|
|
Строка 3: |
Строка 3: |
| <br> | | <br> |
| | | |
- | '''Тема:''' Розділові знаки у вивчених синтаксичних конструкціях. Пряма мова. Діалог.<br>Мета: <br>- систематизувати та поглибити знання учнів про синтаксичні конструкції, їх структуру, засоби зв’язку;<br>- поглибити знання учнів про способи вираження однорідних членів речення;вдосконалювати навички використання в мові звертань, вставних слів, однорідних членів речення;<br>- формувати навички пунктуаційної грамотності при прямій мові та діалозі;<br>- виховувати любов до рідного слова<br>'''Обладнання:''' індивідуальні картки,опорні схеми «Пряма мова»<br>'''Тип уроку:''' узагальнення та систематизації знань, умінь, навичок<br> | + | '''Тема уроку:''' Розділові знаки у вивчених синтаксичних конструкціях. Пряма мова. Діалог.<br>'''Мета: '''<br>- систематизувати та поглибити знання учнів про синтаксичні конструкції, їх структуру, засоби зв’язку;<br>- поглибити знання учнів про способи вираження однорідних членів речення;вдосконалювати навички використання в мові звертань, вставних слів, однорідних членів речення;<br>- формувати навички пунктуаційної грамотності при прямій мові та діалозі;<br>- виховувати любов до рідного слова<br>'''Обладнання:''' індивідуальні картки,опорні схеми «Пряма мова»<br>'''Тип уроку:''' узагальнення та систематизації знань, умінь, навичок<br> |
| | | |
- | <br><u>'''Хід уроку'''</u><br> | + | <br><u>'''Хід уроку'''</u><br> |
| | | |
- | <br>І Організація учнів до уроку<br>ІІ Актуалізація учнів до уроку<br>'''1. Перевірка домашнього завдання.<br>2. Робота на картках'''<br>Картка 1<br>Підкресли граматичні основи та запиши у дужках, простим чи складним є речення; постав розділові знаки.<br>1. Добриня поїхав прямо піднявся на гору і опинився на майдані перед Бєлгородськими воротами. (В. Малик) ( — )<br>2. Потім проскакав кінний загін вершники спішилися на тому боці Хрещатика на високому горбі.<br> (В. Малик) ( )<br>3. Воєвода Дмитро кожному сотникові визначив місце на валу яке той мав захищати.<br>(В. Малик) ( )<br><br> | + | <br>І Організація учнів до уроку<br>ІІ Актуалізація учнів до уроку<br>'''1. Перевірка домашнього завдання.<br>2. Робота на картках'''<br>Картка 1<br>Підкресли граматичні основи та запиши у дужках, простим чи складним є речення; постав розділові знаки.<br>1. Добриня поїхав прямо піднявся на гору і опинився на майдані перед Бєлгородськими воротами. (В. Малик) ( — )<br>2. Потім проскакав кінний загін вершники спішилися на тому боці Хрещатика на високому горбі.<br> (В. Малик) ( )<br>3. Воєвода Дмитро кожному сотникові визначив місце на валу яке той мав захищати.<br>(В. Малик) ( )<br><br> |
| | | |
- | Картка 2<br>Підкресли граматичні основи та запиши у дужках, простим чи складним є речення; постав розділові знаки.<br>1. З долини на гору виринули вершники промчали Бєлгородські ворота ввірвалися на Бабин торжок оточили великокнязівський двір (В. Малик) ( )<br>2. Швидка течія підхоплювала і несла їх до протилежного берега та ноги черкнули раптом по твердому піщаному дну. (В. Ма лик) ( )<br>3. Вітер поступово улігся. і в ранковій тиші в голубе небо раптом ударив на сполох дзвін. <br>(В. Малик) ( ) <br> | + | Картка 2<br>Підкресли граматичні основи та запиши у дужках, простим чи складним є речення; постав розділові знаки.<br>1. З долини на гору виринули вершники промчали Бєлгородські ворота ввірвалися на Бабин торжок оточили великокнязівський двір (В. Малик) ( )<br>2. Швидка течія підхоплювала і несла їх до протилежного берега та ноги черкнули раптом по твердому піщаному дну. (В. Ма лик) ( )<br>3. Вітер поступово улігся. і в ранковій тиші в голубе небо раптом ударив на сполох дзвін. <br>(В. Малик) ( ) <br> |
