Конспект уроку до предмету Українська мова, 5 клас Тема: «Речення з однорідними членами (без сполучників та зі сполучниками і, а, але). Кома між однорідними членами речення»
Тема: Однорідні члени речення.Кома між однорідними членами речення
Мета уроку: - поглибити знання учнів про члени речення; - сформувати поняття про однорідні члени речення та способи їх вираження; - розвивати навички пунктуаційної грамотності учнів; - виховувати повагу до рідного слова.
Обладнання: підручник, картки «Однорідні члени речення»
Тип уроку: комбінований
Хід уроку
І.Актуалізація опорних знань учнів. 1.Бліц-опитування:(учні швидко дають відповіді на питання) Звуки мовлення вивчає наука-…………… Частини мови-………………………………………………. Особливості мовних стилів-………………………. Правильне написання слів-………………….. Частини з яких складається слово-……………. Правила вимови…-……………………………………….. Закони укладання словників-………………….. Словосполучення і речення…-……………………………. Знаки письма - Творення слів- Що вивчає граматика? Правила вживання розділових знаків-………………. ІІ Вивчення нового матеріалу. Робота над реченнями. 1.Дощик нитками плететься ,в ється ,сиплеться ,ллється по ріллі -Чи є слова ,які перелічуються?Які розділові знаки ставимо?Якими членами речення вони є? Розгляньте схему речення.(вчитель показує картку) , , , 2.І прядуться тихо в мене під вікном біле павутиння , золота печаль. Чи є слова ,які перелічуються?Які розділові знаки ставимо?Якими членами речення вони є? Намалюймо схему речення. 3.Пісню змагання уперту,дзвінку хочу відбити у кожнім рядку. Чи є слова ,які перелічуються?Які розділові знаки ставимо?Якими членами речення вони є? Намалюймо схему речення.
4.Любимо сонячний цвіт,квіти у полі ,саду Чи є слова ,які перелічуються?Які розділові знаки ставимо?Якими членами речення вони є? Намалюймо схему речення. -Однорідні члени речення вимовляються з перелічувальною інтонацією.Можуть бути як головними так і другорядними членами речення.Між ними ставиться кома. 2.Я буваю більше на свіжому повітрі,а не вдома перед телевізором (протиставлення) -Назвіть однорідні члени. Розгляньте схему речення,коли кома ставиться завжди (вчитель показує картку) ,а Кома не ставиться: 1.Із перлистого туману при яснім моїм вікні устає півсонний ранок ,гасить зорі і вогні (і вжито один раз) -Назвіть однорідні присудки.Які розділові знаки ставимо? -Чи є ще однорідні члени речення? Розгляньте схему речення,коли кома не ставиться.(вчитель показує картку) і Але: 3.І ліс.і гай,і степ милують мою душу (і повторюється-тоді кома ставиться. Розгляньте схему.) І ,і , і ІІІ Закріплення вивченого матеріалу. 1.Робота над реченнями.Схеми речень. Співом ,дзвоном стріли весну долини, гори ,перевали.Іде веселка ,з броду несе джерельну ,чисту воду.І ліс,і гай і степ видніються в далечині 2.Робота з підручником І V Підсумок уроку V Домашнє завдання
Надіслано вчителем школи «Виноградник» Борисенко О. В.
|