KNOWLEDGE HYPERMARKET


Відносна густина газів. Повні уроки
(Новая страница: «'''Гіпермаркет Знань>>Хімія>>[[Хімія 8 кл...»)
Строка 1: Строка 1:
'''[[Гіпермаркет Знань - перший в світі!|Гіпермаркет Знань]]&gt;&gt;[[Хімія|Хімія]]&gt;&gt;[[Хімія 8 клас. Повні уроки]]&gt;&gt;Хімія: Відносна густина газів. Повні уроки<metakeywords>Хімія, клас, урок, на тему, Відносна густина газів</metakeywords>'''  
'''[[Гіпермаркет Знань - перший в світі!|Гіпермаркет Знань]]&gt;&gt;[[Хімія|Хімія]]&gt;&gt;[[Хімія 8 клас. Повні уроки]]&gt;&gt;Хімія: Відносна густина газів. Повні уроки<metakeywords>Хімія, клас, урок, на тему, Відносна густина газів</metakeywords>'''  
-
'''''Відносна густина газів.'''''<br>'''''Мета уроку'''''– ознайомитись та зрозуміти зміст поняття «відносна густина газів».<br>'''''Задачі уроку:'''''<br>1. Ознайомитись з поняттям «відносна густина».<br>2. Навчитись характеризувати поняття «відносна густина газів».<br>'''''Хід уроку.<br>Частина 1.'''''<br>Густина речовини (символ p, одиниця кг/м3, г/мл, г/см3) – величина, рівна відношенню маси речовини m до її об'єму V. <br>P=m/V.<br>Цей малюнок пояснює нам, що тіла виготовлені з різних речовин, при однакових об'ємах, мають різні маси.<br>Густина, виражена в г/л, збігається зі значенням густини в кг/м3. Відносна густина (символ d, величина безрозмірна) - це густина даної речовини, ділена на густину речовини, узятої за еталон.<br>&nbsp;&nbsp;&nbsp; &nbsp;&nbsp;&nbsp; &nbsp;&nbsp;&nbsp; &nbsp;&nbsp;&nbsp; &nbsp;&nbsp;&nbsp; &nbsp;&nbsp;&nbsp; d=pp/p0<br>На цьому малюнку ми бачимо,що густина речовини залежить як від маси складових його молекул, так і від об'єму<br>Малюнок 1. Речовини однакового об’єму, але різної маси.<br>На цьому відео ми бачим, яка залежність існує між тиском, об’ємом і температурою газу.
+
'''''Відносна густина газів.'''''<br>'''''Мета уроку'''''– ознайомитись та зрозуміти зміст поняття «відносна густина газів».<br>'''''Задачі уроку:'''''<br>1. Ознайомитись з поняттям «відносна густина».<br>2. Навчитись характеризувати поняття «відносна густина газів».<br>'''''Хід уроку.<br>Частина 1.'''''<br>Густина речовини (символ p, одиниця кг/м3, г/мл, г/см3) – величина, рівна відношенню маси речовини m до її об'єму V. <br>P=m/V.<br>Цей малюнок пояснює нам, що тіла виготовлені з різних речовин, при однакових об'ємах, мають різні маси.<br>Густина, виражена в г/л, збігається зі значенням густини в кг/м3. Відносна густина (символ d, величина безрозмірна) - це густина даної речовини, ділена на густину речовини, узятої за еталон.<br>&nbsp;&nbsp;&nbsp; &nbsp;&nbsp;&nbsp; &nbsp;&nbsp;&nbsp; &nbsp;&nbsp;&nbsp; &nbsp;&nbsp;&nbsp; &nbsp;&nbsp;&nbsp; d=pp/p0<br>На цьому малюнку ми бачимо,що густина речовини залежить як від маси складових його молекул, так і від об'єму
-
<br>''Відео 1. Дослідження залежності між тиском,об’ємом і температурою газу.''<br>http://www.youtube.com/watch?v=mr4lzuT_VWM
+
[[Image:him8_7_1.gif]]<br>''Малюнок 1. Речовини однакового об’єму, але різної маси.''<br>На цьому відео ми бачим, яка залежність існує між тиском, об’ємом і температурою газу.  
-
<br>''Малюнок 2. Густина речовини.''<br>Таким еталоном, або стандартною речовиною, є або чиста вода при тиску 101325 Па (1 атм) і температурі 3,98 0С, або сухе повітря при нормальних умовах (101325 Па, 0 0С). Густина води при 3,98 0С и 101325 Па дорівнює 1,0000 г/мл, а повітря в нормальних умовах - 1,2928 г/л при складі (масові частки): 0,7547 N2, 0,2310 O2, 0,0129 Аr і 0,00046 CO2.<br>Оскільки густина і відносна густина залежать від температури, підрядковим індексом вказують температуру, при якій вимірювали густину. Якщо густина еталонної речовини визначена при температурах, відмінних від наведених вище, то біля символу відносної густини ставлять два індекси. Наприклад, позначення d525 (N2O) = 1,5300 свідчить, що відносна густина оксиду діазоту визначена при 25 0С відносно густини повітря, яка визначена при 5 0С. <br>Пропоную переглянути відео. Воно допоможе зрозуміти поняття густини речовин.
+
<br>''Відео 1. Дослідження залежності між тиском,об’ємом і температурою газу.''
 +
{{#ev:youtube|mr4lzuT_VWM}}
-
<br>''Відео 2. Поняття густини.''
+
[[Image:him8_7_2.gif]]<br>''Малюнок 2. Густина речовини.''<br>Таким еталоном, або стандартною речовиною, є або чиста вода при тиску 101325 Па (1 атм) і температурі 3,98 0С, або сухе повітря при нормальних умовах (101325 Па, 0 0С). Густина води при 3,98 0С и 101325 Па дорівнює 1,0000 г/мл, а повітря в нормальних умовах - 1,2928 г/л при складі (масові частки): 0,7547 N2, 0,2310 O2, 0,0129 Аr і 0,00046 CO2.<br>Оскільки густина і відносна густина залежать від температури, підрядковим індексом вказують температуру, при якій вимірювали густину. Якщо густина еталонної речовини визначена при температурах, відмінних від наведених вище, то біля символу відносної густини ставлять два індекси. Наприклад, позначення d525 (N2O) = 1,5300 свідчить, що відносна густина оксиду діазоту визначена при 25 0С відносно густини повітря, яка визначена при 5 0С. <br>Пропоную переглянути відео. Воно допоможе зрозуміти поняття густини речовин.
-
http://www.youtube.com/watch?v=uuZSn-MscMU<br><br>'''''Контролюючий блок № 1'''''<br>1. Охарактеризуйте поняття «відносна густина», у яких одиницях вона вимірюється?
+
<br>''Відео 2. Поняття густини.''  
-
<br>'''''Частина 2.'''''<br>Відносна густина газу — величина, що показує, у скільки разів відносна молекулярна маса одного газу більша або менша від відносної молекулярної маси іншого газу, взятого для порівняння.<br>D = Mr1/Mr2.<br><br>''Малюнок 3.Густина газу в центрі Сонця в сто разів перевищує густину води.''<br>Відносну густину газу прийнято виражати відношенням його густини до густини сухого повітря, узятого при нормальних умовах (нормальна температура — 293,15 К, нормальний тиск — 101,325 кПа = 760 мм рт. ст.).<br>Густина рідин і газів зменшується зі збільшенням температури. Густина газів збільшується зі збільшенням тиску, густина рідини практично від тиску не залежить. У багатьох важливих для практики випадках густина можна розглядатися як адитивна фізична властивість.<br>Засоби вимірювання густини часто називають денсиметрами (денситометрами) (від лат. йетт — густий і від грецьк. теїтед — вимірюю).<br>Для вимірювання густини в цей час застосовуються вагові денсиметри, поплавкові, гідроаеростатичні, гідрогазодинамічні, радіоізотопні, акустичні, вібраційні і ін.
+
{{#ev:youtube|uuZSn-MscMU}} ''
 +
 
 +
'''''Контролюючий блок № 1'''''<br>1. Охарактеризуйте поняття «відносна густина», у яких одиницях вона вимірюється?
 +
 
 +
<br>'''''Частина 2.'''''<br>Відносна густина газу — величина, що показує, у скільки разів відносна молекулярна маса одного газу більша або менша від відносної молекулярної маси іншого газу, взятого для порівняння.<br>D = Mr1/Mr2.<br>[[Image:him8_7_3.jpg]]<br>''Малюнок 3.Густина газу в центрі Сонця в сто разів перевищує густину води.''<br>Відносну густину газу прийнято виражати відношенням його густини до густини сухого повітря, узятого при нормальних умовах (нормальна температура — 293,15 К, нормальний тиск — 101,325 кПа = 760 мм рт. ст.).<br>Густина рідин і газів зменшується зі збільшенням температури. Густина газів збільшується зі збільшенням тиску, густина рідини практично від тиску не залежить. У багатьох важливих для практики випадках густина можна розглядатися як адитивна фізична властивість.<br>Засоби вимірювання густини часто називають денсиметрами (денситометрами) (від лат. йетт — густий і від грецьк. теїтед — вимірюю).<br>Для вимірювання густини в цей час застосовуються вагові денсиметри, поплавкові, гідроаеростатичні, гідрогазодинамічні, радіоізотопні, акустичні, вібраційні і ін.  
<br>''Відео 3. Сульфур гексафлюорід густіший&nbsp; повітря.''
<br>''Відео 3. Сульфур гексафлюорід густіший&nbsp; повітря.''
 +
{{#ev:youtube|yon0E7ztSPQ}}
-
http://www.youtube.com/watch?v=yon0E7ztSPQ<br>''<br>Малюнок 4.Густина газу у повітряній кулі.ρг = 1.0 кг/м3.&nbsp; ''<br>Переглянемо малюнок. На ньому ми бачимо, що густина повітря залежить від висоти над землею.
+
''[[Image:him8_7_4.gif]]<br>Малюнок 4.Густина газу у повітряній кулі.ρг = 1.0 кг/м3.&nbsp; ''<br>Переглянемо малюнок. На ньому ми бачимо, що густина повітря залежить від висоти над землею.  
-
<br>''Малюнок 5. Густина повітря.''
+
[[Image:him8_7_5.jpg]]<br>''Малюнок 5. Густина повітря.''  
-
'''''<br>Контролюючий блок № 2'''''<br>1. Дайте визначення поняттю «відносна густина газів»,як його визначають? <br>Давайте переглянемо презентацію на тему&nbsp; «Відносна густина газів».
+
'''''<br>Контролюючий блок № 2'''''<br>1. Дайте визначення поняттю «відносна густина газів»,як його визначають? <br>Давайте переглянемо презентацію на тему&nbsp; «Відносна густина газів».  
-
<br>'''''Cкачати презентацію можна клікнувши на текст "Скачати презентацію" і встановивши Microsoft PowerPoint'''''
+
<br>'''''Cкачати презентацію можна клікнувши на текст "Скачати презентацію" і встановивши Microsoft PowerPoint'''''  
-
<br>''Цікаво знати,що …<br>ВИЗНАЧЕННЯ ГУСТИНИ ПОВІТРЯ&nbsp; <br>Зведення про густину ще зовсім недавно отримували побічно із спостережень за полярними сяяннями, метеорами, поширенням радіохвиль. З появою штучних супутників Землі густину повітря почали визначати по їх гальмуванню. Використовуються також спостереження за розпливанням штучних хмар з пари натрію, яка створюється метеорологічними ракетами. У Європі густина повітря в поверхні Землі рівна 1,258 кг/м3, на висоті 5 км. — 0,735, на висоті 20 км. — 0,087, на висоті 40 км. — 0,004 кг/м3. Чим коротше стовп повітря, тобто вище місце, тим тиск менший. Але зменшення густини повітря з висотою вносить свої корективи, і тому закон зміни тиску по вертикалі складніший. Рівняння, що виражає закон зміни тиску з висотою в атмосфері, що покоїться, називається основним рівнянням статики. З нього виходить, що із збільшенням висоти зміна тиску негативна і при підйомі на одну і ту ж висоту падіння тиску тим більше, чим більше&nbsp; густина повітря і прискорення сили тяжіння. Основна роль тут, проте, належить змінам густини повітря. Значить, чим вище, тим менше падає тиск при підйомі на одну і ту ж висоту. У теплому повітрі тиск зменшується менше, ніж в холодному — на одній і тій же висоті в теплій повітряній масі тиск вищий, ніж в холодній.''
+
<br>''Цікаво знати,що …<br>ВИЗНАЧЕННЯ ГУСТИНИ ПОВІТРЯ&nbsp; <br>Зведення про густину ще зовсім недавно отримували побічно із спостережень за полярними сяяннями, метеорами, поширенням радіохвиль. З появою штучних супутників Землі густину повітря почали визначати по їх гальмуванню. Використовуються також спостереження за розпливанням штучних хмар з пари натрію, яка створюється метеорологічними ракетами. У Європі густина повітря в поверхні Землі рівна 1,258 кг/м3, на висоті 5 км. — 0,735, на висоті 20 км. — 0,087, на висоті 40 км. — 0,004 кг/м3. Чим коротше стовп повітря, тобто вище місце, тим тиск менший. Але зменшення густини повітря з висотою вносить свої корективи, і тому закон зміни тиску по вертикалі складніший. Рівняння, що виражає закон зміни тиску з висотою в атмосфері, що покоїться, називається основним рівнянням статики. З нього виходить, що із збільшенням висоти зміна тиску негативна і при підйомі на одну і ту ж висоту падіння тиску тим більше, чим більше&nbsp; густина повітря і прискорення сили тяжіння. Основна роль тут, проте, належить змінам густини повітря. Значить, чим вище, тим менше падає тиск при підйомі на одну і ту ж висоту. У теплому повітрі тиск зменшується менше, ніж в холодному — на одній і тій же висоті в теплій повітряній масі тиск вищий, ніж в холодній.''  
<br>'''''Список використаних джерел'''''<br>1. Урок «Молярный объём газов. Относительная плотность газов» Мишунькина Людмила Викторовна, учитель МОУ СОШ №17<br>2. Урок «Відносна густина газів» Басько Світлана Юріївна,вчитель СЗОШ № 26 м.Вінниці. <br>3. Ярошенко О. Г.Хімія 8 клас(підручник) М: - Освіта,2008 <br>4. А. В. Мануйлов, В. И. Родионов. Основы химии. Электронный учебник. <br>5. Габриелян О.С. Химия 8 класс (учебник). М: - Дрофа, 2009г  
<br>'''''Список використаних джерел'''''<br>1. Урок «Молярный объём газов. Относительная плотность газов» Мишунькина Людмила Викторовна, учитель МОУ СОШ №17<br>2. Урок «Відносна густина газів» Басько Світлана Юріївна,вчитель СЗОШ № 26 м.Вінниці. <br>3. Ярошенко О. Г.Хімія 8 клас(підручник) М: - Освіта,2008 <br>4. А. В. Мануйлов, В. И. Родионов. Основы химии. Электронный учебник. <br>5. Габриелян О.С. Химия 8 класс (учебник). М: - Дрофа, 2009г  
Строка 29: Строка 35:
<br>''Відредаговано і вислано Макаринською Я.Ю.''<br><br> Если у вас есть исправления или предложения к данному уроку, [http://xvatit.com/index.php?do=feedback напишите нам].  
<br>''Відредаговано і вислано Макаринською Я.Ю.''<br><br> Если у вас есть исправления или предложения к данному уроку, [http://xvatit.com/index.php?do=feedback напишите нам].  
-
Если вы хотите увидеть другие корректировки и пожелания к урокам, смотрите здесь - [http://xvatit.com/forum/ Образовательный форум].
+
Если вы хотите увидеть другие корректировки и пожелания к урокам, смотрите здесь - [http://xvatit.com/forum/ Образовательный форум].  
 +
 
