Гіпермаркет Знань>>Економіка>>Економіка 9 клас. Повні уроки >> Економіка: Право на інформацію.Повні уроки
Мета уроку:
|
Головні питання уроку:
|
У відповідності до ст. 15 Закону України «Про захист прав споживачів» споживач має право на отримання необхідної, доступної, достовірної та своєчасної інформації про товари (роботи, послуги), що забезпечує можливість їх компетентного вибору.
Слід пам’ятати, що у разі коли надання недоступної, недостовірної, неповної або несвоєчасної інформації про продукцію та про виробника (виконавця, продавця) спричинило придбання продукції, яка не має потрібних споживачеві властивостей; неможливість використання придбаної продукції за призначенням; заподіяння шкоди життю, здоров’ю або майну споживача, споживач має право: - розірвати договір і вимагати відшкодування завданих йому збитків; - вимагати надання у прийнятно короткий, але не більше місяця, строк належної інформації; - розірвати договір і вимагати відшкодування збитків, якщо інформацію в обумовлений строк не буде надано; - пред’явити продавцю (виробнику, виконавцю) вимоги, передбачені статтею 16 Закону України „Про захист прав споживачів”, а саме: шкода, завдана життю, здоров’ю або майну споживача дефектною продукцією або продукцією неналежної якості, підлягає відшкодуванню в повному обсязі, якщо законом не передбачено більш високої міри відповідальності, а також вимагати відшкодування збитків, завданих природним об’єктам, що перебувають у його володінні на праві власності або на інших підставах, передбачених законом чи договором. Водночас зазначаємо, що у разі якщо покупцем було придбано неякісні продовольчі товари, то продавець зобов’язаний замінити їх на якісні товари або повернути покупцю сплачені ним гроші, якщо недоліки виявлено у межах строку придатності, згідно з вимогами Закону України „Про захист прав споживачів”. Держава забезпечує громадянам як споживачам захист їх прав, надає можливість вільного вибору товарів, здобуття знань і кваліфікації, необхідних для прийняття самостійних рішень під час придбання та використання продукції відповідно до їх потреб, і гарантує придбання або одержання продукції іншими законними способами в обсязі, що забезпечують рівень споживання, достатній для підтримання здоров’я і життєдіяльності. Державний захист прав громадян як споживачів здійснюють спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади у сфері захисту прав споживачів та його територіальні органи, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, місцеві державні адміністрації, органи і установи державного, що здійснюють державний санітарно-епідеміологічний нагляд, інші органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування згідно із законодавством, а також суди.
Контрольні завдання
Список використаних джерел:
1. Текст резолюції Генеральної асамблеї ООН № 39/248.
2. Закон України "Про захист прав споживачів".
3. "Право споживача на інформацію", Корнієнко І.В., Провідний спеціаліст відділу з питань промисловості та прав споживачів Департаменту цивільного законодавства та підприємництва 3. Економіка: Підруч. для 10 кл. загально освіт. навч. закл./ Г. О.Ковальчук, В. Г. Мельничук, В. О. Огнев’юк. – К.: Навч.книга, 2003.– 352 с.: іл. 4. Экономическая теория в вопросах и ответах: Учебное пособие. – Ростов н/Д: Изд-во “Феникс”, 1998. – 512 с.
Відредаговано і надіслано Прокопенко Ю.А.
Если у вас есть исправления или предложения к данному уроку, напишите нам.
Если вы хотите увидеть другие корректировки и пожелания к урокам, смотрите здесь - Образовательный форум.
Предмети > Економіка > Економіка 9 клас
|