Версия 12:11, 9 ноября 2011Гіпермаркет Знань>>Німецька мова Визначення термінуНімецька мова— мова, яка належить до германської групи мов, індоєвропейської сім'ї мов, є державною мовою в Федеративній Республіці Німеччина, Австрії, Швейцарії, Ліхтенштейні, Люксембурзі та Бельгії. Німецька мова є однією з найвідоміших та найпопулярніших мов у світі, після англійської вона є найпоширенішою по кількості наукових праць, художніх творів та публіцистичних текстів. У другій половині ХІХ ст. — на початку ХХ ст. німецька мова була чи не найпопулярнішою мовою вчених. Історія німецької мови У німецькому мовному ареалі протягом усього середньовіччя панувала територіальна роздробленість політичних структур. Тиким чином , це сприяло паралельному розвитку великого числа різних діалектів німецької. Важливі регіональні особливості вживання мови ускладнювали процес створення культурної цілісності і спонукали поетів початку XIII-го століття ухилятися діалектних форм з метою розширення кола потенційних читачів, що розглядається першою спробою створення загальнонімецької мови. Виділяють такі періоди: • 750 - 1050 рр. : давньоверхньонімецька мова Althochdeutsch • 1050 - 1350 рр.: середньоверхньонімецька мова Mittelhochdeutsch • 1350 - 1650 рр.: ранньоверхньонімецька мова Frühneuhochdeutsch • З 1650 до цього часу: нововерхньонімецька мова, сучасна німецька мова Neuhochdeutsch
Німецький алфавіт: A [´a:] B [be:] C [tse:] D [de:] E [’e:] F [’*f] G [ge:] H [ha:] I [’i:] J [j1t] K [ka:] L [’*l] M [’*m] N [’*n] O [’o:] P [pe:] Q [ku:] R [’*r:] S [’*s] ß [’*s´ts*t] T [te:] U [’u:] V [fa)o] W [ve:] X [’ks] Y [’ypsil1n] Z [ts*t] В 1781 році вийшов перший великий словник німецької мови, виданий Йоганном Крістофом Аделунгом . В 1852 Брати Грімм почали створення великого Словника німецької мови (Deutsches Wörterbuch ), який був завершений лише в 1961. Німецький правопис сформувався протягом XIX століття. Значного прориву у створенні спільного правопису було досягнуто в 1880 завдяки Конраду Дудену, який випустив «Орфографічний словник німецької мови». В 1901 цей словник був у дещо зміненій формі засвідчено основою німецького офіційного правопису. Наприкінці XX століття керівники німецькомовних країн - ФРН, Австрії, Швейцарії та Ліхтенштейна, а також представники Італії, Румунії та Угорщини прийняли рішення про проведення реформи німецької орфографії. Її планували закінчити в серпні 2005. В 1999 Німеччина перейшла на нову орфографію, але вже через рік повернулася до звичного правопису. Згідно з опитуваннями, лише 38% населення ФРН знайомі з новими правилами, що призвело до надзвичайної плутанини. Самі чиновники також порушують нові правила, навіть в офіційних документах. Ця проблема стала предметом внутрішньопартійної боротьби. З 1 серпня 2007 набув чинності остаточний варіант закону про реформу німецького правопису, який спростив письмову мову. Нові правила пунктуації й орфографії є обов'язковими для всіх без винятку державних установ і установ системи освіти. Реформа відмінила 87 з 212 правил орфографії. Окремі слова, що писалися з великої літери, повинні тепер писатися з малої й навпаки. Замість 52 правил пунктуації залишилося лише 12. 1 липня 1996 у Відні було прийнято рішення про реформу письмової німецької мови під час зустрічі міністрів культури німецькомовних країн. На розробку оновлених правил експерти витратили більше десяти років. Офіційною німецька мова є в Німеччині (близько 80 млн носіїв), Австрії (7,5 млн носіїв), Ліхтенштейні, як одна з офіційних мов: у Італії (на рівні регіону Південний Тіроль, поряд з італійською), Люксембурзі , Бельгії, Швейцарії .
|
Авторські права | Privacy Policy |FAQ | Партнери | Контакти | Кейс-уроки
© Автор системы образования 7W и Гипермаркета Знаний - Владимир Спиваковский
При использовании материалов ресурса
ссылка на edufuture.biz обязательна (для интернет ресурсов -
гиперссылка).
edufuture.biz 2008-© Все права защищены.
Сайт edufuture.biz является порталом, в котором не предусмотрены темы политики, наркомании, алкоголизма, курения и других "взрослых" тем.
Ждем Ваши замечания и предложения на email:
По вопросам рекламы и спонсорства пишите на email: