Версия 10:21, 29 июня 2010
Гіпермаркет Знань>>Українська мова>>Українська мова 7 клас>>Українська мова: РМ 25. Замітка дискусійного характеру
337. Прочитайте замітку. Як ви гадаєте, чи всі читачі газети, де її надруковано, погодилися з автором? Чому? Оголосімо конкурс на корисний конкурс! Щойно завершився телевізійний конкурс бальних танців. Видовище було яскраве, професійно організоване, майстерно проведене. Та чи потрібен сьогодні такий конкурс? Кого ті бальні танці хвилюють? Може, пенсіонери пригадають молодість і до них повернеться здоров'я? Може, молодь відмовиться від комп'ютерних «зависань» і почне вивчати танцювальні па? Навіщо було витрачати колосальні кошти на балетмейстерів, стилістів, візажистів, на розкішне вбрання конкурсантів? Чи не краще на ці гроші організувати конкурс на найдешевший ремонт власного помешкання чи приготування недорогого, але поживного обіду? Хтось скаже, що краса врятує світ, що прекрасне пробуджує в душі найкраще... Хтось додасть, що краще все-таки дивитися, хай і не потрібні, але все ж красиві танці, ніж дурнуваті бойовики й дебільні детективи... Поки світ рятуватимуть бальні танці, у наших квартирах розсиплються стіни. Та й апетиту танцями не вгамуєш... • Чи може замітка спонукати до обговорення порушеної в ній проблеми, тобто спричинити дискусію? • Визначте стиль тексту замітки. Уявіть, що ви є головним редактором газети для підлітків. Запишіть теми, які були 6 цікавими для ваших читачів.
ЗАМІТКА — допис до газети чи журналу, у якому в лаконічній формі повідомлено про актуальні, суспільно важливі події. Головні риси замітки — оперативність, актуальність і правдивість. Будову замітки можна показати схемою: ЩО сталося — > ДЕ сталося — > КОЛИ сталося Замітка дискусійного характеру не тільки повідомляє про подію, вона подає пряму або приховану оцінку того, що відбулося, і спонукає читачів висловити власну позицію, узяти участь в обговоренні порушеної проблеми.
338. За планом проаналізуйте подану в попередній вправі замітку. План аналізу замітки 1. Чи чітко сформульовано в тексті замітки питання, яке варто обговорити. 2. Чи наведено різні погляди на питання. 3. Чи чітко висловлено позицію автора замітки. 4. Чи зацікавлює замітка, чи спонукає до роздумів. 5. Чи додержано вимог публіцистичного стилю. 6. Чи вдалим є заголовок. • Сформулюйте суть проблеми, покладеної в основу проаналізованої вами замітки. • Складіть і запишіть замітку з позиції «Так — конкурсу бальних танців!».
339. ПОПРАЦЮЙТЕ В ГРУПАХ! Складіть і запишіть по дві замітки дискусійного характеру (з позиції «за» і з позиції «проти»), поклавши в основу обговорення одну з таких проблем: • Документ про закінчення середньої школи нині важливіший за знання, які дає школа. • Традиційні підручники з літератури пора замінити коміксами, що даватимуть загальне уявлення про зміст літературних творів. • Вивчення правил орфографії та пунктуації не потрібне, бо є комп'ютерна програма, яка виправляє в написаному помилки.
340. Складіть і запишіть замітку дискусійного характеру (з позиції «за» або «проти»), поклавши в її основу таку проблему: «Розвиток Інтернету в найближчі роки докорінно змінить систему освіти».
Рідна мова. 7 клас. О. Глазова, Ю. Кузнецов
Українська мова для 7 класу, підручники та книги з українська мови скачати, бібліотека онлайн
Зміст уроку
конспект уроку і опорний каркас
презентація уроку
акселеративні методи та інтерактивні технології
закриті вправи (тільки для використання вчителями)
оцінювання
Практика
задачі та вправи,самоперевірка
практикуми, лабораторні, кейси
рівень складності задач: звичайний, високий, олімпійський
домашнє завдання
Ілюстрації
ілюстрації: відеокліпи, аудіо, фотографії, графіки, таблиці, комікси, мультимедіа
реферати
фішки для допитливих
шпаргалки
гумор, притчі, приколи, приказки, кросворди, цитати
Доповнення
зовнішнє незалежне тестування (ЗНТ)
підручники основні і допоміжні
тематичні свята, девізи
статті
національні особливості
словник термінів
інше
Тільки для вчителів
ідеальні уроки
календарний план на рік
методичні рекомендації
програми
обговорення
Если у вас есть исправления или предложения к данному уроку, напишите нам.
Если вы хотите увидеть другие корректировки и пожелания к урокам, смотрите здесь - Образовательный форум.
|