|
|
Строка 1: |
Строка 1: |
- | Мета: <br>1. Закріпити правила додавання і віднімання багатозначних чисел в стовпчик, вміння розв’язувати задачі. <br>2. Знання нумерації багатозначних чисел: читання, запис, порівняння, розкладання у вигляді суми розрядних доданків. <br>3. Виховання відчуття колективізму, взаємодопомоги, дружби. <br>4. Розвивати творчі здібності і логічне мислення. <br>Необхідне забезпечення:<br> <br>Роздатковий матеріал, таблиця на розвиток уваги « Не зіб’юсь», комп’ютер, листки для математичного диктанту, таблиця « Римська нумерація», роздаткові листки для групової роботи з завданнями.<br><br><br> План уроку:<br>1.Організаційний момент, введення в урок.( 2хв.)<br>2. Математичний диктант.( 5 хв.)<br>3. Робота біля дошки,( 5хв.)<br>4.Робота над задачею( 5 хв.)<br>5. Робота з багатозначними числами.( 8 хв,)<br>6. Математичний марафон.( 7 хв.)<br>7. Фізкультхвилинка.(3хв.)<br>8. Групова робота (5хв.)<br>9. Підведення підсумків.(2 хв.)<br><br><br> Хід уроку: <br>1. Організаційний момент, введення в урок.<br>1) Організаційна хвилина. <br>Розумні очки дивляться на мене. Посміхнулися один одному.<br>- Молодці! Що візьмемо з собою на урок? (Розум, кмітливість, доброту, гарний настрій)<br>2) Одна хороша хвилина<br>Зробила одну хорошу справу, <br>Десять хороших хвилин <br>Зробили десять хороших справ.<br>А скільки хороших справ Можна зробити за цілий урок? (40)<br>- Дуже добре! Поставте на полях зошита собі за правильну швидку відповідь один бал. Я бажаю всім сьогодні зробити багато хороших справ. <br>А зараз гра на увагу- « Не зіб’юсь» ( Див. Додаток)<br> | + | Мета: <br>1. Закріпити правила додавання і віднімання багатозначних чисел в стовпчик, вміння розв’язувати задачі. <br>2. Знання нумерації багатозначних чисел: читання, запис, порівняння, розкладання у вигляді суми розрядних доданків. <br>3. Виховання відчуття колективізму, взаємодопомоги, дружби. <br>4. Розвивати творчі здібності і логічне мислення. <br>Необхідне забезпечення:<br> <br>Роздатковий матеріал, таблиця на розвиток уваги « Не зіб’юсь», комп’ютер, листки для математичного диктанту, таблиця « Римська нумерація», роздаткові листки для групової роботи з завданнями.<br><br><br> План уроку:<br>1.Організаційний момент, введення в урок.( 2хв.)<br>2. Математичний диктант.( 5 хв.)<br>3. Робота біля дошки,( 5хв.)<br>4.Робота над задачею( 5 хв.)<br>5. Робота з багатозначними числами.( 8 хв,)<br>6. Математичний марафон.( 7 хв.)<br>7. Фізкультхвилинка.(3хв.)<br>8. Групова робота (5хв.)<br>9. Підведення підсумків.(2 хв.)<br><br><br> Хід уроку: <br>1. Організаційний момент, введення в урок.<br>1) Організаційна хвилина. <br>Розумні очки дивляться на мене. Посміхнулися один одному.<br>- Молодці! Що візьмемо з собою на урок? (Розум, кмітливість, доброту, гарний настрій)<br>2) Одна хороша хвилина<br>Зробила одну хорошу справу, <br>Десять хороших хвилин <br>Зробили десять хороших справ.<br>А скільки хороших справ Можна зробити за цілий урок? (40)<br>- Дуже добре! Поставте на полях зошита собі за правильну швидку відповідь один бал. Я бажаю всім сьогодні зробити багато хороших справ. <br>А зараз гра на увагу- « Не зіб’юсь» ( Див. Додаток)<br> |
| | | |
| + | <br> |
| | | |
