KNOWLEDGE HYPERMARKET


Вступний урок. Ознайомлення учнів із завданнями і структурою курсу. Світ наприкінці ХVІІІ у ХІХ ст. Періодизація Нової історії. Повні уроки

Гіпермаркет Знань>>Історія всесвітня>>Всесвітня історія 9 клас. Повні уроки>> Всесвітня історія: Вступний урок. Ознайомлення учнів із завданнями і структурою курсу. Світ наприкінці ХVІІІ у ХІХ ст. Періодизація Нової історії. Повні уроки


Тема уроку: Вступний урок. Ознайомлення учнів із завданнями і структурою курсу. Світ наприкінці ХVІІІ у ХІХ ст. Періодизація Нової історії.

Мета уроку: ознайомити учнів із курсом «Всесвітня історія 9-й клас».

Завдання уроку:

1. налаштування учнів на навчальний процес;

2. зацікавити дев’ятикласників у вивченні предмету;

3. назвати основні події, які розглядаються в курсі Всесвітньої історії за 9-й клас;

4. проаналізувати терміни і поняття для наступного уроку;

Тип уроку: засвоєння нових знань.


Хід уроку:

Вступ.

Шановний дев’ятикласнику!

Роки навчання, які у Вас попереду, мають велике значення у зміцненні Ваших знань та формуванні основи подальшої освіти. Є можливість удосконалити свою підготовку, досягти успіхів у навчанні. Сподіваємось, що цьому, зокрема, будуть сприяти наші повні уроки.

Цей уурс всесвітньої історії XVIII – кінця ХІХ ст., звичайно, тісно пов’язаний з курсами історії, що Ви вже вивчали, і продовжує їх. Разом з тим, цей курс є важливим для розуміння подій і явищ новітньої історії, що триває до сьогодення.

Уроки побудовані в повній відповідності до діючої навчальної програми з історії. Автори намагалися використовувати досягнення сучасної історичної науки.

У повних уроках ми будемо звертати вашу увагу не тільки на текстове наповнення, а й на ілюстрації, цікаві факти і відеоролики, оскільки саме на візуальну, зорову пам’ять варто спиратися у вивченні предметів, особливо – історії.

Головні моменти в уроках виділені різними способами (шрифтом, жирністю). Усе це зроблено для швидшого сприйняття й запам’ятовування матеріалу.

В курсі також використані історичні мапи, які висвітлюють основні події та явища поданих тем.

Для більшої зацікавленості у вивченні предмету ми використали рубрики «цікаво знати», в яких ви знайдете деталізовану і цікаву інформацію з кожної теми.

Щоб успішно закріпити пройдений матеріал, в кожному уроці вам запропоновані відповіді на запитання («Перевір себе» і «Домашнє завдання»).

Малюнки та фото в уроках ілюструють та допомагають зробити наочним текст, надають важливу інформацію. До деяких ілістрацій наводяться питання. Карикатури та плакати тих часів оживляють історичний матеріал.

Зверніть увагу на те, як у повних уроках подається визначення понять. По-перше, складні поняття треба не зазубрювати, а розуміти, тому ми намагаємось продемонструвати логіку тлумачення поняття. А по-друге, опора на зорову пам’ять має полегшити запам’ятовування виділених у тексті фрагментів.

Отже, перед Вами – повні уроки з курсу Всесвітньої історії за 9-й клас, які мають бути Вашими надійними помічниками у вивченні предмету, в самостійній роботі. Отже, Бажаємо Вам успіхів у навчанні.


Світ наприкінці XVIII – у XIX ст.

1. Періодизація Нової історії

У Новий час людство вперше усвідомило, що відтепер воно приречене жити в одному історичному просторі, у межах одного історичного часу. Ця епоха істотно відрізнялася від Стародавнього світу й Середньовіччя і тому отримала назву «Новий час». Цей термін з’явився в європейській суспільній думці за доби Відродження. Новий час охоплює епоху всесвітньої історії від кінця XV ст. до початку ХХ ст., що можна розділити на кілька періодів.


1.1. Ранній новий час (кінець XV – перша половина XVII ст.).

Це час Великих географічних відкриттів і завоювання європейцями Нового Світу, Реформації та Контрреформації.

У першій половині XVI ст. в Європі завершилося формування централізованих держав – Франції, Англії, Іспанії. Це був період релігійних війн у Франції, зародження й становлення республіки в Нідерландах, правління Єлизавети I й приходу до влади династії Стюартів в Англії, створення Речі Посполитої, правління Івана IV Грозного, «смутних часів» і становлення династії Романових у Росії, Тридцятирічної війни й Вестфальського миру.


Основоположник Реформації – Ян Гус


Vhjmvhyuvjuky.jpg

Єлизавета I


Bjk,bjk,jk,ui.jpg

Яків ІІ. Династія Стюартів.



Кадри з фільму "Царь Иван Грозный" — історичний фільм за мотивами повісті А. К. Толстого «Князь Серебряный».


1.2. Новий час. Перша частина (друга половина XVII – кінець XVIII ст.).

