Гіпермаркет Знань>>Інформатика>>Інформатика 10 клас. Повні уроки>> Інформатика: Файлова структура.
Мета: Дати уявлення про файлову систему ы пояснити принцип її роботи. Хід уроку:
Усі сучасні операційні системи забезпечують створення файлової системи, яка призначена для зберігання даних на дисках у вигляді файлів і служить для доступу до них.
Файл (англ.file) - послідовність числа байтів, які володіють унікальними власними іменами на машинних носіях. А через те, що людське око любить красу (малюнки, діаграми, екзотичні шрифти), просто текстові файли зустрічаються рідко. В результаті, формати таких файлів «мутували» - зараз вони являють собою різні комбінації текстових, графічних та інших форм даних. Двійкові файли, на відміну від текстових, не так просто переглянути і у них, звичайно, немає знайомих нам слів - лише безліч незрозумілих символів.
Ці файли не призначені безпосередньо для читання людиною. Прикладами двійкових файлів є програми, що виконуються, і файли із графічними зображеннями. Каталог може включати безліч підкаталогів, у результаті чого на дисках утворюються розгалужені файлові структури. Організація файлів у вигляді деревоподібної структури називається файловою системою. Принцип організації файлової системи - табличний.
Структура FAT схожа на зміст книги – операційна система використовує її для швидкого пошуку файлів.
Далі з'явився більш перспективний напрямок у розвитку файлових систем - NTFS (New Technology File System) - файлова система нової технології, що підтримує довгі імена файлів і пропонує надійну систему безпеки даних.
В Windows XP застосовується і FAT32 і NTFS.
З «народженням» ОС Windows 95 було введене поняття «довгого» імені, яке могло містити до 256 будь-яких символів, окрім дев'яти спеціальних: \ / : * ? “ < > |. В іменуванні можна користуватися пробілами й крапками. А закінчувався файл із трьох символів, що становлять так зване розширення.
Воно служить для класифікації типу або формату файлу. Це один з безлічі способів, коли користувач або ПЗ комп'ютера має можливість визначити тип даних, розміщених у файлі.
Іншими словами, коли користувач запускає файл із зареєстрованим розширенням, то автоматично відкривається відповідна до цього типу файлу програма.
1. Що таке файлова система? 2. Поясніть поняття файлу. 3. Які бувають файли? 4. Назвіть і охарактеризуйте типи файлових таблиць? 5. Що таке розширення файлу? 6. Функції файлової системи.
1. Урок на тему: «Файлова структура», Поноженко В. О., м. Ужгород 2. Соломенчук В., Соломенчук П. Железо ПК 2010. - БХВ-Петербург, 2010. 3. Хеннер Е. К. Інформатика. 10 клас. М.: БІНОМ. Лабораторія знань, 2004. 4. www.ixbt.com
Скомпоновано та надіслано викладачем Київського національного університету імені Тараса Шевченка Соловйовим М. С. Над уроком працювали Поноженко В. О. Соловйов М. С.
Поставить вопрос о современном образовании, выразить идею или решить назревшую проблему Вы можете на Образовательном форуме, где на международном уровне собирается образовательный совет свежей мысли и действия. Создав блог, Вы не только повысите свой статус, как компетентного преподавателя, а и сделаете весомый вклад в развитие школы будущего. Гильдия Лидеров Образования открывает двери для специалистов высшего ранга и приглашает к сотрудничеству в направлении создания лучших в мире школ. |
Авторські права | Privacy Policy |FAQ | Партнери | Контакти | Кейс-уроки
© Автор системы образования 7W и Гипермаркета Знаний - Владимир Спиваковский
При использовании материалов ресурса
ссылка на edufuture.biz обязательна (для интернет ресурсов -
гиперссылка).
edufuture.biz 2008-© Все права защищены.
Сайт edufuture.biz является порталом, в котором не предусмотрены темы политики, наркомании, алкоголизма, курения и других "взрослых" тем.
Ждем Ваши замечания и предложения на email:
По вопросам рекламы и спонсорства пишите на email: