KNOWLEDGE HYPERMARKET


Як правильно зробити купівлю.Повні уроки

Гіпермаркет Знань>>Економіка>>Економіка 9 клас. Повні уроки >> Економіка: Як правильно зробити купівлю.Повні уроки


Мета уроку:

Economics 1 1.jpeg

Головні питання уроку:

















Усі ми — споживачі, незалежно від віку, статі, освіти, соціального статусу та займаної посади, оскільки протягом життя споживаємо товари й послуги і платимо за них. Людина народжується — і вже стає споживачем медичних послуг, вмирає — ритуальних. Тому кожен повинен знати, на що має право і на що може розраховувати.
Зрештою, у статті 42 Конституції України зазначено: «Держава захищає права споживачів, здійснює контроль за якістю і безпечністю продукції та усіх видів послуг і робіт, сприяє діяльності громадських організацій споживачів».
Не дивлячись на те, що всім добре відомий крилатий вислів “Споживач завжди правий”, права споживачів продовжують порушувати. Щоденно кожен з нас без винятку стикається з обманом та обрахунками, продажем неякісних товарів, обслуговуванням неналежного рівня та некоректною поведінкою працівників закладів торгівлі.



Що ж слід знати, щоб уникнути ситуації, де порушуються Ваші права як споживача? По – перше, слід правильно укладати угоду.
В усіх випадках купівлі товару, замовлення роботи чи послуги необхідно отримати письмове підтвердження даного факту.
При купівлі товарів продавець (касир) зобов’язаний видати споживачу розрахунковий документ встановленої форми та змісту: касовий чек, товарний чек, розрахункову квитанцію, який посвідчує факт купівлі – продажу (повернення товарів), надання послуг, з позначкою про дату продажу, надрукований і зареєстрований у встановленому порядку реєстратором розрахункових операцій або заповнений вручну. При невиконанні цього зобов’язання споживач має право вимагати від продавця (виконавця) видати розрахунковий документ.
У випадку, якщо немає документів, які підтверджують вашу правоту, можна використати докази свідків, проте ПАМ’ЯТАЙТЕ, що наявність документу завжди надійніше за свідка.


Контрольні завдання

1.

2.

3.

4.

5.


Список використаних джерел:

1. Закон України "Про захист прав споживачів".

2. Економіка: Підруч. для 10 кл. загально освіт. навч. закл./ Г. О.Ковальчук, В. Г. Мельничук, В. О. Огнев’юк. – К.: Навч.книга, 2003.– 352
с.: іл.
3. "Корисні поради споживачу", Головне управління юстиції у Рівненській області, Рівне - 2010.
4. Экономическая теория в вопросах и ответах: Учебное пособие. – Ростов н/Д: Изд-во “Феникс”, 1998. – 512 с.


Відредаговано і надіслано Прокопенко Ю.А.


Если у вас есть исправления или предложения к данному уроку, напишите нам.


Если вы хотите увидеть другие корректировки и пожелания к урокам, смотрите здесь - Образовательный форум.

Предмети > Економіка > Економіка 9 клас