KNOWLEDGE HYPERMARKET


Розвиток зв’язного мовлення.Повні уроки
User23 (Обсуждение | вклад)
(Новая страница: «'''Гіпермаркет Знань>>[[Українська мова|Українська ...»)
Следующая правка →

Версия 10:46, 16 марта 2011

Гіпермаркет Знань>>Українська мова>>Письмо. Читання. 1 клас. Повні уроки>> Українська мова:Розвиток зв’язного мовлення.Повні уроки

Тема: Розвиток зв’язного мовлення. Слова – назви іграшок.

Содержание

Мета:

  Успішне формування мовленнєвих умінь, розвивати уміння висловлювати свої думки і емоції, розвивати образне мислення, мовлення дітей, вдосконалювати пам'ять , увагу, спостережливість.

Тип уроку:

навчально - виховний
Хід уроку:

Актуалізація опорних знань учнів:


Дітки, давайте пригадаємо:
1.  Які бувають звуки ? (мовні і немовні )
2.  Які це, немовні звуки? ( стук, плескання в долоні та ін. )
3.  Назвіть мовні звуки. ([ а ], [ о ], [ д ], [ р ] та ін. )
4.  На які дві групи поділяються мовні звуки ? ( голосні та приголосні )
5.  Скільки в українській мові голосних звуків, назвіть їх. ( 6: [ а ], [ о ], [ у ], [ и ], [ і ], [ е ] )
6.  Як позначаються звуки на письмі ? ( буквами )

Гра « Давайте сперечатися».


     - Я буду щось стверджувати, а ви, якщо згодні – піднімаєте зелену сигнальну картку, а якщо ні – червону.
   Я стверджую, що :
-  в слові «сіль» 4 звуки. Так чи ні? ( ні, 3 звуки );
-  в слові «стіл» останній звук [ т ] ( ні, [ л ] );
-  в слові «лось» є м’ який приголосний звук ( так, [ с’ ] );
-  в слові «школа» 3 голосних звука ( ні, 2 –[ о ], [ а ] );
-  в слові «тінь» перший звук  [ т ]  ( ні, [ т’] ).
Дітки у кожного з вас є улюблені іграшки. Давайте подивимось на малюнки і опишемо іграшки.
Відгадайте загадку:
Про мене казка є відома,
Я не люблю сидіти вдома,
Пригоди ждуть мене завжди –
Я не боюсь вогню, води.
Дисциплінований, слухняний,
Це я - _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _.
(Солдатик олов’яний)

Відеозавдання:


Подивіться мультфільм про Літачок. Разкажіть про які пригоди літачка ви подивились мультфільм?
А у вас серед іграшок є літачок? Опишіть який він?

Фізкульт хвилина:


Раз-два — всі пірнають,
Три, чотири — виринають,
П'ять, шість — на воді
Кріпнуть крильця молоді,
Сім, вісім — що є сили
Всі до берега поплили,
Дев'ять, десять — обтрусились
І за парти опустились.
Відгадайте загадку:
Плига, плига цілий день,
Через лаву, через пень,
Через кущ і через квіти.
Що за іграшка це, діти?
(М’яч)

Гра “Принеси іграшку, яку захочеш”.


Хлопці, у нас в класі  дуже багато різних іграшок. Я пропоную вам по черзі взяти в ігровому куточку будь-яку іграшку і поставити на стіл, називаючи її. Правило: іграшки не повинні повторюватися.
(Після гри стіл з іграшками забирається з поля зору дітей). Дітки а тепер назвіть іграшки які були на столі

Розглядання іграшок.


Давайте розглянемо іграшку. Як вона називається? Лисиця яка? Що є в лисиці? Що вміє робити лиса? Чим тобі подобається ця іграшка? (Останнє питання припускає кілька варіантів відповідей, тому доцільно опитати всіх дітей).
Аналогічно проводиться розглядання собаки, кішки.

=Складання розповідей про іграшки.


Зараз ми будемо вчитися розповідати про іграшки. Я буду починати пропозицію, а ви закінчувати його.
Це … (лисиця). Вона … (руда, пухнаста, м'яка). У лисиці … (Довгий хвіст, зелені очі). Лиса вміє … (бігати, ловити мишей, замітати хвостом сліди). Мені подобається лиса тому, що … (вона красива).

Фізкультхвилинка.
В казковому лісі розминка.
Настала фізична хвилинка.
Раз, два! Пострибали!
Три, чотири! Назад стали.
Лапки вліво, лапки вправо,
Всі тихесенько присіли,
Потім знову підвелись.
І кружились, веселились,
Усміхнулись,
І за науку знов взялись.
Подивимось казочку:

“Розкажи казку по ланцюжку”.


Сьогодні ми будемо вчитися розповідати казку “Ріпка” по ланцюжку.
Будьте уважні: ви повинні ні разу не помилитися при розповіді казки і вибудувати правильну ланцюжок, в якій всі герої мають бути розташовані в правильній послідовності.

Список  використаних джерел:


Розробка уроку зв’язного мовлення на тему: "Джерела писемності. Розвиток зв’язного мовлення. Лист. Адреса." Учитель української мовита літератури ДЗОШ № 101
МОЛЧАН Владілена Володимирівна
Цесорева Ганна Вікторівна, вчитель початкових класів Сулимівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Яготинського району
План-конспект уроку на тему "Загальна характеристика звуків сучасної літературної мови"
Урок зв'язного мовлення для 1 класу.Копильчук Надія Василівна, учитель початкових класів. Хімчинська школа Косівського району Івано-Франківської обл.
Читаночка. Післябукварик (посібник)Вашуленко М.С.,Захарійчук М.Д.,Науменко В.О.Видавництво: Мальва-ОСО  — 2009 р.
"Українська енциклопедія" імені М. П. Бажана.
Буквар (підручник) Прищепа К.С.,Колесниченко В.І.Видавництво: Форум, Генеза. — 2009 р.
Мова для першокласника Василенко М.С.Видавництво:Освіта. — 2009 р.
Над уроком працювали:
Цесорева Г.В.
Молчан В.В.
Пилипенко В.В.
Відредаговано і надіслано Пилипенко В.В.


Поставить вопрос о современном образовании, выразить идею или решить назревшую проблему Вы можете на Образовательном форуме, где на международном уровне собирается образовательный совет свежей мысли и действия. Создав блог, Вы не только повысите свой статус, как компетентного преподавателя, а и сделаете весомый вклад в развитие школы будущего. Гильдия Лидеров Образования открывает двери для специалистов  высшего ранга и приглашает к сотрудничеству в направлении создания лучших в мире школ.

Предмети > Українська мова > Українська мова 1 клас