Версия 12:00, 13 января 2010
Методична розробка уроку з образотворчого мистецтва для 5 класу з теми: “Асоціативно-образна форма. Засоби виразності графіки – пляма, силует, контур ”
(з досвіду роботи вчителя Ліцею “ГРАНД” ГЛАДЧЕНКО Ольги Анатоліївни)
Мета уроку Навчальна: -учні навчаються розпізнавати силуети форм (дерев, птахів, тварин); - учні навчаються порівнювати виразні засоби графіки (лінія, контурна лінія, силует, пляма); - учні навчаються порівнювати та характеризувати різні силуети однієї форми та виявляє характерний силует ; - учні навчаються передавати характер форми лінією, плямою, силуетом, - учні навчаються аналізувати графічні засоби, що підкреслюють характер форми і тла. Виховна: -сприяти розвитку чуттєво-емоційного та естетичного сприймання світу; - сприяти розвитку асоціативно-образного мислення, цілісного бачення, вміння виділяти основне в явищах і формах; Розвиваюча: -залучення учнів до системного пізнання, опанування техніками та прийомами образного виявлення як художньої основи для особистого самовираження; -вивчення зразків світового та національного мистецтва з творчим переосмисленням і використанням власного досвіду в практичній творчій діяльності учнів. Тип уроку: урок засвоєння нових знань. Обладнання уроку: Матеріали:1. Кольоровий папір, картон, ножиці, ніж для паперу, клей, Олівці, фломастер, кулькова ручка, туш, перо, вугіль, пастель, кольоровий папір, біліла. Техніка: Кляксографія, гратографія, силуетна графіка. 2. Авторська презентація ppt «Засоби виразності графіки – пляма, силует, контур».
План уроку 1. Вступне слово вчителя «Засоби виразності графіки – пляма, силует, контур». 2. Розпізнавання силуетів форм (дерев, птахів, тварин) 3. Розпізнавання та порівняння виразних засобів графіки (лінія, контурна лінія, силует, пляма) 4. Порівняння та характеристика різних силуетів однієї форми. Аналіз графічних засобів, що підкреслюють характер форми і тла. 5. Виконання вправ на створення плям-силуетів птахів, тварин, образів. 6. Практична робота. Створення силуетів дерев, тварин на білому (чорному) тлі (контурна лінія, силует білий або чорний, техніка за вибором.
Хід уроку 1. Вступне слово вчителя «Засоби виразності графіки – пляма, силует, контур». Слово графіка походить від давньогрецького графо - рисую, пишу. Графіка поділяється на види – станкова, ілюстрації, плакати, етикетки, поштові марки та ін. Лініями та плямами художник-графік символічно передає свої думки та почуття. В кольоровому відношенні графічні твори на відміну від живописних обмежені кількостю фарб. 2. Оглядаючи твори графіки учні розповідають, що вплив творів графіки на уяву створюється виразністю, лаконічністю та чіткістю форм. 3. Учні розпізнають та порівнюють різні виразні засоби графіки (лінію, контурну лінію, силует, пляму). Учні вивчають терміни. Силует – це графічне зображення натури, в основі якого лежить малювання моделей сполошною темною плямою. Учні підкреслюють, що виконуючи силуетні зображення, швидко навчаєшся бачити і точно передавати динамічність пози і характерні особливості тіла тварин в різних положеннях. Здебільшого це профільне зображення. Контур – це лінія, що передає зовнішні риси зображеного об’єкта, чи окремих його частин. Учні підкреслюють, що на відміну від силуету в контурних малюнках передають різні положення фігури тварини. 4. Учні виконують вправи на порівняння та характеристику різних силуетів однієї форми. 5. Учні виконують вправи на створення плям-силуетів птахів, тварин, образів. 6. Учні виконують вправи на створення плям-силуетів птахів, тварин, образів.
Підведення підсумків. Вчитель робить висновки разом з учнями , обговорює окремі виступи та повідомлення учнів. Підкреслює, що декоративно-ужиткове мистецтво повинно перед усім задовольняти не тільки матеріальні, але й естетичні потреби людини. Виставляються оцінки за відповіді учнів.
|