Версия 12:18, 5 января 2011Гіпермаркет Знань>>Інформатика>>Інформатика 11 клас. Повні уроки>> Інформатика: Системи управління базами даних.
Тема: Системи управління базами даних. Мета: Пояснити значення систем керування базами даних і як вони працюють. Тип уроку: теоретичний. Хід уроку: Розвиток обчислювальної техніки забезпечив створення і використання безлічі систем обробки даних найрізноманітнішого призначення. Одними з важливих завдань при створенні таких систем є можливість доступу для колективного користування базою, оснащення систем внутрішньою пам'яттю для нагромадження й систематизації великого обсягу інформації. Потрібно було розробити спеціальні механізми керування для спільного використання ресурсів, які в подальшому стали називатися базами даних. Дослідження, пов'язані зі створенням і експлуатацією баз даних і необхідного для їхньої роботи програмного забезпечення, призвели до появи окремого класу інформатики системи керування даними.
Такі системи проробляють операції різної складності, пов'язані з керуваннями даних у спільній базі з інтерфейсом і різною кількістю її користувачів. Виходить, за своєю природою система керування базами даних (СУБД) є посередником між базою даних і її користувачами. На сьогодні, розроблене і успішно експлуатується на ПК приблизно двадцять СУБД – вони, окрім своїх основних функцій, пропонують клієнтам інтерактивні засоби для зручної взаємодії з базою даних і написані на «розумних» мовах програмування.
Функції СУБД: Із усіх функцій систем керування базами даних можна виділити декілька основних. Отже, СУБД відповідають за:
Система зберігання даних. Процес зберігання всієї інформації в базі представлений логічною структурою у формі спеціальних моделей, підтримуваних системами керування БД. До таких моделей належать:
- ієрархічна (дані представляються у вигляді деревоподібної структури)
- мережна (представлення даних у вигляді вільного графу)
- реляційна (англ. Relation (відношення) - описує набори родових понять і ознак даних у базі) - об’єктно – орієнтована (зберігання в базі не тільки даних, але і методів їх обробки у вигляді програмного коду).
За характером використання СУБД поділяються на:
Для обробки команд користувача або операторів програм у СУБД використовуються оператори і компілятори. За допомогою компіляторів можна одержувати автономне exe – додаток, тобто яку-небудь програму.
Необхідною умовою успішного функціонування баз даних є потужне забезпечення її цілісності. Як уже було сказано, СУБД відповідають за захист даних від усіляких несподіванок. Безпека забезпечується шифрування даних за допомогою спеціального прикладного програмного забезпечення, захистом паролями і керуванням рівнями доступу до бази даних.
Самоконтроль: 1. Як виникли системи керування даними? 2. Що таке СУБД? 3. Назвіть і опишіть функції СУБД. 4. Моделі зберігання даних. 5. Різниця між персональними й загальними СУБД.
Список використаної літератури: 1. Урок на тему: «Історія СУБД», Багацький С. Г., м. Горлівка. 2. Кумскова И. Базы данных. - Кнорус, 2010 г. 3. Кузнецов С. Д. Основы баз данных. - М.: БИНОМ. Лаборатория знаний, 2007 г. 4. Марков А. С. Лисовский К.Ю. Базы данных. Введение в теорию и методологию. - Финансы и статистика, 2006 г.
Скомпоновано та надіслано викладачем Київського національного університету імені Тараса Шевченка Соловйовим М. С.
Якщо ви хочете побачити інші виправлення чи пропозиції до уроків, дивіться тут - Образовательный форум. Предмети > Інформатика > Інформатика 11 клас |
Авторські права | Privacy Policy |FAQ | Партнери | Контакти | Кейс-уроки
© Автор системы образования 7W и Гипермаркета Знаний - Владимир Спиваковский
При использовании материалов ресурса
ссылка на edufuture.biz обязательна (для интернет ресурсов -
гиперссылка).
edufuture.biz 2008-© Все права защищены.
Сайт edufuture.biz является порталом, в котором не предусмотрены темы политики, наркомании, алкоголизма, курения и других "взрослых" тем.
Ждем Ваши замечания и предложения на email:
По вопросам рекламы и спонсорства пишите на email: