KNOWLEDGE HYPERMARKET


Спосіб підстановки. Повні уроки
Строка 7: Строка 7:
<br>  
<br>  
-
== <u>'''Тема уроку'''</u> ==
+
== <u>'''Тема уроку'''</u> ==
*<u>'''Спосіб підстановки'''</u><br>
*<u>'''Спосіб підстановки'''</u><br>
Строка 13: Строка 13:
<br> <br>  
<br> <br>  
-
== <u>'''Мета уроку'''</u> ==
+
== <u>'''Мета уроку'''</u> ==
*навчитися розв’язувати системи рівнянь методом підстановки<br>
*навчитися розв’язувати системи рівнянь методом підстановки<br>
-
== <u>'''Хід уроку'''</u> ==
+
== <u>'''Хід уроку'''</u> ==
{| cellspacing="1" cellpadding="1" border="1" style="width: 760px; height: 162px;"
{| cellspacing="1" cellpadding="1" border="1" style="width: 760px; height: 162px;"
|-
|-
-
| Етапи розв'язування
+
| Етапи розв'язування  
| Приклади для системи [[Image:20-03-10-01.jpg]]2х-у=4; х+3у=9
| Приклади для системи [[Image:20-03-10-01.jpg]]2х-у=4; х+3у=9
|-
|-
-
| 1. За допомогою якого-небудь рівняння виразити одну невідому через іншу
+
| 1. За допомогою якого-небудь рівняння виразити одну невідому через іншу  
| 1. З першого рівняння виражаємо змінну у: у=2х-4 &lt;- підстановка
| 1. З першого рівняння виражаємо змінну у: у=2х-4 &lt;- підстановка
|-
|-
-
| 2. Підставитиздобутий вираз в інше рівняння системи: в результаті матимемо одне рівняння з однією невідомою.
+
| 2. Підставитиздобутий вираз в інше рівняння системи: в результаті матимемо одне рівняння з однією невідомою.  
|  
|  
-
2. х+3(2х-4)=9
+
2. х+3(2х-4)=9  
-
х+6х-12=9
+
х+6х-12=9  
-
7х=21
+
7х=21  
|-
|-
-
| 3. Знайти корені цього рівняння, тобто знайти значення однієї з невідомих системи.
+
| 3. Знайти корені цього рівняння, тобто знайти значення однієї з невідомих системи.  
| 3. х=3
| 3. х=3
|-
|-
-
| 4. Знайти відповідні значення другої невідомої, використавши підстановку
+
| 4. Знайти відповідні значення другої невідомої, використавши підстановку  
| 4. у=2х-4=2*3-4=6-4=2
| 4. у=2х-4=2*3-4=6-4=2
|-
|-
-
| 5. Записати відповідь.
+
| 5. Записати відповідь.  
| 5. (3;2)
| 5. (3;2)
|}
|}
-
<br>&nbsp; <br>[[Image:1901-73.jpg|633x570px|1901-73.jpg]]<br>{{#ev:youtube|dbW4Y8CClj8}}<br><br>
 
-
== <u>'''Самостійна робота'''</u> ==
+
 
 +
Приклад 1. Для яких значень коефіцієнта а система рівнянь
 +
 
 +
[[Image:20-03-10-01.jpg]]3х-ау=2; х-2у=3
 +
 
 +
не має розв'язку?
 +
 
 +
Виразимо із другого рівняння змінну х через змінну у: х=2у+3.
 +
 
 +
Підставивши у перше рівняння системи замість х вираз 2у+3, одержимо рівняння:
 +
 
 +
3(2у+3)-ау=2.
 +
 
 +
Далі матимемо:
 +
 
 +
6у+9-ау=2
 +
 
 +
6у-ау=2-9
 +
 
 +
(6-а)у=-7
 +
 
 +
Останнє рівняння не має коренів лише у випадку, коли коєфіцієнт біля у дорівнює нулю: 6-а=0; а=6. Для цього значення а система рівняня не має розв'язку.
 +
 
 +
Відповідь: а=6.
 +
 
 +
Приклад 2.
 +
 
 +
Графіком функції є пряма, що проходить через точки А(-1;2) і В(2;5). Задати цю функцію формулою.
 +
 
 +
<br>[[Image:1901-73.jpg|633x570px|1901-73.jpg]]<br>{{#ev:youtube|dbW4Y8CClj8}}<br><br>
 +
 
 +
== <u>'''Самостійна робота'''</u> ==
<br><br>[[Image:1901-74.jpg|626x735px|1901-74.jpg]]&nbsp;<br><br><br>  
<br><br>[[Image:1901-74.jpg|626x735px|1901-74.jpg]]&nbsp;<br><br><br>  
-
== <u>Список використаної літератури</u> ==
+
== <u>Список використаної літератури</u> ==
*1. Урок на тему «Спосіб підстановки» викладача Конченко Т. М. , Гімназії міжнародних відносин, м. Київ (СЗШ №323).  
*1. Урок на тему «Спосіб підстановки» викладача Конченко Т. М. , Гімназії міжнародних відносин, м. Київ (СЗШ №323).  

Версия 18:23, 20 марта 2011

Гіпермаркет Знань>>Математика>>Математика 7 клас. Повні уроки>> АЛГЕБРА: Спосіб підстановки


АЛГЕБРА


Содержание

Тема уроку

  • Спосіб підстановки



Мета уроку

  • навчитися розв’язувати системи рівнянь методом підстановки

Хід уроку

Етапи розв'язування Приклади для системи 20-03-10-01.jpg2х-у=4; х+3у=9
1. За допомогою якого-небудь рівняння виразити одну невідому через іншу 1. З першого рівняння виражаємо змінну у: у=2х-4 <- підстановка
2. Підставитиздобутий вираз в інше рівняння системи: в результаті матимемо одне рівняння з однією невідомою.

2. х+3(2х-4)=9

х+6х-12=9

7х=21

3. Знайти корені цього рівняння, тобто знайти значення однієї з невідомих системи. 3. х=3
4. Знайти відповідні значення другої невідомої, використавши підстановку 4. у=2х-4=2*3-4=6-4=2
5. Записати відповідь. 5. (3;2)


Приклад 1. Для яких значень коефіцієнта а система рівнянь

20-03-10-01.jpg3х-ау=2; х-2у=3

не має розв'язку?

Виразимо із другого рівняння змінну х через змінну у: х=2у+3.

Підставивши у перше рівняння системи замість х вираз 2у+3, одержимо рівняння:

3(2у+3)-ау=2.

Далі матимемо:

6у+9-ау=2

6у-ау=2-9

(6-а)у=-7

Останнє рівняння не має коренів лише у випадку, коли коєфіцієнт біля у дорівнює нулю: 6-а=0; а=6. Для цього значення а система рівняня не має розв'язку.

Відповідь: а=6.

Приклад 2.

Графіком функції є пряма, що проходить через точки А(-1;2) і В(2;5). Задати цю функцію формулою.


1901-73.jpg



Самостійна робота



1901-74.jpg 


Список використаної літератури

  • 1. Урок на тему «Спосіб підстановки» викладача Конченко Т. М. , Гімназії міжнародних відносин, м. Київ (СЗШ №323).
  • 2. Істер О. А. «Алгебра. 7 клас».
  • 3. Мерзляк А. Г., Полонський В. Б., Рабінович Ю. М., ЯкірМ. С. Збірник задачі завдань для тематичного оцінювання з алгебри для 7 класу. – Харків, Гімназія, 2004. – 112 с.: іл.

Відредаговано і надіслано Мазуренко М.С.


Над уроком працювали

Конченко Т. М.

Мазуренко М.С.



Поставить вопрос о современном образовании, выразить идею или решить назревшую проблему Вы можете на Образовательном форуме, где на международном уровне собирается образовательный совет свежей мысли и действия. Создав блог, Вы не только повысите свой статус, как компетентного преподавателя, но и сделаете весомый вклад в развитие школы будущего. Гильдия Лидеров Образования открывает двери для специалистов  высшего ранга и приглашает к сотрудничеству в направлении создания лучших в мире школ.

Предмети > Математика > Математика 7 клас