|
|
Строка 1: |
Строка 1: |
| '''[[Гіпермаркет Знань - перший в світі!|Гіпермаркет Знань]]>>[[Біологія|Біологія]]>>[[Біологія 8 клас. Повні уроки]]>>Біологія: Тематичне оцінювання №1. Повні уроки'''<br><br>'''''Мета уроку:'''''<br> | | '''[[Гіпермаркет Знань - перший в світі!|Гіпермаркет Знань]]>>[[Біологія|Біологія]]>>[[Біологія 8 клас. Повні уроки]]>>Біологія: Тематичне оцінювання №1. Повні уроки'''<br><br>'''''Мета уроку:'''''<br> |
| | | |
- | '''Продовжити формування умінь працювати з тестовими матеріалами.'''''<b><br>Хід уроку<br>Частина 1.</b>''<br> | + | '''Продовжити формування умінь працювати з тестовими матеріалами.'''''<b><br>Хід уроку<br>Частина 1.</b>''<br>[[Image:bio8_9_1.jpg]] |
| | | |
| ''Малюнок 1'' | | ''Малюнок 1'' |
Строка 7: |
Строка 7: |
| http://www.youtube.com/watch?v=HQbiOSxxRzU<br>''Відео 1. Різномаїття тваринного світу.''<br><br>Оберіть правильну відповідь: | | http://www.youtube.com/watch?v=HQbiOSxxRzU<br>''Відео 1. Різномаїття тваринного світу.''<br><br>Оберіть правильну відповідь: |
| | | |
- | <br>1. У травній системі відбувається: <br>а) тільки всмоктування живильних речовин <br>б) лише перетравлювання поживних речовин <br>в) перетравлювання і всмоктування поживних речовин <br>г) надходження, перетравлення і всмоктування поживних речовин<br><br>2. До органів травної системи риби відноситься (ятся): <br>а) хвостовій плавник <br>б) зябра <br>в) ротова полость<br>г) почки<br><br>3. Товста кишка входить до складу: <br>а) видільної системи <br>б) дихальної системи <br>в) ендокринної системи <br>м) травної системи<br><br>4. Надходження в усі органи тварини поживних речовин забезпечує: <br>а) опорно-рухова система <br>б) травнева система<br>в) ендокринна система <br>г) кровоносна система <br><br>5. Дихальна система комахи представлена: <br>а) легкими <br>б) зябрами <br>в) трахеями<br>г) кишечником<br><br>6. В організм річкового окуня кисень надходить: <br>а) з легенів у кров <br>б) із крові в м'язи <br>в) з крові в жабри<br>г) з кишечнику в кровь<br><br>7. Розщеплення вуглеводів, в результаті якого виділяється енергія, в організмі птиці відбувається: <br>а) в легенях <br>б) в кишечнику <br>в) у міжклітинній речовині кісток <br>г) в усіх клітинах організму<br><br>8. За допомогою кровоносної системи в організмі їжака здійснюється перенесення: <br>а) хлорофілу <br>б) нервових клітин <br>в) неперетравленої їжі <br>г) вуглекислого газу <br><br>9. До опорно-рухової системи кита відносяться: <br>а) м'язи, які рухають хвостом <br>б) серцевий м'яз <br>в) легкені <br>г) головний мозок<br><br>10. Гормони доставляє до органів: <br>а) нервова система <br>б) кров <br>в) дихальна система <br>г) травна система <br><br>11. Всі частини організму тварини - клітини, тканини, органи, системи органів - працюють злагоджено,як єдине ціле, завдяки: <br>а) тільки ендокринній системі <br>б) лише нервовій системі <br>в) тільки органам почуттів і головного мозку <br>г) нервової та ендокринної системи. <br><br>'''''Частина 2.'''''<br>Розгляньте малюнок і дайте відповідь на запитання тесту.<br><br><br>''Малюнок 2.''<br><br><br>1. Ця клітина <br>- рослинна<br>- тваринна<br>- грибна<br>- прокаріотична <br><br>2. Під номером 1 на малюнку:<br>- пластида <br>- плазміда<br>- лізосома <br>- мітохондрія<br><br>3. Під номером 2:<br>- плазматична мембрана<br>- шорсткий ендоплазматичний ретикулум<br>- гладкий ендоплазматичний ретікулум<br>- мікротрубочки <br><br> 4. Під номером 3:<br>- плазматична мембрана<br>- гладкий ендоплазматичний ретикулум<br>- шорсткий ендоплазматичний ретикулум<br>- лізосоми<br><br>5. Під номером 4<br>- ядерце<br>- ядерна пора<br>- рибосома<br>- нуклеосома<br><br> 6. Під номером 5<br>- гранули запасних речовин<br>- інтерфазні хромосоми- в ядрі <br>- метафазні хромосоми в ядрі <br>- нуклеосома<br><br>7. Численні органели під номером 6, позначені на малюнку крапками<br>- мітохондрії<br>- лізосоми<br>- білки-ферменти<br>- рибосоми <br><br>8. Під номером 7<br>- ядерна пора<br>- іонний канал у плазматичнії мембрані<br>- хромосома<br>- нуклеосома<br><br>9.Під номером 8<br>- джгутики в розрізі<br>- розвиваються джгутики<br>- центріолі<br>- мікротрубочки <br>10.Під номером 9<br>- мітотичний апарат<br>- апарат Гольджі<br>- ендоплазматична мережа<br>- мікрофіламенти<br><br>11. Під номером 10 <br>- мезосоми<br>- рибосоми<br>- аутосоми<br>- лізосоми | + | <br>1. У травній системі відбувається: <br>а) тільки всмоктування живильних речовин <br>б) лише перетравлювання поживних речовин <br>в) перетравлювання і всмоктування поживних речовин <br>г) надходження, перетравлення і всмоктування поживних речовин<br><br>2. До органів травної системи риби відноситься (ятся): <br>а) хвостовій плавник <br>б) зябра <br>в) ротова полость<br>г) почки<br><br>3. Товста кишка входить до складу: <br>а) видільної системи <br>б) дихальної системи <br>в) ендокринної системи <br>м) травної системи<br><br>4. Надходження в усі органи тварини поживних речовин забезпечує: <br>а) опорно-рухова система <br>б) травнева система<br>в) ендокринна система <br>г) кровоносна система <br><br>5. Дихальна система комахи представлена: <br>а) легкими <br>б) зябрами <br>в) трахеями<br>г) кишечником<br><br>6. В організм річкового окуня кисень надходить: <br>а) з легенів у кров <br>б) із крові в м'язи <br>в) з крові в жабри<br>г) з кишечнику в кровь<br><br>7. Розщеплення вуглеводів, в результаті якого виділяється енергія, в організмі птиці відбувається: <br>а) в легенях <br>б) в кишечнику <br>в) у міжклітинній речовині кісток <br>г) в усіх клітинах організму<br><br>8. За допомогою кровоносної системи в організмі їжака здійснюється перенесення: <br>а) хлорофілу <br>б) нервових клітин <br>в) неперетравленої їжі <br>г) вуглекислого газу <br><br>9. До опорно-рухової системи кита відносяться: <br>а) м'язи, які рухають хвостом <br>б) серцевий м'яз <br>в) легкені <br>г) головний мозок<br><br>10. Гормони доставляє до органів: <br>а) нервова система <br>б) кров <br>в) дихальна система <br>г) травна система <br><br>11. Всі частини організму тварини - клітини, тканини, органи, системи органів - працюють злагоджено,як єдине ціле, завдяки: <br>а) тільки ендокринній системі <br>б) лише нервовій системі <br>в) тільки органам почуттів і головного мозку <br>г) нервової та ендокринної системи. <br><br>'''''Частина 2.'''''<br>Розгляньте малюнок і дайте відповідь на запитання тесту.<br>[[Image:bio8_9_2.jpg]]<br>''Малюнок 2.''<br><br>1. Ця клітина <br>- рослинна<br>- тваринна<br>- грибна<br>- прокаріотична <br><br>2. Під номером 1 на малюнку:<br>- пластида <br>- плазміда<br>- лізосома <br>- мітохондрія<br><br>3. Під номером 2:<br>- плазматична мембрана<br>- шорсткий ендоплазматичний ретикулум<br>- гладкий ендоплазматичний ретікулум<br>- мікротрубочки <br><br> 4. Під номером 3:<br>- плазматична мембрана<br>- гладкий ендоплазматичний ретикулум<br>- шорсткий ендоплазматичний ретикулум<br>- лізосоми<br><br>5. Під номером 4<br>- ядерце<br>- ядерна пора<br>- рибосома<br>- нуклеосома<br><br> 6. Під номером 5<br>- гранули запасних речовин<br>- інтерфазні хромосоми- в ядрі <br>- метафазні хромосоми в ядрі <br>- нуклеосома<br><br>7. Численні органели під номером 6, позначені на малюнку крапками<br>- мітохондрії<br>- лізосоми<br>- білки-ферменти<br>- рибосоми <br><br>8. Під номером 7<br>- ядерна пора<br>- іонний канал у плазматичнії мембрані<br>- хромосома<br>- нуклеосома<br><br>9.Під номером 8<br>- джгутики в розрізі<br>- розвиваються джгутики<br>- центріолі<br>- мікротрубочки <br>10.Під номером 9<br>- мітотичний апарат<br>- апарат Гольджі<br>- ендоплазматична мережа<br>- мікрофіламенти<br><br>11. Під номером 10 <br>- мезосоми<br>- рибосоми<br>- аутосоми<br>- лізосоми |
| | | |
| <br>12. Деталі будови клітини, зображені на цьому малюнку, можна побачити<br>- у світловий мікроскоп при великому збільшенні<br>- в світловий мікроскоп з використанням радіоактивної мітки<br>- тільки в делящейся клітині <br>- тільки в електронний мікроскоп<br><br>'''''Частина 3.'''''<br>А тепер пригадаємо, які види тканин є в організмах тварин. Розглянемо уважно таблицю.<br> | | <br>12. Деталі будови клітини, зображені на цьому малюнку, можна побачити<br>- у світловий мікроскоп при великому збільшенні<br>- в світловий мікроскоп з використанням радіоактивної мітки<br>- тільки в делящейся клітині <br>- тільки в електронний мікроскоп<br><br>'''''Частина 3.'''''<br>А тепер пригадаємо, які види тканин є в організмах тварин. Розглянемо уважно таблицю.<br> |
Строка 13: |
Строка 13: |
| {| cellspacing="1" cellpadding="1" border="1" style="width: 565px; height: 274px;" | | {| cellspacing="1" cellpadding="1" border="1" style="width: 565px; height: 274px;" |
| |- | | |- |
- | | <span style="font-weight: bold;">Тип тканин тварин</span><br> | + | | <span style="font-weight: bold;">Тип тканин тварин</span><br> |
| | <!--[if gte mso 10]> | | | <!--[if gte mso 10]> |
| <style> | | <style> |
Строка 78: |
Строка 78: |
| | | |
| одного, міжклітинний речовина майже відсутня. | | одного, міжклітинний речовина майже відсутня. |
| + | |
| + | |
| | | |
| </span> | | </span> |
| | | |
| | | |
- | <br> | + | <br> <br> |
| | | |
| | <!--[if gte mso 10]> | | | <!--[if gte mso 10]> |
Строка 106: |
Строка 108: |
| | | |
| проникнення мікробів, механічних пошкоджень. | | проникнення мікробів, механічних пошкоджень. |
| + | |
| + | |
| | | |
| </span> | | </span> |
| | | |
| | | |
- | <br> | + | <br> <br> |
| | | |
| |- | | |- |
Строка 137: |
Строка 141: |
| міжклітинної речовини. До цього типу належать кісткова тканина, хрящ, жирова | | міжклітинної речовини. До цього типу належать кісткова тканина, хрящ, жирова |
| тканина, кров та ін. | | тканина, кров та ін. |
| + | |
| + | |
| | | |
| </span> | | </span> |
| | | |
| | | |
- | <br> | + | <br> <br> |
| | | |
| | <!--[if gte mso 10]> | | | <!--[if gte mso 10]> |
Строка 165: |
Строка 171: |
| | | |
| організмі. | | організмі. |
| + | |
| + | |
| | | |
| </span> | | </span> |
| | | |
| | | |
- | <br> | + | <br> <br> |
| | | |
| |- | | |- |
Строка 195: |
Строка 203: |
| | | |
| клітин, багатоядерні клітини тканини мають поперечнополосату смугастість. | | клітин, багатоядерні клітини тканини мають поперечнополосату смугастість. |
| + | |
| + | |
| | | |
| </span> | | </span> |
| | | |
| | | |
- | <br> | + | <br> <br> |
| | | |
| | <!--[if gte mso 10]> | | | <!--[if gte mso 10]> |
Строка 223: |
Строка 233: |
| | | |
| скоротливості забезпечує пересування тварин. | | скоротливості забезпечує пересування тварин. |
| + | |
| + | |
| | | |
| </span> | | </span> |
| | | |
| | | |
- | <br> | + | <br> <br> |
| | | |
| |- | | |- |
Строка 235: |
Строка 247: |
| |} | | |} |
| | | |
- | <br><br>За наведеними ознаками учні дізнаються тканини тварин, позначені ціфрамі 1-4 <br>Відповідь: 1 - епітеліальна, 2 - сполучна, 3-м'язова, 4-нервова.<br><br>'''''Частина 4'''''. <br>Розгадайте кросворд. <br><br>''Малюнок 3.''<br><br>Малюнок 4. | + | <br><br>За наведеними ознаками учні дізнаються тканини тварин, позначені ціфрамі 1-4 <br>Відповідь: 1 - епітеліальна, 2 - сполучна, 3-м'язова, 4-нервова.<br><br>'''''Частина 4'''''. <br>Розгадайте кросворд. <br>[[Image:bio8_9_3.jpg]]<br>''Малюнок 3.''<br>[[Image:bio8_9_4.gif]]<br>Малюнок 4. |
| | | |
| <br>Для того щоб розгадати кросворд, відгадайте загадки:<br>1. Он пятнистый, длинношеий,<br>Нет длинных ног его длиннее.<br>Ходит важно, словно граф,<br>Называется …(жираф) | | <br>Для того щоб розгадати кросворд, відгадайте загадки:<br>1. Он пятнистый, длинношеий,<br>Нет длинных ног его длиннее.<br>Ходит важно, словно граф,<br>Называется …(жираф) |
Строка 253: |
Строка 265: |
| <br>8. Пышный хвост торчит с верхушки,<br>Что за странная зверушка?<br>Щелкает орешки мелко.<br>Ну, конечно, это … (белка) | | <br>8. Пышный хвост торчит с верхушки,<br>Что за странная зверушка?<br>Щелкает орешки мелко.<br>Ну, конечно, это … (белка) |
| | | |
- | <br>Прочитайте, яке слово вийшло у виділеному рядку?<br><br>''Малюнок 5.'' | + | <br>Прочитайте, яке слово вийшло у виділеному рядку?<br>[[Image:bio8_9_5.gif]]<br>''Малюнок 5.'' |
| | | |
| '''''Список використаних джерел''''' <br>1. Каменский А. А., Криксунов Е. А., Пасечник В. В. Биология. Введение в общую биологию и экологию: Учеб. для 9 кл. общеобразоват. учеб. заведений. – 2-е изд., стереотип. – М.: Дрофа, 2001. – 304 с., ил.<br>2. Белова Н. И., Наумова Н. Н. Экология в мастерских. Метод. пособие. - СПб.: "Паритет", 2004. - 224 с.<br>3. Левонтин Р.К. Адаптация. – СПб.: Эволюция. М., 1991.<br>4. Бородюк Н. Р. Адаптация. Новое в приспособлении к окружающей среде. М.: «Глобус», 1998. — 88 с. <br> | | '''''Список використаних джерел''''' <br>1. Каменский А. А., Криксунов Е. А., Пасечник В. В. Биология. Введение в общую биологию и экологию: Учеб. для 9 кл. общеобразоват. учеб. заведений. – 2-е изд., стереотип. – М.: Дрофа, 2001. – 304 с., ил.<br>2. Белова Н. И., Наумова Н. Н. Экология в мастерских. Метод. пособие. - СПб.: "Паритет", 2004. - 224 с.<br>3. Левонтин Р.К. Адаптация. – СПб.: Эволюция. М., 1991.<br>4. Бородюк Н. Р. Адаптация. Новое в приспособлении к окружающей среде. М.: «Глобус», 1998. — 88 с. <br> |
Версия 10:50, 20 ноября 2010
Гіпермаркет Знань>>Біологія>>Біологія 8 клас. Повні уроки>>Біологія: Тематичне оцінювання №1. Повні уроки
Мета уроку:
Продовжити формування умінь працювати з тестовими матеріалами. Хід уроку Частина 1.
Малюнок 1
http://www.youtube.com/watch?v=HQbiOSxxRzU Відео 1. Різномаїття тваринного світу.
Оберіть правильну відповідь:
1. У травній системі відбувається: а) тільки всмоктування живильних речовин б) лише перетравлювання поживних речовин в) перетравлювання і всмоктування поживних речовин г) надходження, перетравлення і всмоктування поживних речовин
2. До органів травної системи риби відноситься (ятся): а) хвостовій плавник б) зябра в) ротова полость г) почки
3. Товста кишка входить до складу: а) видільної системи б) дихальної системи в) ендокринної системи м) травної системи
4. Надходження в усі органи тварини поживних речовин забезпечує: а) опорно-рухова система б) травнева система в) ендокринна система г) кровоносна система
5. Дихальна система комахи представлена: а) легкими б) зябрами в) трахеями г) кишечником
6. В організм річкового окуня кисень надходить: а) з легенів у кров б) із крові в м'язи в) з крові в жабри г) з кишечнику в кровь
7. Розщеплення вуглеводів, в результаті якого виділяється енергія, в організмі птиці відбувається: а) в легенях б) в кишечнику в) у міжклітинній речовині кісток г) в усіх клітинах організму
8. За допомогою кровоносної системи в організмі їжака здійснюється перенесення: а) хлорофілу б) нервових клітин в) неперетравленої їжі г) вуглекислого газу
9. До опорно-рухової системи кита відносяться: а) м'язи, які рухають хвостом б) серцевий м'яз в) легкені г) головний мозок
10. Гормони доставляє до органів: а) нервова система б) кров в) дихальна система г) травна система
11. Всі частини організму тварини - клітини, тканини, органи, системи органів - працюють злагоджено,як єдине ціле, завдяки: а) тільки ендокринній системі б) лише нервовій системі в) тільки органам почуттів і головного мозку г) нервової та ендокринної системи.
Частина 2. Розгляньте малюнок і дайте відповідь на запитання тесту.
Малюнок 2.
1. Ця клітина - рослинна - тваринна - грибна - прокаріотична
2. Під номером 1 на малюнку: - пластида - плазміда - лізосома - мітохондрія
3. Під номером 2: - плазматична мембрана - шорсткий ендоплазматичний ретикулум - гладкий ендоплазматичний ретікулум - мікротрубочки
4. Під номером 3: - плазматична мембрана - гладкий ендоплазматичний ретикулум - шорсткий ендоплазматичний ретикулум - лізосоми
5. Під номером 4 - ядерце - ядерна пора - рибосома - нуклеосома
6. Під номером 5 - гранули запасних речовин - інтерфазні хромосоми- в ядрі - метафазні хромосоми в ядрі - нуклеосома
7. Численні органели під номером 6, позначені на малюнку крапками - мітохондрії - лізосоми - білки-ферменти - рибосоми
8. Під номером 7 - ядерна пора - іонний канал у плазматичнії мембрані - хромосома - нуклеосома
9.Під номером 8 - джгутики в розрізі - розвиваються джгутики - центріолі - мікротрубочки 10.Під номером 9 - мітотичний апарат - апарат Гольджі - ендоплазматична мережа - мікрофіламенти
11. Під номером 10 - мезосоми - рибосоми - аутосоми - лізосоми
12. Деталі будови клітини, зображені на цьому малюнку, можна побачити - у світловий мікроскоп при великому збільшенні - в світловий мікроскоп з використанням радіоактивної мітки - тільки в делящейся клітині - тільки в електронний мікроскоп
Частина 3. А тепер пригадаємо, які види тканин є в організмах тварин. Розглянемо уважно таблицю.
