KNOWLEDGE HYPERMARKET


Звук и.Повні уроки
Строка 3: Строка 3:
'''Тема: '''Звук [и], позначеуння його буквою и.<br>  
'''Тема: '''Звук [и], позначеуння його буквою и.<br>  
-
=== Мета: ===
+
=== Мета: ===
Вивчити букву и, і, читати слова з нею. <br>  
Вивчити букву и, і, читати слова з нею. <br>  
-
=== Хід уроку ===
+
=== Хід уроку ===
-
<br>&nbsp;На набірному полотні викладемо слово осу.<br>&nbsp;<br>-&nbsp; Складемо речення: Прилетіли оси.<br>-&nbsp; Який звук ви почули в кінці слова оси? - [и],<br>-&nbsp; Яку букву побачили? "и"<br>-&nbsp; Накреслимо схему до цього речення.<br>-&nbsp; Діти закричали: Оси! Оси!<br>-&nbsp; В кінці цього речення стоїть знак: вертикальна рисочка і під<br>низом крапка. Він називається знак оклику. Він ставиться<br>тоді, коли людина висловлює свої почуття, емоції.<br>Виліпимо букву "и" з пластиліну.<br>&nbsp;Подивіться відео, опишіть поведінку лисички, старайтесь підібрати слова з буквою И<br>Вивчимо віршик про букву и: <br>&nbsp;<br>и - великої немає<br>и - слова не починає:<br>виплив кит на середину,<br>хвилям кит підставив спину.<br>&nbsp;<br>Складемо чистомовку:<br>&nbsp;<br>Си - си - си - тут немає оси.<br>&nbsp;<br>Відгадайте загадку.<br>&nbsp;<br>Що за літера така – <br>Гарно мовить, голос має,<br>Але слів не починає?<br>&nbsp;<br>Повторюйте чітко та виразно:<br>Біл — бив, вивів — вилив, лижі — лиже, милий — мив, нив — Нил, тил — Тіль, рись — рис, дим — Діма, син — синій, ази — Зіна. <br>&nbsp;Фізкультхвилинка.<br>&nbsp;<br>Щось не хочеться сидіти,&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; На сусіда подивись.<br>Треба трохи відпочити.&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Руки вгору, руки в боки<br>Руки вгору, руки вниз,&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; І зроби чотири кроки.<br>&nbsp;<br>Друкування&nbsp; букв и, і, слів: оси, осі.<br>&nbsp;Що робили котик з півником?<br>Які слова з буквою И ви запам’ятали?<br>Гра "Впізнай букву" (з буквами з наждачного паперу) і слово.<br>&nbsp;<br>Коло дошки дві учениці. <br>
+
<br>&nbsp;На набірному полотні викладемо слово осу.<br>&nbsp;[[Image:T37u2.jpeg]]<br>-&nbsp; Складемо речення: Прилетіли оси.<br>-&nbsp; Який звук ви почули в кінці слова оси? - [и],<br>-&nbsp; Яку букву побачили? "и"
-
===Складемо словосполучення.===
+
-
Маринка і Оленка. Вчитель показує, а діти складають: ручка і олівець, книжка і зошит, лисичка і журавель.<br>&nbsp;<br>
+
[[Image:T37u.jpeg]]<br>-&nbsp; Накреслимо схему до цього речення.<br>-&nbsp; Діти закричали: Оси! Оси!<br>-&nbsp; В кінці цього речення стоїть знак: вертикальна рисочка і під<br>низом крапка. Він називається знак оклику. Він ставиться<br>тоді, коли людина висловлює свої почуття, емоції.<br>Виліпимо букву "и" з пластиліну.<br>&nbsp;Подивіться відео, опишіть поведінку лисички, старайтесь підібрати слова з буквою И<br>Вивчимо віршик про букву и: <br>&nbsp;<br>и - великої немає<br>и - слова не починає:<br>виплив кит на середину,<br>хвилям кит підставив спину.<br>&nbsp;<br>Складемо чистомовку:<br>&nbsp;<br>Си - си - си - тут немає оси.<br>&nbsp;<br>Відгадайте загадку.<br>&nbsp;<br>Що за літера така – <br>Гарно мовить, голос має,<br>Але слів не починає?<br>&nbsp;<br>Повторюйте чітко та виразно:<br>Біл — бив, вивів — вилив, лижі — лиже, милий — мив, нив — Нил, тил — Тіль, рись — рис, дим — Діма, син — синій, ази — Зіна. <br>&nbsp;Фізкультхвилинка.<br>&nbsp;<br>Щось не хочеться сидіти,&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; На сусіда подивись.<br>Треба трохи відпочити.&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Руки вгору, руки в боки<br>Руки вгору, руки вниз,&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; І зроби чотири кроки.<br>&nbsp;<br>Друкування&nbsp; букв и, і, слів: оси, осі.<br>&nbsp;Що робили котик з півником?<br>Які слова з буквою И ви запам’ятали?<br>Гра "Впізнай букву" .<br>&nbsp;[[Image:T32gp2.jpeg]]<br>Коло дошки дві учениці. <br>  
-
=== Слухання казки "Лисиця і Журавель". ===
+
=== Складемо словосполучення. ===
-
<br>&nbsp;<br>&nbsp;&nbsp;&nbsp; – Подивіться&nbsp; казочку. <br><br>&nbsp;<br><br>
+
Маринка і Оленка. Вчитель показує, а діти складають: ручка і олівець, книжка і зошит, лисичка і журавель.<br>&nbsp;<br>  
-
=== Робота за малюнками до казки. ===
+
=== Слухання казки "Лисиця і Журавель".  ===
 +
 
