|
|
Строка 25: |
Строка 25: |
| | | |
| <br>VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ.<br>1. Підготувати перекази казок в особах.<br>2. Поміркуйте, чому в різних народів світу є казки подібного змісту.<br>3. Які типові слова для зачину використовують в українських народних казках'''<br><br>Надіслано вчителем Міжнародного ліцею "Гранд" Горецькою І.Й.<br>''' | | <br>VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ.<br>1. Підготувати перекази казок в особах.<br>2. Поміркуйте, чому в різних народів світу є казки подібного змісту.<br>3. Які типові слова для зачину використовують в українських народних казках'''<br><br>Надіслано вчителем Міжнародного ліцею "Гранд" Горецькою І.Й.<br>''' |
- | [[категория:Категория:Народні казки. Конспект уроку і опорний каркас]] | + | [[категория:Народні казки. Конспект уроку і опорний каркас]] |
Текущая версия на 10:02, 13 декабря 2010
Українська література 5 клас
Тема "Народні казки «Про правду і кривду». ТЛ Особливості побудови народної казки"
Конспект уроку і опорний каркас до теми "Народні казки «Про правду і кривду». ТЛ Особливості побудови народної казки"
Тема: Народна казка (українська література), література і фольклор - скарбниця духовних багатств людства (зарубіжна література),виконання ілюстрацій до казки (образотворче мистецтво). Мета: Розширити знання учнів про казки як вид усної народної творчості; пов'язати розвиток духовного багатства людства з розвитком фольклору і літератури; удосконалювати навички виразного читання та розуміння прочитаного; розвивати усне мислення; дати поняття про ілюстрацію та працю художників - ілюстраторів дитячої книжки; формувати творчий підхід до створення ілюстрації та вміння відображати в малюнку події, про які йдеться в тексті; виховувати скромність, щирість, доброту, повагу о раці, бережливе ставлення до книг. Обладнання: підручники української літератури та зарубіжної літератури, образотворчого мистецтва, ілюстрації до казок, збірки народних казок, альбоми для малювання, фарби, кольорові олівці.
ПЛАН УРОКУ I. Організаційний момент. II. Оголошення теми, мети уроку. III. Актуалізація опорних знань. IV. мотивація навчальної діяльності. V. Опрацювання нового матеріалу. VI. Підсумок уроку. VII. Домашнє завдання. Як елемент культурної спадщини народу, ігрова форма вияву активності слугувала і досі слугує задоволенню потреб і дорослих, і дітей у відпочинку, розвагах, пізнанню світу, фізичному загартуванні. Василь Сухомлинський.
ХІД УРОКУ I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ. Доброго дня, шановні учні. Перевірте, чи все необхідне на уроці готове: підручники української та зарубіжної літератур, альбом для малювання, фарби, різнокольорові олівці. Прошу зайняти закріплені місця.
II. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ, МЕТИ УРОКУ. Тема сьогоднішнього уроку «Народна казка. Література і фольклор - скарбниця духовних багатств людства. Виконання ілюстрацій до казки.» Мета уроку - розширити знання з УНТ, вдосконалити навички виразного читання текстів художнього характеру, розвивати усне мовлення, показати деякі тонкощі у створенні дитячих книжок.
III. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ. 1. Перевірка домашнього завдання: а) бесіда - інтерв’ю: - Які розділи з українського та зарубіжного читання ми зараз вивчаємо? - Які за жанром ці твори? б) вибірковий переказ за поданими ілюстраціями (на дошці виставлені декілька ілюстрацій до казок народів світу). 2. Робота з книжковою виставкою: - Яка книжка вас найбільше зацікавила? - Чому? -Хто іще, крім письменника, створює книжку? (художник-ілюстратор).
IV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. Продовжимо мандрівку в чарівний світ казок. Сьогодні нас чекають казки «Про мудру дівчину» та «Хлопчик-мізинчик».У нас ілюстрацій до цих казок немає. Їх ми створимо самі.
V. ОПРАЦЮВАННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ. 1. Учні I варіанту читають казку «Мудра дівчина» (дитяча лічилочка розподіляє частини тексту між учнями класу так, щоб один учень читав 1-1,5с), а учні I варіанту - казку «Хлопчик - мізинчик». (5-10 хвилин). 2. Гра «Мозаїка»- кожен учень переказує частину, яка була ним прочитана, а «помічники учителя» роблять висновки: -Погано, що…(по кожній казці окремо). -Добре, що…(по кожній казці окремо).
3. Ф І З К У Л Ь Т Х В И Л И Н К А . 4.Ілюстрація до казки. Пояснення виконання роботи. Пригадайте правила створення сюжетного малюнка (Головні герої повинні розміщуватись у центрі…). ПАМ’ЯТКА: 1). Малюй спочатку олівцем, а потім фарбами. 2). Зображуй на малюнку головне. 3). При зображенні героїні казки «Мудра дівчина» використовуй знання про національний одяг та побут українського народу. 4). Намагайся зробити ілюстрацію яскравою. 5). Передай у малюнку характер кожного героя. 6). При розфарбовуванні великих деталей користуйся фарбами, невеличких - олівцями ,фломастерами. 5. Самостійна робота учнів. (Індивідуальна допомога тим, хто цього потребує).
VI. ПІДСУМОК УРОКУ. - Які казки ви читали та ілюстрували? - Хто їхній автор? - Чому нас вчать казки? (Створення вернісажу учнівських робіт.)
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ. 1. Підготувати перекази казок в особах. 2. Поміркуйте, чому в різних народів світу є казки подібного змісту. 3. Які типові слова для зачину використовують в українських народних казках
Надіслано вчителем Міжнародного ліцею "Гранд" Горецькою І.Й.
Предмети > Українська література > Українська література 5 клас > Народні казки > Народні казки. Конспект уроку і опорний каркас
|