 +
[[Category:Хімія_8_клас]]

Версия 19:56, 17 декабря 2010

Гіпермаркет Знань>>Хімія>>Хімія 8 клас. Повні уроки>>Хімія: Відносна густина газів. Повні уроки

Відносна густина газів.
Мета уроку– ознайомитись та зрозуміти зміст поняття «відносна густина газів».
Задачі уроку:
1. Ознайомитись з поняттям «відносна густина».
2. Навчитись характеризувати поняття «відносна густина газів».
Хід уроку.
Частина 1.

Густина речовини (символ p, одиниця кг/м3, г/мл, г/см3) – величина, рівна відношенню маси речовини m до її об'єму V.
P=m/V.
Цей малюнок пояснює нам, що тіла виготовлені з різних речовин, при однакових об'ємах, мають різні маси.
Густина, виражена в г/л, збігається зі значенням густини в кг/м3. Відносна густина (символ d, величина безрозмірна) - це густина даної речовини, ділена на густину речовини, узятої за еталон.
                        d=pp/p0
На цьому малюнку ми бачимо,що густина речовини залежить як від маси складових його молекул, так і від об'єму

Файл:Him8 7 1.gif
Малюнок 1. Речовини однакового об’єму, але різної маси.
На цьому відео ми бачим, яка залежність існує між тиском, об’ємом і температурою газу.


Відео 1. Дослідження залежності між тиском,об’ємом і температурою газу.


Файл:Him8 7 2.gif
Малюнок 2. Густина речовини.
Таким еталоном, або стандартною речовиною, є або чиста вода при тиску 101325 Па (1 атм) і температурі 3,98 0С, або сухе повітря при нормальних умовах (101325 Па, 0 0С). Густина води при 3,98 0С и 101325 Па дорівнює 1,0000 г/мл, а повітря в нормальних умовах - 1,2928 г/л при складі (масові частки): 0,7547 N2, 0,2310 O2, 0,0129 Аr і 0,00046 CO2.
Оскільки густина і відносна густина залежать від температури, підрядковим індексом вказують температуру, при якій вимірювали густину. Якщо густина еталонної речовини визначена при температурах, відмінних від наведених вище, то біля символу відносної густини ставлять два індекси. Наприклад, позначення d525 (N2O) = 1,5300 свідчить, що відносна густина оксиду діазоту визначена при 25 0С відносно густини повітря, яка визначена при 5 0С.
Пропоную переглянути відео. Воно допоможе зрозуміти поняття густини речовин.


Відео 2. Поняття густини.


Контролюючий блок № 1
1. Охарактеризуйте поняття «відносна густина», у яких одиницях вона вимірюється?


Частина 2.
Відносна густина газу — величина, що показує, у скільки разів відносна молекулярна маса одного газу більша або менша від відносної молекулярної маси іншого газу, взятого для порівняння.
D = Mr1/Mr2.
Him8 7 3.jpg
Малюнок 3.Густина газу в центрі Сонця в сто разів перевищує густину води.
Відносну густину газу прийнято виражати відношенням його густини до густини сухого повітря, узятого при нормальних умовах (нормальна температура — 293,15 К, нормальний тиск — 101,325 кПа = 760 мм рт. ст.).
Густина рідин і газів зменшується зі збільшенням температури. Густина газів збільшується зі збільшенням тиску, густина рідини практично від тиску не залежить. У багатьох важливих для практики випадках густина можна розглядатися як адитивна фізична властивість.
Засоби вимірювання густини часто називають денсиметрами (денситометрами) (від лат. йетт — густий і від грецьк. теїтед — вимірюю).
Для вимірювання густини в цей час застосовуються вагові денсиметри, поплавкові, гідроаеростатичні, гідрогазодинамічні, радіоізотопні, акустичні, вібраційні і ін.


Відео 3. Сульфур гексафлюорід густіший  повітря.


Файл:Him8 7 4.gif
Малюнок 4.Густина газу у повітряній кулі.ρг = 1.0 кг/м3. 

Переглянемо малюнок. На ньому ми бачимо, що густина повітря залежить від висоти над землею.

Him8 7 5.jpg
Малюнок 5. Густина повітря.


Контролюючий блок № 2

1. Дайте визначення поняттю «відносна густина газів»,як його визначають?
Давайте переглянемо презентацію на тему  «Відносна густина газів».


Cкачати презентацію можна клікнувши на текст "Скачати презентацію" і встановивши Microsoft PowerPoint


Цікаво знати,що …
ВИЗНАЧЕННЯ ГУСТИНИ ПОВІТРЯ 
Зведення про густину ще зовсім недавно отримували побічно із спостережень за полярними сяяннями, метеорами, поширенням радіохвиль. З появою штучних супутників Землі густину повітря почали визначати по їх гальмуванню. Використовуються також спостереження за розпливанням штучних хмар з пари натрію, яка створюється метеорологічними ракетами. У Європі густина повітря в поверхні Землі рівна 1,258 кг/м3, на висоті 5 км. — 0,735, на висоті 20 км. — 0,087, на висоті 40 км. — 0,004 кг/м3. Чим коротше стовп повітря, тобто вище місце, тим тиск менший. Але зменшення густини повітря з висотою вносить свої корективи, і тому закон зміни тиску по вертикалі складніший. Рівняння, що виражає закон зміни тиску з висотою в атмосфері, що покоїться, називається основним рівнянням статики. З нього виходить, що із збільшенням висоти зміна тиску негативна і при підйомі на одну і ту ж висоту падіння тиску тим більше, чим більше  густина повітря і прискорення сили тяжіння. Основна роль тут, проте, належить змінам густини повітря. Значить, чим вище, тим менше падає тиск при підйомі на одну і ту ж висоту. У теплому повітрі тиск зменшується менше, ніж в холодному — на одній і тій же висоті в теплій повітряній масі тиск вищий, ніж в холодній.


Список використаних джерел
1. Урок «Молярный объём газов. Относительная плотность газов» Мишунькина Людмила Викторовна, учитель МОУ СОШ №17
2. Урок «Відносна густина газів» Басько Світлана Юріївна,вчитель СЗОШ № 26 м.Вінниці.
3. Ярошенко О. Г.Хімія 8 клас(підручник) М: - Освіта,2008
4. А. В. Мануйлов, В. И. Родионов. Основы химии. Электронный учебник.
5. Габриелян О.С. Химия 8 класс (учебник). М: - Дрофа, 2009г


Відредаговано і вислано Макаринською Я.Ю.

Если у вас есть исправления или предложения к данному уроку, напишите нам.

Если вы хотите увидеть другие корректировки и пожелания к урокам, смотрите здесь - Образовательный форум.

Предмети > Хімія > Хімія 8 клас