 +
<br>&nbsp;<br>&nbsp;&nbsp;&nbsp; – Подивіться&nbsp; казочку. <br><br>&nbsp;<br><br>
 +
 
 +
=== Робота за малюнками до казки. ===
 +
 
 +
[[Image:T37u5.jpeg]]<br>&nbsp;<br>-&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Що зображено на першому малюнку? (Як Журавель прийшов у гості до Лисиці)
 +
 
 +
[[Image:T37lj.jpeg]]<br>-&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Що ви бачите на другому малюнку? (Як Лисиця прийшла в гості до Журавля)<br>-&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Розкажи, що відображено на третьому малюнку? (Лисиця пішла в одну сторону, а Журавель - в другу).<br>-&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; А чому вони не подружилися?<br>(Бо вони різні: Лисиця - тварина, а Журавель - птах. У них навіть посуд різний. У Лисиці - тарілки, бо вона їсть кашу язиком, а у Журавля - глечики з вузькою шийкою. Він їсть дзьобом. Лисиця - хитра, а Журавель кмітливий. Тому по¬дружитися вони не змогли.<br>І людям треба друзів вибирати так, щоб інтереси їх співпадали.<br>&nbsp;<br>
 +
 
 +
=== Повторимо вивчене: ===
-
<br>&nbsp;<br>-&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Що зображено на першому малюнку? (Як Журавель прийшов у гості до Лисиці)<br>-&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Що ви бачите на другому малюнку? (Як Лисиця прийшла в гості до Журавля)<br>-&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Розкажи, що відображено на третьому малюнку? (Лисиця пішла в одну сторону, а Журавель - в другу).<br>-&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; А чому вони не подружилися?<br>(Бо вони різні: Лисиця - тварина, а Журавель - птах. У них навіть посуд різний. У Лисиці - тарілки, бо вона їсть кашу язиком, а у Журавля - глечики з вузькою шийкою. Він їсть дзьобом. Лисиця - хитра, а Журавель кмітливий. Тому по¬дружитися вони не змогли.<br>І людям треба друзів вибирати так, щоб інтереси їх співпадали.<br>&nbsp;<br>
 
-
===Повторимо вивчене:===
 
<br>&nbsp;<br>Ми вивчили букву и, . Знаємо, що и великої немає. Приголо¬сні бувають тверді і м’які. <br><br> Если у вас есть исправления или предложения к данному уроку, [http://xvatit.com/index.php?do=feedback напишите нам].  
<br>&nbsp;<br>Ми вивчили букву и, . Знаємо, що и великої немає. Приголо¬сні бувають тверді і м’які. <br><br> Если у вас есть исправления или предложения к данному уроку, [http://xvatit.com/index.php?do=feedback напишите нам].  
-
=== Список використаних джерел: ===
+
=== Список використаних джерел: ===
Урок по теме "Звук. Характеристики звука". Козлова Вера Васильевна. МАОУ Гимназия №18, г.Томск Урок обучения грамоте. Сергеева Елена Валерьевна, учитель начальных классов МОУ "Ягринская гимназия" г.Северодвинск Буквар (підручник) Прищепа К.С.,Колесниченко В.І.Видавництво: Форум, Генеза. — 2009 р. Мова для першокласника Василенко М.С.Видавництво:Освіта. — 2009 р. Відредаговано та надіслано Пилипенко В. В.  
Урок по теме "Звук. Характеристики звука". Козлова Вера Васильевна. МАОУ Гимназия №18, г.Томск Урок обучения грамоте. Сергеева Елена Валерьевна, учитель начальных классов МОУ "Ягринская гимназия" г.Северодвинск Буквар (підручник) Прищепа К.С.,Колесниченко В.І.Видавництво: Форум, Генеза. — 2009 р. Мова для першокласника Василенко М.С.Видавництво:Освіта. — 2009 р. Відредаговано та надіслано Пилипенко В. В.  

