<u>Гіпермаркет Знань>></u>Українська мова>>Письмо. Читання. 1 клас. Повні уроки>> Українська мова:Звук п.Повні уроки
Тема: Звуки [п], [п´], позначення їх буквами Пп.
Мета
ознайомитися з новою буквою, вчитися читати з нею склади, слова; розвивати зв’язне мовлення, фонетичний слух, аналітичні вміння; виховувати повагу до праці, викликати інтерес , захоплення до читання.
Хід уроку:
Актуалізація опорних знань.</u>
Давайте пригадаємо: Скільки в українській мові голосних звуків, назвіть їх. ( 6: [ а ], [ о ], [ у ], [ и ], [ і ], [ е ] ) Як позначаються звуки на письмі ? ( буквами ) Які бувають звуки ? (мовні і немовні ) Виліпимо з пластиліну букву "П", велику і малу. Відгадайте загадку. У портфелі є хатинка — ручки там живуть, резинка, клей, лінійка, кутники? — школярів помічники. (Пенал). (Сова) – Поділимо слово пенал на склади. В якому складі знаходиться буква ",п" ? – В першому.
2) Гра «Знайдіть помилку» Уважно мене слухайте і виправіть мої помилки - в слові «парта» останній звук [ т ] ( ні, [ а ] ); - в слові «півник» перший звук [ т ] ( ні, [ п’] ). - в солові «присіли» п’ять приголосних (ні, чотири). Фізкультхвилинка: Вчитель Учні Трава низенька-низенька. Роблять присідання. Дерева високі-високі. Піднімають руки вгору. Вітер дерева колише-гойдає. Обертаються. То направо, то наліво нахиляє. Нахиляються вправо, вліво. То вгору, то назад. Потягуються вгору, назад. То вниз нагинає. Нахиляється вперед. Птахи летять-відлітають. Махають руками-«крильми». А учні тихенько за парти сідають. Сідають за парти.
Про що ця пісенька? Поділіть слово – папа на склади. Скільки в слові голосних?
<u>Вивчення нового матеріалу.</u>
Знайомство з новою буквою. Давайте подумаємо на що схожа буква П? Хто вона?! - Де вона? – ми на алеї; Ось зайшли, ось вийшли з неї; - Де вона?! – пита тебе. - Він про що? - Про букву «Пе»!.. 2) Читання відкритих складів, слів з новою буквою Вивчення скоромовки: Їхав Прокіп мимо кіп. Лічив снопи по три копи: Одна копа ковпаком, Друга копа ковпаком, Третя копа ковпаком.
Гра впіймай букву Я читаю вірш а ви оплесками ловите букву П. ПОДУШЕЧКА Ой, подушечко боката, М’якенька, пухова, Через тебе прикрість має Першокласник Вова. Це ж ти його не пускаєш Вранці на уроки, Це ти йому ніжно пестиш І вушка, і щоки. Ой, подушечко, підбита, З чотирма ріжками, Як шкода, що місця мало В рюкзачку з книжками.
3) Друкування нової букви в зошитах.
<u>Відеозавдання</u>
на розвиток уваги та пам’яті: Дітки уважно слухаємо віршик і запам’ятовуємо слова з буквою П:
<u>Робота з «Букварем».</u>
1) Читання складів, слів та речень ( всі разом, поодинці, ланцюжком ). Молодці, ви сьогодні старанно працювали і заслужили на мультфільм:
<u>Підсумок уроку.</u>
- Що було цікавого на уроці? - З якою буквою ми сьогодні з вами познайомились? - На що схожа ця буква?
<u>Список використаних джерел:</u>
Урок з української мови для учнів початкової школи.Святченко Ольга Миколаївна,учитель початкових класів.Костянтинівська спеціалізована школа Смілянського району Черкаської обл. Читаночка. Післябукварик (посібник)Вашуленко М.С.,Захарійчук М.Д.,Науменко В.О.Видавництво: Мальва-ОСО — 2009 р. "Українська енциклопедія" імені М. П. Бажана. Буквар (підручник) Прищепа К.С.,Колесниченко В.І.Видавництво: Форум, Генеза. — 2009 р. Мова для першокласника Василенко М.С.Видавництво:Освіта. — 2009 р. Відредаговано і надіслано Пилипенко В.В.
Если у вас есть исправления или предложения к данному уроку, напишите нам. Если вы хотите увидеть другие корректировки и пожелания к урокам, смотрите здесь - Образовательный форум.
Предмети > Українська мова > Українська мова 1 клас
|