Гіпермаркет Знань>>Я і Україна>>Я і Україна 5 клас>>Я і Україна: Метеорологічні спостереження МЕТЕОРОЛОГІЧНІ СПОСТЕРЕЖЕННЯ Спостереження на метеостанціях проводять через кожні 3 години. Там встановлені спеціальні метеобудки, де знаходяться термометри, які фіксують температуру повітря. Температуру ґрунту вимірюють 4 ґрунтові термометри, встановлені на глибині 5,10,15, 20 см. За допомогою приладів психрометра та гігрометра дізнаються про вологість повітря. Опадоміром визначають кількість опадів один раз на добу, а снігомірною рейкою - висоту снігового покриву один раз на 10 днів. Флюгер показує напрям і силу вітру, а барометр - атмосферний тиск. Хмарність визначають на око (візуально): суцільна хмарність, мінлива хмарність, безхмарно. Усі показники приладів записують у спеціальний журнал спостережень. Від забруднення повітря "страждають" навіть будівлі, обладнання, матеріали. Так, залізний дах, який у сільській місцевості може простояти 15-20 років без ремонту, у місті псується за 4-5 років. Шкідливо впливає забруднене повітря й на пам'ятки архітектури. Забруднюють повітря промислові підприємства та транспорт. Найбільші викиди роблять ТЕЦ-5 і ТЕЦ-б. Щоб запобігти забрудненню повітря, підприємства-забруднювачі виносять за межі міста, будують на них пилогазоочисні споруди, створюють навколо санітарно-захисні зони. У Києві нараховують близько півмільйона автомашин. Щодня від їх вихлопів у наш організм потрапляє до 200 різних шкідливих речовин! Це призводить до захворювання наших органів дихання. Особливо не позаздриш тим, хто живе на бульварах Лесі Українки і Дружби народів, проспекті Возз'єднання, Харківському шосе, на вулицях Гагаріна і Набережно-Хрещатицькій, на Московській і Ленінградській площах, біля Бессарабки. Саме тут найбільший потік машин, а тому найбрудніше повітря. Чи можна врятувати вулиці Києва? Можливо, для цього потрібно створити екологічну міліцію, заборонити в'їзд у столицю іногородніх і пересування містом місцевих машин, у котрих перевищені норми екологічної безпеки? Потрібно також збудувати на дорогах двоярусні розв'язки (такі, як на Південному мосту), щоб не утворювались автомобільні "пробки". Адже коли в "пробці" скупчується багато машин, а потім вони всі різко "газують", одночасно викидається багато вихлопних газів, їх чорний шлейф стелиться низько, якраз на рівні органів дихання людини. Забруднення повітря не є непереборним. З кожним роком наука і техніка дає нову зброю для боротьби за чисте повітря.
Зміст уроку конспект уроку і опорний каркас презентація уроку акселеративні методи та інтерактивні технології закриті вправи (тільки для використання вчителями) оцінювання Практика задачі та вправи,самоперевірка практикуми, лабораторні, кейси рівень складності задач: звичайний, високий, олімпійський домашнє завдання Ілюстрації ілюстрації: відеокліпи, аудіо, фотографії, графіки, таблиці, комікси, мультимедіа реферати фішки для допитливих шпаргалки гумор, притчі, приколи, приказки, кросворди, цитати Доповнення зовнішнє незалежне тестування (ЗНТ) підручники основні і допоміжні тематичні свята, девізи статті національні особливості словник термінів інше Тільки для вчителів ідеальні уроки календарний план на рік методичні рекомендації програми обговорення
Если вы хотите увидеть другие корректировки и пожелания к урокам, смотрите здесь - Образовательный форум. |
Авторські права | Privacy Policy |FAQ | Партнери | Контакти | Кейс-уроки
© Автор системы образования 7W и Гипермаркета Знаний - Владимир Спиваковский
При использовании материалов ресурса
ссылка на edufuture.biz обязательна (для интернет ресурсов -
гиперссылка).
edufuture.biz 2008-© Все права защищены.
Сайт edufuture.biz является порталом, в котором не предусмотрены темы политики, наркомании, алкоголизма, курения и других "взрослых" тем.
Ждем Ваши замечания и предложения на email:
По вопросам рекламы и спонсорства пишите на email: