KNOWLEDGE HYPERMARKET


Урок на тему:"Особистість Павла Глазового у гуморесках"
(Создана новая страница размером     Урок на тему: "'''Особистість Павла Глазового у гуморесках"'''<br><br>''Мет...)
 
Строка 1: Строка 1:
-
&nbsp; &nbsp; Урок на тему: "'''Особистість Павла Глазового у гуморесках"'''<br><br>''Мета:''&nbsp;
+
&nbsp; &nbsp; Урок на тему: "'''Особистість Павла Глазового у гуморесках"'''<br><br>''Мета:''&nbsp;  
-
<br>1. Ознайомити учнів з біографією та творчістю П. Глазового<br>2. Навчити аналізувати художні особливості гуморесок, проводити аналогії з власними спостереженнями<br>3. Розвивати в учнів зв’язне мовлення, увагу, мислення, уяву, пам'ять, вміння робити власні висновки., іронічно та критично, з почуттям гумору сприймати явища навколишньої дійсності й самого себе.<br>4. Виховувати почуття любові, гумору, гумористичного ставлення до життя, праці, честі, людської гідності.<br><br>''Тип уроку: ''комбінований: розповідь, урок з використанням живописних засобів, бесіда, виразне читання твору.<br><br>''Обладнання:'' портрет Павла Глазового, твори письменника<br><br>''План:''
+
<br>1. Ознайомити учнів з біографією та творчістю П. Глазового<br>2. Навчити аналізувати художні особливості гуморесок, проводити аналогії з власними спостереженнями<br>3. Розвивати в учнів зв’язне мовлення, увагу, мислення, уяву, пам'ять, вміння робити власні висновки., іронічно та критично, з почуттям гумору сприймати явища навколишньої дійсності й самого себе.<br>4. Виховувати почуття любові, гумору, гумористичного ставлення до життя, праці, честі, людської гідності.<br><br>''Тип уроку: ''комбінований: розповідь, урок з використанням живописних засобів, бесіда, виразне читання твору.<br><br>''Обладнання:'' портрет Павла Глазового, твори письменника<br><br>''План:''  
-
<br>1. Вступне слово вчителя.<br>2. Повідомлення теми і мети уроку. Епіграф.<br>3. Виразне читання біографічних даних з життя П. Глазового з підручника<br>4. Розповідь вчителя про особистість гумориста<br>5. Виразне читання гуморески «Тарас Бульба у Києві»<br>6. Бесіда про цю гумореску<br>7. Виразне читання гуморески «Найважча роль»<br>8. Аналітична бесіда про гумореску «Найважча роль»<br>9. Виразне читання гуморески «Заморські гості»<br>10. Бесіда з учнями з приводу гуморески<br>11. Підсумкова бесіда.<br>12. Завдання додому.<br>13. Оцінювання.<br><br><br><u>Хід уроку:</u><br><br>1. Доброго дня! Сьогодні ми познайомимося з відомим українським гумористом Павлом Глазовим.
+
<br>1. Вступне слово вчителя.<br>2. Повідомлення теми і мети уроку. Епіграф.<br>3. Виразне читання біографічних даних з життя П. Глазового з підручника<br>4. Розповідь вчителя про особистість гумориста<br>5. Виразне читання гуморески «Тарас Бульба у Києві»<br>6. Бесіда про цю гумореску<br>7. Виразне читання гуморески «Найважча роль»<br>8. Аналітична бесіда про гумореску «Найважча роль»<br>9. Виразне читання гуморески «Заморські гості»<br>10. Бесіда з учнями з приводу гуморески<br>11. Підсумкова бесіда.<br>12. Завдання додому.<br>13. Оцінювання.<br><br><br><u>Хід уроку:</u><br><br>1. Доброго дня! Сьогодні ми познайомимося з відомим українським гумористом Павлом Глазовим.  
-
<br>2. Темою нашого уроку є творчість Глазового та її іронічно-викривальна спрямованість. Ми маємо прочитати деякі гуморески автора, проаналізувати їх та зробити висновки для себе.<br><br>''Епіграф:&nbsp;''<br>Сміх людський – чудесна штука<br>Він – мистецтво і наука.<br>Він – в житті і для життя.<br>Від малого й до старого –<br>Всі ми любим щирий сміх.<br>Із потворного й дурного<br>Посміхатися не гріх.<br>Добрий сміх не б’є, не мучить.<br>Він на світі жити учить,<br>Чим і бажаний для всіх<br>Шанувальників своїх.<br>У поета-гумориста,<br>В цьому впевнився вже я,<br>Мусить бути особисто<br>Сміхологія своя.<br><br>3. Прочитайте, будь ласка, дані про життя гумориста, що подані у вашому підручнику.
