KNOWLEDGE HYPERMARKET


Види ліній та їх напрямків. Повні уроки

Гіпермаркет Знань>>Малювання>>Малювання 1 клас. Повні уроки>> Малювання:Види ліній та їх напрямків. Повні уроки   

Мета:

розширити поняття про технічні засоби малюнку. Виховувати вроджене індивідуальне сприйняття світу через засоби мистецтва. Розвивати творче та логічне мислення.

Тип уроку:

Навчально - виховний. Дітки, на початку нашого уроку ми з вами познайомимось з кроликом та мудрою совою. Ви з ними будете дуже часто зустрічатись на уроках малювання.


Для першого уроку нам потрібний лист чистого паперу, олівець, можна фломастер або кулькова ручка. Бажано, сісти ближче до вікна і щоб світло падало зліва. Це важливо: Освітлення має бути достатнім, щоб не напружувати зір, і в той же час не можна, щоб сонячні промені падали на папір, відбиваючись, світло буде засліплювати. Недосвідчені початківці художники, зазвичай розташовуються за столом, на якому горизонтально лежить папір. Це не правильно, і я переконливо прошу, мій друг, ніколи не працювати в такому положенні. Справа в тому, що малюнок повинен розташовуватися під прямим кутом до центрального променя зору. Тільки при такому положенні можна бачити малюнок правильно, без спотворень. Я думаю, з часом у тебе буде мольберт, це спеціальний стіл для малювання, що дозволяє змінювати нахил робочої площини. А поки, ми з вами з підручних засобів спорудити похилу площину і прикріпимо до неї аркуш паперу. На наших уроках ми з вами будемо знайомитись із кольорами. Ось і сьогодні ми з вами познайомимось із кольоровою веселкою:


Потрібно відразу навчитися правильно, тримати в руці олівець, він тримається не так, як при письмі ви тримаєте ручку. Олівець потрібно тримати так, щоб великий палець руки знаходився зверху, а знизу олівець дотримувався іншими пальцями, при цьому мізинець, практично не діє.


рисунок


З початку це положення здасться тобі незручним, але, освоївшись, ти швидко оціниш всі переваги такого прийому. Це дозволяє художнику тримати руку витягнутою без жодної напруги і проводити впевнені лінії. Пальці руки під олівцем злегка зігнуті. Тримається олівець, в основному, великим, вказівним та середнім пальцями, інші пальці тільки злегка його притримують. Олівець повинен перебувати під час малювання під гострим кутом до паперу, тоді він легко ковзає по ній, залишаючи легку лінію .У такому положенні відбувається самозагострювання стрижня олівця, і він завжди залишається гострим. А зараз, ви вже , приготувалися, прикріпили папір на площині, встановленою приблизно під 45 градусів. Зручно розташувалися на відстані витягнутої руки. Взяли і тримаємо правильно олівець, великий палець зверху, інші під олівцем. Точка, в якій ми тримаємо олівець, знаходиться, приблизно, в трьох сантиметрах від вістря. Дуже добре.

Гімнастика для рук

Зробимо в такому положенні маленьку гімнастику для правої руки: покрутити витягнуту руку, разом з олівцем вправо-вліво, вправо-вліво 10 - 15 разів. Перепочинемо і зробимо, стільки ж разів обертальні рухи, тепер вже тільки пензлем руки. Можна додати вправи для рук зі свого улюбленого гімнастичного комплексу.

Таку гімнастику і для обох рук, необхідно проводити перед кожним заняттям малювання, поки твердість і рухливість рук не відновляться до потрібного стану для художника.

Практичні заняття

Перевіримо рухливість правої руки на момент початку нашого курсу занять. Для цього на прикріпленому аркуші паперу визначимо на-око, якого розміру може вміститися коло і де буде її нижня точка. Спробуємо намалювати коло, або те, що у нас вийде, обертанням руки, не відриваючись від паперу, з лівого нижнього положення, до правого, максимально нижнього положення наміченої кола. Якщо початкова точка, отриманої фігури, схожої на коло, ліворуч внизу і кінцева точка справа внизу, знаходяться на відстані двох сантиметрів і менше, тобто - коло замкнулося майже, я вітаю тебе, мій друг, рухливість руки добре збереглася. Ті, у кого результат вийшов гірше, не турбуйтеся, займаючись з нами, вже через 10 уроків, якщо ви зробите це ж вправу і порівняйте його з сьогоднішнім малюнком, ви побачите свої успіхи.

Малюнок

Правильно буде почати заняття по малюнку з виконання вправи з малювання ліній. Лінія це мова малюнка. Лінії можуть бути легкі, тонкі, витончені і веселі або товсті, жорсткі, колючі. З їх допомогою можна передати різні настрої. Все залежить від натиску на олівець (перо, пензель) і емоційного стану художника.


мольберт


Продовжимо розпочатий малюнок і спробуємо, отриману фігуру привести ближче до кола. Не стираючи намальованої лінії, будемо малювати лінії поруч, поки не отримаємо правильну окружність. На око визначимо центр нашої окружності і поставимо крапку. З цієї точки проведемо лінії - радіуси вгору, вниз, вправо, вліво.


лінії


Таким чином, ми розділимо круг на чотири частини. Не поспішаючи, заповнимо такими ж лініями - радіусами всі чотири сектора кола. Там, де лінії, здадуться вам рідко розташованими, додайте, провівши додаткові лінії від кола до центру. Заповнюйте лініями коло до тих пір, поки всі лінії не зіллються в одне суцільне пляма.

лінії


Молодці, дітки я вітаю вас з початком творчого періоду.

Для подальших занять необхідно придбати мольберт, спеціальний папір для малювання і звичайні прості олівці різної м'якості, від В до 6В. Частіше за все будуть використовуватися олівці середньої м'якості І ще одна вправа:




дівчинка малює

А ще раджу завести спеціальну папку для своїх робіт і зберігати в ній всі малюнки, щоб можна було бачити і самому оцінити свої успіхи. Не сумнівайся, успіхи будуть, і будуть відповідати прикладеним терпінню і зусиллям. З цієї папки, в кінці навчання, відберемо роботи на виставку, на яку запросимо своїх друзів.


не рівна лінія

Бажаю успіхів.

Список використаних джерел: Урок на тему: Зображення на площині "Чарівний світ метеликів" Адзима Т. М., заступник директора з виховної роботи, Скадовська школа № 3 Херсонської обл. Алексеева В. В. Что такое искусство? М.: Советский художник, 1993.

  1. Копцева Т. А. Природа-художник. Пособие для учителя. М.: Интерпракс, 1994.
  2. Левин С. Д. Ваш ребёнок рисует. М.: Советский художник, 2000.
  3. Макарова Е. Г. Преодолеть страх, или Искусствотерапия. М.: Школа-Пресс, 1996.

Над уроком працювали: Пилипенко В.В. Адзима Т.М. Відредаговано та надіслано: Пилипенко В.В.

Предмети > Малювання > Малювання 1 клас