|
|
Строка 3: |
Строка 3: |
| <br> | | <br> |
| | | |
- | [[Image:Jfdfgffvtrhsg23.jpg|360px|українська мова]]
| + | '''Тема:''' Однорідні члени речення з узагальнювальним словом. Двокрапка і тире при однорідних <br>членах речення<br>'''Мета:''' <br>- поглибити поняття про однорідні члени речення та способи їх вираження;<br>- формувати навички пунктуаційної грамотності;<br>- розвивати уміння учнів узагальнювати та систематизувати вивчений матеріал;<br>- виховувати повагу до рідного слова<br>'''Обладнання:''' картки «Узагальнювальне слово при однорідних членах речення»<br>Тип уроку:комбінований |
| | | |
- | <br> | + | <br><u>'''Хід уроку'''</u> |
| | | |
- | '''Тема:''' Однорідні члени речення з узагальнювальним словом. Двокрапка і тире при однорідних <br>членах речення<br>'''Мета:''' <br>- поглибити поняття про однорідні члени речення та способи їх вираження;<br>- формувати навички пунктуаційної грамотності;<br>- розвивати уміння учнів узагальнювати та систематизувати вивчений матеріал;<br>- виховувати повагу до рідного слова<br>'''Обладнання:''' картки «Узагальнювальне слово при однорідних членах речення»<br>Тип уроку:комбінований<br> <u>'''Хід уроку'''</u><br>І Актуалізація опорних знань<br>'''1.Перевірка домашнього завдання.'''
| + | <br>І Актуалізація опорних знань<br>'''1.Перевірка домашнього завдання.''' |
| | | |
- | <br>'''2.Пояснювальний диктант.'''<br>Пояснити розділові знаки при однорідних членах речення.Намалювати схеми речень.<br>По річках, озерах, багнах вічний галас, вічний спів, крик гусей, качок і чапель, зойк чайок і журавлів. Над струмком спинивсь олень, прислухається, тремтить,десь почув непевний шелест і зникає через мить.То ведмідь ішов напитись,остудитися в воді.То збирають під дубами чорні вепри жолуді.По лісах блукають кози й тури, й олені, й вовки, кабани, ведмеді, лосі, рисі, зубри, борсуки<br> | + | <br>'''2.Пояснювальний диктант.'''<br>Пояснити розділові знаки при однорідних членах речення.Намалювати схеми речень.<br>По річках, озерах, багнах вічний галас, вічний спів, крик гусей, качок і чапель, зойк чайок і журавлів. Над струмком спинивсь олень, прислухається, тремтить,десь почув непевний шелест і зникає через мить.То ведмідь ішов напитись,остудитися в воді.То збирають під дубами чорні вепри жолуді.По лісах блукають кози й тури, й олені, й вовки, кабани, ведмеді, лосі, рисі, зубри, борсуки<br> |
| | | |
- | <br>ІІ Вивчення нового матеріалу.<br>'''Робота над реченнями.'''<br>1. Ми вміємо все:запускати ракети,створювати нові моделі автомобілів,удосконалювати компютери.<br>— Назвіть однорідні члени речення.<br>— Що ми розуміємо під словом все?<br>— Слово,що є об єднувальною назвою для однорідних членів речення називається узагальнювальним словом.Якщо однорідні члени речення стоять після У.С.-ставиться двокрапка<br>Показ схеми речення <br>У.С.: , ,<br>2. Ліс, степ, поле, гай — усе це можна побачити на Україні.<br>— Що є узагальнювальним словом в цьому реченні?<br>Якщо однорідні члени речення стоять перед У.С ставиться тире<br>Показ схеми речення<br> <br>ІІІ.Закріплення нового матеріалу.<br>'''1. Пояснювальний диктант'''<br>Як то гарно, любі діти,у вікно всім виглядати! В ньому все: тополі, квіти, сонце й поле біля хати.Цього літа ми мандрували в Карпатах,а не дивилися на ці чудові гори по телевізору-все це заклало в нас справжнє почуття любові до природи. І яскраву зелену траву, і різнобарвні лугові квіти,і кущі верболозу-скрізь це можна побачити на картинах Степана Васильківського.<br> | + | <br>ІІ Вивчення нового матеріалу.<br>'''Робота над реченнями.'''<br>1. Ми вміємо все:запускати ракети,створювати нові моделі автомобілів,удосконалювати компютери.<br>— Назвіть однорідні члени речення.<br>— Що ми розуміємо під словом все?<br>— Слово,що є об єднувальною назвою для однорідних членів речення називається узагальнювальним словом.Якщо однорідні члени речення стоять після У.С.-ставиться двокрапка<br>Показ схеми речення <br>У.С.: , ,<br>2. Ліс, степ, поле, гай — усе це можна побачити на Україні.<br>— Що є узагальнювальним словом в цьому реченні?<br>Якщо однорідні члени речення стоять перед У.С ставиться тире<br>Показ схеми речення<br> |