+
<br>2. Темою нашого уроку є творчість Глазового та її іронічно-викривальна спрямованість. Ми маємо прочитати деякі гуморески автора, проаналізувати їх та зробити висновки для себе.<br><br>''Епіграф:&nbsp;''<br>Сміх людський – чудесна штука<br>Він – мистецтво і наука.<br>Він – в житті і для життя.<br>Від малого й до старого –<br>Всі ми любим щирий сміх.<br>Із потворного й дурного<br>Посміхатися не гріх.<br>Добрий сміх не б’є, не мучить.<br>Він на світі жити учить,<br>Чим і бажаний для всіх<br>Шанувальників своїх.<br>У поета-гумориста,<br>В цьому впевнився вже я,<br>Мусить бути особисто<br>Сміхологія своя.<br><br>3. Прочитайте, будь ласка, дані про життя гумориста, що подані у вашому підручнику.  
-
<br>4. Глазовий Павло Прокопович (30 серпня 1922, село Новоскелюватка - 31 жовтня 2004) - український поет-гуморист, поет-сатирик, письменник. Автор поеми "Слався, Вітчизно моя!"; 13 книжок сатири та гумору; 8 книжок для дітей.
+
<br>4. Глазовий Павло Прокопович (30 серпня 1922, село Новоскелюватка - 31 жовтня 2004) - український поет-гуморист, поет-сатирик, письменник. Автор поеми "Слався, Вітчизно моя!"; 13 книжок сатири та гумору; 8 книжок для дітей.  
-
<br>Павло Прокопович Глазовий народився 30 серпня 1922 р. у с. Новоскелюватка Казанківського району, Миколаївської області в сім`ї хлібороба. Вчився у Новомосковській педагогічній школі на Дніпропетровщині. Після закінчення педагогічної школи у 1940 р. був призваний служити в армії. Учасник Великої Вітчизняної війни. Після війни П.П. Глазовий навчався в Криворізькому педагогічному інституті, де його запримітив Остап Вишня. Письменник почав опікуватися подальшою долею талановитого юнака, подбав про те, щоб його перевели навчатися у Київ. 1950 року закінчив філологічний факультет Київського педагогічного інституту ім. О. М. Горького. У 1950 — 1961 рр. — заступник головного редактора журналу “Перець”, згодом заступник головного редактора журналу “Мистецтво”. Друкується з 1940 року.&nbsp;
+
<br>Павло Прокопович Глазовий народився 30 серпня 1922 р. у с. Новоскелюватка Казанківського району, Миколаївської області в сім`ї хлібороба. Вчився у Новомосковській педагогічній школі на Дніпропетровщині. Після закінчення педагогічної школи у 1940 р. був призваний служити в армії. Учасник Великої Вітчизняної війни. Після війни П.П. Глазовий навчався в Криворізькому педагогічному інституті, де його запримітив Остап Вишня. Письменник почав опікуватися подальшою долею талановитого юнака, подбав про те, щоб його перевели навчатися у Київ. 1950 року закінчив філологічний факультет Київського педагогічного інституту ім. О. М. Горького. У 1950 — 1961 рр. — заступник головного редактора журналу “Перець”, згодом заступник головного редактора журналу “Мистецтво”. Друкується з 1940 року.&nbsp;  
-
<br>Невичерпними джерелами творчості гумориста є скарби живої мови, іскристі перлини народної мудрості. Гумор Павла Прокоповича – доброзичливий, веселодайний. Байкам притаманні дотепність й влучність. Чимало байок та мініатюр мають риси народного анекдоту. Творчість П.П. Глазового – життєдайна, вона є завжди відкритою сторінкою веселої вдачі українського народу, його доброго настрою.
+
<br>Невичерпними джерелами творчості гумориста є скарби живої мови, іскристі перлини народної мудрості. Гумор Павла Прокоповича – доброзичливий, веселодайний. Байкам притаманні дотепність й влучність. Чимало байок та мініатюр мають риси народного анекдоту. Творчість П.П. Глазового – життєдайна, вона є завжди відкритою сторінкою веселої вдачі українського народу, його доброго настрою.  
-
