KNOWLEDGE HYPERMARKET


Тематичне оцінювання №1. Повні уроки
Строка 1: Строка 1:
-
'''[[Гіпермаркет Знань - перший в світі!|Гіпермаркет Знань]]&gt;&gt;[[Біологія|Біологія]]&gt;&gt;[[Біологія 8 клас. Повні уроки]]&gt;&gt;Біологія: Тематичне оцінювання №1. Повні уроки'''<br><br>'''''Мета уроку:'''''<br>  
+
'''[[Гіпермаркет Знань - перший в світі!|Гіпермаркет Знань]]&gt;&gt;[[Біологія|Біологія]]&gt;&gt;[[Біологія 8 клас. Повні уроки]]&gt;&gt;Біологія: Тематичне оцінювання №1. Повні уроки'''<br>  
-
'''Продовжити формування умінь працювати з тестовими матеріалами.'''''<b><br>Хід уроку<br>Частина 1.</b>''<br>[[Image:Bio8 9 1.jpg]]&nbsp;  
+
== Мета уроку ==
 +
 
 +
*Продовжити формування умінь працювати з тестовими матеріалами.
 +
 
 +
== Хід уроку ==
 +
 
 +
=== Частина 1 ===
 +
 
 +
<br>[[Image:Bio8 9 1.jpg|320px|Різномаїття тваринного світу]]&nbsp;  
''Малюнок 1''  
''Малюнок 1''  
 +
<br>
 +
 +
{{#ev:youtube|HQbiOSxxRzU}}<br>
 +
 +
''В''''ідео 1. Різномаїття тваринного світу.''<br>'''<br>Оберіть правильну відповідь:'''
 +
 +
<br>1. У травній системі відбувається: <br>а) тільки всмоктування живильних речовин <br>б) лише перетравлювання поживних речовин <br>в) перетравлювання і всмоктування поживних речовин <br>г) надходження, перетравлення і всмоктування поживних речовин<br><br>2. До органів травної системи риби відноситься (ятся): <br>а) хвостовій плавник <br>б) зябра <br>в) ротова полость<br>г) почки<br><br>3. Товста кишка входить до складу: <br>а) видільної системи <br>б) дихальної системи <br>в) ендокринної системи <br>м) травної системи<br><br>4. Надходження в усі органи тварини поживних речовин забезпечує: <br>а) опорно-рухова система <br>б) травнева система<br>в) ендокринна система <br>г) кровоносна система <br><br>5. Дихальна система комахи представлена: <br>а) легкими <br>б) зябрами <br>в) трахеями<br>г) кишечником<br><br>6. В організм річкового окуня кисень надходить: <br>а) з легенів у кров <br>б) із крові в м'язи <br>в) з крові в жабри<br>г) з кишечнику в кровь<br><br>7. Розщеплення вуглеводів, в результаті якого виділяється енергія, в організмі птиці відбувається: <br>а) в легенях <br>б) в кишечнику <br>в) у міжклітинній речовині кісток <br>г) в усіх клітинах організму<br><br>8.&nbsp;&nbsp;&nbsp; За допомогою кровоносної системи в організмі їжака здійснюється перенесення: <br>а) хлорофілу <br>б) нервових клітин <br>в) неперетравленої їжі <br>г) вуглекислого газу <br><br>9. До опорно-рухової системи кита відносяться: <br>а) м'язи, які рухають хвостом <br>б) серцевий м'яз <br>в) легкені <br>г) головний мозок<br><br>10. Гормони доставляє до органів: <br>а) нервова система <br>б) кров <br>в) дихальна система <br>г) травна система <br><br>11. Всі частини організму тварини - клітини, тканини, органи, системи органів - працюють злагоджено,як єдине ціле, завдяки: <br>а) тільки ендокринній системі <br>б) лише нервовій системі <br>в) тільки органам почуттів і головного мозку <br>г) нервової та ендокринної системи. <br>
