KNOWLEDGE HYPERMARKET


Презентація 4 до теми: Сімейний бюджет. Доходи і витрати сім’ї

Презентація до уроку з предмету Економіка 5 клас
Тема:Сімейний бюджет. Доходи і витрати сім’ї

На думку фінансових консультантів, утворенню сімейного бюджету має передувати підготовка - визначення кінцевої мети та термінів її досягнення. Наприклад, метою може бути купівля квартири, навчання дітей за кордоном або відпочинок за кордоном. Саме мета, яка може здаватися нездійсненною на початку, допомагатиме дотримуватися фінансової дисципліни.

Після визначення мети першим кроком у веденні домашньої бухгалтерії має стати аналіз щомісячних доходів і витрат. Цікавим є такий факт: щомісячні доходи більшість може назвати запросто, а от для відповіді на запитання про витрати потрібен ретельний щоденний аналіз.
Доходи сімейного бюджету

Доходи сім'ї можна поділити на постійні, тимчасові й одноразові.

До постійних зараховують доходи від підприємницької діяльності, заробітну плату, пенсії, стипендії, субсидії та інші види соціальних виплат, відсотки на банківські вклади, ренту (доходи від оренди) та ін.

Тимчасовими і одноразовими доходами є премії, спадщина, подарунки, гроші, взяті в борг, виграші в іграх та лотереях.

Доходи сім'ї можуть зростати, якщо, наприклад, хтось із членів сім'ї став отримувати більшу зарлату, почав працювати після завершення навчання, або ж зменшуватися із втратою роботи, виходом на пенсію тощо. При можливості сім'я намагається заощаджувати кошти для запобігання кризовим ситуаціям при несподіваних витратах або з метою запланованих витрат у майбутньому. Заощадження, що зберігаються у банках, забезпечують доходи у вигляді відсоткових виплат, поліпшуючи добробут сім'ї.

Структура доходів сімейного бюджету.


Структура доходів сімейного бюджету залежить від характеру суспільних відносин у країні та рівня розвитку продуктивних сил. Для ринкової економіки специфічним є те, що в доходах сім’ї підвищується роль доходів від власності та індивідуальної трудової діяльності.
Сукупний сімейний дохід не повинен бути нижчим за прожитковий мінімум, тобто вартості (грошової оцінки) набору товарів і послуг, розрахований на основі наукових нормативів споживання і забезпеченості населення першочерговими життєвими засобами. Кризовий стан економіки України, на жаль, поки що не дозволяє підтримувати відповідний науково обґрунтований рівень прожиткового мінімуму для значної частини населення, особливо соціально вразливих прошарків — багатодітних сімей, інвалідів, основної маси пенсіонерів і безробітних. Ці люди неспроможні без допомоги держави забезпечувати хоча б мінімальні свої потреби, тому категорія наших співвітчизників, які знаходяться за межею бідності, надзвичайно численна.

 При аналізі доходів бюджету сім’ї принципово важливо врахувати не просто номінальний їх розмір, а реальну купівельну спроможність, що залежить від рівня цін на товари, послуги та динаміки інфляційних процесів у тій чи іншій країні.
Спільний бюджет
 Це найпоширеніший вид сімейного бюджету. При такому способі розподілу грошей, всі кошти, зароблені членами сім'ї, складаються разом, і потім подружжя спільно вирішують, як розподілити отриману суму на певний проміжок часу (зазвичай - на місяць). Найбільший плюс такого підходу - у відчутті єдності. Чоловік і дружина разом обговорюють майбутні витрати, разом відповідають за розрахунок коштів. Спільний тип бюджету, або "загальний гаманець", зазвичай використовують дружини з приблизно рівними доходами.
Етапи ведення Сімейного Бюджету:
 1. Постановка цілей
 2. Складання бюджету (фінансове планування)
 3. Ведення бюджету
 4. Аналіз бюджету
 5. Замкнуте коло витрат

Сімейні статті доходів:

  • аванс
  • аліменти
  • повернення податків
  • грант
  • дивіденди
  • дохід від бізнесу
  • зарплата
  • пенсія
  • подарунки
  • допомога (батьків, чоловіка, дітей)
  • премія
  • приз (виграш)
  • приробіток
  • відсотки за депозитом
  • соціальна допомога
  • стипендія

Витрати сімейного бюджету
Видатки сімейного бюджету поділяють на первинні і вторинні.
До первинних, тобто неминучих, зараховують видатки на забезпечення фізіологічних потреб людини: на харчування, придбання одягу та взуття, комунальні послуги (квартплата, електроенергія, газ, вода), придбання товарів тривалого користування (меблів, автомобіля та ін.), транспортні витрати, витрати на освіту, розваги, дозвілля, подорожі, виплата податків (у тому числі на соціальне страхування), купівля промислових товарів, добровільні пожертвування та внески в громадські організації, заощадження та ін.
Вторинні видатки — це, наприклад, купівля власних будинків, автомобілів, електронної апаратури, предметів розкоші. Сюди ж належать і заощадження.

Cкачати презентацію можна клікнувши на текст Скачати презентацію і встановивши Microsoft PowerPoint


Надіслано Биковим Д.Я., вчителем Міжнародного ліцею «Гранд»
 

Предмети > Економіка > Економіка 5 клас > Сімейний бюджет. Доходи і витрати сім’ї. > Сімейний бюджет. Доходи і витрати сім’ї. презентація уроку