| + | 2. Математичний диктант.<br>- Запишіть найменше натуральне число. (1)<br>- Найбільше натуральне число.(Немає такого числа, діти повинні залишити порожнє місце)<br>- Скільки нулів у мільйона? (Шість)<br>- Найбільше шестизначне число (999999)<br>- Найменше шестизначне число (100000)<br>- Запишіть наступне число після числа 999. (1000)<br>- Я задумала два числа. Коли я їх перемножу, то отримаю нуль, а коли складу, то отримаю найбільше тризначне число, записане навпаки. Які числа я задумала? (0 і 666)<br>- Яке число вийде, якщо з найменшого чотиризначного числа прибрати його половину? (500)<br>- 50000 зменшите на 1.<br>- На скільки найменше чотиризначне число більше найменшого тризначного числа?(1000-100=900)<br>Взаємоперевірка.<br>(Діти міняються аркушами.. За кожну правильну відповідь ставлять знак “+”. Знов діти міняються зошитами, дивляться свої результати) <br>Підніміть руку ті, у кого в зошиті всі знаки “+”. Молодці!. Порадіємо за них. Поставте 12 балів.<br> |
| | | |
- | 2. Математичний диктант.<br>- Запишіть найменше натуральне число. (1)<br>- Найбільше натуральне число.(Немає такого числа, діти повинні залишити порожнє місце)<br>- Скільки нулів у мільйона? (Шість)<br>- Найбільше шестизначне число (999999)<br>- Найменше шестизначне число (100000)<br>- Запишіть наступне число після числа 999. (1000)<br>- Я задумала два числа. Коли я їх перемножу, то отримаю нуль, а коли складу, то отримаю найбільше тризначне число, записане навпаки. Які числа я задумала? (0 і 666)<br>- Яке число вийде, якщо з найменшого чотиризначного числа прибрати його половину? (500)<br>- 50000 зменшите на 1.<br>- На скільки найменше чотиризначне число більше найменшого тризначного числа?(1000-100=900)<br>Взаємоперевірка.<br>(Діти міняються аркушами.. За кожну правильну відповідь ставлять знак “+”. Знов діти міняються зошитами, дивляться свої результати) <br>Підніміть руку ті, у кого в зошиті всі знаки “+”. Молодці!. Порадіємо за них. Поставте 12 балів.<br>
| + | <br> |
| | | |
| + | 3. Робота біля дошки<br>1.Повторення римської нумерації<br> ( Див.додаток)<br>2.Математичні гірлянди. <br>( Колективний аналіз, визначеня найкращого математика ).<br>( Див. Додаток)<br><br>4. Робота над задачею.<br>Колективний аналіз короткого запису.<br>Складання умови за коротким записом.<br>Самостійне розв’язування в зошиті.<br>Взаємоперевірка., порівняння дій з комп’ютером.<br><br> <br>[[Image:V.jpeg]] |
| | | |
| + | <br> |
| | | |
- | 3. Робота біля дошки<br>1.Повторення римської нумерації<br> ( Див.додаток)<br>2.Математичні гірлянди. <br>( Колективний аналіз, визначеня найкращого математика ).<br>( Див. Додаток)<br><br>4. Робота над задачею.<br>Колективний аналіз короткого запису.<br>Складання умови за коротким записом.<br>Самостійне розв’язування в зошиті.<br>Взаємоперевірка., порівняння дій з комп’ютером.<br><br> <br>[[Image:v.jpeg]]
| + | [[Image:V1.jpeg]]<br><br><br>5. Робота з багатозначними числами <br>1) Запис чисел в зошиті <br>а) 2063. <br>Завдання <br>- підкресліть одиниці десятків <br>- яку цифру підкреслили? (6)<br>- це одиниця якого класу? <br>б) 408100<br>- підкресліть одиниці тисяч<br>- скільки одиниць тисяч в записі цього числа?<br>- Це одиниці якого класу? <br>в) 506099<br>- підкресліть сотні тисяч <br>- скільки сотень тисяч?<br>- Одиниці яких розрядів відсутні?<br>г) 1000200<br>- підкресліть одиниці мільйонів<br>- це одиниці якого класу?<br>- Скільки нулів в записі цього числа? <br>2) Представте усно, будь ласка, всі числа у вигляді суми розрядних доданків.<br>2063=2000+60+3<br>408100=400000+8000+100<br>506099=500000+6000+90+9<br>1000200=1000000+200 <br> |
| | | |
| + | <br> |
| | | |
