<br>Урок зв'язного мовлення для 1 класу.Копильчук Надія Василівна, учитель початкових класів. Хімчинська школа Косівського району Івано-Франківської обл.<br>Урок з розвитку зв'язного мовлення для початкової школи. Стадник Валентина Михайлівна, учитель початкових класів. Смілянська школа № 13 Черкаської обл.<br>Урок на тему: Велика буква у назвах міст, сіл, вулиць та річок. Відкритий урок у початковій школі. О. Кондик <br><br>"Українська енциклопедія" імені М. П. Бажана. <br><br>Буквар (підручник) Прищепа К.С.,Колесниченко В.І.Видавництво: Форум, Генеза. — 2009 р. <br><br>Мова для першокласника Василенко М.С.Видавництво:Освіта. — 2009 р.<br>Відредаговано та надіслано Пилипенко В.В.<br><br> Если у вас есть исправления или предложения к данному уроку, [http://xvatit.com/index.php?do=feedback напишите нам].
+
<br>Урок зв'язного мовлення для 1 класу.Копильчук Надія Василівна, учитель початкових класів. Хімчинська школа Косівського району Івано-Франківської обл.<br>Урок з розвитку зв'язного мовлення для початкової школи. Стадник Валентина Михайлівна, учитель початкових класів. Смілянська школа № 13 Черкаської обл.<br>Урок на тему: Велика буква у назвах міст, сіл, вулиць та річок. Відкритий урок у початковій школі. О. Кондик <br><br>"Українська енциклопедія" імені М. П. Бажана. <br><br>Буквар (підручник) Прищепа К.С.,Колесниченко В.І.Видавництво: Форум, Генеза. — 2009 р. <br><br>Мова для першокласника Василенко М.С.Видавництво:Освіта. — 2009 р.<br>Відредаговано та надіслано Пилипенко В.В.<br><br> ---
+
+
'''<u>Над уроком працювали</u>'''
+
+
Копильчук Н. В.
+
+
Стадник В. М.
+
+
О. Кондик
+
+
Жолник Р.М.
+
Пилипенко В.В.
+
----
+
+
+
+
Поставить вопрос о современном образовании, выразить идею или решить назревшую проблему Вы можете на [http://xvatit.com/forum/ '''Образовательном форуме'''], где на международном уровне собирается образовательный совет свежей мысли и действия. Создав [http://xvatit.com/club/blogs/ '''блог,'''] Вы не только повысите свой статус, как компетентного преподавателя, но и сделаете весомый вклад в развитие школы будущего. [http://xvatit.com/school/guild/ '''Гильдия Лидеров Образования'''] открывает двери для специалистов высшего ранга и приглашает к сотрудничеству в направлении создания лучших в мире школ.<br>
+
-
Если вы хотите увидеть другие корректировки и пожелания к урокам, смотрите здесь - [http://xvatit.com/forum/ Образовательный форум].
Засвоїти букву у. Розширити уявлення про слово, озна¬йомити зі звуковою схемою слів, навчити складати речен¬ня, показати, що мова складається з речень.
Тип уроку:
навчально - виховний
Хід уроку:
Робота над раніше вивченим матеріалом.
- Скласти з розрізної азбуки слово оса. - Назвати голосні (о, а), скільки складів? - А [с] - ? - Звук [с] приголосний. - Повторимо: о, а - голосні; [с] -приголосний. - Яка перша буква в слові? Друга - ? третя - ?
Робота над новим матеріалом
Закрийте очі, діти, (вчитель міняє а на у). А тепер відкрийте. Яку зміну ви побачили в слові? Хто може прочитати слово? ( О – су). - Який звук ви почули в кінці слова? - Яку букву ви побачили? - Звук [у] голосний чи приголосний?
Виліпимо букви У у із пластиліну. - Буква У складається з двох елементів: одна пряма паличка заокруглена внизу, а друга більша.
Надрукуємо букви У у в зошиті.
А тепер надрукуємо слова: оса, осу, ау, уа. - Які букви розрізняють ці слова? Накреслимо звукову схему до цих слів. (кружечок означає голосний звук; рисочка - приголосний звук. Схема буде така: о-о, о-о, оо, оо)
Ми з вами подивились мультфільм про удава. Тепер опишіть удава, який він?
Фізкультхвилинка.
Хоровод: Маринка йшла, йшла, йшла, на урок прийшла. Сіла за парту, читала, писала, додому прийшла. В школі діти вчаться, уважно слухають вчительку, малюють, співають, жи¬вуть весело. Я прочитаю вам віршик, а ви уважно запам’ятаєте та назвете слова на букву у: Учись любити Учись любити все навколо себе: Траву і квіти, кущик, деревце. Жучка і пташку, і блакитне небо, І синьооке чисте джерельце. Усе прийшло на білий світ, щоб жити, Щоб дарувати радість і красу. Учися дивуватись і любити Чистеньку, мов перлиночка, росу. Поглянь на світ — це дивовижна казка! А квіти — це, мабуть, душа землі. У кожній з них струмить любов і ласка, Вони неначе діточки малі. Яка земля! Чарівна, пречудова! Вона нам мати. Ми — її дитя! Летить на землю весняна обнова, Бурлить, вирує на землі життя!
Відгадайте загадку.
Ось до класу всіх скликає Голосистий цей дзвінок. І ми радо поспішаєм Не в садок, а на ... (урок) - Давайте ще раз скажемо слово урок. - Який звук ви почули на початку слова? - Він голосний чи приголосний? - Розділимо слово на склади: у - рок. - Назвіть перший склад; другий склад. - Який з них наголошений?
Знайдіть букву У: Вивчимо віршик:
Уранці йдуть учитись учні. Учителька у школі жде. Улянці нашій аж незручно: Чому ж вона туди не йде?
А зараз ми трішки відпочинемо і переглянемо мультфільм, ваше завдання запам’ятатиякомога більше слів на букву У:
Са - са - са - прилетіла оса. Су - су - су - не чіпайте осу.
Завдання на увагу.
Дівчинка вирізає букви, а чи є серед них буква У?
Підсумок.
Дізналися, що мова складається зі слів, які об’єд¬нуються в речення, складали схе¬ми слів, речень. Вивчили букву "У".
Список використаних джерел:
Урок зв'язного мовлення для 1 класу.Копильчук Надія Василівна, учитель початкових класів. Хімчинська школа Косівського району Івано-Франківської обл. Урок з розвитку зв'язного мовлення для початкової школи. Стадник Валентина Михайлівна, учитель початкових класів. Смілянська школа № 13 Черкаської обл. Урок на тему: Велика буква у назвах міст, сіл, вулиць та річок. Відкритий урок у початковій школі. О. Кондик
"Українська енциклопедія" імені М. П. Бажана.
Буквар (підручник) Прищепа К.С.,Колесниченко В.І.Видавництво: Форум, Генеза. — 2009 р.
Мова для першокласника Василенко М.С.Видавництво:Освіта. — 2009 р. Відредаговано та надіслано Пилипенко В.В.
---
Над уроком працювали
Копильчук Н. В.
Стадник В. М.
О. Кондик
Жолник Р.М.
Пилипенко В.В.
Поставить вопрос о современном образовании, выразить идею или решить назревшую проблему Вы можете на Образовательном форуме, где на международном уровне собирается образовательный совет свежей мысли и действия. Создав блог, Вы не только повысите свой статус, как компетентного преподавателя, но и сделаете весомый вклад в развитие школы будущего. Гильдия Лидеров Образования открывает двери для специалистов высшего ранга и приглашает к сотрудничеству в направлении создания лучших в мире школ.