Цей період починається Англійською революцією. У Франції при королі Людовику XIV, що правив у 1643–1715 рр., досяг свого апогею абсолютизм. Освічений абсолютизм був характерний для Австрійської імперії Габсбургів під час правління Марії-Терезії та її сина Йосифа II. У Німеччині була закріплена роздробленість. Росія прагнула до оволодіння узбережжям Балтійського і Чорного морів, реформи Петра I і Катерини II зміцнили феодальні підвалини Російської імперії. Боротьба північноамериканських колоній проти Великої Британії завершилася державотворенням Сполучених Штатів Америки.

Важливі зміни відбулися в Османській імперії, Китаї, Індії.


Vhj,vhj,vhjvmyu.jpg

Петро I


Mvyukyfuhmjyu.jpg

Катерина ІІ


1.3. Новий час. Друга частина (кінець XVIII – XIX ст.).

Заключний період Нової історії починається Французькою революцією 1789–1799 рр., що знищила феодалізм у Франції й установила республіку. XVI – початок XVII ст. продовжили добу розквіту європейської культури. Головною течією культури у цей період був гуманізм, що народився в Італії та згодом поширився по всій Європі.

Друга половина XVII–XVIII ст. часто називається «Добою Просвітництва». Діячі Просвітництва боролися за встановлення «царства розуму», заснованого на «природній рівності», за політичну свободу і поширення знань.


Jhdlrkthjdlrkgtjhbrt.jpg

Французька революція


Cgjtyjtynhjctkdjy.jpg

Просвітництво


Кирило і Мефодій – просвітителі слов’ян


Французька буржуазія, яка прийшла до влади, розв’язала терор проти монархістів і народу. Згодом була встановлена диктатура Наполеона Бонапарта. Рішення Віденського конгресу (1814–1815 рр.) «перекроїли» карту Європи. Важливими подіями ХIX ст. стали революції 1848–1849 рр. у Франції, німецьких та італійських державах, в Австрійській імперії. У 60–70-і рр. відбулося об’єднання Німеччини й Італії, перетворення Австрійської імперії на дуалістичну монархію. Громадянська війна у США між рабовласницьким Півднем і промисловою Північчю закінчилася скасуванням рабства, масовим освоєнням західних земель, Реконструкцією Півдня. Завершилося формування колоніальних імперій, активізувалася національно-визвольна боротьба в Індії, Китаї, у ряді інших країн.

Вже в темі № 2 ми розглянемо з вами загальну картину світу наприкінці XVIII – у XIX ст, а точніше:

● періодизація нової історії;

● загальна характеристика змін у господарюванні;

● розвиток технічного прогресу;

● зміни в характері праці та організаціївиробництва;

● загальна характеристика змін у соціальному та політичному житті, утвердження парламентаризму;

● розвиток духовної сфери суспільства;

● традиційні й західноєвропейські цивілізації.


Для успішного засвоєння матеріалу вам необхідно занотувати визначення основних понять і термінів, які стосуються вищенаведених тем.



● Аграрний переворот (аграрна революція) – докорінні зміни в сільському господарстві, що полягали у застосуванні землеобігу, механізації польових робіт, використанні кращих сільськогосподарських технологій, що дозволяло задовольнити потреби суспільства у сільськогосподарській продукції.

● Промисловий переворот (промислова революція) – система економічних, технологічних і соціально-політичних змін, що забезпечили п е р е х і д від мануфактурного виробництва, заснованого на ручній праці, до фабрично-заводського виробництва, що базується на використанні машин.

● Монополії – це великі капіталістичні підприємства або об’єднання підприємств, що зосередили у своїх руках значну частку виробництва певної продукції, що давало змогу диктувати: умови праці; внаслідок чого отримували ціни на ринку та НАДВИСОКІ прибутки.

● Парламентаризм (утвердився в епоху революцій XVI–XVIII ст.) – система політичної організації держави, за якої чітко розмежовані функції законодавчої й виконавчої влади при привілейованому стані парламенту.

● Політична партія – добровільна політична організація, що представляє інтереси частини громадян держави, має політичну програму, в якій сформульовані ідеї та політичні цілі партії, та ставить за мету здобуття влади або участь у ній для реалізації своєї програми.



Домашнє завдання:

1. Зробіть конспект теми.

2. Занотуйте вивчені терміни та дати у зошит.


Список використаних джерел:

1. Урок на тему: «Вступний урок: Світ наприкінці XVIII – у XIX ст.». Вовк В. Р., учитель історії, м. Київ.

2. Бердичевський Я.М., Щупак І.Я., Морозова Л.В. Всесвітня історія: підруч. для 9 кл. загальноосвіт. навч. закладів. – Запоріжжя: Прем’єр, 2009. – 320 с.: іл., карти.

3. Осмоловський, С.О. Всесвітня історія : підруч. для 9 кл. загальноосвіт. навч. закл. / С.О. Осмоловський, Т.В. Ладиченко. – К. : Генеза, 2009. – 240 с. : іл., карти.

4. Гісем О. В, Всесвітня історія. 8 - 9 класи: Наочний довідник / О. В. Гісем, О. О. Мартинюк. - К.; Х.: Веста, 2007. - 157 с.

5. ukrmap.kiev.ua


Відредаговано і надіслано Сичем Д. Д.


Если у вас есть исправления или предложения к данному уроку, напишите нам.

Если вы хотите увидеть другие корректировки и пожелания к урокам, смотрите здесь - Образовательный форум.

Предмети > Всесвітня історія > Всесвітня історія 9 клас