KNOWLEDGE HYPERMARKET


Тема 62. У гармонії з природою
Ju2009 (Обсуждение | вклад)
(Создана новая страница размером '''Гіпермаркет Знань>>[[Я і Україна|Я ...)
Следующая правка →

Версия 21:14, 26 октября 2009

Гіпермаркет Знань>>Я і Україна>>Я і Україна 5 клас>>Я і Україна: У гармонії з природою

У ГАРМОНІЇ З ПРИРОДОЮ

Здавна в народі кажуть, щоб не прожити життя даремно, треба посадити дерево, побудувати дім, викопати криницю, виростити сина чи доньку. А що ти думаєш з цього приводу? Чи готовий жити за цим законом?

Природа рідко дарує людині готові продукти (яблука, груші, сливи, вишні тощо). Про все інше повинна подбати людина сама. їй доводиться обробляти ґрунт, вирощувати різні рослини, вигодовувати свійських тварин, добувати корисні копалини. Ще їй потрібно прокладати дороги, заготовляти ліс, копати ставки, криниці, водосховища. Людина навчилася запускати ракети, вона створює все новіші моделі автомобілів, удосконалює комп'ютери тощо. І все це відбувається не завжди безболісно для природи. Від необачної поведінки людини природа може хворіти і навіть загинути. Особливо вразливими є рослини і тварини. І ми повинні навчитися їх берегти. Розглянь на фотографіях рослини, які в першу чергу потребують нашої допомоги: сон-трава, конвалії, латаття, ряст та інші. Ці рослини, на жаль, поступово зникають. Як зберегти їх? Це хвилює всіх людей.

Сон-трава, проліски, підсніжники, ряст, крокуси - це весняні квіти, їх ще називають первоцвітами. Як ти думаєш, чому? Звичайно тому, що вони з'являються навесні першими. Після зими вони прикрашають ліс і милують око. Так і хочеться їх зірвати. А ти подумай, чи варто це робити? Мое, їх краще залишити, нехай ще хтось помилується їх красою. А через деякий час вони розмножаться і їх стане значно більше.

Такі правила стосуються і тих, хто збирає дикі ягоди, гриби, лікарські рослини. Бережливого ставлення до себе потребують тварини і птахи, що живуть у зелених масивах нашого міста. Радісно співає у травні соловей, своїми "ку-ку" про себе сповіщає зозуля, дятел вистукує по корі дерева. У лісах Святошина, Пущі-Водиці, Голосієва, Кончі-Заспи зустрічаються білки, зайці, їжаки, вужі, козулі, бобри. На Дніпрі та озерах Києва вирощують своє потомство дикі гуси та качки, лебеді, чайки, журавлі.

Чи можеш ти уявити своє місто без них? Сумно було б жити в такому місті. Кияни люблять і дбають про красу столиці. Особливо активно працюють школярі та дорослі навесні під час днів охорони природи навколишнього середовища. Цілі алеї, сквери з'являються у нових житлових районах Троєщини, Теремків, Харківського масиву.

Біля своїх помешкань кияни розбивають клумби, газони, прикрашають балкони, альтанки квітучими рослинами. Що ти зробив для озеленення свого двору, вікна, балкону? Які кущі, дерева ростуть у тебе під вікном? Які квіти ти вирощуєш на балконі?
На житлових масивах Києва є багато парків, скверів. На фотографії ти бачиш клумби Оболоні. З якою любов'ю тут висадили різноманітні квіти мешканці району. Веселковими барвами розквітли килими різних квітів.

Екологія -наука, що вивчає взає мовідносини між живими організмами і середовищем їх існування.

Природа - чудодійне джерело духовного і фізичного розвитку людини. Людина живе за рахунок природи, використовуючи всі її багатства. Природу потрібно охороняти і берегти для майбутніх поколінь.

1.        Які ти знаєш весняні, літні, осінні квіти?
2.        У які дні відзначається міжнародний день охорони навколишнього середовища?
3.         Чому природу необхідно берегти?

Щоб зберегти і примножити деякі види рослин і тварин, водні джерела, надра, природні парки, в нашій країні організована їх охорона.

Є ділянки суші і водного простору, які мають особливу наукову, естетичну та іншу цінність. Вони виділені для збереження природних краєвидів, рослин і тварин, для підтримання рівноваги в природі та спостережень за її явищами.

У Києві нараховують 46 заповідних територій. Це - заказники, парки, ботанічні сади, дендрологічний парк, зоопарк. На одного киянина припадає 19 кв. метрів зелених насаджень. Це вдвічі більше, ніж у Відні, вчетверо більше, ніж у Парижі, значно більше, ніжу Лондоні та Римі. У місті нараховують понад 165 тисяч каштанів, лип, кленів, тополь, беріз тощо. На бульварах, вулицях, у скверах Києва росте безліч троянд, жоржин, тюльпанів, айстр, нарцисів, маргариток.

Ти вже знаєш, що рослини добре очищають міське повітря, через те ми дбаємо, щоб зелених насаджень у Києві було якомога більше.