Версия 08:11, 16 февраля 2011

Гіпермаркет Знань>>Українська мова>>Письмо. Читання. 1 клас. Повні уроки>> Українська мова: Звук и. Повні уроки

Тема: Звук [и], позначеуння його буквою и.

Содержание

Мета:

Вивчити букву и, і, читати слова з нею.

Хід уроку


 На набірному полотні викладемо слово осу.
 T37u2.jpeg
-  Складемо речення: Прилетіли оси.
-  Який звук ви почули в кінці слова оси? - [и],
-  Яку букву побачили? "и"

T37u.jpeg
-  Накреслимо схему до цього речення.
-  Діти закричали: Оси! Оси!
-  В кінці цього речення стоїть знак: вертикальна рисочка і під
низом крапка. Він називається знак оклику. Він ставиться
тоді, коли людина висловлює свої почуття, емоції.
Виліпимо букву "и" з пластиліну.
 Подивіться відео, опишіть поведінку лисички, старайтесь підібрати слова з буквою И
Вивчимо віршик про букву и:
 
и - великої немає
и - слова не починає:
виплив кит на середину,
хвилям кит підставив спину.
 
Складемо чистомовку:
 
Си - си - си - тут немає оси.
 
Відгадайте загадку.
 
Що за літера така –
Гарно мовить, голос має,
Але слів не починає?
 
Повторюйте чітко та виразно:
Біл — бив, вивів — вилив, лижі — лиже, милий — мив, нив — Нил, тил — Тіль, рись — рис, дим — Діма, син — синій, ази — Зіна.
 Фізкультхвилинка.
 
Щось не хочеться сидіти,                           На сусіда подивись.
Треба трохи відпочити.                              Руки вгору, руки в боки
Руки вгору, руки вниз,                                   І зроби чотири кроки.
 
Друкування  букв и, і, слів: оси, осі.
 Що робили котик з півником?
Які слова з буквою И ви запам’ятали?
Гра "Впізнай букву" .
 T32gp2.jpeg
Коло дошки дві учениці.

Складемо словосполучення.

Маринка і Оленка. Вчитель показує, а діти складають: ручка і олівець, книжка і зошит, лисичка і журавель.
 

Слухання казки "Лисиця і Журавель".


 
    – Подивіться  казочку.

 

Робота за малюнками до казки.

T37u5.jpeg
 
-         Що зображено на першому малюнку? (Як Журавель прийшов у гості до Лисиці)

T37lj.jpeg
-         Що ви бачите на другому малюнку? (Як Лисиця прийшла в гості до Журавля)
-         Розкажи, що відображено на третьому малюнку? (Лисиця пішла в одну сторону, а Журавель - в другу).
-         А чому вони не подружилися?
(Бо вони різні: Лисиця - тварина, а Журавель - птах. У них навіть посуд різний. У Лисиці - тарілки, бо вона їсть кашу язиком, а у Журавля - глечики з вузькою шийкою. Він їсть дзьобом. Лисиця - хитра, а Журавель кмітливий. Тому по¬дружитися вони не змогли.
І людям треба друзів вибирати так, щоб інтереси їх співпадали.
 

Повторимо вивчене:


 
Ми вивчили букву и, . Знаємо, що и великої немає. Приголо¬сні бувають тверді і м’які.

Если у вас есть исправления или предложения к данному уроку, напишите нам.

Список використаних джерел:

Урок по теме "Звук. Характеристики звука". Козлова Вера Васильевна. МАОУ Гимназия №18, г.Томск Урок обучения грамоте. Сергеева Елена Валерьевна, учитель начальных классов МОУ "Ягринская гимназия" г.Северодвинск Буквар (підручник) Прищепа К.С.,Колесниченко В.І.Видавництво: Форум, Генеза. — 2009 р. Мова для першокласника Василенко М.С.Видавництво:Освіта. — 2009 р. Відредаговано та надіслано Пилипенко В. В.


Если вы хотите увидеть другие корректировки и пожелания к урокам, смотрите здесь - Образовательный форум.

Предмети > Українська мова > Українська мова 1 клас