| + | 6. Математичний марафон<br>(усно) (Завдання для сильних)<br>1. Пригадали найменше тризначне число.(100) <br>2. Зменшите його наполовину. (50) <br>3. Розділите отримане число на 10. (5) <br>4. Збільште в 7 разів. (35) <br>5. Додайте найменше натуральне число.(36) <br>6. Зменшите в 6 разів. (6) <br>7. Додайте стільки ж. (12) <br>8. Збільште в 3 рази. (36) <br>9. Помножте на 10. (360)<br>Запишіть число, яке ви отримали, в зошит. <br>Яке число вийшло? Підніміться всі, у кого відповідь 360. <br><br>7. Фізкультурна хвилинка.<br>Права рука на лоб, ліва, - на потиличну частину. Увага на пульсацію під руками на лобі. Потім слухаємо пульс під руками в потиличній частині. <br>Поміняли руки. Вправу повторили. <br>Помасажували крапки біля “вілочкової” кости. (Управо, вліво) <br>Танцювальні перехресні рухи: ліве коліно зачіпаємо правим зігнутим ліктем, а лівим ліктем - праве коліно.<br>Вільні стрибки (На двох ногах із закритими очима) <br>“Набір енергії” <br>Один - Руки через сторони вгору. (Вдих, набрали енергію).<br>Два - Руки опускаємо, складаємо їх на пупку, видих в пупок. <br>8.Групова робота<br>Діти розв’язують приклади в групах та розшифровують прислів’я , робота над змістом прислів’я.<br>« ГОТУЙ САНИ ЛІТОМ »<br>Перевірка.<br><br>-Як додаються і віднімаються багатозначні числа? (Як і тризначні). <br>Хто відповість яка тема нашого сьогоднішнього уроку?(Складання і віднімання багатозначних чисел)<br>А навіщо треба уміти складати і віднімати багатозначні числа? (Відповіді дітей) <br> |
| | | |
- | [[Image:v1.jpeg]]<br><br><br>5. Робота з багатозначними числами <br>1) Запис чисел в зошиті <br>а) 2063. <br>Завдання <br>- підкресліть одиниці десятків <br>- яку цифру підкреслили? (6)<br>- це одиниця якого класу? <br>б) 408100<br>- підкресліть одиниці тисяч<br>- скільки одиниць тисяч в записі цього числа?<br>- Це одиниці якого класу? <br>в) 506099<br>- підкресліть сотні тисяч <br>- скільки сотень тисяч?<br>- Одиниці яких розрядів відсутні?<br>г) 1000200<br>- підкресліть одиниці мільйонів<br>- це одиниці якого класу?<br>- Скільки нулів в записі цього числа? <br>2) Представте усно, будь ласка, всі числа у вигляді суми розрядних доданків.<br>2063=2000+60+3<br>408100=400000+8000+100<br>506099=500000+6000+90+9<br>1000200=1000000+200 <br>
| + | <br> |
| | | |
| + | 9. Підведення підсумків уроку. <br><br>Хто набрав балів більш за всіх?<br>Оцінювання.<br>Спасибі всім за урок!<br><br>Використана література:<br>1.Журнали « Початкова школа», « Розкажіть онуку»<br>2.М. Богданович « Математичні джерельця».<br> |
| | | |
- | | + | [[категория: Додавання і віднімання багатоцифрових чисел. Конспект уроку і опорний каркас]] |
- | 6. Математичний марафон<br>(усно) (Завдання для сильних)<br>1. Пригадали найменше тризначне число.(100) <br>2. Зменшите його наполовину. (50) <br>3. Розділите отримане число на 10. (5) <br>4. Збільште в 7 разів. (35) <br>5. Додайте найменше натуральне число.(36) <br>6. Зменшите в 6 разів. (6) <br>7. Додайте стільки ж. (12) <br>8. Збільште в 3 рази. (36) <br>9. Помножте на 10. (360)<br>Запишіть число, яке ви отримали, в зошит. <br>Яке число вийшло? Підніміться всі, у кого відповідь 360. <br><br>7. Фізкультурна хвилинка.<br>Права рука на лоб, ліва, - на потиличну частину. Увага на пульсацію під руками на лобі. Потім слухаємо пульс під руками в потиличній частині. <br>Поміняли руки. Вправу повторили. <br>Помасажували крапки біля “вілочкової” кости. (Управо, вліво) <br>Танцювальні перехресні рухи: ліве коліно зачіпаємо правим зігнутим ліктем, а лівим ліктем - праве коліно.<br>Вільні стрибки (На двох ногах із закритими очима) <br>“Набір енергії” <br>Один - Руки через сторони вгору. (Вдих, набрали енергію).<br>Два - Руки опускаємо, складаємо їх на пупку, видих в пупок. <br>8.Групова робота<br>Діти розв’язують приклади в групах та розшифровують прислів’я , робота над змістом прислів’я.<br>« ГОТУЙ САНИ ЛІТОМ »<br>Перевірка.<br><br>-Як додаються і віднімаються багатозначні числа? (Як і тризначні). <br>Хто відповість яка тема нашого сьогоднішнього уроку?(Складання і віднімання багатозначних чисел)<br>А навіщо треба уміти складати і віднімати багатозначні числа? (Відповіді дітей) <br>
| + | |
- | | + | |
- | | + | |
- | | + | |
- | 9. Підведення підсумків уроку. <br><br>Хто набрав балів більш за всіх?<br>Оцінювання.<br>Спасибі всім за урок!<br><br>Використана література:<br>1.Журнали « Початкова школа», « Розкажіть онуку»<br>2.М. Богданович « Математичні джерельця».<br>
| + | |
Текущая версия на 11:31, 3 декабря 2009
Мета: 1. Закріпити правила додавання і віднімання багатозначних чисел в стовпчик, вміння розв’язувати задачі. 2. Знання нумерації багатозначних чисел: читання, запис, порівняння, розкладання у вигляді суми розрядних доданків. 3. Виховання відчуття колективізму, взаємодопомоги, дружби. 4. Розвивати творчі здібності і логічне мислення. Необхідне забезпечення: Роздатковий матеріал, таблиця на розвиток уваги « Не зіб’юсь», комп’ютер, листки для математичного диктанту, таблиця « Римська нумерація», роздаткові листки для групової роботи з завданнями.
План уроку: 1.Організаційний момент, введення в урок.( 2хв.) 2. Математичний диктант.( 5 хв.) 3. Робота біля дошки,( 5хв.) 4.Робота над задачею( 5 хв.) 5. Робота з багатозначними числами.( 8 хв,) 6. Математичний марафон.( 7 хв.) 7. Фізкультхвилинка.(3хв.) 8. Групова робота (5хв.) 9. Підведення підсумків.(2 хв.)
Хід уроку: 1. Організаційний момент, введення в урок. 1) Організаційна хвилина. Розумні очки дивляться на мене. Посміхнулися один одному. - Молодці! Що візьмемо з собою на урок? (Розум, кмітливість, доброту, гарний настрій) 2) Одна хороша хвилина Зробила одну хорошу справу, Десять хороших хвилин Зробили десять хороших справ. А скільки хороших справ Можна зробити за цілий урок? (40) - Дуже добре! Поставте на полях зошита собі за правильну швидку відповідь один бал. Я бажаю всім сьогодні зробити багато хороших справ. А зараз гра на увагу- « Не зіб’юсь» ( Див. Додаток)
2. Математичний диктант. - Запишіть найменше натуральне число. (1) - Найбільше натуральне число.(Немає такого числа, діти повинні залишити порожнє місце) - Скільки нулів у мільйона? (Шість) - Найбільше шестизначне число (999999) - Найменше шестизначне число (100000) - Запишіть наступне число після числа 999. (1000) - Я задумала два числа. Коли я їх перемножу, то отримаю нуль, а коли складу, то отримаю найбільше тризначне число, записане навпаки. Які числа я задумала? (0 і 666) - Яке число вийде, якщо з найменшого чотиризначного числа прибрати його половину? (500) - 50000 зменшите на 1. - На скільки найменше чотиризначне число більше найменшого тризначного числа?(1000-100=900) Взаємоперевірка. (Діти міняються аркушами.. За кожну правильну відповідь ставлять знак “+”. Знов діти міняються зошитами, дивляться свої результати) Підніміть руку ті, у кого в зошиті всі знаки “+”. Молодці!. Порадіємо за них. Поставте 12 балів.
