|
|
Строка 1: |
Строка 1: |
- | '''[[Гіпермаркет Знань - перший в світі!|Гіпермаркет Знань]]>>[[Біологія|Біологія]]>>[[Біологія 8 клас. Повні уроки]]>>Біологія: Тематичне оцінювання №1. Повні уроки'''<br><br>'''''Мета уроку:'''''<br> | + | '''[[Гіпермаркет Знань - перший в світі!|Гіпермаркет Знань]]>>[[Біологія|Біологія]]>>[[Біологія 8 клас. Повні уроки]]>>Біологія: Тематичне оцінювання №1. Повні уроки'''<br><br>'''''Мета уроку:'''''<br> |
| | | |
| '''Продовжити формування умінь працювати з тестовими матеріалами.'''''<b><br>Хід уроку<br>Частина 1.</b>''<br> | | '''Продовжити формування умінь працювати з тестовими матеріалами.'''''<b><br>Хід уроку<br>Частина 1.</b>''<br> |
Строка 13: |
Строка 13: |
| {| cellspacing="1" cellpadding="1" border="1" style="width: 565px; height: 274px;" | | {| cellspacing="1" cellpadding="1" border="1" style="width: 565px; height: 274px;" |
| |- | | |- |
- | | | + | | <span style="font-weight: bold;">Тип тканин тварин</span><br> |
- | ====== '''<span> Тип ткан</span><span lang="UK">ин</span><span lang="UK"> </span>''' ======
| + | |
- | | + | |
- | ====== '''<span lang="UK"> тварин</span>''' ======
| + | |
- | | + | |
| | <!--[if gte mso 10]> | | | <!--[if gte mso 10]> |
| <style> | | <style> |
Строка 82: |
Строка 78: |
| | | |
| одного, міжклітинний речовина майже відсутня. | | одного, міжклітинний речовина майже відсутня. |
| + | |
| </span> | | </span> |
| | | |
| + | |
| + | <br> |
| | | |
| | <!--[if gte mso 10]> | | | <!--[if gte mso 10]> |
Строка 107: |
Строка 106: |
| | | |
| проникнення мікробів, механічних пошкоджень. | | проникнення мікробів, механічних пошкоджень. |
| + | |
| </span> | | </span> |
| | | |
| + | |
| + | <br> |
| | | |
| |- | | |- |
Строка 135: |
Строка 137: |
| міжклітинної речовини. До цього типу належать кісткова тканина, хрящ, жирова | | міжклітинної речовини. До цього типу належать кісткова тканина, хрящ, жирова |
| тканина, кров та ін. | | тканина, кров та ін. |
| + | |
| </span> | | </span> |
| | | |
| + | |
| + | <br> |
| | | |
| | <!--[if gte mso 10]> | | | <!--[if gte mso 10]> |
Строка 160: |
Строка 165: |
| | | |
| організмі. | | організмі. |
| + | |
| </span> | | </span> |
| | | |
| + | |
| + | <br> |
| | | |
| |- | | |- |
Строка 187: |
Строка 195: |
| | | |
| клітин, багатоядерні клітини тканини мають поперечнополосату смугастість. | | клітин, багатоядерні клітини тканини мають поперечнополосату смугастість. |
| + | |
| </span> | | </span> |
| | | |
| + | |
| + | <br> |
| | | |
| | <!--[if gte mso 10]> | | | <!--[if gte mso 10]> |
Строка 212: |
Строка 223: |
| | | |
| скоротливості забезпечує пересування тварин. | | скоротливості забезпечує пересування тварин. |
| + | |
| </span> | | </span> |
| | | |
| + | |
| + | <br> |
| | | |
| |- | | |- |
- | | 4<br> | + | | 4<br> |
- | | Клітка тканини складається з тіла і численних відростків різної довжини. Один з них особливо довгий, може досягати до кількох метрів.<br> | + | | Клітка тканини складається з тіла і численних відростків різної довжини. Один з них особливо довгий, може досягати до кількох метрів.<br> |
| | <span>Завдяки сво</span><span lang="UK">їй</span><span> основн</span><span lang="UK">ій</span><span> властивості провідності - </span><span lang="UK">з</span><span>дійснює взаємозв'язок тканин і органів в організмі.</span> | | | <span>Завдяки сво</span><span lang="UK">їй</span><span> основн</span><span lang="UK">ій</span><span> властивості провідності - </span><span lang="UK">з</span><span>дійснює взаємозв'язок тканин і органів в організмі.</span> |
| |} | | |} |
Строка 239: |
Строка 253: |