 +
 +
=== Частина 2 ===
 +
 +
 +
 +
Розгляньте малюнок і дайте відповідь на запитання тесту.<br>[[Image:Bio8 9 21.jpg|320px|Клітина]]<br>''Малюнок 2.''<br><br>1. Ця клітина <br>-&nbsp;&nbsp;&nbsp; рослинна<br>-&nbsp;&nbsp;&nbsp; тваринна<br>-&nbsp;&nbsp;&nbsp; грибна<br>-&nbsp;&nbsp;&nbsp; прокаріотична <br><br>2. Під номером 1 на малюнку:<br>- пластида <br>- плазміда<br>- лізосома <br>- мітохондрія<br><br>3. Під номером 2:<br>- плазматична мембрана<br>- шорсткий ендоплазматичний ретикулум<br>- гладкий ендоплазматичний ретікулум<br>- мікротрубочки <br><br>&nbsp;4. Під номером 3:<br>- плазматична мембрана<br>- гладкий ендоплазматичний ретикулум<br>-&nbsp;&nbsp; шорсткий ендоплазматичний ретикулум<br>-&nbsp; лізосоми<br><br>5. Під номером 4<br>- ядерце<br>- ядерна пора<br>-&nbsp; рибосома<br>- нуклеосома<br><br>&nbsp;6. Під номером 5<br>- гранули запасних речовин<br>-&nbsp; інтерфазні хромосоми- в ядрі <br>- метафазні хромосоми в ядрі <br>- нуклеосома<br><br>7. Численні органели під номером 6, позначені на малюнку крапками<br>- мітохондрії<br>- лізосоми<br>- білки-ферменти<br>- рибосоми <br><br>8. Під номером 7<br>- ядерна пора<br>- іонний канал у плазматичнії мембрані<br>- хромосома<br>- нуклеосома<br><br>9.Під номером 8<br>-&nbsp;&nbsp;&nbsp; джгутики в розрізі<br>-&nbsp;&nbsp;&nbsp; &nbsp;розвиваються джгутики<br>-&nbsp;&nbsp;&nbsp; &nbsp;центріолі<br>-&nbsp;&nbsp;&nbsp; &nbsp;мікротрубочки <br>10.Під номером 9<br>-&nbsp;&nbsp;&nbsp; мітотичний апарат<br>-&nbsp;&nbsp;&nbsp; апарат Гольджі<br>-&nbsp;&nbsp;&nbsp; &nbsp;ендоплазматична мережа<br>-&nbsp;&nbsp;&nbsp; &nbsp;мікрофіламенти<br><br>11. Під номером 10 <br>- мезосоми<br>-&nbsp; рибосоми<br>-&nbsp; аутосоми<br>- лізосоми
 +
 +
<br>12. Деталі будови клітини, зображені на цьому малюнку, можна побачити<br>- у світловий мікроскоп при великому збільшенні<br>- в світловий мікроскоп з використанням радіоактивної мітки<br>- тільки в делящейся клітині <br>-&nbsp; тільки в електронний мікроскоп<br>
-
{{#ev:youtube|HQbiOSxxRzU}} ''Відео 1. Різномаїття тваринного світу.''<br><br>Оберіть правильну відповідь:
+
=== Частина 3 ===
-
<br>1. У травній системі відбувається: <br>а) тільки всмоктування живильних речовин <br>б) лише перетравлювання поживних речовин <br>в) перетравлювання і всмоктування поживних речовин <br>г) надходження, перетравлення і всмоктування поживних речовин<br><br>2. До органів травної системи риби відноситься (ятся): <br>а) хвостовій плавник <br>б) зябра <br>в) ротова полость<br>г) почки<br><br>3. Товста кишка входить до складу: <br>а) видільної системи <br>б) дихальної системи <br>в) ендокринної системи <br>м) травної системи<br><br>4. Надходження в усі органи тварини поживних речовин забезпечує: <br>а) опорно-рухова система <br>б) травнева система<br>в) ендокринна система <br>г) кровоносна система <br><br>5. Дихальна система комахи представлена: <br>а) легкими <br>б) зябрами <br>в) трахеями<br>г) кишечником<br><br>6. В організм річкового окуня кисень надходить: <br>а) з легенів у кров <br>б) із крові в м'язи <br>в) з крові в жабри<br>г) з кишечнику в кровь<br><br>7. Розщеплення вуглеводів, в результаті якого виділяється енергія, в організмі птиці відбувається: <br>а) в легенях <br>б) в кишечнику <br>в) у міжклітинній речовині кісток <br>г) в усіх клітинах організму<br><br>8.&nbsp;&nbsp;&nbsp; За допомогою кровоносної системи в організмі їжака здійснюється перенесення: <br>а) хлорофілу <br>б) нервових клітин <br>в) неперетравленої їжі <br>г) вуглекислого газу <br><br>9. До опорно-рухової системи кита відносяться: <br>а) м'язи, які рухають хвостом <br>б) серцевий м'яз <br>в) легкені <br>г) головний мозок<br><br>10. Гормони доставляє до органів: <br>а) нервова система <br>б) кров <br>в) дихальна система <br>г) травна система <br><br>11. Всі частини організму тварини - клітини, тканини, органи, системи органів - працюють злагоджено,як єдине ціле, завдяки: <br>а) тільки ендокринній системі <br>б) лише нервовій системі <br>в) тільки органам почуттів і головного мозку <br>г) нервової та ендокринної системи. <br><br>'''''Частина 2.'''''<br>Розгляньте малюнок і дайте відповідь на запитання тесту.<br>[[Image:Bio8 9 21.jpg]]<br>''Малюнок 2.''<br><br>1. Ця клітина <br>-&nbsp;&nbsp;&nbsp; рослинна<br>-&nbsp;&nbsp;&nbsp; тваринна<br>-&nbsp;&nbsp;&nbsp; грибна<br>-&nbsp;&nbsp;&nbsp; прокаріотична <br><br>2. Під номером 1 на малюнку:<br>- пластида <br>- плазміда<br>- лізосома <br>- мітохондрія<br><br>3. Під номером 2:<br>- плазматична мембрана<br>- шорсткий ендоплазматичний ретикулум<br>- гладкий ендоплазматичний ретікулум<br>- мікротрубочки <br><br>&nbsp;4. Під номером 3:<br>- плазматична мембрана<br>- гладкий ендоплазматичний ретикулум<br>-&nbsp;&nbsp; шорсткий ендоплазматичний ретикулум<br>-&nbsp; лізосоми<br><br>5. Під номером 4<br>- ядерце<br>- ядерна пора<br>-&nbsp; рибосома<br>- нуклеосома<br><br>&nbsp;6. Під номером 5<br>- гранули запасних речовин<br>-&nbsp; інтерфазні хромосоми- в ядрі <br>- метафазні хромосоми в ядрі <br>- нуклеосома<br><br>7. Численні органели під номером 6, позначені на малюнку крапками<br>- мітохондрії<br>- лізосоми<br>- білки-ферменти<br>- рибосоми <br><br>8. Під номером 7<br>- ядерна пора<br>- іонний канал у плазматичнії мембрані<br>- хромосома<br>- нуклеосома<br><br>9.Під номером 8<br>-&nbsp;&nbsp;&nbsp; джгутики в розрізі<br>-&nbsp;&nbsp;&nbsp; &nbsp;розвиваються джгутики<br>-&nbsp;&nbsp;&nbsp; &nbsp;центріолі<br>-&nbsp;&nbsp;&nbsp; &nbsp;мікротрубочки <br>10.Під номером 9<br>-&nbsp;&nbsp;&nbsp; мітотичний апарат<br>-&nbsp;&nbsp;&nbsp; апарат Гольджі<br>-&nbsp;&nbsp;&nbsp; &nbsp;ендоплазматична мережа<br>-&nbsp;&nbsp;&nbsp; &nbsp;мікрофіламенти<br><br>11. Під номером 10 <br>- мезосоми<br>-&nbsp; рибосоми<br>-&nbsp; аутосоми<br>- лізосоми
 
-
<br>12. Деталі будови клітини, зображені на цьому малюнку, можна побачити<br>- у світловий мікроскоп при великому збільшенні<br>- в світловий мікроскоп з використанням радіоактивної мітки<br>- тільки в делящейся клітині <br>-&nbsp; тільки в електронний мікроскоп<br><br>'''''Частина 3.'''''<br>А тепер пригадаємо, які види тканин є в організмах тварин. Розглянемо уважно таблицю.<br>  
+
'''А тепер пригадаємо, які види тканин є в організмах тварин. Розглянемо уважно таблицю.'''<br>  
{| cellspacing="1" cellpadding="1" border="1" style="width: 565px; height: 274px;"
{| cellspacing="1" cellpadding="1" border="1" style="width: 565px; height: 274px;"
Строка 109: Строка 131:
-
</span>
 
-
<br> <br> <br> <br> <br>
 
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
</span>
| <!--[if gte mso 10]>
| <!--[if gte mso 10]>
<style>
<style>
Строка 167: Строка 229:
-
</span>
 
-
<br> <br> <br> <br> <br>
 
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
</span>
|-
|-
| &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; 2  
| &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; 2  
Строка 228: Строка 330:
-
</span>
 
-
<br> <br> <br> <br> <br>
 
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
</span>
| <!--[if gte mso 10]>
| <!--[if gte mso 10]>
<style>
<style>
Строка 286: Строка 428:
-
</span>
 
-
<br> <br> <br> <br> <br>
 
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
</span>
|-
|-
| &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; 3  
| &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; 3  
Строка 346: Строка 528:
-
</span>
 
-
<br> <br> <br> <br> <br>
 
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
</span>
| <!--[if gte mso 10]>
| <!--[if gte mso 10]>
<style>
<style>
Строка 404: Строка 626:
-
</span>
 
-
<br> <br> <br> <br> <br>
 
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
</span>
|-
|-
| &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; 4<br>  
| &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; 4<br>  
Строка 415: Строка 677:
|}
|}
-
<br><br>За наведеними ознаками учні дізнаються тканини тварин, позначені ціфрамі 1-4 <br>Відповідь: 1 - епітеліальна, 2 - сполучна, 3-м'язова, 4-нервова.<br><br>'''''Частина 4'''''. <br>Розгадайте кросворд. <br>[[Image:Bio8 9 3.jpg]]<br>''Малюнок 3.''<br>[[Image:Bio8 9 4.gif]]<br>Малюнок 4.
+
<br><br>За наведеними ознаками учні дізнаються тканини тварин, позначені ціфрамі 1-4 <br>Відповідь: 1 - епітеліальна, 2 - сполучна, 3-м'язова, 4-нервова.<br>  
 +
 
 +
=== Частина 4 ===
 +
 
 +
'''Розгадайте кросворд. '''<br>[[Image:Bio8 9 3.jpg|320px|Малюнок]]<br>''Малюнок 3.''
<br>Для того щоб розгадати кросворд, відгадайте загадки:<br>1.&nbsp;&nbsp;&nbsp; Он пятнистый, длинношеий,<br>Нет длинных ног его длиннее.<br>Ходит важно, словно граф,<br>Называется …(жираф)  
<br>Для того щоб розгадати кросворд, відгадайте загадки:<br>1.&nbsp;&nbsp;&nbsp; Он пятнистый, длинношеий,<br>Нет длинных ног его длиннее.<br>Ходит важно, словно граф,<br>Называется …(жираф)  
Строка 433: Строка 699:
<br>8.&nbsp;&nbsp;&nbsp; Пышный хвост торчит с верхушки,<br>Что за странная зверушка?<br>Щелкает орешки мелко.<br>Ну, конечно, это … (белка)  
<br>8.&nbsp;&nbsp;&nbsp; Пышный хвост торчит с верхушки,<br>Что за странная зверушка?<br>Щелкает орешки мелко.<br>Ну, конечно, это … (белка)  
-
<br>Прочитайте, яке слово вийшло у виділеному рядку?<br>[[Image:Bio8 9 5.gif]]<br>''Малюнок 5.''  
+
<br>Прочитайте, яке слово вийшло у виділеному рядку?''<br>''  
-
'''''Список використаних джерел'''''&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; <br>1.&nbsp;&nbsp;&nbsp; Каменский А. А., Криксунов Е. А., Пасечник В. В. Биология. Введение в общую биологию и экологию: Учеб. для 9 кл. общеобразоват. учеб. заведений. – 2-е изд., стереотип. – М.: Дрофа, 2008. – 304 с., ил.<br>2.&nbsp;&nbsp;&nbsp; Белова Н. И., Наумова Н. Н. Экология в мастерских. Метод. пособие. - СПб.: "Паритет", 2004. - 224 с.<br>3.&nbsp;&nbsp;&nbsp; Левонтин Р.К. Адаптация. –&nbsp; СПб.: Эволюция. М.<br>4.&nbsp;&nbsp;&nbsp; Бородюк Н. Р. Адаптация. Новое в приспособлении к окружающей среде. М.: «Глобус», 2008. — 88 с. <br>  
+
== Список використаних джерел ==
 +
 
 +
<br>''1.&nbsp;&nbsp;&nbsp; Каменский А. А., Криксунов Е. А., Пасечник В. В. Биология. Введение в общую биологию и экологию: Учеб. для 9 кл. общеобразоват. учеб. заведений. – 2-е изд., стереотип. – М.: Дрофа, 2008. – 304 с., ил.<br>2.&nbsp;&nbsp;&nbsp; Белова Н. И., Наумова Н. Н. Экология в мастерских. Метод. пособие. - СПб.: "Паритет", 2004. - 224 с.<br>3.&nbsp;&nbsp;&nbsp; Левонтин Р.К. Адаптация. –&nbsp; СПб.: Эволюция. М.<br>4.&nbsp;&nbsp;&nbsp; Бородюк Н. Р. Адаптация. Новое в приспособлении к окружающей среде. М.: «Глобус», 2008. — 88 с. <br>''
 +
 
 +
----
<br>  
<br>  
Строка 441: Строка 711:
''Відредаговано та надіслано Борисенко І. М.''  
''Відредаговано та надіслано Борисенко І. М.''  
-
<br> ----
+
<br>  
-
'''<u>Над уроком працювали</u>'''
+
----
 +
<br> '''Над уроком працювали'''
Борисенко і.  
Борисенко і.  
-
Бех О.П.
+
Бех О.П.  
 +
<br>
----
----

Версия 17:14, 25 сентября 2012

Гіпермаркет Знань>>Біологія>>Біологія 8 клас. Повні уроки>>Біологія: Тематичне оцінювання №1. Повні уроки

Содержание

Мета уроку

  • Продовжити формування умінь працювати з тестовими матеріалами.

Хід уроку

Частина 1


Різномаїття тваринного світу 

Малюнок 1



В'ідео 1. Різномаїття тваринного світу.

Оберіть правильну відповідь:


1. У травній системі відбувається:
а) тільки всмоктування живильних речовин
б) лише перетравлювання поживних речовин
в) перетравлювання і всмоктування поживних речовин
г) надходження, перетравлення і всмоктування поживних речовин

2. До органів травної системи риби відноситься (ятся):
а) хвостовій плавник
б) зябра
в) ротова полость
г) почки

3. Товста кишка входить до складу:
а) видільної системи
б) дихальної системи
в) ендокринної системи
м) травної системи

4. Надходження в усі органи тварини поживних речовин забезпечує:
а) опорно-рухова система
б) травнева система
в) ендокринна система
г) кровоносна система

5. Дихальна система комахи представлена:
а) легкими
б) зябрами
в) трахеями
г) кишечником

6. В організм річкового окуня кисень надходить:
а) з легенів у кров
б) із крові в м'язи
в) з крові в жабри
г) з кишечнику в кровь

7. Розщеплення вуглеводів, в результаті якого виділяється енергія, в організмі птиці відбувається:
а) в легенях
б) в кишечнику
в) у міжклітинній речовині кісток
г) в усіх клітинах організму

8.    За допомогою кровоносної системи в організмі їжака здійснюється перенесення:
а) хлорофілу
б) нервових клітин
в) неперетравленої їжі
г) вуглекислого газу

9. До опорно-рухової системи кита відносяться:
а) м'язи, які рухають хвостом
б) серцевий м'яз
в) легкені
г) головний мозок

10. Гормони доставляє до органів:
а) нервова система
б) кров
в) дихальна система
г) травна система

11. Всі частини організму тварини - клітини, тканини, органи, системи органів - працюють злагоджено,як єдине ціле, завдяки:
а) тільки ендокринній системі
б) лише нервовій системі
в) тільки органам почуттів і головного мозку
г) нервової та ендокринної системи.

Частина 2

Розгляньте малюнок і дайте відповідь на запитання тесту.
Клітина
Малюнок 2.

1. Ця клітина
-    рослинна
-    тваринна
-    грибна
-    прокаріотична

2. Під номером 1 на малюнку:
- пластида
- плазміда
- лізосома
- мітохондрія

3. Під номером 2:
- плазматична мембрана
- шорсткий ендоплазматичний ретикулум
- гладкий ендоплазматичний ретікулум
- мікротрубочки

 4. Під номером 3:
- плазматична мембрана
- гладкий ендоплазматичний ретикулум
-   шорсткий ендоплазматичний ретикулум
-  лізосоми

5. Під номером 4
- ядерце
- ядерна пора
-  рибосома
- нуклеосома

 6. Під номером 5
- гранули запасних речовин
-  інтерфазні хромосоми- в ядрі
- метафазні хромосоми в ядрі
- нуклеосома

7. Численні органели під номером 6, позначені на малюнку крапками
- мітохондрії
- лізосоми
- білки-ферменти
- рибосоми

8. Під номером 7
- ядерна пора
- іонний канал у плазматичнії мембрані
- хромосома
- нуклеосома