3. Робота біля дошки 1.Повторення римської нумерації ( Див.додаток) 2.Математичні гірлянди. ( Колективний аналіз, визначеня найкращого математика ). ( Див. Додаток)
4. Робота над задачею. Колективний аналіз короткого запису. Складання умови за коротким записом. Самостійне розв’язування в зошиті. Взаємоперевірка., порівняння дій з комп’ютером.

5. Робота з багатозначними числами 1) Запис чисел в зошиті а) 2063. Завдання - підкресліть одиниці десятків - яку цифру підкреслили? (6) - це одиниця якого класу? б) 408100 - підкресліть одиниці тисяч - скільки одиниць тисяч в записі цього числа? - Це одиниці якого класу? в) 506099 - підкресліть сотні тисяч - скільки сотень тисяч? - Одиниці яких розрядів відсутні? г) 1000200 - підкресліть одиниці мільйонів - це одиниці якого класу? - Скільки нулів в записі цього числа? 2) Представте усно, будь ласка, всі числа у вигляді суми розрядних доданків. 2063=2000+60+3 408100=400000+8000+100 506099=500000+6000+90+9 1000200=1000000+200
6. Математичний марафон (усно) (Завдання для сильних) 1. Пригадали найменше тризначне число.(100) 2. Зменшите його наполовину. (50) 3. Розділите отримане число на 10. (5) 4. Збільште в 7 разів. (35) 5. Додайте найменше натуральне число.(36) 6. Зменшите в 6 разів. (6) 7. Додайте стільки ж. (12) 8. Збільште в 3 рази. (36) 9. Помножте на 10. (360) Запишіть число, яке ви отримали, в зошит. Яке число вийшло? Підніміться всі, у кого відповідь 360.
7. Фізкультурна хвилинка. Права рука на лоб, ліва, - на потиличну частину. Увага на пульсацію під руками на лобі. Потім слухаємо пульс під руками в потиличній частині. Поміняли руки. Вправу повторили. Помасажували крапки біля “вілочкової” кости. (Управо, вліво) Танцювальні перехресні рухи: ліве коліно зачіпаємо правим зігнутим ліктем, а лівим ліктем - праве коліно. Вільні стрибки (На двох ногах із закритими очима) “Набір енергії” Один - Руки через сторони вгору. (Вдих, набрали енергію). Два - Руки опускаємо, складаємо їх на пупку, видих в пупок. 8.Групова робота Діти розв’язують приклади в групах та розшифровують прислів’я , робота над змістом прислів’я. « ГОТУЙ САНИ ЛІТОМ » Перевірка.
-Як додаються і віднімаються багатозначні числа? (Як і тризначні). Хто відповість яка тема нашого сьогоднішнього уроку?(Складання і віднімання багатозначних чисел) А навіщо треба уміти складати і віднімати багатозначні числа? (Відповіді дітей)
9. Підведення підсумків уроку.
Хто набрав балів більш за всіх? Оцінювання. Спасибі всім за урок!
Використана література: 1.Журнали « Початкова школа», « Розкажіть онуку» 2.М. Богданович « Математичні джерельця».
Предмети > Математика > Математика 4 клас > Додавання і віднімання багатоцифрових чисел > Додавання і віднімання багатоцифрових чисел. Конспект уроку і опорний каркас
|