Тип тканин тварин
| Особливості будови
| Функції
|
1
| Клітини тканини дуже щільно прилягають один до
одного, міжклітинний речовина майже відсутня.
| Забезпечує захист нижележащих тканин від висихання,
проникнення мікробів, механічних пошкоджень.
|
2
| Всі види цієї тканини мають велику кількість
міжклітинної речовини. До цього типу належать кісткова тканина, хрящ, жирова
тканина, кров та ін.
| Виконує опорну і захисну функції у тваринному
організмі.
|
3
| Тканина складається з одноядерних і багатоядерних
клітин, багатоядерні клітини тканини мають поперечнополосату смугастість.
| Завдяки своєму основному властивості -
скоротливості забезпечує пересування тварин.
|
4
| Клітка тканини складається з тіла і численних відростків різної довжини. Один з них особливо довгий, може досягати до кількох метрів.
| Завдяки своїй основній властивості провідності - здійснює взаємозв'язок тканин і органів в організмі.
|
За наведеними ознаками учні дізнаються тканини тварин, позначені ціфрамі 1-4 Відповідь: 1 - епітеліальна, 2 - сполучна, 3-м'язова, 4-нервова.
Частина 4. Розгадайте кросворд.
Малюнок 3. Файл:Bio8 9 4.gif Малюнок 4.
Для того щоб розгадати кросворд, відгадайте загадки: 1. Он пятнистый, длинношеий, Нет длинных ног его длиннее. Ходит важно, словно граф, Называется …(жираф)
2. Хитрая плутовка, Рыжая головка, Пушистый хвост-краса, А зовут ее …(лиса)
3. В яме спит зимою длинной, Но чуть солнце станет греть, В путь за медом и малиной Отправляется … (медведь)
4. Всю ночь летает, Мышей добывает, А станет светло – Спать летит в дупло… (сова)
5. В лесу под щебет и под свист Стучит лесной телеграфист: Здорово, дрозд-приятель! И ставит подпись… (дятел)
6. Краской сероватая, Походкой мешковатая, Повадкой вороватая, Крикунья хрипловатая… (ворона)
7. У какой кисочки на ушах кисточки? (рысь)
8. Пышный хвост торчит с верхушки, Что за странная зверушка? Щелкает орешки мелко. Ну, конечно, это … (белка)
Прочитайте, яке слово вийшло у виділеному рядку? Файл:Bio8 9 5.gif Малюнок 5.
Список використаних джерел 1. Каменский А. А., Криксунов Е. А., Пасечник В. В. Биология. Введение в общую биологию и экологию: Учеб. для 9 кл. общеобразоват. учеб. заведений. – 2-е изд., стереотип. – М.: Дрофа, 2001. – 304 с., ил. 2. Белова Н. И., Наумова Н. Н. Экология в мастерских. Метод. пособие. - СПб.: "Паритет", 2004. - 224 с. 3. Левонтин Р.К. Адаптация. – СПб.: Эволюция. М., 1991. 4. Бородюк Н. Р. Адаптация. Новое в приспособлении к окружающей среде. М.: «Глобус», 1998. — 88 с.
Відредаговано та надіслано Борисенко І. М.
Если у вас есть исправления или предложения к данному уроку, напишите нам.
Если вы хотите увидеть другие корректировки и пожелания к урокам, смотрите здесь - Образовательный форум.
|