User5 (Обсуждение | вклад)
(Новая страница: «'''Гіпермаркет Знань>>[[Історія всесвітня|Історія в...») Следующая правка → Версия 23:17, 24 декабря 2010Гіпермаркет Знань>>Історія всесвітня>>Всесвітня історія 6 клас. Повні уроки>> Всесвітня історія: Освоєння давньою людиною теренів Європи. Зміни природних умов. Найвідоміші стоянки на території Європи, і зокрема України. Повні уроки. Повні уроки
Мета уроку: засвоєння учнями знань про життя первісних племен під час і після льодовикового періоду. Завдання уроку: 1. Розповіти школярам, який вплив на прадавніх людей здійснили кардинальні зміни клімату 600 тисяч років тому. 2. Ознайомити учнів зі способом життя неандертальців, які є предками сучасних людей.
На Землі постійно відбувалися значні зміни поверхні суші. Масштабні ділянки поверхні планети – платформи – пересувалися на величезні відстані, віддаляючись або наштовхуючись одна на одну. Внаслідок зіткнень на поверхні Землі утворювалися нові гірські масиви. Виникла нова форма узбережжя морів та океанів, а в них – теплі иа холодні течії. Приблизно 600 тисяч років тому на Землі стало значно холодніше. Клімат усієї планети кардинально змінився. Зими стали довшими, а літо – ністільки мінливим та прохолодним, що сніги не встигали танути. Кожної зими на них лягли нові прошарки снігу. Так поступово на поверхні Землі з’явився льодовий панцир завтовшки 1,5-2 кілометри. Розпочався льодовиковий період. Тропічні ліси та теплолюбні тварини почали вимирати від різкого похолодання. Натомість виникли носороги, північні олені, печерні леви з густою шерстю. Первісні люди змушені були пристосовуватися до природних змін.
Житло первісних людей із кісток мамонта
Основні місця поселень неандертальців на території України знайдено в Криму: печера Кіїк-Коба, Старосілля, навіс Заскельний та Чокурча. На півдні України, неподалік від Мелітополя, в долині річки Молочної є пагорб із кількома навісами та гротами, названий Кам’яною Могилою. На його стінах дослідники віднайшли зображення биків, козлів, мамонтів та носорогів. У підніжжі пагорбу відкопали багатошарове поселення, найнижчий прошарок якого відносять до епохи мезоліту. Малюнки віднайдені на стінах стоянки «Кам’яна могила»
Скелет мамонта, відновлений під час розкопок у печері Баір (Крим)
Полювання первісних людей
Прадавній мисливець
Цікаво Знати Вже первісні люди тягнулися до краси і розфарбовували своє тіло, а заразом і губи, в різні кольори. Під час розкопок одного із стародавніх поселень була виявлена суміш жиру і фарбувальної речовини, склад якої міг відповідати компонентам губної помади.
1. Що сталося на землі приблизно 600 тисяч років тому і як це вплинуло на життя первісних людей? 2. Чи завжди на планеті існували континенти, які є сьогодні? 3. Які основні місця поселень неандертальців на території України? 4. Що допомагало виживати первісним людям, які для захисту мали тільки примітивні знаряддя? 5. Які нововведення зробили неандертальці?
Список використаних джерел 1. Урок на тему «Зміни природних умов у доісторичні часи та їх влив на первісні племена», Гарбуз О. Я., м. Чернігів. 2. О. І. Шалагінова, Б. Б. Шалагінов. Історія стародавнього світу 6 клас, 2009. 3. disted.edu.vn.ua
Если вы хотите увидеть другие корректировки и пожелания к урокам, смотрите здесь - Образовательный форум. Предмети > Всесвітня історія > Всесвітня історія 6 клас |
Авторські права | Privacy Policy |FAQ | Партнери | Контакти | Кейс-уроки
© Автор системы образования 7W и Гипермаркета Знаний - Владимир Спиваковский
При использовании материалов ресурса
ссылка на edufuture.biz обязательна (для интернет ресурсов -
гиперссылка).
edufuture.biz 2008-© Все права защищены.
Сайт edufuture.biz является порталом, в котором не предусмотрены темы политики, наркомании, алкоголизма, курения и других "взрослых" тем.
Ждем Ваши замечания и предложения на email:
По вопросам рекламы и спонсорства пишите на email: