Версия 11:43, 10 декабря 2009
Тема: Закріплення знань про букви "Ї", "ї". Матеріал уроку: Текст з букваря "На екскурсії".
Мета: • продовжити формувати у дітей уявлення про звуко-буквені співвідношення в системі голосних української мови; • формувати навички читання діалогічного тексту; удосконалювати якості читання; • розвивати навички зв'язного мовлення учнів; • виховувати почуття патріотизму, гордості за своє рідне місто.
Обладнання: звукові фішки, український алфавіт, зразки друкованих і писаних букв, комп’ютер, диск зі слайд-фільмом до уроку, роздатковий матеріал (індивідуальні картки, картки з кросвордом).
Хід уроку: 1. Повторення та закріплення вивченого. • Мовна зарядка. • П'ятихвилинка для життя. • Гра “Голосуємо руками” • Гра “Спіймай букву Ї”. • Звуко-буквений аналіз слів “їжачок”, “поїзд”, солов’ї”, “Україна”.
2. Вивчення нового матеріалу • Розповідь учителя про Київ. • Легенда про створення Києва. • Бесіда про сучасний Київ. • Демонстрація слайд-фільму про Київ. • “Чи був ти уважним?”. Кросворд.
3 . Хвилинка відпочинку.
4. Опрацювання тексту з “Букваря” “На екскурсії”. • Словникова робота. • Слухання твору (вчитель, учні). • Постановка і відповіді на питання. • Читання тексту самостійно. • Аналіз тексту, вибіркове читання.
5 Робота над вдосконаленням техніки читання • Робота над виразністю. • Читання в особах. • Тренінгові вправи на швидкість читання.
6. Підсумок уроку. Оцінювання.
1. Повторення та закріплення вивченого. Вітання СЛАЙД 1
• Повторення та закріплення вивченого. • Мовна зарядка. Вправи “Футбол”, “Задми свічку”.
• П'ятихвилинка для життя. СЛАЙД 2, 3, 4 Тренінг понять “звуки”, “букви”, “приголосні”, “голосні”. Гра “Засели будиночки”. Якщо підкреслена буква позначає голосний – у червоний будиночок, якщо приголосний – у синій. “Селимо” слова: літо, калина, вишня, весна, зима, сніжинка, осінь. СЛАЙД 5 • Оголошення теми і задач уроку. СЛАЙД 6 Сьогодні ми продовжимо вивчення букви, з якою ми познайомилися на попередньому уроці. Ми будемо шукати її в словах, ловити на слух, робити звуковий аналіз слів з нею. Також ми проведемо віртуальну подорож по нашому улюбленому місту.
• Відгадайте загадку: Ми пішли до гаю вдвох – я й сестра маринка. І в гаю тім “тьох” та “тьох”, та іще так дзвінко. Що за співанки? Чиї? То співають… (Солов’ї). СЛАЙД 7 Де в слові солов’ї стоїть ї? Знайдіть в тексті загадки ще слово з буквою ї. Де вона стоїть? Буква Ї завжди стоїть тільки в кінці слова? Доведіть, наведіть приклади.
• Гра “Голосуємо руками”. (Якщо Ї стоїть на початку слова – піднімаємо ліву руку, в кінці – праву руку, посередині – дві руки будиночком. Слова: їжа, їхати, приїхав, солов’ї, їжак, Україна, поїзд, гаї, їдальня.
• Гра “Спіймай букву Ї”. (Плескаємо в долоні). СЛАЙД 8 Їжак покликав їсти й пити своїх маленьких їжачків. Та не схотіли їсти діти - він їхню їжу сам поїв.
• Діти, а чому під буквою Ї дві звукові картки? Які саме звуки вона завжди позначає? Звуко-буквений аналіз слів “їжачок”, “поїзд”, солов’ї”, “Україна”. (Робота в зошитах). СЛАЙД-картка 26
2. Вивчення нового матеріалу. СЛАЙД 9
- Розповідь вчителя. Кожна країна має одне найголовніше місто. Його називають столицею. Яке місто є столицею України? Скільки років Києву? А чому наше місто так називається?
