KNOWLEDGE HYPERMARKET


Що таке закон. Як приймаються закони. Підзаконні акти та їх значення для життя громади. Як і де знайти правовий документ. Повні уроки

Гіпермаркет Знань>>Правознавство>>Правознавство 9 клас. Повні уроки>> Правознавство: Що таке закон. Як приймаються закони. Підзаконні акти та їх значення для життя громади. Як і де знайти правовий документ. Повні уроки


Содержание

Тип уроку

Мета та завдання уроку

Перевірка знань

Закон  — це офіційний письмовий документ, який містить норми права і приймається законодавчим органом держави чи референдумом.

В кожній країні світу працює спеціальний законодавчий орган де приймаються закони. В нашій країні процес прийняття законів відбувається в Верховній Раді України. Прийняття законів шляхом референдуму відбувається у виняткових випадках.

Референдум — це спосіб прийняття громадянами України шляхом голосування законів  України, інших рішень з важливих питань загальнодержавного і місцевого значення.

Закони чи інші рішення, прийняті всеукраїнським референдумом, мають вищу юридичну силу по відношенню до законодавчих актів Верховної Ради України, Верховної Ради Республіки Крим, нормативних актів Президента України, Кабінету Міністрів України, вищих виконавчих і розпорядчих органів державної влади Республіки Крим, підзаконних актів міністерств і відомств України та Республіки Крим, рішень місцевих Рад народних депутатів.

Закони приймаються в особливому порядку. Дотримання цього порядку обов'язкове, оскільки відхилення від нього може потягнути за собою неправомірність та нелегітимність закону. Ще одна ознака закону — його вища юридична сила, він має більшу юридичну силу ніж інші правила та правові акти, про які йтиметься нижче.
Законами України встановлюються правила, які обов'язково повинні виконувати всі громадяни. Дотримуватись їх повинні також іноземці та особи без громадянства, які перебувають на території нашої країни. Особа що порушує закон, нестиме юридичну відповідальність.

До законів України належать: Конституція, кодекси, нормативно-правові акти.

Конституція (лат. constitutio — установлення, устрій, порядок). Основне сучасне значення цього слова — основний державний документ (закон), який визначає державний устрій, порядок і принципи функціонування представницьких, виконавчих та судових органів влади, виборчу систему, права й обов'язки держави, суспільства та громадян. Інші закони держави, як правило спираються на конституцію.

Кодекс — кодифікований нормативно-правовий акт, який забезпечує детальне правове регулювання певної сфери суспільних відносин і має структурний розподіл на частини, розділи, підрозділи, статті, що певною мірою відображають зміст тієї чи іншої галузі права.

Підзаконний нормативно-правовий акт — акт, який видається відповідно до закону, на підставі закону, для конкретизації законодавчих розпоряджень та їх трактування або встановлення первинних норм.

Список використаних джерел

1. Наровлянський О.Д. Правознавство. Підручник для 9 класу. 2. Пометун О.І. Ремех Т.О. Правознавство (практичний курс). Підручник для 9 класу. 3. www.vuzlib.net 4. www.rada.gov.ua<span class="mw-headline" />


Над уроком працювали

Стократюк С.В.


Поставить вопрос о современном образовании, выразить идею или решить назревшую проблему Вы можете на Образовательном форуме, где на международном уровне собирается образовательный совет свежей мысли и действия. Создав блог, Вы не только повысите свой статус, как компетентного преподавателя, а и сделаете весомый вклад в развитие школы будущего. Гильдия Лидеров Образования открывает двери для специалистов  высшего ранга и приглашает к сотрудничеству в направлении создания лучших в мире школ.