знань, умінь, навичок


Хід уроку


І Організація учнів до уроку
ІІ Актуалізація учнів до уроку
1. Перевірка домашнього завдання.
2. Робота на картках

Картка 1
Підкресли граматичні основи та запиши у дужках, простим чи складним є речення; постав розділові  знаки.
1. Добриня поїхав прямо  піднявся на гору і опинився на майдані перед Бєлгородськими воротами. (В. Малик) ( —        )
2. Потім проскакав кінний загін вершники спішилися на тому боці Хрещатика на високому горбі.
 (В. Малик) (    )
3. Воєвода Дмитро кожному сотникові визначив місце на валу яке  той мав захищати.
(В. Малик) (                                    )

Картка 2
Підкресли граматичні основи та запиши у дужках, простим чи складним є речення; постав розділові знаки.
1. З долини на гору виринули вершники промчали Бєлгородські ворота ввірвалися на Бабин торжок оточили великокнязівський двір (В. Малик) (                                  )
2. Швидка течія підхоплювала і несла їх до протилежного берега   та ноги черкнули раптом по твердому піщаному дну. (В. Ма лик) (                             )
3. Вітер поступово улігся. і в ранковій тиші в голубе небо раптом ударив на сполох дзвін.
(В. Малик) (                                  )

українська мова


ІІІ Основна частина уроку
1. Пряма мова. Пояснювальний диктант
І. «Ніколи не відкладай на завтра того, що можна зробити сьогодні», -казала мати синові.
Розгляньте схему речення    «П»,-а
2. «Добре, матінко», — весело відповів хлопчик і побіг до сусідної кімнати.
Намалюйте схему речення
3.«Що ти збираєшся робити?» — запитує мати.
Намалюйте схему речення
4.«Хочу з'їсти завтрашню порцію цукерок!»— відповідає малий.
Намалюйте схему речення

2. Хлопчик каже приятелеві: «Приходь до нас !Мені подарували собаку ,і я хочу перевірити, кусається він чи ні».
Розгляньте схему речення:   А: «П»
2. Запишіть тексти  діалогом
3. Навчальний диктант
«У нас над усе честь і слава...»
Добродушність, безкорисливість,щедрість, схильність до щирої дружби-все це риси характеру,якими славились запорозькі козаки. Окрім того — висока любов до особистої свободи, а також глибока повага до старшого покоління:старих козаків і залужених воїнів.
Щодо інших людей запорізькі козаки завжди були гостинними й привітними.Цей звичай ,звичайно,був у запорожців не лише до приятелів та знайомих, але й до сторонніх людей.
Один із сучасників розповідає:«Хоча в Січі жили люди різного стану, але там панувала така чесність і безпека, що можна було на вулиці залишити свої гроші, не боячись, що їх украдуть».
«Брати -запоржці,у нас над усе честь і слава, військова справа...» — казали козаки

ІV Підсумок уроку
V Домашнє завдання


Додаток до уроку
    А: «П».
    А: «П!».
    А: «П?».
    А: «П…».
   «П»,-а.
   «П!»-а.
   «П?»-а.
   «П…»-а.

Картка 1
Підкресли граматичні основи та запиши у дужках  простим чи складним є речення; постав розділові знаки.
1. Добриня поїхав прямо піднявся на гору і опинився на майдані перед Бєлгородськими воротами.  ( —        )
2. Потім проскакав кінний загін вершники спішилися на тому боці Хрещатика на високому горбі. (                            )
3. Воєвода Дмитро кожному сотникові визначив місце на валу яке  гой мав захищати. (В. Малик) (           )             

Картка 2
Підкресли граматичні основи та запиши у дужках, простим чи складним є речення; постав розділові знаки.
1. З долини на гору виринули вершники промчали Бєлгородські ворота ввірвалися на Бабин торжок оточили великокнязівський двір (В. Малик) (                                  )
2. Швидка течія підхоплювала і несла їх до протилежного берега   та ноги черкнули раптом по твердому піщаному дну. (В. Ма лик) (                             )
3. Вітер поступово улігся і в ранковій тиші в голубе небо раптом ударив на сполох дзвін. (В. Малик) (                )      


Надіслано вчителем школи «Виноградник» Борисенко О. В.

Предмети > Українська мова > Українська мова 10 клас > Пряма мова. Діалог > Пряма мова. Діалог. Конспект уроку і опорний каркас