| | | |
- | <br>'''2. Робота з підручником'''<br>ІV. Підсумок уроку<br>V. Домашнє завдання<br> | + | [[Image:Jfdfgffvtrhsg23.jpg|320px|українська мова]] |
| + | |
| + | <br>ІІІ.Закріплення нового матеріалу.<br>'''1. Пояснювальний диктант'''<br>Як то гарно, любі діти,у вікно всім виглядати! В ньому все: тополі, квіти, сонце й поле біля хати.Цього літа ми мандрували в Карпатах,а не дивилися на ці чудові гори по телевізору-все це заклало в нас справжнє почуття любові до природи. І яскраву зелену траву, і різнобарвні лугові квіти,і кущі верболозу-скрізь це можна побачити на картинах Степана Васильківського.<br> |
| + | |
| + | <br>'''2. Робота з підручником'''<br>ІV. Підсумок уроку<br>V. Домашнє завдання<br> |
| | | |
| '''<br>'''''<b>Надіслано вчителем школи «Виноградник» Борисенко О. В.</b>'' | | '''<br>'''''<b>Надіслано вчителем школи «Виноградник» Борисенко О. В.</b>'' |
| | | |
| [[Category:Речення_з_однорідними_членами._Конспект_уроку_і_опорний_каркас]] | | [[Category:Речення_з_однорідними_членами._Конспект_уроку_і_опорний_каркас]] |
Текущая версия на 08:23, 5 декабря 2012
Конспект уроку до предмету Українська мова, 5 клас Тема: «Речення з однорідними членами (без сполучників та зі сполучниками і, а, але). Кома між однорідними членами речення»
Тема: Однорідні члени речення з узагальнювальним словом. Двокрапка і тире при однорідних членах речення Мета: - поглибити поняття про однорідні члени речення та способи їх вираження; - формувати навички пунктуаційної грамотності; - розвивати уміння учнів узагальнювати та систематизувати вивчений матеріал; - виховувати повагу до рідного слова Обладнання: картки «Узагальнювальне слово при однорідних членах речення» Тип уроку:комбінований
Хід уроку
І Актуалізація опорних знань 1.Перевірка домашнього завдання.
2.Пояснювальний диктант. Пояснити розділові знаки при однорідних членах речення.Намалювати схеми речень. По річках, озерах, багнах вічний галас, вічний спів, крик гусей, качок і чапель, зойк чайок і журавлів. Над струмком спинивсь олень, прислухається, тремтить,десь почув непевний шелест і зникає через мить.То ведмідь ішов напитись,остудитися в воді.То збирають під дубами чорні вепри жолуді.По лісах блукають кози й тури, й олені, й вовки, кабани, ведмеді, лосі, рисі, зубри, борсуки
ІІ Вивчення нового матеріалу. Робота над реченнями. 1. Ми вміємо все:запускати ракети,створювати нові моделі автомобілів,удосконалювати компютери. — Назвіть однорідні члени речення. — Що ми розуміємо під словом все? — Слово,що є об єднувальною назвою для однорідних членів речення називається узагальнювальним словом.Якщо однорідні члени речення стоять після У.С.-ставиться двокрапка Показ схеми речення У.С.: , , 2. Ліс, степ, поле, гай — усе це можна побачити на Україні. — Що є узагальнювальним словом в цьому реченні? Якщо однорідні члени речення стоять перед У.С ставиться тире Показ схеми речення
ІІІ.Закріплення нового матеріалу. 1. Пояснювальний диктант Як то гарно, любі діти,у вікно всім виглядати! В ньому все: тополі, квіти, сонце й поле біля хати.Цього літа ми мандрували в Карпатах,а не дивилися на ці чудові гори по телевізору-все це заклало в нас справжнє почуття любові до природи. І яскраву зелену траву, і різнобарвні лугові квіти,і кущі верболозу-скрізь це можна побачити на картинах Степана Васильківського.
2. Робота з підручником ІV. Підсумок уроку V. Домашнє завдання
Надіслано вчителем школи «Виноградник» Борисенко О. В.
Предмети > Українська мова > Українська мова 5 клас > Речення з однорідними членами > Речення з однорідними членами. Конспект уроку і опорний каркас
|