9.Під номером 8
-    джгутики в розрізі
-     розвиваються джгутики
-     центріолі
-     мікротрубочки
10.Під номером 9
-    мітотичний апарат
-    апарат Гольджі
-     ендоплазматична мережа
-     мікрофіламенти

11. Під номером 10
- мезосоми
-  рибосоми
-  аутосоми
- лізосоми


12. Деталі будови клітини, зображені на цьому малюнку, можна побачити
- у світловий мікроскоп при великому збільшенні
- в світловий мікроскоп з використанням радіоактивної мітки
- тільки в делящейся клітині
-  тільки в електронний мікроскоп

Частина 3

А тепер пригадаємо, які види тканин є в організмах тварин. Розглянемо уважно таблицю.

Тип тканин тварин
Особливості будови Функції
             1 Клітини тканини дуже щільно прилягають один до

одного, міжклітинний речовина майже відсутня.






































Забезпечує захист нижележащих тканин від висихання,

проникнення мікробів, механічних пошкоджень.






































             2 Всі види цієї тканини мають велику кількість

міжклітинної речовини. До цього типу належать кісткова тканина, хрящ, жирова тканина, кров та ін.






































Виконує опорну і захисну функції у тваринному

організмі.






































             3 Тканина складається з одноядерних і багатоядерних

клітин, багатоядерні клітини тканини мають поперечнополосату смугастість.






































Завдяки своєму основному властивості -

скоротливості забезпечує пересування тварин.






































             4
Клітка тканини складається з тіла і численних відростків різної довжини. Один з них особливо довгий, може досягати до кількох метрів.
Завдяки своїй основній властивості провідності - здійснює взаємозв'язок тканин і органів в організмі.



За наведеними ознаками учні дізнаються тканини тварин, позначені ціфрамі 1-4
Відповідь: 1 - епітеліальна, 2 - сполучна, 3-м'язова, 4-нервова.

Частина 4

Розгадайте кросворд.
Малюнок
Малюнок 3.


Для того щоб розгадати кросворд, відгадайте загадки:
1.    Он пятнистый, длинношеий,
Нет длинных ног его длиннее.
Ходит важно, словно граф,
Называется …(жираф)


2.    Хитрая плутовка,
Рыжая головка,
Пушистый хвост-краса,
А зовут ее …(лиса)


3.    В яме спит зимою длинной,
Но чуть солнце станет греть,
В путь за медом и малиной
Отправляется … (медведь)


4.    Всю ночь летает,
Мышей добывает,
А станет светло –
Спать летит в дупло… (сова)


5.    В лесу под щебет и под свист
Стучит лесной телеграфист:
Здорово, дрозд-приятель!
И ставит подпись… (дятел)


6.    Краской сероватая,
Походкой мешковатая,
Повадкой вороватая,
Крикунья хрипловатая… (ворона)


7.    У какой кисочки на ушах кисточки? (рысь)


8.    Пышный хвост торчит с верхушки,
Что за странная зверушка?
Щелкает орешки мелко.
Ну, конечно, это … (белка)


Прочитайте, яке слово вийшло у виділеному рядку?

Список використаних джерел


1.    Каменский А. А., Криксунов Е. А., Пасечник В. В. Биология. Введение в общую биологию и экологию: Учеб. для 9 кл. общеобразоват. учеб. заведений. – 2-е изд., стереотип. – М.: Дрофа, 2008. – 304 с., ил.
2.    Белова Н. И., Наумова Н. Н. Экология в мастерских. Метод. пособие. - СПб.: "Паритет", 2004. - 224 с.
3.    Левонтин Р.К. Адаптация. –  СПб.: Эволюция. М.
4.    Бородюк Н. Р. Адаптация. Новое в приспособлении к окружающей среде. М.: «Глобус», 2008. — 88 с.



Відредаговано та надіслано Борисенко І. М.




Над уроком працювали

Борисенко і.

Бех О.П.




Поставить вопрос о современном образовании, выразить идею или решить назревшую проблему Вы можете на Образовательном форуме, где на международном уровне собирается образовательный совет свежей мысли и действия. Создав блог, Вы не только повысите свой статус, как компетентного преподавателя, но и сделаете весомый вклад в развитие школы будущего. Гильдия Лидеров Образования открывает двери для специалистов  высшего ранга и приглашает к сотрудничеству в направлении создания лучших в мире школ.

Предмети > Біологія > Біологія 8 клас