Загальна площа всіх природно-заповідних територій міста понад 7696 га.

Заказник - це ділянка природної території, в межах якої забезпечується дотримання заказного режиму (охорони природи ).

Заповідник - це природна територія, де повністю заборонено господарську діяльність, здійснюється охорона й вивчення природного комплексу. На території Києва заповідників немає. Пам'ятка природи - це унікальне природне утворення, що має особливу природоохоронну цінність та оберігається з метою збереження його в природному стані для наукових, культурно-освітніх та естетичних цілей.

Золотоворітський сквер є своєрідним оазисом у центрі міста. Тут ростуть старі гіркокаштани, в'язи, ясени плакучої форми, магнолії. Можливо, і біля твого будинку чи школи є місця з унікальними деревами? Дізнайся про це. Допоможи рослинам і деревам, охороняй їх.

Поглянь навколо себе! Чи не мрієш ти, щоб велич нашого міста, в якому переплелись історичні пам'ятки з пам'ятками природи, побачили нові покоління киян, твої діти та онуки? Щоб краса древнього Києва, що розквітає навесні барвами бузку і каштанів, що палає восени золотом парків і садів, завжди радувала нас. І ранковий переспів птахів, і полуденний аромат квітів, і вечірня прохолода київських скверів, і вічний, могутній Дніпро - цей дивовижний світ природи ми повинні зберегти для нащадків.

До природно-заповідного фонду м.Києва належать заказники, пам'ятки природи, ботанічні сади, зоопарк, дендропарк, ландшафтні парки, парки-пам'ятки садово-паркового мистецтва.

Пам'ятки природи - це територія чи окремий об'єкт, що має особливу цінність. У Києві до них належать Романівське болото, Золотоворітський сквер, бульвар Тараса Шевченка та окремі вікові дерева.

У США існує комітет, що вивчає умови життя населення в містах різних країн. Наслідки досліджень цього Комітету досить цікаві. Серед 100 найбільших міст світу дослідники вважають найзручнішими для життя і господарської діяльності такі: Мельбурн (Австралія), Монреаль (Канада), Сіетл (США).

Незважаючи на чорнобильську катастрофу, Київ посів 22-ге місце, обійшовши такі великі міста, як Москва (35-те місце) та Санкт-Петербург (40-ве місце).
(За ПМасляком )


1.        Чому в наш час виникає необхідність охороняти природу?
2.        Які природоохоронні території  складають природо-заповідний фонд міста?
3.        З якою метою створюються заказники?
4.        Чим цікаві пам'ятки природи?

Бєлкіна Е.В., Бойко В.М., Васильєв О.О., Глазунова Л.М., Іванюк О.Л., Левітас Ф.Л., Паламарчук Л.Б., Тараненко М.Г., Труханов М.Г., Трухан О.Ф., Чанцев Н.І., Мій Київ: Історія.Культура.Георгафія, 5 клас

Вислано читачами з інтернет-сайту



Підготовка до уроків і все це безкоштовно скачати чи готуватись онлайн. Конспекти, шкільний план, відкритий урок я і Україна, онлайн реферати, домашня робота

Зміст уроку
1236084776 kr.jpg конспект уроку і опорний каркас                      
1236084776 kr.jpg презентація уроку 
1236084776 kr.jpg акселеративні методи та інтерактивні технології
1236084776 kr.jpg закриті вправи (тільки для використання вчителями)
1236084776 kr.jpg оцінювання 

Практика
1236084776 kr.jpg задачі та вправи,самоперевірка 
1236084776 kr.jpg практикуми, лабораторні, кейси
1236084776 kr.jpg рівень складності задач: звичайний, високий, олімпійський
1236084776 kr.jpg домашнє завдання 

Ілюстрації
1236084776 kr.jpg ілюстрації: відеокліпи, аудіо, фотографії, графіки, таблиці, комікси, мультимедіа
1236084776 kr.jpg реферати
1236084776 kr.jpg фішки для допитливих
1236084776 kr.jpg шпаргалки
1236084776 kr.jpg гумор, притчі, приколи, приказки, кросворди, цитати

Доповнення
1236084776 kr.jpg зовнішнє незалежне тестування (ЗНТ)
1236084776 kr.jpg підручники основні і допоміжні 
1236084776 kr.jpg тематичні свята, девізи 
1236084776 kr.jpg статті 
1236084776 kr.jpg національні особливості
1236084776 kr.jpg словник термінів                          
1236084776 kr.jpg інше 

Тільки для вчителів
1236084776 kr.jpg ідеальні уроки 
1236084776 kr.jpg календарний план на рік 
1236084776 kr.jpg методичні рекомендації 
1236084776 kr.jpg програми
1236084776 kr.jpg обговорення


Если у вас есть исправления или предложения к данному уроку, напишите нам.

Если вы хотите увидеть другие корректировки и пожелания к урокам, смотрите здесь - Образовательный форум.