| <br>8. Пышный хвост торчит с верхушки,<br>Что за странная зверушка?<br>Щелкает орешки мелко.<br>Ну, конечно, это … (белка) | | <br>8. Пышный хвост торчит с верхушки,<br>Что за странная зверушка?<br>Щелкает орешки мелко.<br>Ну, конечно, это … (белка) |
| | | |
- | <br>Прочитайте, яке слово вийшло у виділеному рядку?<br><br>''Малюнок 5.'' | + | <br>Прочитайте, яке слово вийшло у виділеному рядку?<br><br>''Малюнок 5.'' |
| | | |
| '''''Список використаних джерел''''' <br>1. Каменский А. А., Криксунов Е. А., Пасечник В. В. Биология. Введение в общую биологию и экологию: Учеб. для 9 кл. общеобразоват. учеб. заведений. – 2-е изд., стереотип. – М.: Дрофа, 2001. – 304 с., ил.<br>2. Белова Н. И., Наумова Н. Н. Экология в мастерских. Метод. пособие. - СПб.: "Паритет", 2004. - 224 с.<br>3. Левонтин Р.К. Адаптация. – СПб.: Эволюция. М., 1991.<br>4. Бородюк Н. Р. Адаптация. Новое в приспособлении к окружающей среде. М.: «Глобус», 1998. — 88 с. <br> | | '''''Список використаних джерел''''' <br>1. Каменский А. А., Криксунов Е. А., Пасечник В. В. Биология. Введение в общую биологию и экологию: Учеб. для 9 кл. общеобразоват. учеб. заведений. – 2-е изд., стереотип. – М.: Дрофа, 2001. – 304 с., ил.<br>2. Белова Н. И., Наумова Н. Н. Экология в мастерских. Метод. пособие. - СПб.: "Паритет", 2004. - 224 с.<br>3. Левонтин Р.К. Адаптация. – СПб.: Эволюция. М., 1991.<br>4. Бородюк Н. Р. Адаптация. Новое в приспособлении к окружающей среде. М.: «Глобус», 1998. — 88 с. <br> |
Версия 10:46, 20 ноября 2010
Гіпермаркет Знань>>Біологія>>Біологія 8 клас. Повні уроки>>Біологія: Тематичне оцінювання №1. Повні уроки
Мета уроку:
Продовжити формування умінь працювати з тестовими матеріалами. Хід уроку Частина 1.
Малюнок 1
http://www.youtube.com/watch?v=HQbiOSxxRzU Відео 1. Різномаїття тваринного світу.
Оберіть правильну відповідь:
1. У травній системі відбувається: а) тільки всмоктування живильних речовин б) лише перетравлювання поживних речовин в) перетравлювання і всмоктування поживних речовин г) надходження, перетравлення і всмоктування поживних речовин
2. До органів травної системи риби відноситься (ятся): а) хвостовій плавник б) зябра в) ротова полость г) почки
3. Товста кишка входить до складу: а) видільної системи б) дихальної системи в) ендокринної системи м) травної системи
4. Надходження в усі органи тварини поживних речовин забезпечує: а) опорно-рухова система б) травнева система в) ендокринна система г) кровоносна система
5. Дихальна система комахи представлена: а) легкими б) зябрами в) трахеями г) кишечником
6. В організм річкового окуня кисень надходить: а) з легенів у кров б) із крові в м'язи в) з крові в жабри г) з кишечнику в кровь
7. Розщеплення вуглеводів, в результаті якого виділяється енергія, в організмі птиці відбувається: а) в легенях б) в кишечнику в) у міжклітинній речовині кісток г) в усіх клітинах організму
8. За допомогою кровоносної системи в організмі їжака здійснюється перенесення: а) хлорофілу б) нервових клітин в) неперетравленої їжі г) вуглекислого газу
9. До опорно-рухової системи кита відносяться: а) м'язи, які рухають хвостом б) серцевий м'яз в) легкені г) головний мозок
10. Гормони доставляє до органів: а) нервова система б) кров в) дихальна система г) травна система
11. Всі частини організму тварини - клітини, тканини, органи, системи органів - працюють злагоджено,як єдине ціле, завдяки: а) тільки ендокринній системі б) лише нервовій системі в) тільки органам почуттів і головного мозку г) нервової та ендокринної системи.
Частина 2. Розгляньте малюнок і дайте відповідь на запитання тесту.
Малюнок 2.
