KNOWLEDGE HYPERMARKET


Що таке договір. Вимоги до оформлення.Повні уроки

Версия 11:11, 10 декабря 2010

Гіпермаркет Знань>>Економіка>>Економіка 9 клас. Повні уроки >> Економіка: Що таке договір. Вимоги до оформлення.Повні уроки


Мета уроку: 

Economics 1 1.jpeg

Головні питання уроку:
















Договір - це угода двох або декількох осіб про встановлення, зміну або припинення цивільних правовідносин. Договір у цивільному праві являє собою угоду, яка відбувається на основі збігу волі сторін із приводу певних прав і обов'язків. Ця воля должнабыть взаємн і погодженої, тобто збігатися як по обсязі, так і по втримуванню. Наприклад, громадянин продає будинок іншому липу, що хоче будинок купити, тобто є взаємна воля укласти договір купівлі-продажу житлового будинку. Однак покупець не згодний із ціною, установленої продавцем і пропонує меншу суму, на що продавець не погоджується. У цьому прикладі є взаємність волі, але немає її збігу, і тому договір не може бути укладений. Звичайно, воля сторін не може бути погоджена по всіх дрібних деталях, але істотні умови, без яких укладання договору неможливо, повинні бути погоджені в самому договорі. Наприклад, мабуть, що без узгодження предмета й піни неможливо укласти договір купівлі-продажу.

Цивільно-правові договори класифікують залежно від різних властивих договорам ознак. Наприклад, по характері підстав висновку розрізняють планові й непланові договори. Планові виникають із актів планування, які зобов'язують обидві сторони до укладання договору (договори, поставки, підряд на капітальне будівництво ит.п.). Непланові укладаються в тих випадках, коли план нікого з контрагентів не зобов'язує укласти цей вид договору, і тому він не є його юридичною підставою. По характері розподілу прав і обов'язків контрагентів договори підрозділяють на однобічні й двосторонні (взаємні). В однобічному договорі одна сторона имееттолько право й не несе обов'язків за договором, а інша имееттолько обов'язку при відсутності вдача (договір позики: позикодавець має право вимагати повернення позикової суми, а позичальник зобов'язаний долгпогасить). Двосторонній (взаимныйдоговор) породжує права й обов'язки для кожного з його учасників (уже згадуваний договір купівлі-продажу). Закон установлює, що двосторонні (взаємні) зобов'язання повинні виконуватися кожної зі сторін одночасно, якщо із закону, договори або суть зобов'язання не випливає інше. Значення цього правила складається в том. що кожна зі сторін може відмовити іншій стороні в задоволенні, поки інша сторона не виконає зустрічного обов'язку. Договори можуть бути возмездными й безоплатними. Абсолютне більшинство договорів мають возмездный характер, тобто дія однієї сторони супроводжується відповідною майновою дією іншої (підряд, перевезення, майновий найм, купівля-продаж і т.буд.). Безоплатні договорыхаракгеризуютсятем, що дія однієї сторони не вимагає відповідного задоволення (дарування, безплатне користування майном).

Важливе практичне значення має розподіл договорів на реальні й консенсуальные. Реальний договір уважається ув'язненим з моменту здійснення дій по передачі майна (договори.позики, зберігання, перевезення вантажу або багажу), а кін-сенсуальний - з моменту досягнення угоди між сторонами (таких договорів більшість у цивільному праві).

Змістом договору називають сукупність його умов, сформульованих сторонами гили вытекающих із закону, на якому засноване укладання договору. Умови укладання договору прийнято зводити до трьох груп: существенныс, звичайні й випадкові. Істотними є ті умови, які зізнаються такими за законом або необхідні для договору даного виду, а також всі ті умови, щодо яких за заявою однієї зі сторін, повинне бути досягнуто згоди. При відсутності хоча б однієї з істотних умов договір не зізнається ув'язненим, а якщо всі істотні умови є, то договір уважають ув'язненим навіть при відсутності інших умов. Для кожного виду договорів є свої істотні умови, які необхідні й достатні для їхнього висновку (наприклад, за договором майнового наймання обов'язково повинні бути присутнім: предмет договору, строк договору, наймана плата). До істотних умов ставляться умови, які хоча б одна зі сторін вимагає включити в договір. Звичайні умови договору характеризуються тим, що їхня наявність або відсутність ніякого впливу на факт укладання договору не робить. Такі умови втримуються в нормах цивільної вдачі, і їхня відсутність у договорі є підставою для застосування приписань цих норм (наприклад, за договором підряду підрядник у відповідності зі статтею 333 ГК України зобов'язаний особисто виконати роботу незалежно від включення цієї умови в договір). Випадкові умови звичайно не втримуються в Договорах такого виду, але можуть бути вютючены за згодою сторін. Загальне в них зі звичайними умовами те, що їхня відсутність не впливає на укладання договору, а відмінне - звичайні умови передбачені законом і діють у чинність факту укладання договору, а випадкові законом не передбачена і юридична дія мають тільки, якщо включені в договір. Наприклад, до таких випадкових умов можна віднести домовленість про впакування товару при відправленні його продавцем покупцеві або про умови винагороди повірника за договором доручення

Договори можуть укладатися в усній або письмовій (простий, нотаріальної) формі. Форма залежить від виду договору, предмета, учасників договору й т.п.

Контрольні завдання


Список використаних джерел:

1. Цивільний кодекс України. Книга п'ята. Розділ 2.

2.
3.
4. Экономическая теория в вопросах и ответах: Учебное пособие. – Ростов н/Д: Изд-во “Феникс”, 1998. – 512 с.


Відредаговано і надіслано Прокопенко Ю.А.


Если у вас есть исправления или предложения к данному уроку, напишите нам.


Если вы хотите увидеть другие корректировки и пожелания к урокам, смотрите здесь - Образовательный форум.

Предмети > Економіка > Економіка 9 клас