- Легенда про створення Києва. Давним-давно жили на холмах три могутні брати. Одного звали Кий, другого Щек , а третього Хорив (імена пишу на дошці). І була в них дуже красива сестра Либідь. І вирішили брати побудувати місто славне і красиве. А коли побудували, назвалт його на честь старшого брата – самого сильного і могутнього – Київ. Гора, на якій жив Щек, тепер називається Щекавицею, гора Хорива – Хоривицею. Київ стоїть на березі великої ріки. Як вона називається? (Дніпро) СЛАЙД 10 Охороняє Київ – Михайло Архистратиг. Поки він наш охоронець, ніяка біда Києву не страшна. СЛАЙД 11
- Діти, а що Ви знаєте про нашу столицю, де гуляєте з батьками? (Вільні висловлювання дітей). Бесіда
- Зараз ми проведемо віртуальну екскурсію по Києву і подивимося найвизначніші місця. Будьте уважні, запам'ятовуйте назви, вашу увагу ми перевіримо. СЛАЙД 12-18
- Ой, квітка каштана, чому вона з'явилася? Яке відношення має дерево каштана до Києва? (Символ Києва). Поясніть вираз: Київ потонув у зелені каштанів. СЛАЙД19
- Ляльковий театр. Після екскурсії містом завжди приємно відпочити і подивитися гарну виставу. СЛАЙД 20
- А до нас уже поспішає їжачок, щоб перевірити нашу уважність. Він приніс нам кросворд. СЛАЙД 21, СЛАЙД-картка 27
1. Наша країна; 2. Дерево – символ Києва; 3. Головна вулиця Києва; 4. Столиця України; 5. Ворота – в'їзд до Києва; 6. Андріївський… 7. Велика церква Софійський… 8. Річка Києва
3. Хвилинка відпочинку. СЛАЙД 22 Співаємо пісню “Алфавіт”. 4. Опрацювання тексту з “Букваря” “На екскурсії”.
- Як ви думвєте, по вулицях Києва ходять тільки кияни? (Приїжджають гості, туристи). Сьогодні ми будемо читати текст “На екскурсії”.
- Словникова робота. Щоб краще зрозуміти текст, розберемо наступні слова (пишу на дошці “майдан”, “площа” “узвіз”, “собор”) СЛАЙД 23
- Читання слів у колонках (з екрану комп'ютера) СЛАЙД 24
їдемо поїдемо приїхали Київ Василько Леся Петрик Михайлівський Золотоверхий Собор Андріївський Узвіз Парк Слави схили Дніпра Ляльковий театр казка “Кіт у чоботях”. Дивлячись на ці слова, як ви думаєте, що буде в оповіданні? Давайте перевіримо, чи ви праві. Читання тексту кращими учнями. Чому текст називається “На екскурсії”? Про кого розповідається в тексті? Допомагайте мені ставити запитання. (Діти ставлять питання один одному).
- Читання тексту самостійно (пошепки). Звертаємо увагу на розділові знаки.
- Аналіз тексту. А куди б ви запросили Лесю з Петриком?
5. Робота над вдосконаленням техніки читання.
- Зверніть увагу на розділові знаки в кінці речень. Як ми читаємо, якщо крапка? А яка інтонація питальних речень? Давайте потренуємось.
- Тренінгові вправи на швидкість читання. СЛАЙД 25
6. Підсумки уроку. Відмічання найкращих учнів. Розкажіть, що нового ви почули сьогодні на уроці?
Надіслано вчителем Міжнародного ліцею "Гранд" Іванченко Оленою Василівною
Предмети > Українська мова > Українська мова 1 клас > Закріплення звукового значення букви «ї» > Закріплення звукового значення букви «ї». Конспект уроку і опорний каркас
|