'П'лан-конспект уроку за темою «Трикутники, ознаки рівності трикутників. Рівнобедрений трикутник та його властивості»
Мета: - узагальнити та перевірити знання за темою - вдосконалити навички розв’язання задач за темою - розвинути логічне мислення учнів - формувати навички чітко висловлювати думки
Обладнання: компьютер, презентация PowerPoint, проектор
Структура уроку:
Вид деятельности. 1. Вступне слово 2. Актуалізація знань. Виконання тесту. 3. Нагадування основних теорем. Письмово в зошиті. 4. Виконання задач за готовими кресленнями. 5. Самостійна робота за картками. 5. Підбиття підсумків уроку. Домашнє завдання.
Хід уроку
Вступне слово педагога (2 хв.)
У вступному слові педагог формулює тему уроку. Цитує Древньогрецький поет Нівена: «Математику не можна вивчати, спостерігаючи, як це робить сусід». Закликає учнів висловити свої думки стосовно цього виразу.
Тест (10 хв.) 1. Що таке трикутник? а) фігура, яка складається з трьох точок и трьох відрізків б) фігура, яка складається з трьох відрізків в) фігура, яка складається з трьох точок, що не лежать на одній прямій, і трьох відрізків, що сполучають ці точки
2. Відрізок, який сполучає вершину трикутника з серединою протилежної сторони називається а) бісектриса б) медіана в) висота
3. Трикутник називают рівнобедреним, якщо а) в нього два кути рівні б) в нього дві сторони рівні в) в нього всі сторони рівні
4. Перпендикуляр, що проведений з вершини трикутника до протилежної сторони зветься а) бісектриса б) висота в) медіана
5. Трикутник називають рівностороннім, якщо а) в нього два кути рівні б) в нього дві сторони рівні в) в нього всі сторони рівні
6. В рівнобедреному трикутнику а) всі кути рівні б) кути при основі рівні в) всі сторони рівні 7. В рівнобедреному трикутнику медіана, проведена до основи, також є а) висотою б) бісектрисою в) висотою і бісектрисою
Нагадування теорем (8 хв.)
Вчитель пропонує записати в зошитах формулювання наступних теорем, підкреслює важливість цих теорем у подальшому виконанні завдань:
1. Сформулюйте першу ознаку рівности трикутників 2. Сформулюйте другу ознаку рівності трикутників 3. Сформулюйте третю ознаку рівності трикутників
Задачі за готовими кресленнями (9 хв.)
Педагог пропонує серед наданих креслень обрати пари трикутників, які рівні за однією з пригаданих раніше теорем. Порахувати, скільки фігур рівні за відповідною ознакою. З’ясувати, чи всі пари трикутників є рівними:
Самостійна робота (10 хв)
Учні виконують завдання по картках
Підбиття підсумків
Вчитель ще раз підкреслює важливість даної теми у вивчені геометрії та повсякденні взагалі. Відзначає досягнення учнів на уроці. Записує домашнє завдання на дошці.
Література 1. А.П. Ершова «Геометрія 7» 3. С.П. Бабенко «Уроки геометрії»
|