<br>В 1968 р. був прийнятий в Союз письменників.&nbsp;
+
<br>В 1968 р. був прийнятий в Союз письменників.&nbsp;  
-
<br>П.П. Глазовой зробив значний внесок і в дитячу літературу. Він автор 8 дитячих книжок.<br>&nbsp;Перший лауреат премії им. Петра Сагайдачного 1996 р. Вагомий внесок П.П. Глазового в українську літературу відзначений орденом “За заслуги” (1997). Лауреат премії ім. Остапа Вишні 1988 року за книгу “Сміхологія”.&nbsp;<br><br>5. Прочитайте гумореску «Тарас Бульба у Києві» виразно.
+
<br>П.П. Глазовой зробив значний внесок і в дитячу літературу. Він автор 8 дитячих книжок.<br>&nbsp;Перший лауреат премії им. Петра Сагайдачного 1996 р. Вагомий внесок П.П. Глазового в українську літературу відзначений орденом “За заслуги” (1997). Лауреат премії ім. Остапа Вишні 1988 року за книгу “Сміхологія”.&nbsp;<br><br>5. Прочитайте гумореску «Тарас Бульба у Києві» виразно.  
-
<br>6. Дайте відповіді на такі питання:
+
<br>6. Дайте відповіді на такі питання:  
-
<br>Þ Хто такий Тарас Бульба?<br>Þ Про які видатні місця Києве розповідає автор?<br>Þ Що приємно вразило Тараса, а що неприємно?<br>Þ Як ви ставитеся до загорання на пляжі у робочий час?<br>Þ Зачитайте ті уривки, у яких відбито життя козаків?<br>Þ Яка головна думка цієї гуморески?<br>Þ Ця гумореска є гумористичною чи сатиричною?<br><br>7. Прочитайте виразно гумореску «Найважча роль».
+
<br>Þ Хто такий Тарас Бульба?<br>Þ Про які видатні місця Києве розповідає автор?<br>Þ Що приємно вразило Тараса, а що неприємно?<br>Þ Як ви ставитеся до загорання на пляжі у робочий час?<br>Þ Зачитайте ті уривки, у яких відбито життя козаків?<br>Þ Яка головна думка цієї гуморески?<br>Þ Ця гумореска є гумористичною чи сатиричною?<br><br>7. Прочитайте виразно гумореску «Найважча роль».  
-
<br>8. Дайте відповіді на такі питання:
+
<br>8. Дайте відповіді на такі питання:  
-
<br>Þ Чи є доручена синочку роль найважчою?&nbsp;<br>Þ Чому мати думає, що це важка роль?<br>Þ Яку людську ваду висміює автор?<br>Þ А цей твір гумористичний чи сатиричний?<br><br>9. Прочитайте виразно гумореску «Заморські гості».
+
<br>Þ Чи є доручена синочку роль найважчою?&nbsp;<br>Þ Чому мати думає, що це важка роль?<br>Þ Яку людську ваду висміює автор?<br>Þ А цей твір гумористичний чи сатиричний?<br><br>9. Прочитайте виразно гумореску «Заморські гості».  
-
<br>10. Давайте поговоримо про неї:
+
<br>10. Давайте поговоримо про неї:  
-
<br>Þ Що ви знаєте про Канаду? Чи живуть там українці? Чому вони туди виїхали? Чому ці канадці звернулися до міліціонера українською мовою, адже вони - іноземці?<br>Þ Чи варто надмірно вживати іншомовні слова, якщо українська мова має багато різноманітних і чудових слів на всі випадки життя?<br>Þ Що висміює і викриває автор у цій гуморесці?<br>Þ Це гумористичний чи сатиричний твір?<br><br>11. Що ви запам’ятали про Павла Глазового?<br>Яка з гуморесок вам найбільше сподобалася? Які проблеми в ній розглядає автор?
+
<br>Þ Що ви знаєте про Канаду? Чи живуть там українці? Чому вони туди виїхали? Чому ці канадці звернулися до міліціонера українською мовою, адже вони - іноземці?<br>Þ Чи варто надмірно вживати іншомовні слова, якщо українська мова має багато різноманітних і чудових слів на всі випадки життя?<br>Þ Що висміює і викриває автор у цій гуморесці?<br>Þ Це гумористичний чи сатиричний твір?<br><br>11. Що ви запам’ятали про Павла Глазового?<br>Яка з гуморесок вам найбільше сподобалася? Які проблеми в ній розглядає автор?  
<br>12. Спробуйте самі написати гумореску<br>&nbsp;<br>13. Оцінювання<br><br><br>
<br>12. Спробуйте самі написати гумореску<br>&nbsp;<br>13. Оцінювання<br><br><br>
 +
 +
[[Категория:Тема 24. Павло Глазовий «Тарас Бульба в Києві», «Найважча роль», «Заморські гості». Конспект уроку]]

Текущая версия на 11:18, 19 августа 2009

    Урок на тему: "Особистість Павла Глазового у гуморесках"

Мета: 


1. Ознайомити учнів з біографією та творчістю П. Глазового
2. Навчити аналізувати художні особливості гуморесок, проводити аналогії з власними спостереженнями
3. Розвивати в учнів зв’язне мовлення, увагу, мислення, уяву, пам'ять, вміння робити власні висновки., іронічно та критично, з почуттям гумору сприймати явища навколишньої дійсності й самого себе.
4. Виховувати почуття любові, гумору, гумористичного ставлення до життя, праці, честі, людської гідності.

Тип уроку: комбінований: розповідь, урок з використанням живописних засобів, бесіда, виразне читання твору.

Обладнання: портрет Павла Глазового, твори письменника

План:


1. Вступне слово вчителя.
2. Повідомлення теми і мети уроку. Епіграф.
3. Виразне читання біографічних даних з життя П. Глазового з підручника
4. Розповідь вчителя про особистість гумориста
5. Виразне читання гуморески «Тарас Бульба у Києві»
6. Бесіда про цю гумореску
7. Виразне читання гуморески «Найважча роль»
8. Аналітична бесіда про гумореску «Найважча роль»
9. Виразне читання гуморески «Заморські гості»
10. Бесіда з учнями з приводу гуморески
11. Підсумкова бесіда.
12. Завдання додому.
13. Оцінювання.


Хід уроку:

1. Доброго дня! Сьогодні ми познайомимося з відомим українським гумористом Павлом Глазовим.


2. Темою нашого уроку є творчість Глазового та її іронічно-викривальна спрямованість. Ми маємо прочитати деякі гуморески автора, проаналізувати їх та зробити висновки для себе.

Епіграф: 
Сміх людський – чудесна штука
Він – мистецтво і наука.
Він – в житті і для життя.
Від малого й до старого –
Всі ми любим щирий сміх.
Із потворного й дурного
Посміхатися не гріх.
Добрий сміх не б’є, не мучить.
Він на світі жити учить,
Чим і бажаний для всіх
Шанувальників своїх.
У поета-гумориста,
В цьому впевнився вже я,
Мусить бути особисто
Сміхологія своя.

3. Прочитайте, будь ласка, дані про життя гумориста, що подані у вашому підручнику.


4. Глазовий Павло Прокопович (30 серпня 1922, село Новоскелюватка - 31 жовтня 2004) - український поет-гуморист, поет-сатирик, письменник. Автор поеми "Слався, Вітчизно моя!"; 13 книжок сатири та гумору; 8 книжок для дітей.


Павло Прокопович Глазовий народився 30 серпня 1922 р. у с. Новоскелюватка Казанківського району, Миколаївської області в сім`ї хлібороба. Вчився у Новомосковській педагогічній школі на Дніпропетровщині. Після закінчення педагогічної школи у 1940 р. був призваний служити в армії. Учасник Великої Вітчизняної війни. Після війни П.П. Глазовий навчався в Криворізькому педагогічному інституті, де його запримітив Остап Вишня. Письменник почав опікуватися подальшою долею талановитого юнака, подбав про те, щоб його перевели навчатися у Київ. 1950 року закінчив філологічний факультет Київського педагогічного інституту ім. О. М. Горького. У 1950 — 1961 рр. — заступник головного редактора журналу “Перець”, згодом заступник головного редактора журналу “Мистецтво”. Друкується з 1940 року. 


Невичерпними джерелами творчості гумориста є скарби живої мови, іскристі перлини народної мудрості. Гумор Павла Прокоповича – доброзичливий, веселодайний. Байкам притаманні дотепність й влучність. Чимало байок та мініатюр мають риси народного анекдоту. Творчість П.П. Глазового – життєдайна, вона є завжди відкритою сторінкою веселої вдачі українського народу, його доброго настрою.


В 1968 р. був прийнятий в Союз письменників. 


П.П. Глазовой зробив значний внесок і в дитячу літературу. Він автор 8 дитячих книжок.
 Перший лауреат премії им. Петра Сагайдачного 1996 р. Вагомий внесок П.П. Глазового в українську літературу відзначений орденом “За заслуги” (1997). Лауреат премії ім. Остапа Вишні 1988 року за книгу “Сміхологія”. 

5. Прочитайте гумореску «Тарас Бульба у Києві» виразно.


6. Дайте відповіді на такі питання:


Þ Хто такий Тарас Бульба?
Þ Про які видатні місця Києве розповідає автор?
Þ Що приємно вразило Тараса, а що неприємно?
Þ Як ви ставитеся до загорання на пляжі у робочий час?
Þ Зачитайте ті уривки, у яких відбито життя козаків?
Þ Яка головна думка цієї гуморески?
Þ Ця гумореска є гумористичною чи сатиричною?

7. Прочитайте виразно гумореску «Найважча роль».


8. Дайте відповіді на такі питання:


Þ Чи є доручена синочку роль найважчою? 
Þ Чому мати думає, що це важка роль?
Þ Яку людську ваду висміює автор?
Þ А цей твір гумористичний чи сатиричний?

9. Прочитайте виразно гумореску «Заморські гості».


10. Давайте поговоримо про неї:


Þ Що ви знаєте про Канаду? Чи живуть там українці? Чому вони туди виїхали? Чому ці канадці звернулися до міліціонера українською мовою, адже вони - іноземці?
Þ Чи варто надмірно вживати іншомовні слова, якщо українська мова має багато різноманітних і чудових слів на всі випадки життя?
Þ Що висміює і викриває автор у цій гуморесці?
Þ Це гумористичний чи сатиричний твір?

11. Що ви запам’ятали про Павла Глазового?
Яка з гуморесок вам найбільше сподобалася? Які проблеми в ній розглядає автор?


12. Спробуйте самі написати гумореску
 
13. Оцінювання


Предмети > Українська література > Українська література 6 клас > Тема 24. Павло Глазовий «Тарас Бульба в Києві», «Найважча роль», «Заморські гості» > Тема 24. Павло Глазовий «Тарас Бульба в Києві», «Найважча роль», «Заморські гості». Конспект уроку