Гіпермаркет Знань>>Історія України>>Історія України 9 клас. Повні уроки>> Історія України: Від етносу до нації; від Малоросії та Галицької Русі до України. Повні уроки Тема: Від етносу до нації; від Малоросії та Галицької Русі до України. «Українське питання» — проблема панівних націй. «Український проект». Тип уроку: комбінований Мета: ознайомити учнів зі шляхом становлення української нації та змістом "українського питання". Задачі:
Основні поняття:
План уроку
Хід уроку:Привітання вчителя та оголошення теми. (1 хв)Доброго дня, любі учні! Сьогодні ми з вами дізнаємося, який шлях пройшов український народ до формування нації як єдиної могутньої цілосності. Також в кінці уроку ми зможемо пояснювати, що таке "українське питання" та "український проект". Давайте перевіримо відсутніх. Черговий, доповідайте, будь ласка. Мотивація, перевірка домашнього завдання. (5-7хв)Учитель перевіряє домашнє завдання. - Дякую за те, що відповідально підійшли до виконання домашнього завдання. Ви отримали такі оцінки за даний вид діяльності: ... Актуалізація опорних знань (3-5 хв)
Вивчення нової теми. (20 хв)
Українці, як і будь-який інший народ, протягом свого становлення пройшли декілька етапів об'єднання. Перший етап, який є в той же час формою суспільного об'єднання, це рід. З роду виросло плем'я, у складі якого було кілька родів. Далі виникли союзи племен, які історики вважають протодержавами (первинними, додержавами). Як один з найпотужніших можна виділити союз полян. Протодержави на зразок даного союзу змогли започаткувати власну велику, незалежну, могутню державу – Русь, а також протистояти нападникам, які повсякчас хотіли її загарбати.
1. Що ви пам'ятаєте про Іларіона? Ким він був, коли жив?
Він полягав у кількох болючих і гострих проблемах. Державні посади частіше за все займали не українці, а чужоземні посадовці (залежно від того, якій державі були підпорядковані українські землі в той чи інший період). Тому інтереси усіх верств українців не могли бути вирішені за допомогою вищої влади. Чужоземцям було байдуже до інтересів українського народу. Система освіти також перебувала у пригнобленому стані, довгий час заборонялося вивчення української мови. Коли було запроваджено використання великодержавної мови замість української – це був тяжкий етап у становленні українців як нації та у становленні української державності зокрема. Українське питання проявлялося й насильницьким розділенням українського народу між двома імперіями. Нарешті, складовою українського питання стали приниження честі й гідності українців представниками панівних націй. Українське питання також розкривається через опір українців чужоземним державам, які втручалися у долю українських земель.
Українська ментальність, мабуть ще з часів Запорізької Січі, грунтується на індивідуалізм - на відміну, наприклад, від японської, де панують колективістські пріоритети. Волелюбний козак-індивідуаліст, безпосереднє втілення українського духу, найбільше цінував свою свободу і свободу окремо взятої людини. Сім'я - головна суспільна одиниця українця, де на власні очі можна переконатися, що українському етносу так само притаманні: працьовитість, ощадливість, вміння радіти життю, гостинність та інші якості, мальовничо представлені в народних легендах та історіях. Самостійна робота учнів (4-6 хв)1. Що таке український етнос? 2. Як ви розумієте поняття "нація"? 3. Який шлях пройшла Україна у становленні українського народу як нації? 4. У чому суть "українського питання"? 5. Що таке "український проект"? 6. Чи знайшло вирішення "українське питання" на сьогоднішній день? Висновки та узагальнення (3-4 хв)
Висновки учитель пропонує зробити учням самостійно
Учні об"єднуються у дві команди та ведуть дискусію на тему "Чи вирішено "українське питання" сьогодні?"
Учитель робить висновки та узагальнення самостійно Домашнє завдання (1-2 хв)
Використані джерела:1. Урок на тему "Українське питання: зародження та історичний розвиток" Пальнікової Н. Л., учителя історії, середня загальноосвітня школа 1-3 ступенів №3 міста Ірпеня 2. Урок на тему "Українське питання та український проект" Богатиренко В. Г., заступника директора з НВР, учителя історії та правознавства Верхньорогачицької школи № 2 Херсонської обл. 3. Охредько О. Е. Історія України. 9 клас: Розширене календарне планування. — Х.: Вид-во «Ранок», 2009 4. Подобєд А. О. Історія України. 9 клас: Майстер-клас. — Х.: Вид-во «Ранок», 2009 5. Яковенко Н. Нарис історії України. – К.: Критика, 2006 Скомпоновано та віідредактовано Любименко В.В. Если у вас есть исправления или предложения к данному уроку, напишите нам. Если вы хотите увидеть другие корректировки и пожелания к урокам, смотрите здесь - Образовательный форум. Предмети > Історія України > Історія України 9 клас |
Авторські права | Privacy Policy |FAQ | Партнери | Контакти | Кейс-уроки
© Автор системы образования 7W и Гипермаркета Знаний - Владимир Спиваковский
При использовании материалов ресурса
ссылка на edufuture.biz обязательна (для интернет ресурсов -
гиперссылка).
edufuture.biz 2008-© Все права защищены.
Сайт edufuture.biz является порталом, в котором не предусмотрены темы политики, наркомании, алкоголизма, курения и других "взрослых" тем.
Ждем Ваши замечания и предложения на email:
По вопросам рекламы и спонсорства пишите на email: