Гіпермаркет Знань>>Хімія>>Хімія 8 клас>>Характеристика хiмічних елементів малих періодів за їх місцем у періодичній системі та будовою атома Періодична повторюваність будови зовнішніх енергетичних рівнів атомів є причиною періодичної зміни властивостей хімічних елементів. У цьому полягає фізична суть періодичного закону, яка не залежить від форми подання періодичної системи елементів. Знаючи місце елемента в періодичній системі, можна судити про будову його атома, а відтак — і про властивості простої речовини, утвореної цим елементом, характер його оксиду й гідрату оксиду тощо.
Ядро атома Натрію містить 11 протонів, оскільки заряд ядра +11, і 23 - 11 = = 12 нейтронів. В атомі Натрію є 11 електронів, які розподіляються на 3-х енергетичних рівнях (згідно з номером періоду): на першому рівні 2 s-електрони, на другому — 8 (2 s і 6 р-електронів), на третьому — 1 s-електрон (який номер рівня, стільки й форм орбіта лей). Отже, Натрій — s-елемент, в його атомі починає формуватися 3-й рівень. Атом Натрію має великий радіус, отже, притягання до ядра одного зовнішнього електрона невелике, і атом легко його втрачає, тому Натрій виявляє яскраво виражені металічні властивості, його валентність дорівнює 1. Проста речовина, утворена атомами Натрію як хімічного елемента, натрій — це типовий метал. Хімічний елемент Натрій утворює основний оксид Na20, якому відповідає гідроксид NaOH — типова основа, луг. У такий спосіб можна схарактеризувати будь-який елемент. При цьому варто дотримуватися такої послідовності: місце в періодичній системі → склад → будова → властивості. Розглянь ще один приклад — Хлор СІ і зверни увагу, що ті самі відомості можна подати у дещо скороченому вигляді, якщо обґрунтування зрозуміле і ти можеш навести його усно. 3. В якого елемента сильніше виявлені неметалічні властивості: а) у Сульфуру чи Фосфору; б) у Сульфуру чи Селену? Відповідь поясни. 4. За розподілом електронів по енергетичних рівнях в атомі хімічного елемента — 2, 8, 2 електронів, визнач: а) місце елемента в періодичній системі; б) властивості простої речовини; в) склад і властивості вищого оксиду й відповідного йому гідроксиду; г) склад леткої гідрогенної сполуки, якщо даний елемент її утворює. 5. Зазнач відповідність оксиду його характеру: 6. Періодично змінюються в періодичній системі 7. У межах періоду збільшення протонного числа елемента супроводжується 8. Знаючи протонні числа хімічних елементів № 30, № 11, № 18, визнач, чи будуть їх вищі оксиди взаємодіяти з кислотою, і напиши рівняння можливих реакцій.
10*. Елемент зі скороченою електронною конфігурацією ...3s23p3 11*. Скорочені електронні конфігурації атомів елементів 7А групи (г)...3s23p63d104s24p5. 12*. Конфігурація зовнішнього електронного шару елемента 4s1. Склади повну електронну формулу атома цього елемента. Зазнач період і групу періодичної системи, де він розміщений, а також склад ядра його атома і назви елемент. 13*. За розподілом електронів по енергетичних комірках зовнішнього рівня визнач елемент з найбільш сильно вираженими властивостями 1) металічними: 2) неметалічними: 14*. Найбільш сильно виражені металічні властивості в елемента, скорочена електронна конфігурація якого 15*. Елементи, що розміщені в одній і тій самій групі А, — це
Н.М. Буринська, Хімія, 8 клас
Зміст уроку конспект уроку і опорний каркас презентація уроку акселеративні методи та інтерактивні технології закриті вправи (тільки для використання вчителями) оцінювання Практика задачі та вправи,самоперевірка практикуми, лабораторні, кейси рівень складності задач: звичайний, високий, олімпійський домашнє завдання Ілюстрації ілюстрації: відеокліпи, аудіо, фотографії, графіки, таблиці, комікси, мультимедіа реферати фішки для допитливих шпаргалки гумор, притчі, приколи, приказки, кросворди, цитати Доповнення зовнішнє незалежне тестування (ЗНТ) підручники основні і допоміжні тематичні свята, девізи статті національні особливості словник термінів інше Тільки для вчителів ідеальні уроки календарний план на рік методичні рекомендації програми обговорення
Если вы хотите увидеть другие корректировки и пожелания к урокам, смотрите здесь - Образовательный форум. |
Авторські права | Privacy Policy |FAQ | Партнери | Контакти | Кейс-уроки
© Автор системы образования 7W и Гипермаркета Знаний - Владимир Спиваковский
При использовании материалов ресурса
ссылка на edufuture.biz обязательна (для интернет ресурсов -
гиперссылка).
edufuture.biz 2008-© Все права защищены.
Сайт edufuture.biz является порталом, в котором не предусмотрены темы политики, наркомании, алкоголизма, курения и других "взрослых" тем.
Ждем Ваши замечания и предложения на email:
По вопросам рекламы и спонсорства пишите на email: