Версия 12:28, 2 июля 2009
Розділ 1. Основні цінності та здобутки людства на початку ХХ ст. Народонаселення.
Розділ 2. СВІТ НА ПОЧАТКУ ХХ ст. Тема 1. Особливості державного устрою, політичного життя та соціально-економічного розвитку провідних країн світу (США, Велика Британія, Німеччина, Франція, Росія та Австро-Угорщина) на початку ХХ ст. Прискорення економічного, технічного, інтелектуального прогресу.
Тема 2. Активізація суспільно-політичних рухів. Початки державного регулювання соціально-економічних процесів. Формування націй.
Тема 3. Національні рухи в Індії та у Китаї. Особливості модернізаційних процесів у Японії.
Тема 4. Загальна характеристика процесів у країнах Латинської Америки.
Розділ 3. ПЕРША СВІТОВА ВІЙНА 1914— 1918 рр. Тема 5. Міжнародні кризи та конфлікти на початку ХХ ст. Створення Троїстого блоку та Антанти. Гонка озброєнь, посилення мілітаризму, шовіністична пропаганда.
Тема 6. Причини, привід та початок Першої світової війни. Стратегічні плани супротивників. Основні та другорядні театри воєнних дій. Військові кампанії та основні битви 1914—1918 рр. Технічні вдосконалення в роки війни. Підводна війна. Вступ у війну США. “14 пунктів” В. Вільсона. Вихід Росії з війни. Завершення війни та втрати від неї.
Розділ 4. ПОВОЄННЕ ОБЛАШТУВАННЯ СВІТУ Тема 7. Паризька мирна конференція. Версальський договір. Створення Ліги Націй. Мирні договори із союзниками Німеччини.
Тема 8. Вашингтонські договори 1921—1922 рр. Сильні й слабкі сторони Версальської системи.
Тема 9. Основні світоглядні, політичні та економічні наслідки Першої світової війни. Криза демократії та європейської цивілізації. Зміни в системі цінностей людини. Розпад багатонаціональних імперій і утворення нових незалежних держав у Європі. Зміна статусу жінки в суспільстві у ході війни. Проблема репарацій. Плани Дауеса і Юнга.
Розділ 5. ПЕРІОД ПОВОЄННОЇ КРИЗИ ТА РЕВОЛЮЦІЙ (1919—1923 рр.) Тема 10. Причини, хід та наслідки революції 1917 р. та громадянської війни в Росії. Прихід до влади більшовиків. “Воєнний комунізм”. Діяльність Комінтерну.
Тема 11. Листопадова революція в Німеччині 1918 р.
Тема 12. Революція 1918 р. в Угорщині.
Тема 13. Прихід до влади Б. Муссоліні. Встановлення фашистської диктатури в Італії.
Тема 14. Революція в Туреччині. М. Кемаль.
Національні рухи в Китаї, Індії й Африці.
Розділ 6. ПЕРІОД СТАБІЛІЗАЦІЇ В ЄВРОПІ ТА В ПІВНІЧНІЙ АМЕРИЦІ (1924—1929 рр.) Тема 15. Доба “процвітання” у США.
Тема 16. Німеччина в період Веймарської республіки.
Тема 17. Франція в 20-ті рр. XX ст.
Тема 18. Велика Британія в 19—20-ті рр. Консерватори і лейбористи при владі. Загальний страйк шахтарів 1925—1926 рр.
Тема 19. Створення корпоративної системи в Італії.
Тема 20. Утворення СРСР. Неп.
Тема 21. Особливості соціально-економічного та полiтичного розвитку нових незалежних європейських держав: Польща, Чехословаччина, Угорщина, Югославія.
Тема 22. Румунія та Болгарія після Першої світової війни.
Тема 23. Найважливіші досягнення в галузі освіти, науки і техніки. Основні ідеї й течії у розвитку культури. Нові цінності європейців і американців у 19—20-і роки. Поява “масової культури”. Нові напрямки в мистецтві та літературі.
Тема 24. Визрівання передумов світової економічної кризи.
|