1. Ця клітина - рослинна - тваринна - грибна - прокаріотична
2. Під номером 1 на малюнку: - пластида - плазміда - лізосома - мітохондрія
3. Під номером 2: - плазматична мембрана - шорсткий ендоплазматичний ретикулум - гладкий ендоплазматичний ретікулум - мікротрубочки
4. Під номером 3: - плазматична мембрана - гладкий ендоплазматичний ретикулум - шорсткий ендоплазматичний ретикулум - лізосоми
5. Під номером 4 - ядерце - ядерна пора - рибосома - нуклеосома
6. Під номером 5 - гранули запасних речовин - інтерфазні хромосоми- в ядрі - метафазні хромосоми в ядрі - нуклеосома
7. Численні органели під номером 6, позначені на малюнку крапками - мітохондрії - лізосоми - білки-ферменти - рибосоми
8. Під номером 7 - ядерна пора - іонний канал у плазматичнії мембрані - хромосома - нуклеосома
9.Під номером 8 - джгутики в розрізі - розвиваються джгутики - центріолі - мікротрубочки 10.Під номером 9 - мітотичний апарат - апарат Гольджі - ендоплазматична мережа - мікрофіламенти
11. Під номером 10 - мезосоми - рибосоми - аутосоми - лізосоми
12. Деталі будови клітини, зображені на цьому малюнку, можна побачити - у світловий мікроскоп при великому збільшенні - в світловий мікроскоп з використанням радіоактивної мітки - тільки в делящейся клітині - тільки в електронний мікроскоп
Частина 3. А тепер пригадаємо, які види тканин є в організмах тварин. Розглянемо уважно таблицю.
Тип тканин тварин
| Особливості будови
| Функції
|
1
| Клітини тканини дуже щільно прилягають один до
одного, міжклітинний речовина майже відсутня.
| Забезпечує захист нижележащих тканин від висихання,
проникнення мікробів, механічних пошкоджень.
|
2
| Всі види цієї тканини мають велику кількість
міжклітинної речовини. До цього типу належать кісткова тканина, хрящ, жирова
тканина, кров та ін.
| Виконує опорну і захисну функції у тваринному
організмі.
|
3
| Тканина складається з одноядерних і багатоядерних
клітин, багатоядерні клітини тканини мають поперечнополосату смугастість.
| Завдяки своєму основному властивості -
скоротливості забезпечує пересування тварин.
|
4
| Клітка тканини складається з тіла і численних відростків різної довжини. Один з них особливо довгий, може досягати до кількох метрів.
| Завдяки своїй основній властивості провідності - здійснює взаємозв'язок тканин і органів в організмі.
|
За наведеними ознаками учні дізнаються тканини тварин, позначені ціфрамі 1-4 Відповідь: 1 - епітеліальна, 2 - сполучна, 3-м'язова, 4-нервова.
Частина 4. Розгадайте кросворд.
Малюнок 3.
Малюнок 4.
Для того щоб розгадати кросворд, відгадайте загадки: 1. Он пятнистый, длинношеий, Нет длинных ног его длиннее. Ходит важно, словно граф, Называется …(жираф)
2. Хитрая плутовка, Рыжая головка, Пушистый хвост-краса, А зовут ее …(лиса)
3. В яме спит зимою длинной, Но чуть солнце станет греть, В путь за медом и малиной Отправляется … (медведь)
4. Всю ночь летает, Мышей добывает, А станет светло – Спать летит в дупло… (сова)
5. В лесу под щебет и под свист Стучит лесной телеграфист: Здорово, дрозд-приятель! И ставит подпись… (дятел)
6. Краской сероватая, Походкой мешковатая, Повадкой вороватая, Крикунья хрипловатая… (ворона)
7. У какой кисочки на ушах кисточки? (рысь)
8. Пышный хвост торчит с верхушки, Что за странная зверушка? Щелкает орешки мелко. Ну, конечно, это … (белка)
Прочитайте, яке слово вийшло у виділеному рядку?
Малюнок 5.
Список використаних джерел 1. Каменский А. А., Криксунов Е. А., Пасечник В. В. Биология. Введение в общую биологию и экологию: Учеб. для 9 кл. общеобразоват. учеб. заведений. – 2-е изд., стереотип. – М.: Дрофа, 2001. – 304 с., ил. 2. Белова Н. И., Наумова Н. Н. Экология в мастерских. Метод. пособие. - СПб.: "Паритет", 2004. - 224 с. 3. Левонтин Р.К. Адаптация. – СПб.: Эволюция. М., 1991. 4. Бородюк Н. Р. Адаптация. Новое в приспособлении к окружающей среде. М.: «Глобус», 1998. — 88 с.
Відредаговано та надіслано Борисенко І. М.
Если у вас есть исправления или предложения к данному уроку, напишите нам.
Если вы хотите увидеть другие корректировки и пожелания к урокам, смотрите здесь - Образовательный форум.
|