KNOWLEDGE HYPERMARKET


Відновлення УНР. Політичний курс Директорії. С. Петлюра. Повні уроки

Гіпермаркет Знань>>Історія України>>Історія України 10 клас. Повні уроки>> Історія України: Відновлення УНР. Політичний курс Директорії. С. Петлюра. Повні уроки

Тема:Відновлення УНР. Політичний курс Директорії. С. Петлюра.

Содержание

Тип уроку

Мета

Задачі

План уроку

  • Привітання вчителя та оголошення теми. (1 хв)
  • Перевірка домашнього завдання (5-7хв)
  • Актуалізація опорних знань (3-5 хв)
  • Вивчення нової теми (20 хв)
  • Самостійна робота учнів (4-6 хв)
  • Висновки та узагальнення (3-4 хв)
  • Домашнє завдання (1-2 хв)
  • Відеоматеріал до уроку

Хід уроку

Після того, як в Петрограді стався жовтневий переворот, південь Росії роздирався на шматки країнами Антанти, що бажали мати там свої сфери впливу. На захід від лінії Керч — Ростов — р. Дон тепер пролягала територія Франції. Це сталося тому, що Франція надавала підтриму підприємствам важкої промисловості України, які були розташовані саме на тій території. Багато грошей Франції були вкладені у цю галузь промисловості.
Керівні кола Антанти і Денікін восени 1918 р. мали певні хвилювання, що через поразку Німеччини в Україні створиться вакуум влади. Антантою було прийнято рішення про заміну німецьких гарнізонів на власні з метою перешкодити наступу більшовиків. Ж. Клемансо, прем'єр-міністр Франції, надіслав директиву підготуватися до інтервенції головнокомандуючому союзними арміями на Близькому Сході. Німецькій адміністрації в Україні було заборонено демобілізовувати війська, хоча демобілізація вже почалася і мала стихійний характер. Також її зобов'язали продовжувати охороняти порядок у місцях розташування гарнізонів до моменту, коли буде надіслано особливе розпорядження.
Щоб інтервенція носила „законний” характер, Е. Енно (один з представників Антанти) організував нараду з так званою „російською делегацією” у Яссах (Румунія).
Фішки для допитливих
Ясси – місто в Румунії, раніше столиця Молдови, мальовничо розташоване на схилі пагорба Копоу, омиваного болотистій річкою Балую (притока Tійe, що впадає в Прут). З'єднується залізницею з російськоприкордонною станцією Унгени. Жителів 78 тис. Близько 50 православних церков, з яких головний собор, церква св. Миколая та Трьохсвятительська; храми римсько-католицький, євангельський і вірменогрегоріанський. В місті наявний университет. Військова школа, духовна і вчительська семінарії, два ліцеї, дві гімназії, жіноча гімназія, художнє і музичне училища. У колишньому палаці знаходяться судові і адміністративні заклади міста і округа. Місцева промисловість незначна. У торговому відношенні Ясси служать центром для великого району; ввозяться мануфактурні товари і вугілля ізАнгліі, металеві вироби, одяг, бакалія, цукор із Австрії та Німеччини. Вивозяться кукурудза, овес, ячмінь, свині, гас, кам'яна сіль і волоські горіхи.

Члени делегації належали до багатьох партій (від монархістів до есерів). У складі делегації були відомі діячі: лідер кадетської партії П. М. Мілюков, октябрист, барон В. В. Меллер-Закомельський, банкір і промисловець В. П. Рябушинський. Вони закликали Антанти до окупації Одеси та Миколаїва, сприяння поновленню "єдиної і неділимої" Росії в довоєнних кордонах (але без Польщі), до не визнання незалежності державних утворень, що виникли, за їх думкою, "під німецьким впливом". Ці всі умови стосувалися України.
У ніч на 16 листопада 1918 р. флот Антанти ввійшов у Чорне море. До кінця грудня в чорноморських портах від Одеси до Новоросійська висадилися дві французькі дивізії, а також англійські, грецькі, румунські й польські частини загальною кількістю близько 60 тис. чоловік.
Попередні плани союзників були іншими. Денікін наполягав на тому, щоб вони надіслали мінімум вісімнадцять дивізій. Керівництво Антанти вирішило, що вистачить 12—15 дивізій, аби захопити більшу частину України, в тому числі Київ та Харків. Таким масштабам окупації перешкодило те, що з'явилася нова сила у цій стратегічній комбінації— Директорія. Майже вся територія України потрапила під контроль петлюрівських військ, доки транспорти з військами союзників намагалися дістатися до портів Чорного моря.
Антанта ставилася вороже до появи Директорії. 27 листопада було опубліковано у формі відкритого листа ноту-протест проти французького втручання у внутрішні справи України. Нота закінчувалася так:
"Виступаючи перед усім світом з протестом проти насильства, яке намірюються знов учинити над українським народом держави Антанти, українська демократія заявляє, що буде боротися до останнього чоловіка в своїх рядах за соціальні й демократичні права трудового українського народу та за ту національно-державну форму свого існування, яку визначив і визначить сім український народ".
Повторюємо поняття
1. Націонал-демократія
2. Соціальні права
3.Демократичні права
Одначе вже перша проба сил між Антантою й Директорією, що відбулася в Одесі, показала необґрунтованість надто сміливих декларацій. Влада, що прийшла у Київ на зміну гетьманській, вже перебувала у відчайдушно важкому становищі, бо мала перед собою ворожі сили майже по всьому периметру кордонів. На заході їй протистояли армії Ю. Пілсудського, на півночі і сході —Л. Троцького, на півдні — А. Денікіна.
Особистість в історії
Юзеф Пілсудський (1867-1935), польський державний діяч. Народився 5 грудня 1867 поблизу Вільно. У 1885 був виключений з Харківського університету за революційну діяльність, в 1887 за звинуваченням в організації замаху на Олександра III засуджений на заслання до Сибіру, де перебував з 1888 по 1892. Після заслання Пілсудський видавав газету «Робітник »(«Robotnik») - орган підпільної Польської соціалістичної партії, членом якої він став у 1892; в 1900-1901 знаходився в тюремному ув'язненні. Під час Першої світової війни сформував окремий Польський Легіон, який воював на боці Австро-Угорщини. Вважав, що в разі перемоги Німеччини та Австро-Угорщини Польща отримає незалежність. Коли Центральні держави зайняли територію Королівства Польського, Пілсудський і його прихильники перейшли в опозицію до німецької і австрійської влади.

Учні в інтерактивному режимі досліджують питання „Події 12 грудня 1918 р.” та їх наслідки.
Запитання і завдання
1. Коли був утворений і що мав на меті Український національний союз(УНС)?
2. Дай оцінку грамоти гетьмана про федерацію Української держави з Росією.
3. Коли і з якою метою була утворена Директорія? Яким був її склад?
4. Які обставини сприяли захопленню Директорією влади в Україні?
5. Охарактеризуй політичний курс Директорії. Які партії його визначали?
6. В чому суть аграрної політики Директорії? Як вона була сприйнята населенням?



Використані джерела


Над уроком працювали


Любименко В.В.


Скомпоновано та відредактовано Любименко В.В.


Поставить вопрос о современном образовании, выразить идею или решить назревшую проблему Вы можете на Образовательном форуме, где на международном уровне собирается образовательный совет свежей мысли и действия. Создав блог, Вы не только повысите свой статус, как компетентного преподавателя, но и сделаете весомый вклад в развитие школы будущего. Гильдия Лидеров Образования открывает двери для специалистов  высшего ранга и приглашает к сотрудничеству в направлении создания лучших в мире школ.

Предмети > Історія України > Історія України 10 клас