|
|
Строка 1: |
Строка 1: |
- | Конспект уроку до предмету [[Українська мова|Українська мова]], [[Українська мова 5 клас|5 клас]] | + | Конспект уроку до предмету [[Українська мова|Українська мова]], [[Українська мова 5 клас|5 клас]] <br>'''''Тема: «'''''[[Вступ. Значення української мови в житті суспільства. Українська мова – державна мова України|'''''Вступ. Значення української мови в житті суспільства. Українська мова – державна мова України''''']]'''''»'''''<br> |
- | <br>'''''Тема: «'''''[[Вступ. Значення української мови в житті суспільства. Українська мова – державна мова України|'''''Вступ. Значення української мови в житті суспільства. Українська мова – державна мова України''''']]'''''»'''''<br> | + | |
| | | |
| <br> | | <br> |
| | | |
- | [[Image:jfdgfgfgfvg23.jpg|380px|українська мова]] <br> | + | [[Image:Jfdgfgfgfvg23.jpg|380px|українська мова]] <br> <br> |
- | Тема. Вступ. Значення мови в житті людини та суспільства. Українська мова — | + | |
- | державна мова України | + | '''Тема''': Вступ. Значення мови в житті людини та суспільства. Українська мова — державна мова України <br> |
- | Мета уроку. З ясувати значення мови в житті людини та суспільства; | + | |
- | розширити знання учнів про роль мови в історії народу; | + | '''Мета уроку''': з’ясувати значення мови в житті людини та суспільства; розширити знання учнів про роль мови в історії народу; виховувати любов до рідного слова <br> |
- | виховувати любов до рідного слова | + | |
- | Тип уроку. Урок засвоєння нового матеріалу | + | '''Тип уроку''': урок засвоєння нового матеріалу <br> |
- | Хід уроку | + | |
- | І Мотивація навчальної діяльності учнів | + | <br> |
- | 1.Слово вчителя. | + | |
- | « На початку було Слово і Слово було у Бога і Слово було Бог»
| + | <u>'''Хід уроку'''</u><br> |
- | « Найбiльше i найдорожче добро кожного народу - це його мова, та жива схованка людського духу, його багата скарбниця, в яку народ складає I своє давнє життя i свої сподiванки, розум, досвiд, почування (Панас Мирний)
| + | |
- | Мова - духовне багатство народу. (Василь Сухомлинський )Мова - втiлення думки. Що багатша думка, то багатша мова. Любiмо ïï, вивчаймо ïï, розвиваймо ïï! Борiмося за красу мови, за правильнiсть мови, за приступнiсть мови, за багатство мови... (Максим Рильський) | + | <br> |
- | Усе йде, все минає...» — писав поет. Відживають покоління за поколінням. Не стало й багатьох народів, які жили раніше, давно замовкли їхні мови. | + | |
- | Але не поспішаймо усі ці явища узагальнювати одним законом: все має свій початок і свій кінець. Якщо життя істоти та рослини рано чи пізно закінчується, то життя народів і мов підлягає іншим за- конам. Адже багато найдавніших народів живе і процвітає донині, переживши багатих своїх колишніх сучасників, наприклад, китайці, араби, єгиптяни, ассирійці. Лишилися ті, які вистояли в боротьбі з численними завойовниками або, може, у яких історичні обставини не були такими жорстокими. Зникали слабші — вони найчастіше розчинялися в інших народах, втративши свою мову. | + | '''І Мотивація навчальної діяльності учнів '''<br> |
- | Багато мов стало жертвою загарбницької політики народів-завойовників. Скорений народ залишався жити, навіть зберігав свої звичаї, однак поневолювачі силою чи хитрощами змушували його змінювати свою мову, а отже, й змінювати свою душу, зрікатися самобутності. | + | |
- | От, наприклад, у сім'ї слов'янських народів уже немає полабів, хоч за середньовіччя полабська мова звучала на широкому просторі від Ельби до Одеру. Полаби втратили свою мову, перебуваючи довго під німецьким владарюванням, і, прийнявши замість неї німецьку, стали частиною німецького народу. | + | 1.Слово вчителя. «На початку було Слово і Слово було у Бога і Слово було Бог» «Найбiльше i найдорожче добро кожного народу - це його мова, та жива схованка людського духу, його багата скарбниця, в яку народ складає I своє давнє життя i свої сподiванки, розум, досвiд, почування (Панас Мирний) Мова - духовне багатство народу. (Василь Сухомлинський )Мова - втiлення думки. Що багатша думка, то багатша мова. Любiмо ïï, вивчаймо ïï, розвиваймо ïï! Борiмося за красу мови, за правильнiсть мови, за приступнiсть мови, за багатство мови... (Максим Рильський) Усе йде, все минає...» — писав поет. Відживають покоління за поколінням. Не стало й багатьох народів, які жили раніше, давно замовкли їхні мови. Але не поспішаймо усі ці явища узагальнювати одним законом: все має свій початок і свій кінець. Якщо життя істоти та рослини рано чи пізно закінчується, то життя народів і мов підлягає іншим за- конам. Адже багато найдавніших народів живе і процвітає донині, переживши багатих своїх колишніх сучасників, наприклад, китайці, араби, єгиптяни, ассирійці. Лишилися ті, які вистояли в боротьбі з численними завойовниками або, може, у яких історичні обставини не були такими жорстокими. Зникали слабші — вони найчастіше розчинялися в інших народах, втративши свою мову. Багато мов стало жертвою загарбницької політики народів-завойовників. Скорений народ залишався жити, навіть зберігав свої звичаї, однак поневолювачі силою чи хитрощами змушували його змінювати свою мову, а отже, й змінювати свою душу, зрікатися самобутності. От, наприклад, у сім'ї слов'янських народів уже немає полабів, хоч за середньовіччя полабська мова звучала на широкому просторі від Ельби до Одеру. Полаби втратили свою мову, перебуваючи довго під німецьким владарюванням, і, прийнявши замість неї німецьку, стали частиною німецького народу. Непростою була історія й української мови. Однак вона вистояла і залишилася однією з наймилозвучніших мов світу. |
- | Непростою була історія й української мови. Однак вона вистояла і залишилася однією з наймилозвучніших мов світу. . | + | |
- | 2.Навчальний диктант (Учитель диктує підкреслені речення) | + | 2.Навчальний диктант (Учитель диктує підкреслені речення)<br> |
- | ІІ Основна частина уроку | + | |
- | 1.Робота над віршами | + | |
- | - Мова як той діамант | + | |
- | Діамант дорогий на дорозі лежав,- | + | '''ІІ Основна частина уроку '''<br> |
- | Тим великим шляхом люд усякий минав, | + | |
- | І ніхто не пізнав діаманта того. | + | 1.Робота над віршами - Мова як той діамант <br> |
- | Йшли багато людей і топтали його, | + | |
- | Але раз тим шляхом хтось чудовий йшов, | + | Діамант дорогий на дорозі лежав,- <br> |
- | І в пилу на шляху діамант він найшов. | + | |
- | Камінець дорогий він одразу пізнав, | + | Тим великим шляхом люд усякий минав, <br> |
- | І додому приніс, і гарненько, як знав, | + | |
- | Обробив, обточив дивний той камінець…. | + | І ніхто не пізнав діаманта того. <br> |
- | І уставив його у коштовний вінець. | + | |
- | Сталось диво тоді: камінець засіяв, | + | Йшли багато людей і топтали його, <br> |
- | І промінням ясним всіх людей здивував, | + | |
- | І палючим огнем кольористо блищить, | + | Але раз тим шляхом хтось чудовий йшов, <br> |
- | І проміння його усім очі сліпить. | + | |
- | Так в пилу на шляху наша мова була,
| + | І в пилу на шляху діамант він найшов. <br> |
- | І мислива рука її з пилу взяла. | + | |
- | Полюбила її, обробила її, | + | Камінець дорогий він одразу пізнав, <br> |
- | Положила на ню усі сили свої, | + | |
- | І в народний вінець, як в оправу, ввела, | + | І додому приніс, і гарненько, як знав, <br> |
- | І, як зорю ясну, вище хмар піднесла. | + | |
- | Володимир Самійленко | + | Обробив, обточив дивний той камінець…. <br> |
- | Не можна забувати і цуратись рідної мови. | + | |
- | Коли забув ти рідну мову | + | І уставив його у коштовний вінець. <br> |
- | Біднієш духом ти щодня | + | |
| + | Сталось диво тоді: камінець засіяв, <br> |
| + | |
| + | І промінням ясним всіх людей здивував,<br> |
| + | |
| + | І палючим огнем кольористо блищить, <br> |
| + | |
| + | І проміння його усім очі сліпить. <br> |
| + | |
| + | Так в пилу на шляху наша мова була, <br> |
| + | |
| + | І мислива рука її з пилу взяла. <br> |
| + | |
| + | Полюбила її, обробила її, <br> |
| + | |
| + | Положила на ню усі сили свої, <br> |
| + | |
| + | І в народний вінець, як в оправу, ввела,<br> |
| + | |
| + | І, як зорю ясну, вище хмар піднесла. <br> |
| + | |
| + | Володимир Самійленко <br> |
| + | |
| + | <br> |
| + | |
| + | Не можна забувати і цуратись рідної мови. |
| + | |
| + | |
| + | |
| + | Коли забув ти рідну мову <br> |
| + | |
| + | Біднієш духом ти щодня |
| + | |
| Ти обчухрав себе до пня | | Ти обчухрав себе до пня |
- | Коли в дорогу ти зібрався | + | |
- | Казала мати , як прощавсь, | + | Коли в дорогу ти зібрався |
| + | |
| + | Казала мати , як прощавсь, |
| + | |
| щоб і чужого научався | | щоб і чужого научався |
- | Й свого ніколи не цурався | + | |
- | 2.Складання розповіді на лінгвістичну тему «Для чого мені потрібно мова?» | + | Й свого ніколи не цурався |
- | Висновок вчителя:За допомогою мови ми спілкуємося ,,пізнаємо світ,мислимо,впливає один на одного | + | |
- | ІІІ Закріплення вивченого матеріалу | + | |
- | Робота з підручником | + | |
- | ІV Підсумок уроку | + | 2.Складання розповіді на лінгвістичну тему «Для чого мені потрібно мова?» Висновок вчителя:За допомогою мови ми спілкуємося ,,пізнаємо світ,мислимо,впливає один на одного <br> |
- | V Домашнє завдання | + | |
- | Твір на тему «Мова моя калинова» | + | '''ІІІ Закріплення вивченого матеріалу Робота з підручником <br>''' |
| + | |
| + | '''ІV Підсумок уроку <br>''' |
| + | |
| + | '''V Домашнє завдання Твір на тему «Мова моя калинова»''' |
| | | |
| '''''<br> Надіслано вчителем школи «Виноградник» Борисенко О. В.''''' | | '''''<br> Надіслано вчителем школи «Виноградник» Борисенко О. В.''''' |
| | | |
- | [[категория:Мова і мовлення. Види мовленнєвої діяльності. Конспект уроку і опорний каркас]] | + | [[Category:Мова_і_мовлення._Види_мовленнєвої_діяльності._Конспект_уроку_і_опорний_каркас]] |
Версия 14:21, 25 октября 2012
Конспект уроку до предмету Українська мова, 5 клас Тема: «Вступ. Значення української мови в житті суспільства. Українська мова – державна мова України»
Тема: Вступ. Значення мови в житті людини та суспільства. Українська мова — державна мова України
Мета уроку: з’ясувати значення мови в житті людини та суспільства; розширити знання учнів про роль мови в історії народу; виховувати любов до рідного слова
Тип уроку: урок засвоєння нового матеріалу
Хід уроку
І Мотивація навчальної діяльності учнів
1.Слово вчителя. «На початку було Слово і Слово було у Бога і Слово було Бог» «Найбiльше i найдорожче добро кожного народу - це його мова, та жива схованка людського духу, його багата скарбниця, в яку народ складає I своє давнє життя i свої сподiванки, розум, досвiд, почування (Панас Мирний) Мова - духовне багатство народу. (Василь Сухомлинський )Мова - втiлення думки. Що багатша думка, то багатша мова. Любiмо ïï, вивчаймо ïï, розвиваймо ïï! Борiмося за красу мови, за правильнiсть мови, за приступнiсть мови, за багатство мови... (Максим Рильський) Усе йде, все минає...» — писав поет. Відживають покоління за поколінням. Не стало й багатьох народів, які жили раніше, давно замовкли їхні мови. Але не поспішаймо усі ці явища узагальнювати одним законом: все має свій початок і свій кінець. Якщо життя істоти та рослини рано чи пізно закінчується, то життя народів і мов підлягає іншим за- конам. Адже багато найдавніших народів живе і процвітає донині, переживши багатих своїх колишніх сучасників, наприклад, китайці, араби, єгиптяни, ассирійці. Лишилися ті, які вистояли в боротьбі з численними завойовниками або, може, у яких історичні обставини не були такими жорстокими. Зникали слабші — вони найчастіше розчинялися в інших народах, втративши свою мову. Багато мов стало жертвою загарбницької політики народів-завойовників. Скорений народ залишався жити, навіть зберігав свої звичаї, однак поневолювачі силою чи хитрощами змушували його змінювати свою мову, а отже, й змінювати свою душу, зрікатися самобутності. От, наприклад, у сім'ї слов'янських народів уже немає полабів, хоч за середньовіччя полабська мова звучала на широкому просторі від Ельби до Одеру. Полаби втратили свою мову, перебуваючи довго під німецьким владарюванням, і, прийнявши замість неї німецьку, стали частиною німецького народу. Непростою була історія й української мови. Однак вона вистояла і залишилася однією з наймилозвучніших мов світу.
2.Навчальний диктант (Учитель диктує підкреслені речення)
ІІ Основна частина уроку
1.Робота над віршами - Мова як той діамант
Діамант дорогий на дорозі лежав,-
Тим великим шляхом люд усякий минав,
І ніхто не пізнав діаманта того.
Йшли багато людей і топтали його,
Але раз тим шляхом хтось чудовий йшов,
І в пилу на шляху діамант він найшов.
Камінець дорогий він одразу пізнав,
І додому приніс, і гарненько, як знав,
Обробив, обточив дивний той камінець….
І уставив його у коштовний вінець.
Сталось диво тоді: камінець засіяв,
І промінням ясним всіх людей здивував,
І палючим огнем кольористо блищить,
І проміння його усім очі сліпить.
Так в пилу на шляху наша мова була,
І мислива рука її з пилу взяла.
Полюбила її, обробила її,
Положила на ню усі сили свої,
І в народний вінець, як в оправу, ввела,
І, як зорю ясну, вище хмар піднесла.
Володимир Самійленко
Не можна забувати і цуратись рідної мови.
Коли забув ти рідну мову
Біднієш духом ти щодня
Ти обчухрав себе до пня
Коли в дорогу ти зібрався
Казала мати , як прощавсь,
щоб і чужого научався
Й свого ніколи не цурався
2.Складання розповіді на лінгвістичну тему «Для чого мені потрібно мова?» Висновок вчителя:За допомогою мови ми спілкуємося ,,пізнаємо світ,мислимо,впливає один на одного
ІІІ Закріплення вивченого матеріалу Робота з підручником
ІV Підсумок уроку
V Домашнє завдання Твір на тему «Мова моя калинова»
Надіслано вчителем школи «Виноградник» Борисенко О. В.
Предмети > Українська мова > Українська мова 5 клас > Мова і мовлення. Види мовленнєвої діяльності > Мова і мовлення. Види мовленнєвої діяльності. Конспект уроку і опорний каркас
|