KNOWLEDGE HYPERMARKET


Презентація уроку: Локальні і глобальні комп'ютерні мережі
ВикторияМора (Обсуждение | вклад)
(Новая страница: «<metakeywords>Гіпермаркет Знань - перший в світі!, Гіпермаркет Знань, Інформатика 8 клас, Інформат...»)
Следующая правка →

Версия 09:12, 13 марта 2013

Гіпермаркет Знань>>Інформатика >>Інформатика 8 клас>> Інформатика: Локальні і глобальні комп'ютерні мережі

Презентація до предмету Інформатика 8 клас.

Комп'ютерна мережа - система взаємозв'язаних комп'ютерів, призначених для передачі, зберігання та обробки інформації.

З'єднання комп'ютерів, розташованих на невеликій відстані один від одного, називають локальною мережею.� Користувачі мають спільний доступ до ресурсів комп'ютерів, а також можуть спільно використовувати периферійні пристрої.

Локальна мережа, в якій всі користувачі рівноправні, називається одноранговою.

Якщо в мережі знаходяться 10 і більше комп'ютерів, то для збільшення продуктивності деякі комп'ютери спеціально виділяють для зберігання певної частини інформації. Такі комп'ютери називаються серверами, а локальна мережа - мережа на основі серверів. Інші комп'ютери називають робочими станціями або клієнтами мережі.

Схема з'єднання комп'ютерів у локальній мережі називається топологією комп'ютерної мережі.

Найпростіший варіант з'єднання комп'ютерів, коли кабель послідовно з'єднує всі комп'ютери та периферійні пристрої, називається лінійна шина.

Якщо до кожного комп'ютера підходить окремий кабель з одного центрального вузла (концентратора), такий варіант з'єднання називають зіркою.

Коли до мережі під'єднано дуже велика кількість комп'ютерів (більше 100), для більшої продуктивності сервери з'єднують в кільце за допомогою оптоволоконного кабелю.

Кільцевій кабель приєднаний до високопродуктивної концентратора. До нього ж підключені комутатори інших сегментів мережі.

Апаратне забезпечення мереж

  • Для підключення комп'ютера до мережі необхідний мережевий адаптер - спеціальна плата, яка встановлюється всередину системного блоку в один із слотів материнської плати.
  • Основною функцією мережевого адаптера є передача і прийом інформації в мережі.
  • З'єднання мережевих адаптерів між собою здійснюється за допомогою різних типів кабелів - коаксіального, оптоволоконного чи так званої витої пари.
Комп'ютерний канал зв'язку Відстань Швидкість
Неекранована кручена пара До 90 м 10 – 155 Мбіт/с
Екранована кручена пара До 300 м 16 Мбіт/с
Коаксіальний кабель До 2 км 2 – 44 Мбіт/с
Оптоволоконний кабель До 10 км До 10 Гбіт/с