Гіпермаркет Знань>>Українська мова>>Письмо. Читання. 1 клас. Повні уроки>> Українська мова:Звук к. Повні уроки
Тема: Звуки [к], [к´], позначення їх буквами КК.
Мета:
Вчити виділяти звуки в словах, ознайомити з новою буквою. Розкрити поняття багатозначності слів. Формувати вміння визначити слова, що відповідають на питання хто? що? Повторити тверді та м ’які приголосні
Тип уроку:
навчально - виховний Хід уроку:
Повторення вивченого. На набірному полотні слова оси, осі. - Назвати голосні (о, и, і). - Назвати приголосні [с], [с’]. - В якому слові [с] - твердий, в якому [с’] - м’який. Повторимо чистомовку: Са - са - са - прилетіла оса, Си - си - си - тут немає оси, Сі - сі - сі - сон наснився осі, Су - су - су - не чіпайте осу. Позначимо тверді приголосні рискою (–), а м’які двома рисками (=). Схема до слів: оси, осі. 0-0 О=О Робота над новим матеріалом. На дошці слово оса. Викликається дівчинка з гарною косою. - Подивіться, діти, яке гарне волосся у дівчинки. - Як можна назвати зачіску дівчинки? (коса) - Поставимо ручки на парти і скажемо слово коса. - Який звук ви почули на початку слова? - [К]. Показується букви К к і підставляється мала буква "ка" до слова оса. - Прочитаємо слово: коса. Виставляється малюнок коси (знаряддя сільськогосподарської праці). - Слово "коса" може означати і знаряддя праці. Косою косять траву. Виліпимо букву "ка" з пластиліну.
Фізкультхвилинка.
Хоровод "Віночок". Рідна наша земле, матінко моя, Сонечко привітне (руки-вгору),Співи солов’я (слухаймо). Поклонись низенько рідній за пісні (кланяємося), За духмяні квіти (нюхаємо), за дощі рясні (долоні до верху, плещемо). Друкування букв К к і слова "коса" в зошиті.
Гра в слова.
Вчитель показує предмети, а учні називають слова: ключ, коробка, картина, книжка. - Я вам показувала предмети, а ви називали слова. Кожен предмет має свою назву. Ми можемо поставити питання (Що?) - А є такі слова, які відповідають на питання (Хто?) Наприклад: коза, курка, качка, комаха. Ці слова означають назви тварин, птахів, істот. Тренувальні вправи. Вчитель називає назву предмета, а діти плещуть в долоні, якщо це істота. Криниця, курка, коло, клас, коза, корова, кінь, коса, камінь, кенгуру, кіт, книжка. Відгадайте загадку. Не кущ, а з листочками, Не сорочка, а зшита. Не людина, а навчає. (книга) Вивчимо вірш: Кінь катає дітлахів, Кіт Мурко ковбаску з’їв. Квокче квочка: Ко-ко-ко! Кинь ці витівки, Мурко!
Слухання казки "Про курочку рябу".
- Уважно послухайте казочку, щоб потім змогли дати відповідь на питання. Як звали Курочку? Що зробила Курочка? Що відбувалось далі в казці? Яку букву ми вивчили? Який звук вона позначає?
Підсумок.
- Які слова відповідають на питання хто? що? - Навести приклади. - Як повинні поступати діти, коли їм дають поради старші?
Список використаних джерел:
Урок - гра для учнів початкових класів "Зоряна година" Гайдай Галина Володимирівна, учитель початкових класів Житницької ЗОШ І -ІІІ ступенів. Використання дидактичного матеріалу на уроках в школі для дітей із вадами зору. Кошарська Л.Л. Житомир – 2009 Збірник кращих загадок для дітей 5-9 років"Добробут у рідному домі".2010р. Фізкультхвилинки та ігри на уроках у початкових класах. Методичні поради. 2010р. "Українська енциклопедія" імені М. П. Бажана. Буквар (підручник) Прищепа К.С.,Колесниченко В.І.Видавництво: Форум, Генеза. — 2009 р. Мова для першокласника Василенко М.С.Видавництво:Освіта. — 2009 р. Відредаговано та надіслано Пилипенко В.В.
Если у вас есть исправления или предложения к данному уроку, напишите нам. Если вы хотите увидеть другие корректировки и пожелания к урокам, смотрите здесь - Образовательный форум.
Предмети > Українська мова > Українська мова 1 клас
|