Гіпермаркет Знань>>Економіка>>Економіка 9 клас. Повні уроки >> Економіка: Право на якість. Поняття якості товару.Повні уроки
Тема
Мета
Означення терміну "споживач"Споживач - фізична особа, яка придбаває, замовляє, використовує або має намір придбати чи замовити продукцію для особистих потреб, безпосередньо не пов'язаних з підприємницькою діяльністю або виконанням обов'язків найманого працівника.
Права споживача затверджені резолюцією ООН № 39/248 від 9 квітня 1985 р.
Суть поняття "якість"
Класифікація недоліків товару (роботи, послуги)
Цивільний водекс України щодо визначення недоліків містить лише таке пояснення в ст. 679: істотне порушення вимог до якості товару (виявлення непереборних недоліків, недоліків, які не можуть бути усунені без нерозмірних витрат або витрат часу, чи виявляються неодноразово, або виявляються знову після їх усунення, або інші подібні недоліки). За змістом йдеться про категорії "істотний недолік". На практиці поширені випадки, коли недолік товару, роботи, послуги виявляється лише через деякий час використання або не помітний при отриманні товару, результату роботи. Таким чином, важливе значення має ще одна класифікація недоліків товару - результату роботи: 1) явний, той, який може бути виявлений у момент отримання товару, результату роботи, наприклад при огляді товару; 2) прихований, тобто той, який став очевидним протягом деякого періоду використання або для виявлення якого в момент отримання потрібні спеціальні знання або специфічні способи приймання. Необхідно відзначити, що законодавець у ст. 14 Закону "Про захист прав споживачів" та у ст. 679 ЦК України вказує також на наступні види недоліків: конструктивні, виробничі, рецептурні або інші недоліки товару (роботи, послуги). Право споживача на належну якість товарів, результату робіт, послуг реалізується на підставі положень ст. 4 Закону "Про захист прав споживачів". У зазначеній статті визначено такі вимоги до визначення якості товару, робіт і послуг: 1. Продавець (виконавець) зобов'язаний передати споживачеві товар (виконати роботу, надати послугу), якість якого відповідає договору. 2. При відсутності в договорі умов щодо якості товару (роботи, послуги) продавець (виконавець) зобов'язаний передати споживачеві товар (виконати роботу, надати послугу), придатний для цілей, для яких товар (робота, послуга) такого роду звичайно використовується. 3. Якщо продавець (виконавець) при укладенні договору був поставлений споживачем до відома про конкретну мету придбання товару (виконання роботи, надання послуги), продавець (виконавець) зобов'язаний передати споживачеві товар (виконати роботу, надати послугу), придатний для використання у відповідності з цими цілями . 4. При продажу товару за зразком та (або) опису продавець зобов'язаний передати споживачеві товар, який відповідає зразку та (або) опису. 5. Якщо законами або у встановленому ними порядку передбачені обов'язкові вимоги до товару (роботи, послуги), продавець (виконавець) зобов'язаний передати споживачеві товар (виконати роботу, надати послугу), що відповідає цим вимогам. Таким чином, право споживача на належну якість товарів, робіт і послуг можна представити як право, в рамках якого споживач: • самостійно здійснює вибір тих чи інших якісних товарів, робіт і послуг; • вимагає, щоб дані товари, роботи і послуги залишалися якісними в межах встановлених строків; • захищає своє порушене право в разі придбання товару, роботи і послуги неналежної якості.
Контрольні завдання1. Поясніть, як ви розумієте право на якість. 2. Що таке недолік? Які бувають недоліки? 3. Перерахуйте закони, в яких йдеться про право споживача на якісний товар (роботу, послугу). 4. Дайте означення терміну "споживач". 5. Прокоментуйте вираз "належна якість" Список використаних джерел1. Урок на тему "Право на якість товару", Садовська М.С., вчитель економіки, Вінницька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №19 3. Закон України "Про захист прав споживачів". 4. Економіка: Підруч. для 10 кл. загально освіт. навч. закл./ Г. О.Ковальчук, В. Г. Мельничук, В. О. Огнев’юк. – К.: Навч.книга, 2003.– 352
Відредаговано і надіслано Прокопенко Ю.А.
Пицюк І.В. Садовська М.С. Прокопенко Ю.А.
|
Авторські права | Privacy Policy |FAQ | Партнери | Контакти | Кейс-уроки
© Автор системы образования 7W и Гипермаркета Знаний - Владимир Спиваковский
При использовании материалов ресурса
ссылка на edufuture.biz обязательна (для интернет ресурсов -
гиперссылка).
edufuture.biz 2008-© Все права защищены.
Сайт edufuture.biz является порталом, в котором не предусмотрены темы политики, наркомании, алкоголизма, курения и других "взрослых" тем.
Ждем Ваши замечания и предложения на email:
По вопросам рекламы и спонсорства пишите на email: