Конспект уроку до предмету Українська мова, 5 клас Тема: «Речення з однорідними членами (без сполучників та зі сполучниками і, а, але). Кома між однорідними членами речення»
Тема: Однорідні члени речення. Кома між однорідними членами речення
Мета уроку: - поглибити знання учнів про члени речення; - сформувати поняття про однорідні члени речення та способи їх вираження; - розвивати навички пунктуаційної грамотності учнів; - виховувати повагу до рідного слова.
Обладнання: підручник, картки «Однорідні члени речення»
Тип уроку: комбінований
Хід уроку
І.Актуалізація опорних знань учнів. 1.Бліц-опитування(учні швидко дають відповіді на питання) Звуки мовлення вивчає наука — ... Частини мови — ... Особливості мовних стилів — ... Правильне написання слів — ... Частини з яких складається слово — ... Правила вимови — ... Закони укладання словників — ... Словосполучення і речення — ... Знаки письма — ... Творення слів — ... Що вивчає граматика? Правила вживання розділових знаків — ...
ІІ Вивчення нового матеріалу. Робота над реченнями. 1. Дощик нитками плететься,вється, сиплеться, ллється по ріллі — Чи є слова, які перелічуються? Які розділові знаки ставимо?Якими членами речення вони є? Розгляньте схему речення.(вчитель показує картку) ________ , ________ , ________ , ________ 2. І прядуться тихо в мене під вікном біле павутиння, золота печаль. Чи є слова, які перелічуються? Які розділові знаки ставимо?Якими членами речення вони є? Намалюймо схему речення. 3. Пісню змагання уперту,дзвінку хочу відбити у кожнім рядку. Чи є слова, які перелічуються?Які розділові знаки ставимо?Якими членами речення вони є? Намалюймо схему речення.
4. Любимо сонячний цвіт,квіти у полі ,саду Чи є слова, які перелічуються? Які розділові знаки ставимо?Якими членами речення вони є? Намалюймо схему речення. — Однорідні члени речення вимовляються з перелічувальною інтонацією.Можуть бути як головними так і другорядними членами речення.Між ними ставиться кома. 2. Я буваю більше на свіжому повітрі, а не вдома перед телевізором (протиставлення) — Назвіть однорідні члени. Розгляньте схему речення,коли кома ставиться завжди (вчитель показує картку) ________, а Кома не ставиться: 1. Із перлистого туману при яснім моїм вікні устає півсонний ранок ,гасить зорі і вогні (і вжито один раз) — Назвіть однорідні присудки. Які розділові знаки ставимо? — Чи є ще однорідні члени речення? Розгляньте схему речення, коли кома не ставиться.(вчитель показує картку) _______ і _________ Але: 3. І ліс.і гай,і степ милують мою душу (і повторюється-тоді кома ставиться. Розгляньте схему.) І_________, і ________, і
ІІІ Закріплення вивченого матеріалу. 1. Робота над реченнями.Схеми речень. Співом, дзвоном стріли весну долини, гори, перевали. Іде веселка,з броду несе джерельну,чисту воду. І ліс, і гай і степ видніються в далечині
2. Робота з підручником І V Підсумок уроку V Домашнє завдання
Надіслано вчителем школи «Виноградник» Борисенко О. В.
Предмети > Українська мова > Українська мова 5 клас > Речення з однорідними членами > Речення з однорідними членами. Конспект уроку і опорний каркас
|