| | | |
| [[Image:Jfdgfftrhg23.jpg|320px|українська мова]] | | [[Image:Jfdgfftrhg23.jpg|320px|українська мова]] |
| | | |
- | <br>ІІІ Основна частина уроку<br>'''1. Пряма мова. Пояснювальний диктант'''<br>І. «Ніколи не відкладай на завтра того, що можна зробити сьогодні», -казала мати синові.<br>Розгляньте схему речення «П»,-а<br>2. «Добре, матінко», — весело відповів хлопчик і побіг до сусідної кімнати. <br>Намалюйте схему речення<br>3.«Що ти збираєшся робити?» — запитує мати. <br>Намалюйте схему речення<br>4.«Хочу з'їсти завтрашню порцію цукерок!»— відповідає малий.<br>Намалюйте схему речення<br><br>2. Хлопчик каже приятелеві: «Приходь до нас !Мені подарували собаку ,і я хочу перевірити, кусається він чи ні».<br>Розгляньте схему речення: А: «П»<br>'''2. Запишіть тексти діалогом'''<br>'''3. Навчальний диктант'''<br>«У нас над усе честь і слава...»<br>Добродушність, безкорисливість,щедрість, схильність до щирої дружби-все це риси характеру,якими славились запорозькі козаки. Окрім того — висока любов до особистої свободи, а також глибока повага до старшого покоління:старих козаків і залужених воїнів.<br>Щодо інших людей запорізькі козаки завжди були гостинними й привітними.Цей звичай ,звичайно,був у запорожців не лише до приятелів та знайомих, але й до сторонніх людей.<br>Один із сучасників розповідає:«Хоча в Січі жили люди різного стану, але там панувала така чесність і безпека, що можна було на вулиці залишити свої гроші, не боячись, що їх украдуть».<br>«Брати -запоржці,у нас над усе честь і слава, військова справа...» — казали козаки<br><br>ІV Підсумок уроку<br>V Домашнє завдання<br> | + | <br>ІІІ Основна частина уроку<br>'''1. Пряма мова. Пояснювальний диктант'''<br>І. «Ніколи не відкладай на завтра того, що можна зробити сьогодні», -казала мати синові.<br>Розгляньте схему речення «П»,-а<br>2. «Добре, матінко», — весело відповів хлопчик і побіг до сусідної кімнати. <br>Намалюйте схему речення<br>3.«Що ти збираєшся робити?» — запитує мати. <br>Намалюйте схему речення<br>4.«Хочу з'їсти завтрашню порцію цукерок!»— відповідає малий.<br>Намалюйте схему речення<br><br>2. Хлопчик каже приятелеві: «Приходь до нас !Мені подарували собаку ,і я хочу перевірити, кусається він чи ні».<br>Розгляньте схему речення: А: «П»<br>'''2. Запишіть тексти діалогом'''<br>'''3. Навчальний диктант'''<br>«У нас над усе честь і слава...»<br>Добродушність, безкорисливість,щедрість, схильність до щирої дружби-все це риси характеру,якими славились запорозькі козаки. Окрім того — висока любов до особистої свободи, а також глибока повага до старшого покоління:старих козаків і залужених воїнів.<br>Щодо інших людей запорізькі козаки завжди були гостинними й привітними.Цей звичай ,звичайно,був у запорожців не лише до приятелів та знайомих, але й до сторонніх людей.<br>Один із сучасників розповідає:«Хоча в Січі жили люди різного стану, але там панувала така чесність і безпека, що можна було на вулиці залишити свої гроші, не боячись, що їх украдуть».<br>«Брати -запоржці,у нас над усе честь і слава, військова справа...» — казали козаки<br><br>ІV Підсумок уроку<br>V Домашнє завдання<br> |
| | | |
- | <br> | + | <br> |
| | | |
- | '''Додаток до уроку'''<br> А: «П».<br> А: «П!».<br> А: «П?».<br> А: «П…».<br> «П»,-а.<br> «П!»-а.<br> «П?»-а.<br> «П…»-а.<br><br>Картка 1<br>Підкресли граматичні основи та запиши у дужках простим чи складним є речення; постав розділові знаки.<br>1. Добриня поїхав прямо піднявся на гору і опинився на майдані перед Бєлгородськими воротами. ( — )<br>2. Потім проскакав кінний загін вершники спішилися на тому боці Хрещатика на високому горбі. ( )<br>3. Воєвода Дмитро кожному сотникові визначив місце на валу яке гой мав захищати. (В. Малик) ( ) <br><br> | + | '''Додаток до уроку'''<br> А: «П».<br> А: «П!».<br> А: «П?».<br> А: «П…».<br> «П»,-а.<br> «П!»-а.<br> «П?»-а.<br> «П…»-а.<br><br>Картка 1<br>Підкресли граматичні основи та запиши у дужках простим чи складним є речення; постав розділові знаки.<br>1. Добриня поїхав прямо піднявся на гору і опинився на майдані перед Бєлгородськими воротами. ( — )<br>2. Потім проскакав кінний загін вершники спішилися на тому боці Хрещатика на високому горбі. ( )<br>3. Воєвода Дмитро кожному сотникові визначив місце на валу яке гой мав захищати. (В. Малик) ( ) <br><br> |
| | | |
| Картка 2<br>Підкресли граматичні основи та запиши у дужках, простим чи складним є речення; постав розділові знаки.<br>1. З долини на гору виринули вершники промчали Бєлгородські ворота ввірвалися на Бабин торжок оточили великокнязівський двір (В. Малик) ( )<br>2. Швидка течія підхоплювала і несла їх до протилежного берега та ноги черкнули раптом по твердому піщаному дну. (В. Ма лик) ( )<br>3. Вітер поступово улігся і в ранковій тиші в голубе небо раптом ударив на сполох дзвін. (В. Малик) ( ) <br> | | Картка 2<br>Підкресли граматичні основи та запиши у дужках, простим чи складним є речення; постав розділові знаки.<br>1. З долини на гору виринули вершники промчали Бєлгородські ворота ввірвалися на Бабин торжок оточили великокнязівський двір (В. Малик) ( )<br>2. Швидка течія підхоплювала і несла їх до протилежного берега та ноги черкнули раптом по твердому піщаному дну. (В. Ма лик) ( )<br>3. Вітер поступово улігся і в ранковій тиші в голубе небо раптом ударив на сполох дзвін. (В. Малик) ( ) <br> |
Текущая версия на 09:30, 5 декабря 2012
Конспект уроку до предмету Українська мова, 10 клас Тема: «Пряма мова. Діалог»
Тема уроку: Розділові знаки у вивчених синтаксичних конструкціях. Пряма мова. Діалог. Мета: - систематизувати та поглибити знання учнів про синтаксичні конструкції, їх структуру, засоби зв’язку; - поглибити знання учнів про способи вираження однорідних членів речення;вдосконалювати навички використання в мові звертань, вставних слів, однорідних членів речення; - формувати навички пунктуаційної грамотності при прямій мові та діалозі; - виховувати любов до рідного слова Обладнання: індивідуальні картки,опорні схеми «Пряма мова» Тип уроку: узагальнення та систематизації знань, умінь, навичок
Хід уроку
І Організація учнів до уроку ІІ Актуалізація учнів до уроку 1. Перевірка домашнього завдання. 2. Робота на картках Картка 1 Підкресли граматичні основи та запиши у дужках, простим чи складним є речення; постав розділові знаки. 1. Добриня поїхав прямо піднявся на гору і опинився на майдані перед Бєлгородськими воротами. (В. Малик) ( — ) 2. Потім проскакав кінний загін вершники спішилися на тому боці Хрещатика на високому горбі. (В. Малик) ( ) 3. Воєвода Дмитро кожному сотникові визначив місце на валу яке той мав захищати. (В. Малик) ( )
Картка 2 Підкресли граматичні основи та запиши у дужках, простим чи складним є речення; постав розділові знаки. 1. З долини на гору виринули вершники промчали Бєлгородські ворота ввірвалися на Бабин торжок оточили великокнязівський двір (В. Малик) ( ) 2. Швидка течія підхоплювала і несла їх до протилежного берега та ноги черкнули раптом по твердому піщаному дну. (В. Ма лик) ( ) 3. Вітер поступово улігся. і в ранковій тиші в голубе небо раптом ударив на сполох дзвін. (В. Малик) ( )
ІІІ Основна частина уроку 1. Пряма мова. Пояснювальний диктант І. «Ніколи не відкладай на завтра того, що можна зробити сьогодні», -казала мати синові. Розгляньте схему речення «П»,-а 2. «Добре, матінко», — весело відповів хлопчик і побіг до сусідної кімнати. Намалюйте схему речення 3.«Що ти збираєшся робити?» — запитує мати. Намалюйте схему речення 4.«Хочу з'їсти завтрашню порцію цукерок!»— відповідає малий. Намалюйте схему речення
2. Хлопчик каже приятелеві: «Приходь до нас !Мені подарували собаку ,і я хочу перевірити, кусається він чи ні». Розгляньте схему речення: А: «П» 2. Запишіть тексти діалогом 3. Навчальний диктант «У нас над усе честь і слава...» Добродушність, безкорисливість,щедрість, схильність до щирої дружби-все це риси характеру,якими славились запорозькі козаки. Окрім того — висока любов до особистої свободи, а також глибока повага до старшого покоління:старих козаків і залужених воїнів. Щодо інших людей запорізькі козаки завжди були гостинними й привітними.Цей звичай ,звичайно,був у запорожців не лише до приятелів та знайомих, але й до сторонніх людей. Один із сучасників розповідає:«Хоча в Січі жили люди різного стану, але там панувала така чесність і безпека, що можна було на вулиці залишити свої гроші, не боячись, що їх украдуть». «Брати -запоржці,у нас над усе честь і слава, військова справа...» — казали козаки
ІV Підсумок уроку V Домашнє завдання
Додаток до уроку А: «П». А: «П!». А: «П?». А: «П…». «П»,-а. «П!»-а. «П?»-а. «П…»-а.
Картка 1 Підкресли граматичні основи та запиши у дужках простим чи складним є речення; постав розділові знаки. 1. Добриня поїхав прямо піднявся на гору і опинився на майдані перед Бєлгородськими воротами. ( — ) 2. Потім проскакав кінний загін вершники спішилися на тому боці Хрещатика на високому горбі. ( ) 3. Воєвода Дмитро кожному сотникові визначив місце на валу яке гой мав захищати. (В. Малик) ( )
Картка 2 Підкресли граматичні основи та запиши у дужках, простим чи складним є речення; постав розділові знаки. 1. З долини на гору виринули вершники промчали Бєлгородські ворота ввірвалися на Бабин торжок оточили великокнязівський двір (В. Малик) ( ) 2. Швидка течія підхоплювала і несла їх до протилежного берега та ноги черкнули раптом по твердому піщаному дну. (В. Ма лик) ( ) 3. Вітер поступово улігся і в ранковій тиші в голубе небо раптом ударив на сполох дзвін. (В. Малик) ( )
Надіслано вчителем школи «Виноградник» Борисенко О. В.
Предмети > Українська мова > Українська мова 10 клас > Пряма мова. Діалог > Пряма мова. Діалог. Конспект уроку і опорний каркас
|